P.Mucha: Program Trzaskowskiego to zlepek kartek i pomysłów z błędami

Wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha mówił w Radiu Plus, że zapoznał się z opublikowanym w czwartek programem głównego rywala Andrzeja Dudy „Ten zlepek luźnych kartek i luźnych pomysłów zawiera wiele błędów, chociażby sprawa opodatkowania twórców. Wiele jest takich elementów merytorycznych, szczegółowych, które pokazują, że to po części niespełnione warszawskie obietnice jako prezydenta miasta zgłaszane przez kandydata Rafała Trzaskowskiego, a po części są rzeczy, które zupełnie nietrafnie kopiują pewne rozwiązania nawet takie, które zostały już wprowadzone. To nie jest poważne traktowanie wyborców, jeżeli na 24 godziny przed wyborami przedstawia się program. To taka dezynwoltura właściwa dla Rafała Trzaskowskiego, który nie pamięta czy był posłem, czy głosował przeciwko obniżeniu wieku emerytalnego. Brak przywiązania do polskich spraw.”Minister Paweł Mucha pytany o to co konkretnie wyborcom obiecuje Andrzej Duda na swoją drugą kadencję, mówił „Z jednej strony mamy to, że zostanie zachowany ten dorobek, obniżenie wieku emerytalnego…
-(Radio Plus) Dobrze, dorobek, ale co nowego?

-(PM) Konkretnie, ustawa która już weszła w życie czyli dodatek solidarnościowy.
-(Radio Plus) To pierwsza kadencja, pytam o kolejną.
-(PM) Fundusz Medyczny…
-(Radio Plus) Projekt ustawy jest złożony, pytam o drugą kadencję.
-(PM) Bon turystyczny
- (Radio Plus) Ciągle pierwsza kadencja.
-(PM) Nie, Panie Redaktorze, to rozwiązania, które będą wchodzić w życie w najbliższym czasie, ale pomyślane na lata. Prezydent mówi też o inwestycjach, które się będą przekładały na poziom życia nas wszystkich. Fundusz Inwestycji Samorządowych to miliardy złotych na wkład własny, a z poziomu centralnego to ogromny plan tworzenia miejsc pracy przy takich inwestycjach jak CPK.
-(Radio Plus) A jaka jest rola prezydenta w budowie CPK, jest specustawa, jest powołana spółka…
-(PM) Pan Prezydent ma prawo inicjatywy ustawodawczej, weta. Te wszystkie zmiany pozytywne były możliwe dzięki współpracy prezydenta i rządu.”

1 komentarze:

baca350
baca350:
to niepoważne by w ostatnich godzinach ogłaszeć program.
Na co barany głosujecie?