NOWE MANDATY. Czyli Festiwal śmiechu i Teatr Płaczu !!!

Nowe Mandaty czyli Temat ocieplający serduszka w naszym narodzie, temat który prędzej czy później był do przewidzenia, że nadejdzie.
Takie krótkie moje przemyślenie i refleksje w tym temacie.
Dajcie znać co wy myślicie na ten temat.
Kciuk w górę i subskrybuj by być na bieżąco.

Porównywarka ubezpieczeń czyli Mubi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
https://mubi.pl/michu150
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Moj prywatny insta
--------------------------------------------------------------------------------
https://www.instagram.com/michal_jesionowski/
---------------------------------------------------------------------------------
oraz tak tak fb Michał Jesionowski vlog :)
----------------------------------------------------------------------------------
https://www.facebook.com/Michaljesionowskivlog
-----------------------------------------------------------------------------------

100+ komentarze:

Mikron
Mikron:
Przy tych zmianach, sprawiedliwie byłoby, gdyby policjant wystawiający mandat przegrał z kierowcą w sądzie, podlegał również karze automatycznie - z urzędu. Dzięki temu odpadłoby sporo spraw sądowych, w których sytuacja była niejasna.
Feanras Silmaril
Feanras Silmaril:
Mandaty powinny być ustalane w danym roku jako procentowa stawka płacy minimalnej. Z drugiej strony policjant powinien odpowiadać karnie za składanie fałszywych zeznań jeżeli kierowca udowodni nagraniem video. I pozamiatane.
Dariusz Razny
Dariusz Razny:
U mnie na drodze gminnej dwa lata temu zniknął znak „obszar zabudowany”. Z jednej strony wieżdżając do miejscowości jesteś w zabudowanym, z drugiej strony możesz pruć 90 😂 przez dwa lata nikt tego nie widzi.
BarteQ72
BarteQ72:
"Infrastruktura kuleje" to mało powiedziane. Raz to źle wyprofilowanie dróg, dwa to co kilkadziesiąt metrów przejścia dla pieszych, trzy (chyba największa zmora) ZNAKOZA!!!!! Znak na znaku znakiem pogania, cztery brak dróg do szybkiego przemieszczania się między większymi aglomeracjami bez konieczności latania po drogach krajowych (tak są autostrady i w ogóle ale to co jest to zdecydowanie za mało na obecne potrzeby) a co za tym idzie konieczność latanie przez wsie mniejsze i większe, pięć jakość asfaltu.
Siedzę od kilku lat u Niemców w części DDR i nawet tutaj trzeba dość mocno się postarać żeby natrafić na kiepską drogę. Fakt jest dużo łat ale są one tak zrobione że auto płynie po nich a nie tak jak u nas skacze z łaty na łatę.
Co do samych mandatów. Teoretycznie taaaak trzeba podnieść je ale jednocześnie niekoniecznie. Ponownie wezmę na przykład naszych zachodnich sąsiadów bo oni też zmieniają mandaty.

Teren zabudowany Poza miastem
Było

Do 10 15 e 10 e
11-15 25 e 20 e
16-20 35 e 30 e
21-25 80 e 70 e
26-30 100 e 80 e
31-40 160 e 120 e
41-50 200 e 160 e
51-60 280 e 240 e
61-70 480 e 440 e
70< 680 e 600 e

Jest

Do 10 30 e 20 e
11-15 50 e 40 e
16-20 70 e 60 e
21-25 115 e 100 e
26-30 180 e 150 e
31-40 260 e 200 e
41-50 400 e 320 e
51-60 560 e 480 e
61-70 700 e 600 e
70< 800 e 700 e

Do tego dopiero po przekroczeniu o 26 i więcej zatrzymywali prawko na miesiąc, po przekroczeniu o ponad 50 na 2 msc i 61 i więcej było 3 msc bez prawka.
Jak widać w większości mandaty poszły o dyszkę dwie tu i tam. Dopiero gdy grubo poginamy w mieście to dostaniemy po portfelu, no i słusznie bo miasto to nie miejsce by lecieć 120.

Do czego jednak zmierzam. Zauważyć należy że najdroższy mandat to zaledwie 800 euro...ja wiem,wiem to ponad 3500 PLN ale ja bardziej liczę 1-1 czyli 1 euro to 1 PLN.
Więc u naszych bogatszych zachodnich sąsiadów za ostrą przeginkę dostaniemy maksymalnie 8 setek czyli jakieś 1/3 średniego wynagrodzenia netto, a u nas chce się wprowadzić mandat też wynoszący 8 setek ale za zaledwie 30 km/h ponad limit...znając życie te 1500 będzie groziło za 50+ czyli 40% średniej wypłaty netto za największą przeginkę.
Jak to mój kolega mawia...Polska...kraj (dla) bogatych ludzi...
Pawel Jańczyk
Pawel Jańczyk:
Historia zatacza kolejne kolo że jeden policjant umie czytać a drugi pisać, obniżone testy sprawnościowe, wiedzą o policji... Zbieranie punktów za wypisany bloczek, punkty zmieniają się w premię... I gdzie tu będzie dobrze... Temat rzeka mógłbym napisać wypracowanie na ten temat
Jędrzej Klejbuk
Jędrzej Klejbuk:
Ojciec mój, który w tym roku kończy 75 lat, zauważył sam, że na drogach są/jest: za dużo znaków, brak logicznego wyjaśnienia, ograniczeń. Pozdrawiam!
Mariusz Mędrek
Mariusz Mędrek:
Infrastruktura w tym kraju jest świetna, 2 tygodnie wcześniej skończył sie remont a znaki ograniczające prędkość stoją przez kilka miesięcy... A policja tylko czeka za drzewem z uśmieszkiem :)
Georgii Grzegorz
Georgii Grzegorz:
Fajnie,że jesteś bo można posłuchać kogoś kto mówi sensownie i mądrze.
Piona Michał!
Ferdek Kiepski
Ferdek Kiepski:
13:35 masz Michu całkowitą racje :)
wyjazd z Odrowąża (Świetokrzyskie) w kierunku Pięt. Wyjazd jest z górki i to nie byle jakiej bo jadąc 50 z niej auto samo sie rozpecza.Kilka domów jeszcze pozostaje moze 200m do końca terenu zabudowanego.przed samym znakiem koniec terenu zabudowanego (koniec też zjazdu z górki) jest droga w prawo.Jadąc z górki tą boczną drogę zasłania dom.Wiec tam Policja robi sobie polowanie na kierowców jadących z górki (auto maja ukryte na tej ulicy) i łapią tych (samotnych/pojedynczych kierowców) którzy tego przepisowego 50 km/h nie sa w stanie utrzymać gdyż widzą że zaraz ten teren zabudowany sie kończy i mozna depnać :):)
Więc ja się pytam,gdzie tu jakieś zagrożenie,gdzie tutaj jakaś szkoła,stwarzanie niebezpieczeństwa w ruchu,Żeby stać i łapac suszarką bezbronnych/niewinnych kierowców.Bo dla mnie jest to bezkarne robienie wyników i statystyk... a nie dbanie o bezpieczeństwo.
Adamovsky
Adamovsky:
Gdzieś z trzy lata temu miałem sytuację, że zatrzymałem się przed przejściem, pieszy jest już w połowie i radiowóz przejeżdża tuż przed pieszym, który musiał się zatrzymać 🙂
KarolŚmieszek:D
KarolŚmieszek:D:
Oczywiście, że będę Michu na liv-wie u Letnich :) Tylko najpierw muszę inny live obejrzeć, w którym sam będę miał swój mały epizod :D PRAWDA ŻUŻLA jeśli ktoś lubi ten sport, to zapraszam i Pozdrawiam ;)
karol zabielski
karol zabielski:
Ciekawe o ile wzrosną ceny dobrych kamerek samochodowych z możliwością rejestrowania prędkości pojazdu.
Michał G
Michał G:
Jest taka przyjemna droga od Lubicza górnego do Sierpca. Normalna 90tka ale cały czas ograniczenia do 70 co kilkaset metrów/parę kilometrów. Do tego kombinacje w postaci ograniczenie do 70 i 50m dalej do 50 a po 50m odwołanie, bardzo przemyślane
Przypadkowy Klient Obserwator
Przypadkowy Klient Obserwator:
Wystarczy ze politycy wezmą się za to tak jak mówisz Michu a było by idealnie.
xpbit
xpbit:
co do chodzenia po zmroku są mandaty 500zł za brak kamizelki i też powinni je podnieść i w końcu zacząć ścigać tych pieszych i rowerzystów. druga sprawa piesi nawet nie wiedzą że mogą iść "poboczem" lub krawędzią jezdni jeśli nic nie jedzie po drodze, a widzę masę samobójców co twardo idzie na samochód i nawet nie zejdzie..... zero wychowania w tym kraju
Rones93
Rones93:
A jeżdżę zawodowo dużo widzę masz rację z ciężarówkami są debile co się 5 min wyprzedzają 😝 też to widzę.. ale też widzę bzdurne ograniczenia a za nimi za krzakiem laser 😝 i mandat a zazwyczaj utrata prawka ☹️
Kacper Kozieł
Kacper Kozieł:
Dlatego warto mieć kamerkę w aucie w tego typu sytuacjach, o której mówi Michu gdzie sam stracił prawko chociaż nie powinien go stracić
Krzysztof Czaraj
Krzysztof Czaraj:
Ja tak jadę tak szybko ... jak ten przede mną ;).

A tak serio ... policji i pilnowania tego prawa nie ma na drogach w Polsce.
Mateusz Gil
Mateusz Gil:
Mi się jakoś udaje może dlatego że kupiłem auto od Policjanta 😂 staram się jeździć w miarę z tym co stanowi prawo oraz znaki drogowe 👍chociaż jest ciężko od 5 lat nie dostałem mandatu a jeżdżę od 16 lat .
Janusz Madeja
Janusz Madeja:
Pierwszy mandat dostałem za darmo i nawet miałem kamerkę, ale panowie stwierdzili żebym poszedł do sądu, ale przynajmniej 2 razy będę musiał przejechać pół Polski do właściwego sądu...
Dziękuję panom policjantom za nieuczciwe naciąganie kierowców na mandaty, kalacie mundur i mam nadzieję, że kiedyś także będziecie podobnie potraktowani. Policja w Polsce nie zna prawa, które próbuje egzekwować. Chociaż w tym tygodniu w poniedziałek dmuchałem w alkomat, ale pani funkcjonariusz była bardzo miła i kulturalna (oczywiście na alkomacie było 0.00 promila). Chciałbym dożyć w Polsce dnia kiedy urzędnika państwowy (min. policja) weźmie odpowiedzialność finansową za swoje złe decyzje i nieuczciwe potraktowanie petenta.
Andrzej Kęsik
Andrzej Kęsik:
Im więcej niejasnych sytuacji tym większe możliwości na mandat a państw przecież dba o nas 😆👮‍♂️
Ash Yoshi
Ash Yoshi:
Michu miałem taką samą sytuację drogową i sprawa w sądzie się skończyła, a sąd dał obopólną winę... tyle że sprawca był na tyle cwany że pod koniec okresu kiedy mógł zgłosić szkodę zrobił to, a ja o tym nie wiedziałem dowiedziałem się gdy pod koniec roku poszedłem po nowe OC ,a to było już za późno żeby ubiegać się też o swoje :-( nauczka na całe życie..
Antek No123
Antek No123:
Co do tych odblasków większość ludzi uważa że to wstyd założyć kamizelkę lub jakaś opaskę odblaskową. Nie licząc się z konsekwencjami.
Marek Ponikowski
Marek Ponikowski:
Siemasz Michu 😎 nie interesowałem się tym nowym talifikatorem a jesteśmy w tym samym wieku '85 😁 robiłem prawko 2002. Zszokowało mnie tylko te dublowanie mandatu k... mac przecież to chore... A jak tak przez te dwa lata zrobię to więcej razy i niestety mnie złapią... Chore... A jeszcze nie miałem więcej niż 6 pkt mandatu w roku.... Pozdrawiam Cię i spoko weekendu życzę... Szerokości wszystkim i spokojnej nogi 😁😁😁
Garnus
Garnus:
Michu zrób jeszcze jedną reedycje tej skrzynki z narzędziami 🙏
Robert Fiszbak
Robert Fiszbak:
Michał do takich absurdów prawnych dochodzi dlatego, że prawo tworzą youtuberzy, a nie specjaliści😉
Adam
Adam:
Eh rzadko kiedy spotykam ludzi z odblaskiem na drodze a tyle się o tył trąbi, a my kierowcy musimy w świetle przepisów być alfą i omegą aby wszystko przewidzieć ale szczerze nie przewidzisz wszystkiego 😕 dobry materiał, pozdawiam 👊🏻
Damian Sosnowski
Damian Sosnowski:
U nas w Częstochowie droga dwu pasmową w jedną stronę 70km/h z drugiej strony 50km/h wybudowana obwodnicą dzielnicy było 90 km/h zdjeli znaki teraz 50km/h po co to budować szybkie obwodnicę skoro i tak
dj MyKL
dj MyKL:
Zastanawiałem się niedawno nad tym by w sytuacji tzw. najechania na tył - obarczyć winą obu kierowców. Myślę tu głównie o sytuacjach gdzie nie ma kamerki a ktoś przede mnie wjeżdża i daje hamulec do oporu. To takie małe przemyślenie. Pozdrawiam 🙂
Dany Way
Dany Way:
Bowiązkowe wyposażenie samochodu: rejestrator tył/przód z wbudowanym GPS, Yanosik oraz olej w głowie.
Akim Gray
Akim Gray:
Teraz to dopiero będzie parcie na mandaty od góry 👍
Cezary Zalewski
Cezary Zalewski:
Odnośnie świadomego przekroczenia prędkości o 10.. ostatnio dostałem mandat za 56 kmh w zabudowanym. Mandat 20PLN i 0 pkt karnych za przekroczenie prędkości o 6kmh
Seb
Seb:
W UK 12 punktów na 2 lata, a kasuja sie po 3 latach, gdzie czerwone = 6pkt, prędkość 3pkt...
Old.BenT_Hobby
Old.BenT_Hobby:
Fajnie pokazany odcineczek . Mandaty mandatami warto się wyposażyć w rejestratory na szybkę i w pewnym stopniu jakiś problem z głowy ( choć nie do końca ). Pozdrawiam
Marcin Fijałkowski
Marcin Fijałkowski:
Jeszcze się zgodzę z tymi mandatami, jeżeli i nasi rządzący i ci stojący na straży tego prawa (tych przepisów) też będą w ten sposób karani.
Michał Siemieniuk
Michał Siemieniuk:
20:24 - Prawda. Jeździłem wcześniej Stilo 1.9JTD, szalałem dość mocno, zwłaszcza, że nie było wtedy zabierania prawka za 2x prędkość w zabudowanym. Obecnie jeżdżę hothatchem i jeżdżę wolniej niż combiakiem xD Pomimo, że hothatch rozpędza się mocno lepiej, mocno lepiej hamuje, to stwierdziłem, że nie czuję potrzeby ciągle zapie**alać, albo się postarzałem xD
Pawl Pawl
Pawl Pawl:
Michu, wydaje mi się, że mówisz tutaj to co każdy z nas wie i widzi na codzień, natomiast nasza władza to siedzi cały rok w piwnicy, nie jeździ samochodami i wymyśla genialne pomysły.
Andrzej_A
Andrzej_A:
W tym kraju politycznego aparatu represji nie ruszysz rozsądnych i uczciwych na każdym komisariacie policzyć na palcach jednej ręki niestety reszta to uczciwości i bycia człowiekiem ma drogę bardzo bardzo daleko wszem wobec wiadomo ze to nie policja tylko politycny aparat represji na uslugach kurdupla. Jak buchna ci fure to brak sprawcow ale za brak maseczki 100 sue nalezy
Robert Wiercigroch
Robert Wiercigroch:
dla mnie osobiście patologią jest że za wykroczenia drogowe można wyłapać większy mandat niż za całkowity brak uprawnień do kierowania pojazdem...
Qba B.
Qba B.:
z tymi pieszymi to Paweł z @MotoPrawda wiele razy poruszał ten temat - chcemy mieć przepisy jak w europie a przejścia dla pieszych mamy jak w kraju trzeciego świata...
Andzia Wojtyszyn
Andzia Wojtyszyn:
Przystanek autobusowy jadący 120 km/h
No skisłam, jak nic…
Przemek Pandzior
Przemek Pandzior:
Dziendobry widzę ze w końcu dobry humor!
Games Killer
Games Killer:
15-30tys mandatu? Gdzie samochody u mnie w mieście rzadko przekraczają 15tys wartości 😂 brawo
Dariusz Razny
Dariusz Razny:
Zibaczymy jakie będą efekty po tych zmianach. Czy zmniejszy się ilość kolizji, wypadów i potrąceń? Nie ma edukacji i zmiany myślenia. Tu jest problem.
Artur Kun
Artur Kun:
I ostatnia moja sugestia czy mimo ustalonego prawa jesteśmy za jedno wykroczenie karani dwa razy bo po pierwsze kara finansowa a po drugie punkty . Poprawcie mnie jeśli się mylę bo mam prawo do tego
Ireneusz pietrzykowski
Ireneusz pietrzykowski:
Z tą pulą cenową i tak nie wyglądamy źle porównując chociażby Szwecję czy Norwegię. Ale faktyczna interpretacja wystawiajacego mandat policjanta który wstał lewą nogą i komendant mu wlazł na pagon, pozostawia wiele do życzenia.
Jeśli chodzi o przypadek gdy odebrano Ci prawko a miałem podobny przypadek gdy przede mną gnał na 70 ponad 102 a ja zaledwie 85 według mojego licznika to niestety ja wychaczony na 102 mandat 200/4 punkty było to 2 lata temu, suszarki powinny mieć dokumentowane nagranie od momentu wciśniecia guzika na jakim obiekcie jest pomiar lub na nagraniu pokazany moment zaczęcia pomiaru. Od tamtej pory posiadam wideo rejestrator na którym jest pokazana prędkość.
Pozdrawiam.
DaVi0PL
DaVi0PL:
W Szwecji maja fajne rozwiazania. 2 pasy w jednym kierunku + jeden pas w drugim i to sie zmienia co 1-2km
Artur Skoczek
Artur Skoczek:
Polecam zawsze wszystkim montować kamerki ;)
Sławek Drożdż
Sławek Drożdż:
14:50 czy ja dobrze rozumiem: brak mandatu i brak pkt karnych a prawko zabrane?!? przecież to się do prokuratury nadaje.
Marek Włoch
Marek Włoch:
Najlepszym ograniczeniem prędkości jest świadomość gdzie trafia pieniądze...
Adam Adi
Adam Adi:
Z Waldkiem i Sebą gadali... Dobrze mówicie naturalne podejście do rzeczy jak zawsze z zycia wzięte ale są tacy których to nie dotyczy bo immunitet itd itp a ustalają to prawo i i te zasady to jest absurd 💣!
Krzysztof Klasiński
Krzysztof Klasiński:
725 i Nr 141, poz. 943) ogłasza się, iż przeciętne wynagrodzenie miesięczne w 1997 r. wynosiło 1.061,93 zł, a w czwartym kwartale 1997 r. wynosiło 1.182,77 zł.
IQ Dzik Silver
IQ Dzik Silver:
Ciekawi mnie, czy 3krotny wzrost wysokości mandatu zmieni coś w średniej prędkości samochodów na drogach w polandii
Adam Bog
Adam Bog:
10/10 Absolutnie nie ma się do czego przyczepić. Podejście praktyczne. Merytorycznie przedstawione. Dodałbym jeszcze oznakowanie czyli las znaków drogowych, po pewnym czasie wzrok się tak przyzwyczaja, że nie reaguje. Współczuję osobom, które muszę pokonywać wiele km po polskich drogach.
66stasia66
66stasia66:
Super odcinek-jak zawsze. Pozdrawiam
Filip Wolski
Filip Wolski:
Racja co do pieszych. Ostatnio miałem taką sytuację że kobieta stała krok przed przejściem dla pieszych z nosem w telefonie. Zatrzymałem się żeby przeszła. A Ona głową w górę i kiwa mi że nie chce przechodzić i że mam jechać. 🤷‍♂️
Artur Kun
Artur Kun:
no i dodam że wyprzedzanie wg. przepisów nie może przekraczać ograniczenia prędkości na danym odcinku
Pablo Pablo
Pablo Pablo:
Kto do tej pory jeździ bez prawka ten nadal tak będzie jeździł. Tylko uczciwi zapłacą
Nie mylić z uczciwymi policjantami ponieważ takich, wbrew pozorom, jest mało
Zestaw Super Plus
Zestaw Super Plus:
Co do punktów to np. w Anglii jest tylko 11. i za samą prędkość łatwo stracić prawko
Zyzio
Zyzio:
Ciekawe czy można by było udiwidnic w sądzie swoją niewinność na podstawie wydruku z auta na stacji disgnostycznej. Chodzi mi o to że teraz auta są naszpikowane elektroniką i gdzieś zapisuje się nasza jazda w aucie
Aganemnon
Aganemnon:
Prawo drogowe powinni ustalać użytkownicy - a nie osoby wożone przez kierowców!
Mario CKR
Mario CKR:
Mandat/ kara powinna być dotkliwa żeby odstraszać od popełniania wykroczenia, a więc stała kwota niezależna od zamożności jest bez sensu, jednego doprowadzi do bankructwa, inny się zaśmieje, niestety ale punkty i zabierania prawka są skuteczniejsze
Chris jj
Chris jj:
Kasowanie punktów co 2 lata to i tak nie jest zle w UK gdzie mieszkam kasują się co 3 lata i maksymalnie możesz mieć 12 😉 mamy tu dużo gorzej 🤣
Stabio
Stabio:
*@Michał Jesionowski Jeśli chodzi o przejścia dla pieszych to tak ale tak jak w UK czyli newralgiczne przejścia są oznaczone żółtymi lampami i tam kierowca musi się mega skupiać i wróżyć z fusów. Każde inne to informacja dla pieszego, że może w tym miejscu przekroczyć jezdnię ale obowiązek zachować szczególną ostrożność. Proste, skuteczne i łatwe do udowodnienia winy.*
Przemysław Pilut
Przemysław Pilut:
Na tzw. drogach krajowych przebiegających poza centrami miast nie powinno być obszarów zabudowanych, lub powinno być podwyższenie ograniczenia do 70.
Verrütuner
Verrütuner:
Miałem identyczną sytuację. Auto przede mną jechało dużo szybciej a zatrzymali mnie.
Kamil Ożarek
Kamil Ożarek:
21:38 to samo powiedział clarkson. Kocham 😆
Dawid Szewczyk
Dawid Szewczyk:
Masakra jakaś dla kierowców a przede wszystkim dla zawodowych którzy przejeżdżają zdecydowanie więcej km niż zwykły Kowalski
Ziomek Sterys
Ziomek Sterys:
Kierowcy, pamiętajcie przy następnych wyborach kto dojebał nam taki taryfikator.
Konrad
Konrad:
Od stycznia taniej wyjdzie jeździć Uberem niż własnym autem 🤣.
Damian Samulewski
Damian Samulewski:
Zwiększyli mandaty i punkty to liczba możliwych punktów na naszym koncie też powinna być podwojona z 24 na 48.
Max Kolanko
Max Kolanko:
NOWY ŁAD 😜 część kierowców potraci prawka a reszta będzie jezdzić jak emeryt niedzielny 😉😁👌👍
horsespoland
horsespoland:
A no i immunitet można by znieść odnośnie mandatów, bo to też patologia.
Jakub G
Jakub G:
Stary dobry Michu xD Polać temu Panu ;)
czarek Rzepiński
czarek Rzepiński:
Czy tylko mnie ciekawi czy to sprawiedliwe ,że kierowca robiący 12 tysiecy kilometrów w miesiącu ma taką samą pulę punktów co kierowca robiący max tysiąc kilometrów na miesiąc ? Zgodzę się że niektóre przepisy są nie logiczne. Pozdrawiam
Adam Adam
Adam Adam:
Siema Michu ✌
Ile razy miałem sytuację że zatrzymuje się przed przejściem bo widzę że czekają osoby, staje a drogie Panie ucinają sobie pogawędkę przy pasach, weź pojedź i niech spatrzą Cię panowie policjanci, ciekawe co wtedy będzie,jak to wytłumaczyć, a dodam że praktycznie zawsze się zatrzymuje jak kogoś przy pasach widzę że chce przejść. Pozdro 😉
Tomasz Jabłoński
Tomasz Jabłoński:
Czyli będzie, tak jak w początkowych scenach filmu Miś. " Tu szczupak ! Zaciągamy sieć ".
Pawel W
Pawel W:
Mi się MUBI opłaciło - z 800zł do 400zł i zwrot 150, czyli w tym roku polisa kosztuje mnie 250zł. Warszawa!
ergun nalli
ergun nalli:
Naprawdę tak ciężko jest zrozumieć i zaakceptować fakt, że jadąc samochodem jesteś już jedną nogą w więzieniu?
sylwester mazurek
sylwester mazurek:
Pozytywny MICHU :)ogladamy
Pozdrawiamy
Piotr Kowalski
Piotr Kowalski:
Siemanko MICHU ✋Przesadzili z tymi mandatami. Pozdro
EMOoQQ69
EMOoQQ69:
Michu kiedy otworzysz warsztat pod Twoim szyldem w RYBNIKU?! CZEKAMY!😁
Damian Majchrzak
Damian Majchrzak:
Właśnie kwestia pieszych. Ile razy osobiscie mialem sytuacje ze przejscie dla pieszych widze grupke ludzi przy nim wiadomo trzeba zwolnic dojeżdżam a tam Amareta z biedry sie rozlewa i ludziki centralnie przy przejsciu stoja i teraz pytanie co zrobic? Pieszy stoja przejedziesz policja zobaczy to będzie ze sie pierwszenstwo na pieszych wymusiło
Pawel Zajac
Pawel Zajac:
Dawno temu w 2009r byłem w Polsce i z Berlina wynająłem volvo S90 D5. Wracając do Berlina na lotnisko po krajowych drogach musiałem wyprzedzić 3 ciężarówki. Zrobiłem to bardzo bezpiecznie tyle ze przy ostaniej ciężarówce miałem 140km/h. Było to w nocy i nie widziałem ze zaczął się teren zabudowany. W środku nocy stali tam policjanci. Przez to ze miałem kanadyjskie prawi jazdy nie migli mi je zabrać ale zarządali ze skonfiskują mi paszport. Skończyło się na tym ze zarządali 100€ od jednego i drugiego funkcjonariusza i wtedy oddadzą mi paszport. Takie to były czasy a infrastruktura raczkowała a teraz zaczyna dopiero chodzić.
Paweł Pietrzyca
Paweł Pietrzyca:
Jadąc warto rejestrować to co się dzieje na drodze
Rafał Kraska
Rafał Kraska:
W 23:00 to był może kierowca Accorda? Bo miałem tam 2 x taką akcję z takim dzbanem. W ogóle jakie prawdopodobieństwo że 2x na niego trafiłem i za każdym razem ta sama sytuacja 🤦‍♂️ U mnie na szczęście było bez kolizji tylko wyzywanie przez tego kierowcę.
Michał Skrzypczyk
Michał Skrzypczyk:
23:14 minuta

Jeśli ten lewy pas schodził do prawego to znaczy, że linie przerywane były prowadzone tak jakby lewy miał pierwszeństwo?

Jeśli tak to ty będąc na prawym, by pokonać drogę bezkolizyjnie musiałeś użyć kierunkowskazu by zmienić wytyczony pas.

Jeśli było inaczej to miałeś wyjątkowo t³pego adwokata, bo nawet w przypadku jazdy na suwak (którą szanuję, ale stłuczki do udowodnienia tylkomając rejestrator) to każdy co zmienia pas ruchu wyznaczony linią przerywaną musi ustąpić pierwszeństwa samochodowi poruszającemu się swoim wyznaczonym pasem ruchu.
Adam Mikołajczyk
Adam Mikołajczyk:
Panie Michale, może jakiś test rekorderów :)
Pawel W
Pawel W:
Od kilku lat jeżdżą z wideorejestratorem. W razie czego mam dowód do sądu!

P.S.
S8 Ojcowizna koło Wyszkowa - znaki wymuszające zwolnienie ze 120 do 60km/h bez uzasadnionej przyczyny. Ciągle stoją 2 radiowozy i łapią!
Mac
Mac:
Piszę to około 8:26 ;) A'propos tych 90->60 czy tam 70. To głównie jakieś stacje benzynowe na krajówkach, rozjazdy do jakiejś zapomnianej przez kogokolwiek gminy itd. To teraz tak - każda stacja benzynowa, gmina i pipidówa powinna wyłożyć hajs na drugi/trzeci pas, jak ktoś tam do nich jedzie. A nie, że jadąc sobie 90 przez krajówki trzeba zwalniać bo jakiś Leszek sobie stacje wybudował. Piszę łagodnie tylko dlatego, że nie mieszkam w Polsce od dekad, ale TO CIĄGLE WK....WIA jak już się tam od święta pojawię.
Jacek Karnas
Jacek Karnas:
Każdy z nas nagina,róbmy to z głową.Ale te pomiary i znaki na drogach...to wiele do poprawy...
Tomek Szyguła
Tomek Szyguła:
Jak chodzi o te ciężarówki to powinny mieć totalny zakaz opuszczania prawego pasa na każdej drodze dwupasmowej.
Albert Kołodziejczyk
Albert Kołodziejczyk:
Wszystko ok tylko w 90 latach nie było taryfikator a mandaty były od do uzależnione od zarobków. A teraz mamy mamy sztywną kwotę za wykroczenie.
Kuba Pustelnik
Kuba Pustelnik:
Wszystko byłoby ok tylko boje sie tego że te wyższe kary trafia tylko i wyłącznie w przeciętnego Kowalskiego, który zarabia 2 - 3 tysiące na reke i najzwyczajniej w świecie nie będzie go stać na ekstrawagancje w postaci 1500 zł mandatu np za kolizję
Pawel None
Pawel None:
Panie w Uk 12 punktów na 3 lata . Naraz możesz zarobić 8 Max . Tylko ze różnica tu jest taka ze policja nie ma norm wypisywania mandatów jak w kaczostanie. .pozdrawiam
piekarz piekarz
piekarz piekarz:
Punkty super sprawa zwłaszcza dla kierowców zawodowych co robią rocznie po 120tys km brawa dla twórcy tych przepisów . Za dwa lata będą dawać 500+ żeby odzyskać prawko bo będzie brak wielu kierowców na rynku . A jeszcze policja która nie poucza tylko statystyki robi na koniec zabudowanego super . Pozdrawiam 😉
Tomasz Kozak
Tomasz Kozak:
Już trochę czasu minęło jak byłem u naszych "braci" z EU, ale jak pamiętam to jak był znak 30 kmh to "brat" popiepszał te 30 przez kilometr i nic więcej.
Darek Zzz
Darek Zzz:
A ile w 97 chlebek kosztował dwa złote jak dostałem od rodziców kupiłem sok batonik i maczugi teraz ...🤣🤣🤣
Mada Somada
Mada Somada:
Współczuję zawodowym kierowcom, będą jeździć z duszą na ramieniu. Mały niefart zabranie prawka i trzeba do łopaty albo głodówka zanim prawko odzyskają.
lareneg27
lareneg27:
Pieszy myśli, że jak widzi światła auta z odległości 200 metrów, to kierowca samochodu też go widzi jak idzie poboczem.