Objawienia Gietrzwałdzkie

Z badań sondażowych wynika, że tylko kilkanaście procent Polaków wie cokolwiek o objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie z 1877 roku. Dlaczego tylko tyle?

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na to, że objawienia miały miejsce w czasie, kiedy Polska była pod zaborami. Gietrzwałd znajdował się wtedy w zaborze pruskim. „Żelazny kanclerz” Otto von Bismarck wypowiedział wojnę Polsce i katolicyzmowi. Wydane przez niego w 1873 roku „ustawy majowe” bardzo mocno atakowały Kościół katolicki i jego najliczniejszą grupę wyznawców w Prusach, czyli Polaków. Kulminacja antykatolickich działań miała miejsce po tym, jak ówczesna opinia publiczna dowiedziała się, że Matka Boża podczas objawień w Gietrzwałdzie mówiła w naszym języku. Zaborca odpowiedział potężną akcją dezinformacyjną i szkalującą Najświętszą Maryję Pannę. Doszło także do brutalnych ataków na wiernych pielgrzymujących do Gietrzwałdu by oddać Jej cześć.

12 komentarze:

ClassicTr35 MA
ClassicTr35 MA:
Przykro sie na to patrzy gdy w tak pieknym sanktuarium widac dzialanie szatana. Wielkie banery pod drzwiami kosciola z napisem: "STOP, zaloz maskę. Jak nie mozesz zalozyc maseczki to znajdz sobie miejsce do modlitwy poza kosciolem". Myslalam ze zle widzę:/ jade 3 h do sanktuaroum modlic sie w moich intencjach a nie ma mozliwosci wejsc do kosciola. katolicy, ktorzy bezgranicznie ufają Bigu, ze On jest zdrowiem i zyciem muszą stac na zewnatrz kosciola jak tredowaci. Podzial na dwie kolejki: komunia na łapę i komunia na klecząco do ust:/ Spowiedz w namiotach na zewnatrz kosciola i jeszcze przed namiotami banery zeby maseczke zalozyc. Nie poznaje tego sanktuarium, a to tak boli🙁 A Chrystus mowil: "Przyjdzcie do mnie wszyscy, ktorzy utrudzeni i obciazeni jestescie a ja Was pokrzepie". komu slużą dzisiaj niektorzy ksieza bo na pewno nie Bogu. Ta koronaparanoja niszczy katolicki kosciol, a nikt nie reaguje. Nawet Komunie ksieza w maseczkach rozdawali. Boze widzisz i nie grzmisz. Ksieza maja byc alter ego Chrystusa na ziemi, ale to dzis moglam ogladac napawa mnie przerazeniem. Chrystus na pewno nikogo by z Kosciola nie wyrzucił. Nawroccie sie kaplani, bo prowadzicie Kosciol na zatracenie.
PAWEŁ SZEWCZYK
PAWEŁ SZEWCZYK:
Gbury 🤣🤣🤣 czyli nic się nie zmieniło jak była walka z Kościołem tak jest do dziś niestety 🙏🙏🙏
Joanna Ugarenko
Joanna Ugarenko:
Wczoraj dopiero pierwszy raz uslyszalam o tym miejscu :)
podlasie2012
podlasie2012:
Byłem w Gietrzwałdzie w 2008 roku.Jechałem tam kilkaset kilometrów rowerem.Cudowna atmosfera.
Stanisława Deker
Stanisława Deker:
Dziękuję Ci Maryjo za te obiawienia w tak trudnym czasie dla Polski która była pod rozbiorami.
Justys W.
Justys W.:
Byłam w Gietrzwałdzie pierwszy raz w 2014. Piękne miejsce 😍
PolandGames90
PolandGames90:
KS. gada o tym nonstop to jeszcze filik na elekcji pogchamp !
Slawek Kolodziej
Slawek Kolodziej:
Diabelstwo
KArol Kalopolski
KArol Kalopolski:
15:25 Bilitewska i Wieczorkówna: "...jedna przyznała się, że kłamała, a druga mimo wszystko w tych relacjach nie była zgodna z tymi pozostałymi dwiema wizjonerkami" . Interesujące, jakie były losy tych dwóch. O Justynie Szafryńskiej niewiele wiadomo, przynajmniej Wikipedia niewiele może tu wnieść. A biogram Barbary Samulowskiej jest tajemniczy, bo - po wstąpieniu do zakonu - wyjeżdża z Polski i umiera w Gwatemali, ale tam milczy o objawieniach i rozmowach z Panią Klonów. I tu też jest rozbieżność w relacjach, bo według "głosu" kobiety to ksiądz proboszcz i ksiądz biskup zdecydował o przeniesieniu do Lidzbarka Warmińskiego, a nie wstąpiły na życzenie Pani Klonów. Zadziwiające jest, że przemilczane są szczegóły życia Justyny Szafryńskiej, która wystąpiła z zakonu. Jak tu nie zauważyć zakłamania faktów i objawienia zespołu Delbrücka (pseudologii). To nie są aż tak odległe czasy, więc jeszcze żyją pewnie rodziny tych czterech dziewczynek.
Marcin Lentowicz
Marcin Lentowicz:
Najważniejsza jest Ewangelia Jezusa Chrystusa o darmowym zbawieniu z bożej łaski. Żadne objawienia, którym zresztą nie można bezkrytycznie wierzyć, nie są potrzebne i nie pomogą w zbawieniu. Zbawia tylko osobista więź z Jezusem Chrystusem, nawrócenie się i oddanie Mu swojego życia. Tylko tak można być zbawionym. Nie pomoże kościół, wstawiennictwo świętych, ani nasze nienaganne życie. Zbawienie jest z łaski, nie z uczynków. Uczynki są owocem zbawienia, a nie drogą do niego.
Sophie Satalecky
Sophie Satalecky:
,, i nic dziwnego , wszak i SZATAN PRZYBIERA POSTAC ANIOLA SWIATLOSCI .Nic NADZWYCZAJNEGO ,jesli i sludzy jego ! przybieraja postac slug sprawiedliwosci ; lecz kres ich taki ,jakie sa ich uczynki '' 2 List do Koryntian 11; 14-15.
Pawel Hadrys
Pawel Hadrys:
wynocha z maskami ksieza pierwsi musimy sie za nich modlic