o. Dolindo Ruotolo: "O Niepokalanej". Rozważanie na 25 listopada.

Szczęść Boże,
W tym trudnym czasie, kiedy tak wiele osób walczy w szpitalach o życie, a ci, którzy pozostali przy zdrowiu, zmagają się z trudnościami finansowymi, lękiem i samotnością; gdy wśród nas zamiast solidarności, coraz więcej jest niepokoju, niechęci, antagonizmów, chcemy wraz z Księdzem Dolindo Ruotolo zawierzyć się Niepokalanej i Jezusowi. Chcemy otworzyć się na łaskę, która płynie z całkowitego powierzenia się Bogu. Chcemy wybłagać ją także dla naszych bliskich i dla tych, których kochamy ciągle za mało.
Dlatego codziennie od 19 listopada do 8 grudnia łączymy się na modlitwie, którą rozpoczynamy fragmentem rozważań ks. Dolindo Ruotolo o Niepokalanej, a następnie oddajemy wszystkie swoje problemy w Akcie Zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” (link do zawierzenia znajduje się na końcu filmu).

Od 19 listopada (wspomnienie o. Dolindo) do 8 grudnia kanał YouTube "ku Bogu" wraz z radiem "Niepokalanów" i Wydawnictwem M będzie udostępniać unikatowe pouczenia Niepokalanej kierowane do o. Dolindo.

Książka pod tym samym tytułem "Niepokalana" o. Dolindo, ukaże się po 8 grudnia w wydawnictwie M. Fundacja "ku Bogu" przygotuje audiobook, który będziemy również prezentować na kanale "ku Bogu" oraz na naszym profilu FB.

O. DOLINDO RUOTOLO:

Z inicjatywy parafii Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes i św. Józefa dei Vecchi w Neapolu podjęto próbę wyniesienia go na ołtarze. 5 stycznia 1997 po uzyskaniu zgody Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie tzw. Nihil obstat proces jego beatyfikacji został rozpoczęty w Archidiecezji Neapolu. Postulatorem procesu wybrano o. Massimiliana Pio Marię Maffei FFI.

Był piątym z jedenaściorga dzieci Raphaela, inżyniera i matematyka oraz Silvi Valle, potomkini neapolitańskiej arystokracji. W dzieciństwie cierpiał z powodu problemów ze zdrowiem oraz wskutek trudności finansowych rodziny. W 1896, po separacji rodziców, wraz ze swym bratem Elio trafił do Szkoły Apostolskiej Księży Misjonarzy (wł Scuola Apostolica dei Preti della Missione), a trzy lata później został przyjęty do nowicjatu. 1 czerwca 1901 roku złożył śluby zakonne, po których poprosił o możliwość pracy na misjach w Chinach. Jednak jego prośbę odrzucono. Po święceniach kapłańskich, 24 czerwca 1905 roku został mianowany profesorem Szkoły Apostolskiej i zajmował się nauczaniem śpiewu gregoriańskiego. Przez krótki czas pracował w Tarencie oraz Molfetcie, gdzie zajmował się reformą seminarium.

W latach 1907-1937 bywał podejrzewany o herezję, stawał przed Świętym Oficjum, był poddawany badaniom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach. Dopiero 17 lipca 1937 pozwolono mu ostatecznie wrócić do posługi kapłańskiej w Neapolu, w parafii San Giuseppe dei Nudi. Pozostawił po sobie 33 tomy komentarzy biblijnych, liczne dzieła teologiczne, mistyczne i ascetyczne, tomy listów i zapisków autobiograficznych.

Po wylewie doznanym w 1960 lewa strona jego ciała była sparaliżowana; zmarł w 10 lat później. Jego grób znajduje się w kościele św. Józefa dei Vecchi w Neapolu.

Z Panem Bogiem
o. Dolino módl się za nami!

Powiązane wiadomości:

43 komentarze:

Musica&Biblia
Musica&Biblia:
Nie jestem w stanie tego pojąć ,ocenić,zrozumieć ...Jestem bez słów z opuszczoną do ziemi głową ..🙏🙏🙏🙏🙏❤️✝️
Irena irena
Irena irena:
Maryjo zmiłuj się nad nami grzesznymi i miej nas w swej opiece. 🙏🙏🙏💖
Stanisława Adach
Stanisława Adach:
Za dusze w czyśćcu cierpiące, dzieci nienarodzone i utracone aby jak najszybciej dostąpiły łaski nieba. Jezu Miłosierny zmiłuj się nad duszami cierpiącymi w czyśćcu. Matko Miłosierdzia módl się za konającymi i duszami cierpiącymi w czyśćcu. 🙏🙏🙏🙏🕯️🕯️🕯️🕯️🌹🌹🌹🌹💞💞💞💞🔥🔥🔥🔥
Stanisława Adach
Stanisława Adach:
W intencji Katarzyny w dniu jej imienin, o błogosławieństwo Boże, dary Ducha Świętego, wypełnienie woli Bożej i potrzebne łaski. 🙏🙏🙏🌹🌹🌹🌹😇😇😇
Piotr Wierzchowski
Piotr Wierzchowski:
Witaj Najświętsza Maryjo, Któraś przybywa na świat, by pomóc człowiekowi. Aniołowie Pańscy Niebo otwierają i towarzysząc Najświętszej Pani, by składać nasze dziesiątki Różańcowe. Miłość Pani jest Piękna, przyodziana w cnoty - Czystość Serca, Miłości i Pokory. Lśni jak słońce, otoczona gwiazdami przybywa, by pomóc ludzkości całego świata. Ta chwila się zbliża, gdy świat zobaczy jasność lśniącą na Niebie, słońce z dwoma kołami w koło złączone.
Dzisiaj przychodzę do Ciebie Najświętsza Maryjo, składam nasze modlitwy za Kościół Święty i proszę: uproś Matko u Pana naszego wszystkie potrzebne łaski, dla Ojca Świętego Franciszka, Kapłanów i całego duchowieństwa. Niechaj Duch Święty zstąpi i przeniknie cały Kościół Święty, by stał się jednością i wiernie głosił Słowa Ewangelii. O łaskę świętości i czystość życia Kapłanów. Tą modlitwą otulam świat cały, oddając serca dary, pokornie prosząc uproś nam wszystkim Boże przebaczenie i nasze nawrócenie, a w chwilach trudnych pomoc, łaski i Dary Ducha Świętego. Pragniemy podziękować za Twoją Matczyną opiekę.
Amen.
SZCZĘŚĆ BOŻE WSZYSTKIM.
Ela Mel
Ela Mel:
O Maryjo Matko Jezusa bądż dla mnie teraz Matką
Krystian Siąkała
Krystian Siąkała:
M A T K A!
Marius
Marius:
Szczęść Boże 🙏✝️💒🛐😇💙🕊🌫👍
Alicja Babulewicz
Alicja Babulewicz:
Bóg zapłać. 🙏💒🙏
Emilia Wìszowska
Emilia Wìszowska:
🙏💕💕🙏Bóg zapłać 🙏💕💕🙏
Jan Kowalski
Jan Kowalski:
DEO GRATIAS 🙏 ❤️ ❤️ ❤️
premiumbull . pl
premiumbull . pl:
Piękne i cudowne
Agata Janik
Agata Janik:
💙 Matka która wszystko rozumie, uczy pokory i Kocha jak Bóg ❤️ Dziękuję za dar macierzyństwa mojego, 3 dorosłych synów, w tym macierzyństwie bliźnięta. Amen.
Maria Biernat
Maria Biernat:
❤️🕊️
Barbara Porcek
Barbara Porcek:
Bóg zapłać 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️
Joanna Kot
Joanna Kot:
Bóg zapłać.
Matka...to Miłość ,żywa,prawdziwa
i bezwarunkowa .
To poczucie bezpieczeństwa.
Maryjo Matko Boża i nasza prosimy o potrzebne łaski, by żyć i kierować się dobrem i miłością.
Amelka Amelka
Amelka Amelka:
Bóg zapłać 🙏❤️🙏❤️🙏
Emlia Zielonka
Emlia Zielonka:
Bóg zapłać🙏📖⛪🙏❤❤❤❤❤❤❤❤
Ania
Ania:
Bóg zapłać ❤️🙏
Marek Swatowski
Marek Swatowski:
💐💕
Dorota Borowik
Dorota Borowik:
Bóg zapłać 🌼
Renia Renia
Renia Renia:
Szczęśc Boże 💞
Teresa Jasiewicz
Teresa Jasiewicz:
Mateńko pochyl się na de mną niziudko bo chcę po cichudku Ci powiedzieć,, przepraszam, i Kocham Ciebie i Twojego syna a mojego Pan Jezusa Chrystusa 🙏🙏♥️♥️
Joanna Brożyna
Joanna Brożyna:
Jakże piękne jest to rozważanie - 💞
MATKA 🌹🌹🌹
Rafał Nitecki
Rafał Nitecki:
💓
Helena Studzinska
Helena Studzinska:
Serdeczne Bóg zapłać
Genowefa Czarnecka
Genowefa Czarnecka:
Jezu Ufam Tobie 🙏😇
Lucy Kot
Lucy Kot:
Bóg Zapłać 🐑📿🌹
Małgorzata Pianko
Małgorzata Pianko:
Bądź Uwielbiona Maryjo we wszystkich narodach świata ❤❤❤🙏🙏🙏🙏🙏🌺🌺🌺🌺
Teresa Paczos
Teresa Paczos:
Mateńko nie wiem jak to czynilas dziękuję Ci za to czegoś dokonywała proszę Cię byś umacniała mnie w pokorze pokoju radosci miłości która ty posiadałas Bądź Uwielbiona Maryjo weź mnie za rękę i prowadz droga prawdą życiem do Jezusa bram 🙏🤲💙❤️🌹
Halina Blazejewicz
Halina Blazejewicz:
Bog zaplac
Janina Trębacz
Janina Trębacz:
Matko Najświętsza dopomóż nam w naszych potrzebach Jezu ufam tobie Ty się tym zajmij
Iwona Nowakowska
Iwona Nowakowska:
O Mamusiu moja Niebieska nie jestem godna Twojego Syna ani Ciebie Mamo😪😔
Danuta Leszczynska
Danuta Leszczynska:
Maryjo Ukochana kocham cie i miłuje . Pomóż nam i miej nas w opiece w tym obecnym czasie jaki mamy . Amen
Anna Antczak
Anna Antczak:
Matko Boga mojego i Matko moja módl się za nami grzesznymi.
Zofia Kowalik
Zofia Kowalik:
Bądź Uwielbiony .,bądź Blogosławiona Maryjo Matko moja najukochansza
Teresa Danik
Teresa Danik:
Dziękuję za Ojca Dollindo i poproszę Mateczko o Opiekę nad Anna Miesowicz i powrót do zdrowia i do jej dzieci. BÓG Zapłać.
Malina Manius
Malina Manius:
O MARYJO BEZ GRZECHU POCZĘTA MÓDL SIĘ ZA NAMI GRZESZNYMI .AMEN . SERCE MARYI BRAMO NIEBIESKA, MÓDL SIĘ ZA NAMI, SERCE MARYI NAJCHWALEBNIEJSZE, MÓDL SIĘ ZA NAMI. AMEN. ❤💜💚💙🕊📿🙏✝️😇🕊🕯
Renia Renia
Renia Renia:
Matko ,Niepokalana Maryjo ,Tobie poświęcam duszę moją ,radości i cierpienia i cała moja rodzinę ❤️❤️❤️
mamucha iwona
mamucha iwona:
Tak,jakie to się cudowne uczucie,kiedy poczuje się że dziecko,które nosi się pod sercem poruszy się pierwszy raz.
O bólu szybko się zapomina.
Jak się czeka na pierwszy uśmiech,gest,slowo,pierwszy krok.
A kiedy dziecku dzieje się jakaś krzywda, najbardziej przeżywa to matka.Dlatego najlepiej matkę zrozumie druga matka.
Bóg zapłać Bracie🙂🙏
Szczęść Boże❤
Dorota Dorota
Dorota Dorota:
Dziękuje Ci Jezu, ze mogę być mamą, dziękuję za Ciebie moja Mamo Teresko, a przede wszystkim Tobie najdroższa jedyna Mateńko Boża za wszystko, za to że każdego dnia uczysz mnie nieustająco jak być lepszą mamą...i błagam Cię Mateńko opiekuj się moim Synkiem, który już jest wśród Aniołów i moim Iguniem tu na Ziemi..wszystkim Mamom życzę nieustającej dziecięcej miłości i łask Bożych...
piotrek xyz
piotrek xyz:
Dla ludzi, którzy chcą modlić się za dusze czyśćcowe:
http://www.mocmodlitwy.info.pl/za-dusze.html
Warto przeczytać rownież:
https://stacja7.pl/wiara/15-obietnic-maryi-dla-modlacych-sie-rozancu/
oraz:
http://tajemnica-szczescia.pl/?go=obietnice
oraz:
https://m.fronda.pl/a/niesamowita-koronka-do-najswietszych-ran-pana-jezusa-odmow-modlitwe-jeszcze-dzis,70202.html
oraz:
http://www.duchprawdy.com/koronka_do_siedmiu_bolesci_matki_bozej.htm
oraz:
http://www.duchprawdy.com/adam_czlowiek_nabozenstwo_do_przeczystego_serca_sw_jozefa.htm
oraz:
http://www.duchprawdy.com/koronka_do_krwawych_lez_matki_bozej.htm
oraz:
http://www.faustyna.eu/koronka-do-milosierdzia-bozego.htm
Monika Grzędowska
Monika Grzędowska:
TRYUMF NIEPOKALANEJ ...

Kiedy wyjdzie na jaw , że teorie Kopernika są heretyckie to skończy się na świecie ateizm. A kiedy ludzkość zrozumie, że to Maryja obnażyła to największe kłamstwo to skończą się inne religie @VLd0

Maryja z Guadalupe w Meksyku objawiła się w 1531 roku - dokładnie wtedy, kiedy Kopernik żył na świecie. Maryja ma na płaszczu gwiazdozbiory, ponieważ to jest najlepszy dowód, że ziemia nie wiruje wokół słońca - Wielka niedzwiedzica jest widoczna nad Polską przez cały rok. @Fwfw
Pierwszy raz teorie Kopernika uznał za heretycką dominikanin o.Tomaso Cassini powołując się na fragment z Księgi Jozuego @- 14 gdzie słońce zatrzymało się na niebie nad doliną Ajalonu - to był pierwszy cud słońca. Drugi cud słońca nastąpił w 1917 roku nad doliną Cova da Iria w Fatimie . Ludzie mieli na początku mokre od deszczu ubrania, a na końcu suche, żeby na drugi dzień nikt nie pomyślał że to była zbiorowa histeria. To było realne słońce, a nie wizja potwierdzająca objawienia jak twierdzą niektórzy bo wtedy byłyby widoczne dwa słońca. Maryja uczyniła ten cud ponieważ pseudo naukowcy uważają, że słońce jest większe od ziemi 109 razy i że znajduje się 150 milionów kilometrów od ziemi co jest herezją.

Istnieją dwa najbardziej dobitne dowody, że ziemia nie jest kulą - nie możliwy jest lot balonem na kuli ziemskiej, ani nie jest możliwe żeby zagiąć wodę na globie - to jest absurd. Poziomica i balon podważają heretycką teorie Kopernika raz na zawsze