o. Dolindo Ruotolo: "O Niepokalanej". Rozważanie na 28 listopada.

Szczęść Boże,
W tym trudnym czasie, kiedy tak wiele osób walczy w szpitalach o życie, a ci, którzy pozostali przy zdrowiu, zmagają się z trudnościami finansowymi, lękiem i samotnością; gdy wśród nas zamiast solidarności, coraz więcej jest niepokoju, niechęci, antagonizmów, chcemy wraz z Księdzem Dolindo Ruotolo zawierzyć się Niepokalanej i Jezusowi. Chcemy otworzyć się na łaskę, która płynie z całkowitego powierzenia się Bogu. Chcemy wybłagać ją także dla naszych bliskich i dla tych, których kochamy ciągle za mało.
Dlatego codziennie od 19 listopada do 8 grudnia łączymy się na modlitwie, którą rozpoczynamy fragmentem rozważań ks. Dolindo Ruotolo o Niepokalanej, a następnie oddajemy wszystkie swoje problemy w Akcie Zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” (link do zawierzenia znajduje się na końcu filmu).

Od 19 listopada (wspomnienie o. Dolindo) do 8 grudnia kanał YouTube "ku Bogu" wraz z radiem "Niepokalanów" i Wydawnictwem M będzie udostępniać unikatowe pouczenia Niepokalanej kierowane do o. Dolindo.

Książka pod tym samym tytułem "Niepokalana" o. Dolindo, ukaże się po 8 grudnia w wydawnictwie M. Fundacja "ku Bogu" przygotuje audiobook, który będziemy również prezentować na kanale "ku Bogu" oraz na naszym profilu FB.

O. DOLINDO RUOTOLO:

Z inicjatywy parafii Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes i św. Józefa dei Vecchi w Neapolu podjęto próbę wyniesienia go na ołtarze. 5 stycznia 1997 po uzyskaniu zgody Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie tzw. Nihil obstat proces jego beatyfikacji został rozpoczęty w Archidiecezji Neapolu. Postulatorem procesu wybrano o. Massimiliana Pio Marię Maffei FFI.

Był piątym z jedenaściorga dzieci Raphaela, inżyniera i matematyka oraz Silvi Valle, potomkini neapolitańskiej arystokracji. W dzieciństwie cierpiał z powodu problemów ze zdrowiem oraz wskutek trudności finansowych rodziny. W 1896, po separacji rodziców, wraz ze swym bratem Elio trafił do Szkoły Apostolskiej Księży Misjonarzy (wł Scuola Apostolica dei Preti della Missione), a trzy lata później został przyjęty do nowicjatu. 1 czerwca 1901 roku złożył śluby zakonne, po których poprosił o możliwość pracy na misjach w Chinach. Jednak jego prośbę odrzucono. Po święceniach kapłańskich, 24 czerwca 1905 roku został mianowany profesorem Szkoły Apostolskiej i zajmował się nauczaniem śpiewu gregoriańskiego. Przez krótki czas pracował w Tarencie oraz Molfetcie, gdzie zajmował się reformą seminarium.

W latach 1907-1937 bywał podejrzewany o herezję, stawał przed Świętym Oficjum, był poddawany badaniom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach. Dopiero 17 lipca 1937 pozwolono mu ostatecznie wrócić do posługi kapłańskiej w Neapolu, w parafii San Giuseppe dei Nudi. Pozostawił po sobie 33 tomy komentarzy biblijnych, liczne dzieła teologiczne, mistyczne i ascetyczne, tomy listów i zapisków autobiograficznych.

Po wylewie doznanym w 1960 lewa strona jego ciała była sparaliżowana; zmarł w 10 lat później. Jego grób znajduje się w kościele św. Józefa dei Vecchi w Neapolu.

Z Panem Bogiem
o. Dolino módl się za nami!

36 komentarze:

Musica&Biblia
Musica&Biblia:
Boże Dobry ,daj nam łaskę rozpoznania Twojej woli w naszym życiu ,ażebyśmy nie mylili jej z naszym „chceniem”.
Amen.🙏
Piotr Wierzchowski
Piotr Wierzchowski:
TOTUS TUUS
CAŁY TWÓJ MARYJO
JEZU UFAM TOBIE
💖💖
Joanna Kot
Joanna Kot:
Bóg zapłać
Pocieszycielko strapionych ,
Pokorna i oddana Woli Boga,
prosimy udziel potrzebnych Łask byśmy i my byli posłuszni i szukali Woli Boga w naszym życiu .
Maryjo Matuchno Najczulsza ,
módl się za nami.
Krystyna B
Krystyna B:
Bardzo mocno proszę o modlitwę o łaskę uzdrowienia dla Andrzeja🙏🙏🙏
Józef Olech
Józef Olech:
Matko !!!Przyjdź i wspomóż i napraw wszystko co brudne złe i oddziela od Bożej Miłosci!Mamo proszę pokornie!!!
Halina Blazejewicz
Halina Blazejewicz:
Maryjo pomoz mi dobrze wypelniac Wole Boza Amen
Grażyna Piątkowska
Grażyna Piątkowska:
Amen 🙏🏻
Bóg zapłać bracie Igorze
Ave Maria, 🌹Pełna Łaski🌹 wstawiaj się za nami grzesznikami.
Teresa Paczos
Teresa Paczos:
Panie naucz nas Woli Twej proszę o łaskę pokory cierpliwość bym umiała słuchać tak jak Maryja słuchała Boga i wypełniala Wolę Bożą bym i ja żyła Wola Boża i wypełniala ja w życiu swym 🙏🤲z Panem Bogiem 🤲🙏
Genowefa Czarnecka
Genowefa Czarnecka:
Bóg zapłać 🙏
premiumbull . pl
premiumbull . pl:
Super
Alicja Babulewicz
Alicja Babulewicz:
Bóg zapłać. 🙏💒🙏
Mateusz Poż-a
Mateusz Poż-a:
Bóg żona córka. Maryjo dziękuję za łaskę uświęcającą wierność Bogu żonie i córce. Mario chroń moją rodzinę 🙏♥️🙏 Jezu ufam Tobie 🙏Posłuszeństwo Panie TOBIE 🙏 Chroń moją duszę żony i córki 🙏
Xsysiu Games
Xsysiu Games:
Kocham cię Jezu Chryste ❤️ i Maryjo ❤️ wybaczcie mi moje okropne grzechy proszę kocham was całym sercem ❤️
Emilia Wìszowska
Emilia Wìszowska:
BOG ZAPLAC
Agata Janik
Agata Janik:
❤️ Dziękuję za nauki 🙏🏼 Bóg Zapłać.
Hanna Chmielewska
Hanna Chmielewska:
Proszę gorąco o modlitwę w sprawie Panu Bogu wiadomej .....
Emlia Zielonka
Emlia Zielonka:
Bóg zapłać. O Maryjo bez grzechu poczeta módl się za nami i za tymi którzy się do Ciebie nie zwracają.🙏📖⛪❤❤❤❤❤
Ania
Ania:
Bóg zapłać ❤️🙏
Ewa Mnich
Ewa Mnich:
💙
niewiasta Izabela
niewiasta Izabela:
💖
Barbara Porcek
Barbara Porcek:
Bóg zapłać 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️
mamucha iwona
mamucha iwona:
Ojcze niech się dzieje Wola Twoja
Bóg zapłać Bracie🙂🙏
Szczęść Boże❤
Iwona Nowakowska
Iwona Nowakowska:
Moja Niebiańska Mamo dziękuję Ci za wszystkie łaski 🙏🏻🕊🌺🌹
Naucz mnie przjmowania Woli Bożej🙏🏻🕊🌺🌹
Kasia 33
Kasia 33:
Serdecznie dziękuję za serce włożone w nagrania!
A dla wyciszenia się polecam dobrą muzykę:
https://www.youtube.com/watch?v=EfPK8XvAKTc
Maria Wojcik
Maria Wojcik:
Bog Zaplac 🙏 Blogoslawionego dnia zycze 🙏💜🌹
Aleksandra Wichowska
Aleksandra Wichowska:
Maryjo Ufam Ci kocham Cię mam nadzieję
Malina Manius
Malina Manius:
AMEN ❤🙏❤💒🕊❤💙💜💛💚🕊
Marius
Marius:
Szczęść Boże 🙏✝️💒🛐😇💙🕊🌫👍
Margarethe Kominek
Margarethe Kominek:
Prosze o cud Uzdrowienia dla mojego wnuka Samy.Jezu Ufam Tobie 💕❤️🙏❤️🙏❤️🙏❤️🙏❤️ Amen
Przemysław Trzmiel
Przemysław Trzmiel:
Wspaniały kapłan ..mistyk.Przy 6 Pompejance z Panem Bogiem i Maryją zawsze Dziewicą z NMP we Wrocławiu. 28 listopada 20 r
Lucy Kot
Lucy Kot:
Bóg Zapłać 🕯📿🕯
Marzena Nowakowska
Marzena Nowakowska:
💖💖💖
Danuta Leszczynska
Danuta Leszczynska:
Bóg zapłać . Amen
Rafał Nitecki
Rafał Nitecki:
💓
Teresa Kulinska
Teresa Kulinska:
JEZU PROSZE O LASKIE UZDROWIENIA MOJEGO MEZA ZE ZNANEJ CI CHOROBY ZAWIERZAM CI JEZU UFAM CI JEZU TY SIE TYM ZAJMNIJ DZIEKI CI JEZU
Monika Grzędowska
Monika Grzędowska:
TRYUMF NIEPOKALANEJ ...

Kiedy wyjdzie na jaw , że teorie Kopernika są heretyckie to skończy się na świecie ateizm. A kiedy ludzkość zrozumie, że to Maryja obnażyła to największe kłamstwo to skończą się inne religie @VLd0

Maryja z Guadalupe w Meksyku objawiła się w 1531 roku - dokładnie wtedy, kiedy Kopernik żył na świecie. Maryja ma na płaszczu gwiazdozbiory, ponieważ to jest najlepszy dowód, że ziemia nie wiruje wokół słońca - Wielka niedzwiedzica jest widoczna nad Polską przez cały rok. @Fwfw
Pierwszy raz teorie Kopernika uznał za heretycką dominikanin o.Tomaso Cassini powołując się na fragment z Księgi Jozuego @- 14 gdzie słońce zatrzymało się na niebie nad doliną Ajalonu - to był pierwszy cud słońca. Drugi cud słońca nastąpił w 1917 roku nad doliną Cova da Iria w Fatimie . Ludzie mieli na początku mokre od deszczu ubrania, a na końcu suche, żeby na drugi dzień nikt nie pomyślał że to była zbiorowa histeria. To było realne słońce, a nie wizja potwierdzająca objawienia jak twierdzą niektórzy bo wtedy byłyby widoczne dwa słońca. Maryja uczyniła ten cud ponieważ pseudo naukowcy uważają, że słońce jest większe od ziemi 109 razy i że znajduje się 150 milionów kilometrów od ziemi co jest herezją.

Istnieją dwa najbardziej dobitne dowody, że ziemia nie jest kulą - nie możliwy jest lot balonem na kuli ziemskiej, ani nie jest możliwe żeby zagiąć wodę na globie - to jest absurd. Poziomica i balon podważają heretycką teorie Kopernika raz na zawsze.