"Nie mamy w tym momencie niezależnego Trybunału Konstytucyjnego" - prof. Marcin Matczak | #OnetRANO

Gościem Bartka Węglarczyka był prof. Marcin Matczak.

SUBSKRYBUJ Onet RANO: https://www.youtube.com/channel/UCjkNubkfecaFLZbHnnsz6pw?sub_confirmation=1

Wszystkie odcinki programu na VOD.pl: https://vod.pl/onet-rano

Jesteśmy też TU:
TT https://twitter.com/OnetRano
FB https://www.facebook.com/onetrano/
Insta: http://instagram.com/onetrano

Powiązane wiadomości:

27 komentarze:

Tomasz Czapiewski
Tomasz Czapiewski:
Mega gość. Gdyby więcej było takich w środowisku prawniczym, prawdopodobnie nie mielibyśmy takiego kryzysu jak teraz. Oczywiście w żaden sposób nie usprawiedliwiam zamachu pisu na sądownictwo, nazywając to dla niepoznaki reformą. Reforma jest potrzebna, ale nie kadrowa.
Grazyna Bilinska
Grazyna Bilinska:
Uwielbiam tego profesora
Krzysztof Mrozek
Krzysztof Mrozek:
chronie PAIA GERSDORF
Ewa Gerus
Ewa Gerus:
To jest sprawiedliwosc spoleczna i proszę przeczytać petrazyckiego który ma rozwiązanie w swojej innowacyjnej teori
Sven
Sven:
+fanfarorro
Więcej decybeli ale czego ? Samo określenie decybel niczego nie mówi, ponieważ decybel to logarytmiczna jednostka miary.
bożena wróblewska
bożena wróblewska:
Byla to rozmowa, dla tych, ktorych interesuje los polakow i POLSKI.
1ctrl
1ctrl:
Tata maty
Lukasz Krutkiewicz
Lukasz Krutkiewicz:
Wspaniała, rzeczowa rozmowa. Oby więcej takich.
Krzysztof Mrozek
Krzysztof Mrozek:
Welarczk mady gosczapraszajcie p,
Marta Edgecombe
Marta Edgecombe:
W czasie kiedy pani profesor była wybierana na prezesa sądu najwyższego nie było przesłanek , ze w trakcie jej kadencji (konstytucyjne 6 lat) osiągnie wiek emerytalny. Obecna władza próbuje ta kadencje skrócić, ustawą o wieku emerytalnym sędziow
szpilus
szpilus:
Uczestnictwo w spędzie kodu przez Gersdorf i Żurka oczywiście nie jest przesłanką do ich usunięcia ? Nie jest złamaniem zasady niezawisłości ?
fanfarorro
fanfarorro:
Czy pan z tyłu może dać trochę wiecej decybeli? Cicho są te nagrania
Jozef Bak
Jozef Bak:
To ten kolejny cham , który w rozmowie z blogerem Matka Kurką posuwa sie do grózb jego córce gdy mu argumnetów zabrakło? Kolejny cienias, ryba zdechła płynaca w rynsztoku z prądem, który za srebrniki bedzie twierdził, ze ziemia jest płaska? Obrońca sedziów sie znalazł, kliki kolesi mafijnych ...
http://kontrowersje.net/rzecznik_dyscyplinarny_oirp_mia_d_y_cieniasa_marcina_matczaka
borsuk adam
borsuk adam:
Kreci profesorak jak sie da...hehe

Powiem tak...Jarek idzie po was chlopaki.
krystyna szymczak
krystyna szymczak:
Glupoty mowisz Matczak..kiedy suweren ma wplyw na sady??..albo wola narodu jest zapisana w Konstytucji..czyli wola narodu nie moze sie zmienic od 1997 r skoro czasy sie zmienily i dzis narod ma inna wole.A co z tym bezprawiem i niesprawiedliwoscia w sadach??czy suweren ma sie z tym zgadzac??precz z KASTA NADLUDZI W SADACH!!narod nie chce utrzymywac podlych ludzi!co za bzdety wygaduje ten bucefal
Ewa Gerus
Ewa Gerus:
Prawo staje się bezprawne. Prawo ma gwarantować że normy są sprawiedliwe. Każdy sad powinien mieć kompetencje stwierdzić czy prawo jest sprawiedliwe i respektuje wartości konstytucji jak równość.
Ati Na
Ati Na:
Wspaniały wykładowca,znawca prawa, człowiek o wysokiej kulturze - szkoda, że tak mało takich ludzi. Zapraszajcie Pana profesora często do studia, ponieważ wspaniale tłumaczy zawiłości prawne a teraz jest to bardzo potrzebne.Gratuluję wywiadu !!!
Ewa Gerus
Ewa Gerus:
Problem i dyskusje . Dlaczego nie zrobic reformę . Trzeba żeby prawo w Polsce było zmienione. Dlaczego nie stworzyć komisję z konkretnymi rozwiązaniami. Dużo jest bardzo mądrych prawników i teoretyków. Dyskusje nic nie dają trzeba wejść w akcje
Edi INTERIA
Edi INTERIA:
Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że wola narodu jest zapisana w Konstytucji. To takie teoretyczne założenie a na pewno już nie nasza Konstytucja. Może przypomnę, że została ona stworzona przez dawną PZPR - obecnie SLD, za czasów panowania
niejakiego Kwaśniewskiego? Nikt się nikogo nie pytał co tam ma zostać zapisane!
Simon The Bard
Simon The Bard:
Pan profesor świetnie zmienia retorykę. Raz coś neguje za niezgodność z prawem, a potem prawo go nie obchodzi i najważniejsze stają się jego opinie. Profesor nie ma żadnego prawa do oceny, czy ktoś jest sędzią trybunału, czy nie. Tak samo zasada domniemania konstytucyjności działa zawsze, a nie ze względu na to, czy trybunał jest niezależny czy nie. Co do tego, że sędziowie nie muszą się stosować do ustaw, to doskonale pan wie o tym, że sędzia jest związany ustawą, tylko to nie sprzyja pańskiej narracji.
Joseph Hajeczka
Joseph Hajeczka:
oto profesor profesorów i sam sędzia wśród sędziów naj...........................!!!!!!!!!Kto takim nadaje tytuły-jasno wynika,ze ci którzy rządzili Polska przez okres 70 lat-cóż z tego,ze młody,ale przesiąknięty!!!!!!!!!
Doppelgänger
Doppelgänger:
Powinni prof. Matczaka puszczać po 'wiadomościach' w TVP, a jestem pewien że części 'ludu pisowskiego' który chce dobrze dla kraju i wierzy PiS-owi, otworzyłoby to oczy i zobaczyliby że 'dobra zmiana' zrobiła sobie z nich pożytecznych idiotów i że PiS to neobolszewizm tak w metodach dochodzenia do władzy jak i jej sprawowania i celów jej zdobycia (na razie nie rozstrzeliw..ą wrogów systemu, ale chyba tylko z powodów trudności zatuszowania takich przypadków w obecnym internetowym świecie, chociaż byleJaki minister rok temu chwalił się na tweeteże że jest zwolennikiem stosowania tortur, a jak wiemy: na początku było słowo).
Rafał Morka
Rafał Morka:
Bardzo ładnie Pan profesor wszystko wytłumaczył
Agata Nowak
Agata Nowak:
Pan Matczak ma szczęście,że nie mamy autokratycznego rządu w Polsce. Gdyby tak było pan dr. Matczak nie byłby wykładowcą, pracownikiem państwowej uczelni.
Jacek Oleksyk
Jacek Oleksyk:
Wola narodu wyrażana jest w wyborach a nie w konstytucji , ale widać taki profesor a raczej filozof.
Dr Koriacz
Dr Koriacz:
Sposób wypowiedzi niespójny logicznie do 5 min dalej nie na sensu głupot słuchać. Na początku mówi że nikt i nic poza kastą nie może decydować o kaście bo to niezgodne z konstytucją. Później mówi, że jednak może ... gość jest typowym oszołomem. Zresztą jak sam przyznał opłacanym przez Solorza.
Jacek Oleksyk
Jacek Oleksyk:
Pan profesor Matczak feruje pokrętną logikę nie można wprowadzać zmian w trakcie, trwania kadencji sędziego, ciekawa teoria ,to dlaczego przy poprzednim podniesieniu wieku emerytalnego do 67 lat, obowiązywało wszystkich obywateli a nie tych co dopiero się urodzą.
Chyba Pan Matczak uważa obywateli za idiotów.