Oskary 2021. Torbicka: kino intymne, to nie kino małe. Mam nadzieję, że Mad Maxy wrócą, bo uwielbiam

W tym odcinku "Onet Rano." gośćmi Bartosza Węglarczyka była Grażyna Torbicka, dziennikarka, dyrektor Festiwalu „Dwa Brzegi”.

#OnetRANO #OnetRanoWIEM #tubadzin #tubadzinstyle #kulturaprzestrzeni

SUBSKRYBUJ Onet RANO:
http://bit.ly/OnetRanoSUB


Krzysztof Bosak zapowiada, czy poprze kogoś w I turze https://www.youtube.com/watch?v=TXISDRlfZPM
Prezydent Kołobrzegu: Plaża w tym roku będzie wyglądać inaczej https://www.youtube.com/watch?v=mysEhM1Bkt0
Wszystkie odcinki programu na VOD.pl: https://vod.pl/onet-rano

Jesteśmy też TU:
TT https://twitter.com/OnetRano
FB https://www.facebook.com/onetrano/
Insta: http://instagram.com/onetrano

Powiązane wiadomości:

6 komentarze:

John von Helsing
John von Helsing:
"Ikona klasy" w dresie z trzema paskami. Na wschodzie nic nowego .Starzejąca się kobieta która myśli ze kiedy opowiada
o gwiazdach kina, sama staje się jedna z nich. Obciach, ale kmiotkom się pewnie podoba.
Patopedia Patokolekcja
Patopedia Patokolekcja:
Prowadzący rozmowę, który częściej "zastanawia się" i "ma wrażenie", prezentując swoje opinie, niż zadaje interesujące pytanie gościowi... efekt? Wolę zaspaną, a merytoryczną Holland, niż wypacykowaną (choćby "po domowemu") Torbicką, która nic nie powiedziała przez 20 minut... po części z winy prowadzącego.
Iwona Chwedczuk
Iwona Chwedczuk:
Pani Grazyno,dziękuję za profesjonalizm i wnikliwosc spojrzenia na kino i nie tylko.
anna lorent
anna lorent:
badzmi konsekwentni - jesli dziennikarka to i dyrektorka
vicki jovi
vicki jovi:
Torbicka im bardziej sie starzeje tym bardziej przypomina faceta z dlugimi wlosami i do tego ten niski,meski glos,Co sie dzieje,czyzby sie zaszczepila preparatem genetycznym? Prosze jakie sa efekty!!a tyle sie mowilo od samego poczatku!!..
Poniewaz nie mowi niczego interesujacego,jest jakas nudna, to moze pozastanawiajmy sie co jej zrobila szczepionka.?
Popkulturalna Ściana
Popkulturalna Ściana:
W tym roku po raz pierwszy od 6 lat nie oglądałem Oscarów. Jakoś zszedłem z pewnego poziomu emocjonalnego i nie widziałem żadnego z nominowanych filmów, nawet kobiety nie zmieniły mojego zdania, ale trzymam za nie kciuki. Kto w tamtym roku rozpoczynał prowadzenie gali, a kto w tym roku? Czy coś przez to straciłem? Nie. Pamiętam jak przwd obejrzeniem "Mank" chciałem obejrzeć "Obywatela Kane'a" i przeczytać książkę Królikiewicza oraz inne filmy Finchera poza "Fight Club", ale nic z tego nie wyszło. Utknąłem w drugim rozdziale "Lalki". Bardziej emocjonowałem się swoimi problemami z zdrowiem somatycznym i występującym od środy otępieniem. Do czwartej podglądałem Twittera Zwierza Popkulturalnego. Bardzo podoba mi się przemieszanie kategorii, cliffhanger i kameralność. Te Oscary wydawały się tak cudownie niezależniem Liczę, że jeszcze kiedykolwiek obejrzę galę zamknięcia festiwalu w Cannes. Widziałem cztery lata temu na Facebooku. O ile Złota Palma to prawdziwe, faktyczne docenienie kunsztu artystycznego filmu to Oscary to zawsze miara popularności, uśrednionego gustu i znaczenia dla przemysłu Hollywood. Jeśli naprawdę opłacała się wygrana "Parasite" to dlatego, że "szary zjadacz popcornu" zwrócił uwagę na kino południowokoreańskie, bez tego nie byłoby sukcesu "Minari". Zawsze marzyłem o spędzeniu Oscarów publicznie, dzieleniu się radością w gronie kilkunastu ludzi. Zazdroszczę komuś kto np. mówi coś w radio czy na portalu Gazeta.pl Przewidziam wygrane dla :
- Aktorki drugoplanowej - Yun Jeung Jehun. Podobno miała genialną płynącą prosto z serca przemowę. Chłopaki z Vogule Poland nie zrobili rankingu momentów, więc nie mam pojęcia co się takiego cudnego działo na gali oprócz tańczącej Gleen Close. Kto poza Hrapkowiczem był w studio Canal +?
- Filmu
- Aktorki pierwszoplanowej, dołączającej tym samym do Barbary Streisand i Meryl Streep.
- Scenariusza oryginalnego i adaptowanego
- Aktora drugoplanowego, Daniel Baluja jest cudowny, choć obstawiałem tego Pana z "Sound of metal".
- Aktora pierwszoplanowego. Cudownie, że Hopkins jest wciąż w grze i być może to ostatnia jego nagroda, obstawiałem też Chadwicka, a serce było za Ahmedem. Podobno to najlepsza rola w karierze Hopkinsa.
- Dokumentu, montażu dźwięku, wygranym krótkim metrażem nie okazał się ten film z Issacem. Moja powszechna kinofillia gaśnie dzięki pandemii i czwartego podejścia do matury, reżyserki - Pierwsza niebiała kobieta, animacji, muzyki. Tak bardzo chciałem żeby choć raz była możliwa wygrana czegoś takiego jak "Wolfwalkers".
- Gleen Close należy się honorowy Oscar, bo życie jest krótkie.
- Najlepsza sukienka : Zendaya, a operator "Nomadland" jak dla mnie był najlepiej ubrany, przebija nawet Laketiha w sukience. Niestety cała ta świetna zabawa mnie znużyła. Ja nawet nigdy nie doktoryzowałem się z Marvela czy DC i nie wszedłem w dyskusję o artystycznym "Snyder's Cut".
Dla mnie po prostu te Oscary się nie odbyły, jest więcej wody w bagnach niż w rzekach. Nawet nie mogę zasiąść do Tarkowskiego czy mojeekino.pl Co ja mam robić? Zawsze oglądam na pirackich streamingach, a w tym roku dostęp z Canal + był tylko na platformie. Wielki triumf Netflixa, czego trzy lata temu wszyscy się bali. Nawet Agnieszka Dygant była odstawiona przed oglądanie na platformie, chyba właśnie po zabawę i poszukiwanie życia wciąż ogląda się Oscary.