o. Dolindo Ruotolo: "O Niepokalanej". Rozważanie na 3 grudnia.

Szczęść Boże,
W tym trudnym czasie, kiedy tak wiele osób walczy w szpitalach o życie, a ci, którzy pozostali przy zdrowiu, zmagają się z trudnościami finansowymi, lękiem i samotnością; gdy wśród nas zamiast solidarności, coraz więcej jest niepokoju, niechęci, antagonizmów, chcemy wraz z Księdzem Dolindo Ruotolo zawierzyć się Niepokalanej i Jezusowi. Chcemy otworzyć się na łaskę, która płynie z całkowitego powierzenia się Bogu. Chcemy wybłagać ją także dla naszych bliskich i dla tych, których kochamy ciągle za mało.
Dlatego codziennie od 19 listopada do 8 grudnia łączymy się na modlitwie, którą rozpoczynamy fragmentem rozważań ks. Dolindo Ruotolo o Niepokalanej, a następnie oddajemy wszystkie swoje problemy w Akcie Zawierzenia „Jezu, Ty się tym zajmij” (link do zawierzenia znajduje się na końcu filmu).

Od 19 listopada (wspomnienie o. Dolindo) do 8 grudnia kanał YouTube "ku Bogu" wraz z radiem "Niepokalanów" i Wydawnictwem M będzie udostępniać unikatowe pouczenia Niepokalanej kierowane do o. Dolindo.

Książka pod tym samym tytułem "Niepokalana" o. Dolindo, ukaże się po 8 grudnia w wydawnictwie M. Fundacja "ku Bogu" przygotuje audiobook, który będziemy również prezentować na kanale "ku Bogu" oraz na naszym profilu FB.

O. DOLINDO RUOTOLO:

Z inicjatywy parafii Matki Bożej Niepokalanej z Lourdes i św. Józefa dei Vecchi w Neapolu podjęto próbę wyniesienia go na ołtarze. 5 stycznia 1997 po uzyskaniu zgody Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Rzymie tzw. Nihil obstat proces jego beatyfikacji został rozpoczęty w Archidiecezji Neapolu. Postulatorem procesu wybrano o. Massimiliana Pio Marię Maffei FFI.

Był piątym z jedenaściorga dzieci Raphaela, inżyniera i matematyka oraz Silvi Valle, potomkini neapolitańskiej arystokracji. W dzieciństwie cierpiał z powodu problemów ze zdrowiem oraz wskutek trudności finansowych rodziny. W 1896, po separacji rodziców, wraz ze swym bratem Elio trafił do Szkoły Apostolskiej Księży Misjonarzy (wł Scuola Apostolica dei Preti della Missione), a trzy lata później został przyjęty do nowicjatu. 1 czerwca 1901 roku złożył śluby zakonne, po których poprosił o możliwość pracy na misjach w Chinach. Jednak jego prośbę odrzucono. Po święceniach kapłańskich, 24 czerwca 1905 roku został mianowany profesorem Szkoły Apostolskiej i zajmował się nauczaniem śpiewu gregoriańskiego. Przez krótki czas pracował w Tarencie oraz Molfetcie, gdzie zajmował się reformą seminarium.

W latach 1907-1937 bywał podejrzewany o herezję, stawał przed Świętym Oficjum, był poddawany badaniom psychiatrycznym i zawieszany w obowiązkach. Dopiero 17 lipca 1937 pozwolono mu ostatecznie wrócić do posługi kapłańskiej w Neapolu, w parafii San Giuseppe dei Nudi. Pozostawił po sobie 33 tomy komentarzy biblijnych, liczne dzieła teologiczne, mistyczne i ascetyczne, tomy listów i zapisków autobiograficznych.

Po wylewie doznanym w 1960 lewa strona jego ciała była sparaliżowana; zmarł w 10 lat później. Jego grób znajduje się w kościele św. Józefa dei Vecchi w Neapolu.

Z Panem Bogiem
o. Dolino módl się za nami!

38 komentarze:

Musica&Biblia
Musica&Biblia:
Błogosławiona jesteś między niewiastami i Błogosławiony jest owoc Twojego żywota Jezus ! 🙏
Anna
Anna:
Maryjo Niepokalana módl się za nami. Ratuj moje Sakramentalne Małżeństwo i rodzinę. Jezu, Ty się tym zajmij. Amen
Joanna Kot
Joanna Kot:
Bóg zapłać ❤️
AVE MARIA 🙏💙,
Śliczna Pani ,Matko Boża i nasza prosimy módl się za nami,
słabymi i nieudolnymi ,bo zbyt zatroskani jesteśmy o dobra doczesne.
Bożena Sza
Bożena Sza:
Bóg Zapłać ❤
Ave Maryja 🌹❤🙏
Elżbieta Dudzińska
Elżbieta Dudzińska:
🔥❤🙏 Bóg zapłać i Szczęść Boże wszystkim 🙏 się 🙏❤🔥!
Urszula Kaleta
Urszula Kaleta:
Bóg zapłać ❤️
Mateusz Poż-a
Mateusz Poż-a:
Bóg żona córka Amen Maryio AMEN 🙏 Chroń moją duszę ciało umysł oraz strzeż wierności Bogu żonie i córce 🙏 Duchu święty przyjdź
Teresa Paczos
Teresa Paczos:
Z Panem Bogiem Bóg zapłać KS Dolindo módl się za nami 🙏🤲
Genowefa Czarnecka
Genowefa Czarnecka:
Bóg zapłać 🙏
TERESA M
TERESA M:
Bóg zapłać piękne pełne miłości słowa
błogosławionego radosnego dnia 🙏❤😍
Barbara Porcek
Barbara Porcek:
Bóg zapłać 🙏🏻🙏🏻🙏🏻❤️
Małgorzata Plata
Małgorzata Plata:
❤️❤️❤️
Anna Wiatrekkk
Anna Wiatrekkk:
Bóg zapłać 🙏♥️
Alicja Babulewicz
Alicja Babulewicz:
Bóg zapłać. 🙏💒🙏
Helena Studzinska
Helena Studzinska:
Niepokalane serce Maryji módl się 🙏♥️
Piotr Wierzchowski
Piotr Wierzchowski:
O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta Módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy i za tymi którzy się do ciebie nie uciekają a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła Świętego i poleconymi Tobie.

❤Modlitwa do Maryi ,Matki Miłosierdzia ❤

Maryjo, Matko moja i Pani moja, oddaję Ci duszę i ciało moje, życie i śmierć moją i to co po niej nastąpi. Wszystko składam w Twoje ręce, o Matko moja. Okryj mnie swym płaszczem dziewiczym ... i udziel mi łaski czystości serca, duszy i ciała i broń mnie Swą potęgą przed nieprzyjaciółmi wszelkimi ... O śliczna Lilio, Tyś dla mnie zwierciadłem, o Matko moja. Matko Moja, dusza Twa była zanurzona w goryczy morza, spójrz się na dziecię Twoje i naucz mnie cierpieć i kochać cierpienia. Wzmocnij mą duszę, niech jej ból nie łamie. Matko Łaski - naucz mnie żyć Bogiem. Maryjo, dziś miecz straszny przeniknął Twą świętą duszę. Prócz Boga nikt nie wie o Twoim cierpieniu. Twa Dusza nie łamie się ale jest mężna, bo jest z Jezusem. Matko słodka, złącz moją duszę z Jezusem, bo tylko wtenczas przetrwam wszystkie próby i doświadczenia i tylko w złączeniu z Jezusem moje ofiary będą miłe Bogu. Matko Najsłodsza , pouczaj mnie o życiu wewnętrznym, niech miecz cierpień nigdy mnie nie łamie. O Czystą Dziewico, wlej w serce moje męstwo i strzeż go.

Amen.

SZCZĘŚĆ BOŻE.
Malina Manius
Malina Manius:
Bóg zapłać. 🙏❤💙💚🕯💒🕊🌹🌹🌹🕊
Agata Janik
Agata Janik:
💙🙏🏼📖 Słowo 🙏🏼
Sabina Maurycy
Sabina Maurycy:
Bog zaplac.Ewelina
Wiolka Katolka
Wiolka Katolka:
Bóg zapłać
Rafał Nitecki
Rafał Nitecki:
💞
Marius
Marius:
Szczęść Boże 🙏✝️💒🛐😇💙🕊🌫🌌👍
agamalinowa
agamalinowa:
❤️➕❤️
Aniela Rutkowska
Aniela Rutkowska:
Św. Ojcze Dolindo Módl się za nami i za naszymi potrzebami. Wypraszaj nam laski u BOGA 🙏
Bernardeta Steczyk
Bernardeta Steczyk:
💖💖💖
Iwona Nowakowska
Iwona Nowakowska:
❤🌺🌹❤🕊
Lucy Kot
Lucy Kot:
Bóg Zapłać. 🕯🕇📿🕯
piotrek xyz
piotrek xyz:
Proszę o pomoc tych, którzy mogą i o przesyłanie dalej:
https://www.siepomaga.pl/sandra?ts=update_5786
Kasia 33
Kasia 33:
Serdecznie dziękuję za serce włożone w nagrania!
A dla wyciszenia się polecam dobrą muzykę:
https://www.youtube.com/watch?v=EfPK8XvAKTc
Emilia Wìszowska
Emilia Wìszowska:
BOG ZAPLAC
miecia wawrzonkiewicz
miecia wawrzonkiewicz:
Szczęść Boże
mamucha iwona
mamucha iwona:
,,Wielbię Ciebie w każdym momencie o żywy Chlebie nasz w tym Sakramencie''
O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami,którzy się do Ciebie uciekamy...''
Bóg zapłać Bracie🙂🙏
Szczęść Boże❤
Emlia Zielonka
Emlia Zielonka:
Bóg zapłać❤
Niepokalana Jesteś Między Niewiastami.❤❤❤❤❤❤❤
Halina Blazejewicz
Halina Blazejewicz:
Maryjo Niepokalana modl sir za nami Amen
Ewa Rutka
Ewa Rutka:
O Maryjo bez grzechu poczęta módl się za nami. Maryjo Tobie zawierzam wszystkie sprawy i swoje życie. Chwała Panu...
Leon Drożański
Leon Drożański:
☺💞💖💗☺
Magdalena Pawlinska
Magdalena Pawlinska:
Jezu Ufam Tobie
piotrek xyz
piotrek xyz:
MILCZENIE "owiec"? Kiedy zamknęli nam firmy, milczeliśmy. Kiedy zabronili oddychać świeżym powietrzem, milczeliśmy. Kiedy zamknęli szpitale przed chorymi, milczeliśmy. Zamknęli nam cmentarze Skazali na śmierć przewlekle chorych Zabraniają spotkań w święta Zamknęli nasze dzieci w domach Zamknęli seniorów Zabronili odwiedzać w szpitalu krewnych i bliskich Zabronili matkom dostępu do dziecka po porodzie Zabronili rodzicom odwiedzać chore dzieci w szpitalach Zakładamy dzieciom szmaty na twarz generując choroby i hamując rozwój mózgu. Niszczymy im psychikę zabraniając wychodzenia z domu do godz. 16ej, pozbawiając kontaktów z rówieśnikami, ucząc, że nie wolno zbliżać się do ludzi, nie wolno ich dotykać. Brak dotyku to zniszczenia w psychice. Zabronili spotkań. Ustalili za nas, że będą wstrzykiwać chemię do naszych organizmów Wprowadzili bezprawie Pozbawili prawa do bycia PODMIOTEM prawa Pozbawili człowieczeństwa Pozbawili godności A MY SIĘ NIE OBUDZILIŚMY Naiwnie wierzymy, ze to zaraz się skończy. Wbrew logice wierzymy notorycznym kłamcom, że kolejny raz nas nie oszukają. Negujemy fakty. Ileż razy pisałem, że będzie drugi lockdown na jesień, że będzie trzeci na wiosnę. Nie wierzyliście. Drugi już jest. Trzeci będzie. Potem czwarty. Cały następny rok będzie taki sam jak obecny. A potem kolejny. A Wy będziecie sią nadal łudzić, że tym razem to już ostatnie zamknięcie. Wyłączcie telewizory. Posłuchajcie mediów niezależnych. Poszukajcie materiałów. To wszystko jest zaplanowane od dawna. FAŁSZYWE TESTY = FAŁSZYWA PANDEMIA Fałszywa pandemia = zasłona dymna dla wprowadzania NWO Możemy to powstrzymać masowymi gigantycznymi protestami. W przeciwnym razie będzie dokładnie to, co przewiduje scenariusz. W skrócie - wszystko co ważne na świecie jest ustalane przez światowe agendy, których nazwy ładnie brzmią, a które tak naprawdę służą do realizacji celów ustalonych i finansowanych przez globalistów. Oczywiście zawsze musi być jakaś zasłona dymna dla odwrócenia uwagi. Kluczowe agendy to Grupa Bildenberg (steruje politykami i mediami), Bank Rozrachunków Międzynarodowych (co dwa tyg. spotkania szefów banków centralnych w Bazylei), Światowe forum ekonomiczne, Światowe forum żywności, Światowa organizacja zdrowia. Wszystkie te agendy opłacane są przez Fundacje Rotschildów, Rokefelerów, Gatsa, Morgana, Sorosa itd. Wystarczy poczytać, posłuchać, jakie tematy na tych agendach są poruszane. I tak w telegraficznym skrócie 1. Fundacja Rokefelera – rok 2010 – dokument „Scenariusze przyszłości technologii i rozwoju międzynarodowego” – scenariusz LOKSEPS przewiduje a. Światowa pandemia b. Wzmocnienie władzy wykonawczej c. Regularne szczepienia d. Całkowitą kontrolę społeczeństw przez państwo e. Maksymalną redukcję własności prywatnej f. Przejście na pracę zdalną i nie wychodzenie z domów g. Dochód gwarantowany w zamian za umorzenie długów (po upadku firm) h. Całkowity upadek branży turystycznej I ostatni punkt bardzo ciekawy w tym scenariuszu a mianowicie: i. JESZCZE WIĘKSZY UCISK ze strony rządów po zakończeniu pandemii 2. Światowe Forum Ekonomiczne założone przez Klausa Schwaba. Co Schwab postuluje? a. Scanowanie mózgów jako warunek podróżowania b. Wszczepianie czipów współpracujących z mózgiem Facet mówi o tym i na forum i napisał książkę w roku 2019 „Czwarta rewolucja przemysłowa” 3. Jakie były główne tematy Światowego Forum Ekonomicznego w tym roku (lipiec 2020) Wielki reset żywności do roku 2030. Czyli co konkretnie? a. Żywność modyfikowana genetycznie b. Wycofanie mięsa i produkowanie sztucznego mięsa i białek c. Wspomaganie lekami i chemią przemysłową oczywiście dla wspierania zdrowia Może w kontekście tego lepiej zrozumiecie ten cały ruch na temat wycofania hodowli bydła, norek nie tylko w Polsce ale i w Danii, w Norwegii, zamykanie już w ty,m roku w Chinach wielkich farm hodowli zwierząt dzikich (aż 45 gatunków) Chodzi o całkowite uzaleznienie czlowieka od sztucznej żywności, ktora jest wlasnością globalistow. Oczywiście to wszystko dla "naszego dobra"i dla "ratowania planety" Zabawne - sto lat temu Rokefeler i sp-ka doprowadzili do zakazania konopii (na których cały świat się opierał - leki, odzież, zywnośść, tlen z lasow konopnych) żeby zasypać świat plastikami i lekami na ropie i zamisat wycofać ten syf, ta sama zgraja proponuje sytntetyczne jedzenie i jeszcze wiecej chemii "dla ratowania świata" 4. Co mówi WHO. Co chwila mówi cos innego, niejednokrotnie sobie zaprzecza, ale taki ma cel – dezinformować. Ale uważny obserwator wyłapie to co istotne. Pomimo szczepionki nie zmieni się system obostrzeń – to w ubiegłym tyg W tym tygodniu jeden z dyr. zapowiedział trzecią falę covidu, a więc mamy już potwierdzenie tego, co w maju mówił Soros ( że będzie trzecia fala) czyli trzeci lockdown na wiosnę. Któż może to lepiej wiedzieć niż pomysłodawcy i twórcy pandemii?! 5. Wielki reset. Na wiosnę wszyscy krzyczeli, że to teorie spiskowe. Dziś o wielkim resecie mówią wszyscy – reset gospodarki, reset systemu finansowego, reset żywności, reset cywilizacji i kultury bycia i zachowań międzyludzkich. Nie będzie własności prywatnej, obywatel będzie własnością państwa, nie będzie rodziny, o dzieciach decydować ma państwo – po to od lat 90 promuje się LGBT i rozbijanie rodzin. Mamy setki artykułów i postów a nawet książek w tym temacie 6. Czy teorie spiskowe. a. W Chinach testuje się obecnie system totalnej kontroli obywateli przez 24h/ dobę – po co? b. Elan Musk wyprowadza na orbitę kilkadziesiąt tysięcy satelitów dla sieci 5G i kontroli każdego cm Ziemi c. UE ogłasza Biometryczny Cyfrowy Dowód Tożsamości oparty na technologii blockchain tej samej od kryptowalut i technologii 5G d. Coraz więcej informacji o tym, że bez szczepionki obywatel straci możliwość korzystania z komunikacji (kolejne linie lotnicze, ale to pójdzie dalej) e. W UK pojawiaj się informacje coraz częściej o tym, że „dwukrotny negatywny test na covid wykonany w tygodniu” będzie przepustką do wolności Rozumiecie to? Wykonasz dwa testy i oba wyjdą negatywnie to będziesz mógł wyjść z domu! I naród Jeszcze pewnie będzie dziękował władzy za przywilej wyjścia z domu Czy Wy rozumiecie co się dzieje?! f. E. Musk pracuje nad technologią Neuraling – czyli połączenie czip – mózg (dokładnie to proponuje wspomniany wcześniej Klaus Schwab) g. MFW (ten sam, który zapłacił państwom za wprowadzenie lockdown) poinformował na swoich stronach, że koniec pandemii nastąpi 31 marca 2025r Zwróćcie uwagę na ten fakt i przestańcie się łudzić, że za miesiąc lub dwa ten obłęd się skończy Śpijmy dalej. Zamiast wyjść z d..y, w której jako społeczeństwo się znaleźliśmy, szukajmy dalej jak się w niej urządzić. Czytam co chwila nawoływania w stylu „kupcie coś na wynos i wesprzyjcie restauratorów” , „kupcie znicze i wesprzyjcie … „. A ja się pytam, czy restaurator zapłaci czesne w zamkniętym przedszkolu, czy ten od zniczy kupi bilet do zamkniętego kina, żeby wesprzeć właściciela? Ludzie – OBUDŹCIE SIĘ. TO WSZYSTKO SIĘ DZIEJE NAPRAWDĘ. Najwyższy czas stanąć w obronie wolności. Właściciele hoteli, restauracji, kin, dyskotek, ftness, przewoźnicy – branża turystyczna ma przestać istnieć. Ile lokdownów w kolejnym roku przetrzymacie? I będziecie za każdym razem prosić rząd o jałmużnę? Nie macie jaj? Nie macie godności? Nie macie ODWAGI CYWILNEJ? Boicie się ruszyć tyłek na protest? Będzie Wam lepiej jak zbankrutujecie? Nauczyciele – boicie się kuratorium?! Lekarze – boicie się Izby Lekarskiej? Prawnicy – boicie się Ziobry? "Kowalski z Nowakiem" - boicie się madatu?! Jako ludzie - jako CZŁOWIEK - nie macie swojej godnosci?! My nie mamy dziękować za to że "poluzowali " i dali nam trochę swobody ...mamy BYC WOLNI. TO NASZE NIEZBYWALNE PRAWO Czy Wy nie rozumiecie, ze swoim dzieciom szykujecie niewolnictwo, że działacie przeciw sobie?! Kiedyś wasze wnuki zapytają każdego z Was/ Nas - „dziadku, gdzie byleś jak wprowadzali niewolnictwo?!’ I co powiemy, że ukryliśmy ze wstydu twarz za szmatą, bo nie mieliśmy odwagi BYĆ CZŁOWIEKIEM?! Źrodlo: Jerzy Makara https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1036360613508029&id=100014023005572