Palenica - Morskie Oko w 29 minut?! Na hulajnodze

Wjazd z Palenicy Białczańskiej do schroniska Morskie Oko 12.08.2019 na hulajnodze elektrycznej Speedway/Ruima Mini IV Pro (hulajnoga zgodna z wymogami zawartymi w opracowywanym projekcie ustawy o UTO, wyposażona w wydajny hamulec mechaniczny - bębnowy). Wjazd wykonany i udokumentowany niniejszym nagraniem w ramach akcji zapoczątkowanej przez Radnego Miasta Kraków - Pana Łukasza Wantucha, która ma na celu uświadomienie władz Tatrzańskiego Parku Narodowego, że elektryczne pojazdy mogą obecnie z powodzeniem zastąpić wozy konne na tej trasie, które od lat wzbudzają spore kontrowersje z powodu znacznego obciążenia ciągnących je koni.

40 komentarze:

PoleX
PoleX:
Fajna wycieczka :) ale moim zdaniem ten film właśnie pokazuje dlaczego rowerzyści nie mogą wjeżdżać na Morskie Oko. Jak na nagraniu widać w drogę do największego jeziora w Tatrach wyruszył tłum ludzi i tutaj wielkie wyrazy szacunku dla autora nagrania ,gdyż wszystkie zasady bezpieczeństwa były zachowane a piesi mogli iść w spokoju. Jednak zauważmy ,że nie wszyscy tacy są i np. w drodze do doliny chochołowskiej rowerzyści rozwijają bardzo duże prędkości przy czym gdy widzą grupkę przechodniów, zamiast zahamować dzwonią jak opętani. Jeszcze odnośnie MOKA, trzeba pamiętać ,że asfalt i nachylenie tego szlaku może sprzyjać sporym prędkością przy zjazdach co przy tak dużym nagromadzeniu turystów może być bardzo niebezpieczne.
CabrioDriving
CabrioDriving:
I to jest to. Ekologicznie, szybko, Powinne być tam wypozyczalnie i jedna część ulicy na hulajnogi np 2m szerokosci. U góry przy schronisku powinne być niewielkie boksy (200 boksów?) pod kamera i na klucz/karte, gdzie można by zostawić hulajnogi i isc dalej (Rysy itd)
dmarcin93
dmarcin93:
Ale że żaden samozwańczy szeryf Cię nie zatrzymał? :) Super sprawa byłoby dostać się na Morskie Oko taką hulajnogą albo lepiej rowerem, zamiast bryczkami.
Emil Emil
Emil Emil:
Dobra opcja żeby szybciej być i dłużej posiedzieć tam :)
parowoz80
parowoz80:
Dobre ! Też chcę to zrobić w przyszłym tygodniu - były jakieś problemy na bramce przed wejściem czy wszystko gładko i bez zbednego pytania ?
Oskar W
Oskar W:
W Polsce hulajnogi mają być na wungiel, bo inaczej górnicy pojadą do Warszawy i zbiją rząd.
józef pyza
józef pyza:
z wozów na hulajnogi. AS Bytom ściska kciuki☺
Kamil Bem
Kamil Bem:
Już dawno powinni wprowadzić melexy zamiast koni, czemu nikt na to nie wpadł? No ale gorole dudki przeca z tego majo.
Julia
Julia:
Zmęczyłam się od samego patrzenia na tych ludzi dymających pod górę.
Jan Kowalski
Jan Kowalski:
no, tak to mozna jecxhac, bo pieszo to idziesz idziesz i konca nie widać :\
1866ify
1866ify:
Obyśmy dożyli czasów, że te paskudne fasiągi znikną, a do Morskiego Oka pojadą ekologiczne elektryczne autobusy
tomasz S
tomasz S:
A więc odniosę się z szacunkiem o innych.Ale widać że ludzie/ turyści chodzą jak BARANY.
józef pyza
józef pyza:
20:22 są jeszcze dwie inne, wcześniej nie zwróciłem uwagi
Dominik Najberg
Dominik Najberg:
Na którym biegu jechałeś? Ile baterii poszło? Dobry filmik :-)
barciu11
barciu11:
A potem z jadąc góry hamując silnikiem ładujesz akumulatory?
Hugin Munin
Hugin Munin:
Tak można byłoby zrobić, ale przecież burole muszo łupać turystów
karolina fajna
karolina fajna:
Czy teraz można wejść z hulajnoga?
cris412
cris412:
Ludzi jak piasku na plaży co to za wypoczynek.Ale super sprawa ta jazda ciekawe czy te tańsze hulajnogi też by się tam wspięły?
Adolff Obama
Adolff Obama:
Jest możliwość zostawienia jej w schronisku pod opieką?
Slawek Bialasik
Slawek Bialasik:
Dziadkowie nasi potrafili wykorzystać technikę w tamtych czasach i zbudowali kilka koleji np. Gubałówke a my tylko współczujemy koniom i nic więcej nie zrobiliśmy w tym aby to usprawnić a tak niewiele trzeba zrobić żeby problem rozwiązać.
M M
M M:
Fajne miejsce ale nie ma się ochoty tam jeździć ze względu na te konie.
Marcin Grądziel
Marcin Grądziel:
A quadem można tam wjechać ?
maxpayneau
maxpayneau:
I potem hulajnoga do plecaka i na Morskie Oko?
MrAllievo
MrAllievo:
Jeden woli hulajnogą inny koniem. Ja należę do tych pierwszych ale nie bądźmy komunistami. Niech każdy jedzie jak uważa!
Aga Dud
Aga Dud:
Spoko ale w największym sezonie przy dobrej pogodzie to nie ma chyba co tam jechać hulajnoga
parowoz80
parowoz80:
co to był za sprzęcior do jazdy ? Dobrze szedł po górę ...moja 500W dławiła się na największych wzniesieniach ...
Gregoz G
Gregoz G:
Cięzko im tam namalować pas i zrobić droge dla rowerów. Boją sie bo wtedy górale którzy "dzierżawią" Tatry tracili by kase na wozach.

Podobnie jest z zakazem lotów dronami nad TPN. Argumentacja jest logiczna - zwierzęta sie boją. Jak zapłacimy TPN mega kase zeby polatać to wtedy zwierzęta już sie nie boją bo dutki wpadły.

Jak w sylwestra puszczaja petardy w Zakopcu to dyrektor TPN chyba rozdaje misiom i zajączkom nauszniki zakupione z opłat za filmowanie i latanie dronami.
04687447555
04687447555:
Fajna opcja taka wycieczka ale zły termin. Pewnie w weekend jechałeś bo ludzi jak mrówek. Zapewne dużo przyjemniej by się jechało jak by było mniej ludzi. Ruima galancie w kość dostala
pawcio 04
pawcio 04:
Mam pytanie czy mogę dojechać w ten sam sposób jak ty lecz skuterem?
ramboboxer1978
ramboboxer1978:
Pytanie tylko w kwestii legalność takiego wyjazdu czy może grozić mandat za to?
Paweł Wójcicki
Paweł Wójcicki:
Nie dam zarobić pazernym góralom. Buc na stanowisku dyrektora bezprawnie zabrania hulajnogom wjazdu na tę drogą . Wiadomo, że chodzi mu o kasę. Skoro może wóz konny i pojazd elektryczny a hulajka już nie, to trzeba coś z tym robić.
Bartosz Gozdowiak
Bartosz Gozdowiak:
Właśnie w te wakacje byłem na morskim oku i idąc myślałem, dlaczego jeszcze nie zamienili koni na pojazdy elektryczne ? Z drugiej strony zamiast pieszych turystów miało by się mijać same hulajnogi to też przykre.
Krys celia
Krys celia:
inteligencja szpagatowa,dupska wozi ,zamiast po gorach chodzić!
Adam Pyka
Adam Pyka:
I cyk! 1 czerwca weszło zarządzenie Dyrektora 26/2020 TPN i ZAKAZ! No bo przecież konkurencję dla bryczek trzeba zgasić w zarodku. To nic że podejście pod ściany wspinaczkowe zajmuje extra dwie godziny i godzinę powrót. Najważniejsze żeby dutki się zgadzały. Bo wszyscy dobrze wiemy że nie chodzi o żadne bezpieczeństwo czy względy ekologiczne...
Rafał W.
Rafał W.:
Gdyby pozwolili na coś takiego to pewnie 80 proc. By tak jechało co przy tej ilości ludzi co chwila byłby wypadek. Widziałem dziecko zjeżdżające na małej hulajnodze i włos się jeżył więc moim zdaniem decyzja dyrekcji tpn słuszna nawet konie powinni ograniczyć do stępa a nie z góry kłus lub galop bo cepry z dutkami czekają na dole jak ci się nie chce iść to jedź nad morze rozstaw parawan o 4 rano i leż do zachodu słońca bo ci miejsce ktoś zajmie
Bożena Bala
Bożena Bala:
Dlaczego oni tak pędzą pod górę z załadowanymi wozami!!!!!!
W. W.
W. W.:
👎
Cordawell Art
Cordawell Art:
Masakra ile ludzi. Teraz już wiem dlaczego tam mnie nie ciągnie.
KAROL78able
KAROL78able:
Powinni tego zakazać.
Edward Pradera
Edward Pradera:
Jak dla mnie po wsze czasy konie mogłyby być, a cała ta gadanina tzw. obrońców zwierząt to jest objaw jakiejś histerii i kompletnego pomylenia pojęć. Niech pojedzie jeden z drugim np. w Andy albo w Tybet i zobaczy jak tam pracują zwierzęta, to te koniki w Tatrach są w porównaniu z tamtymi na wczasach! Tylko jedna rzecz do której przyczepiłbym się to ceny tych konnych przejazdów - zupełnie z kosmosu!