Niestety, służby IMGW wydały ostrzeżenia na niedziele. Gdzie jest burza? | Aktualności 360

Prognoza pogody na niedzielę nie spodoba się tym, którzy chcieli spędzić ostatni dzień weekendu na łonie natury. W każdej chwili nasz wypoczynek może zepsuć gwałtowna burza.

Prognoza pogody na tę niedzielę może naprawdę paskudnie zepsuć humor. Mimo że ma być ciepło, to zapowiadane są ulewne deszcze, które skutecznie zepsują nam niedzielny spacer. Nie najlepsze warunki będą mieli kierowcy. Gdzie trzeba będzie wyjątkowo uważać?

Prognoza pogody na niedzielę
Do Polski ciągle napływają ciepłe i wilgotne masy powietrza, w efekcie czego tworzą się chmury burzowe. Deszczowa pogoda jest zapowiadana właściwie w całym kraju. Choć nie zapowiada się, aby deszcz padał cały dzień, to nie znaczy, że możemy rozkładać kosze i koce piknikowe. Szykują się tak zwane "oberwania chmury" które przynoszą nam przelotne, ale bardzo ulewne deszcze, często z burzami. Tych ma nie być jedynie w województwie lubuskim i na Dolnym Śląsku. Jednak tam również ma padać.

W niektórych miejscach kraju będziemy mogli się spotkać z burzami gradowymi, a podczas nich wiatr może sięgać w porywach do 80 km/h! Istnieje ryzyko wystąpienia nawałnic. Dotyczą one głównie północy kraju, wschodu, centrum oraz pasm górskich (Sudety - Beskidy - Tatry - Bieszczady).

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał specjalne ostrzeżenia dla mieszkańców Mazowsza, Lubelszczyzny oraz Warmii i Mazur. Komunikaty oznaczone były kolorem żółtym, to znaczy, że pojawią się utrudnienia w ruchu drogowym i przebiegu imprez plenerowych. Meteorolodzy zalecają, żeby w trakcie burz nie wychodzić z domów i odłączyć wszystkie urządzenia od kontaktów.
Mimo burz, ma być ciepło
Jedynym plusem nienastrajającej pozytywnie prognozy pogody są wysokie temperatury. Ma być ciepło, ale nie gorąco. Najniższe temperatury mają wystąpić na północy kraju, gdzie wskazówki termometru mają sięgnąć temperatur rzędu 20 - 23 stopni. Znacznie cieplej będzie na zachodzie i południu, gdzie temperatury będą się wahać pomiędzy 23, a 25 stopniami Celsjusza. Temperatura w centrum kraju utrzymywać się blisko poziomu 22 stopni. Najchłodniej będzie w Sopocie i Suwałkach (20 stopni), a najcieplej w Krakowie i Rzeszowie (25 stopni).

Synoptycy zapowiadają, że mimo braku znacznych spadków ciśnienia, taka pogoda nie wpłynie najlepiej na nasze samopoczucie - możemy w ciągu dnia odczuwać senność i zmęczenie. #Niestety, #służbyIMGW, #wydały, #ostrzeżenia, #niedziele, #Gdzie, #jest, #burza
Niestety, służby IMGW wydały ostrzeżenia na niedziele. Gdzie jest burza? | Aktualności 360
https://www.youtube.com/channel/UCxDaYxMQH8QoQcEccNqf4UQ?sub_confirmation=1

Powiązane wiadomości: