Pani Hanna Stadnik ps."Hanka" - Powstanie Warszawskie'44

Wywiad z Panią Hanią Stadnik - sanitariuszką i łączniczką w czasie Powstania Warszawskiego. Budzące emocje i skłaniające do refleksji wspomnienia Tamtych 63 Dni Chwały.

Cześć i chwała Bohaterom!

Podziękowania dla Portalu Warszawskiego, dzięki któremu spotkanie było możliwe.

Muzyka: Pieśni Polski Podziemnej-"Mała dziewczynka z AK"

26 komentarze:

Marcin Mały
Marcin Mały:
Moja babcia uciekła z małymi dziećmi z Warszawy po wybuchu powstania. Na piechotę dotarła z Warszawy do Częstochowy. Była przekonana, że dziadek nie żyje. Po wojnie dziadek dotarł do Częstochowy przez Poznań i po dziewięciu miesiącach urodziła się moja mama... :)
Patrycja Wojtulska
Patrycja Wojtulska:
Bardzo ciekawy film, oczywiście w 99% to zasługa jego bohaterki, ale twój 1% sprawił, że przyjemnie się oglądało.
PiS PO żydokomuna
PiS PO żydokomuna:
Wielki Szacunek, Pani Hanno!
Cześć i chwała Bohaterom Powstania Warszawskiego, Bohaterom Polski!!!
łzy mi się cisną do oczu
Nicholas Werner
Nicholas Werner:
Piekny wywiad. Czesc I chwala bohaterom.
maja maryla
maja maryla:
podziwiam z odwagę .! dziękuję
Magda Stolarczyk
Magda Stolarczyk:
Bardzo dziękuje Pani za ten wywiad,Piękne.
Monika Rynkar
Monika Rynkar:
Bohater❤❤❤🌼🌹🌼
Paul V. Lashkevich
Paul V. Lashkevich:
+
Ula S
Ula S:
Wspomnienia pełne emocji i pięknie dziękuję pozdrawiam serdecznie
Zuzia Pastyrnak
Zuzia Pastyrnak:
Cudowny wywiad! <3
Mateusz Książkiewicz
Mateusz Książkiewicz:
trzymam kciuki, co by seria powstała ;)
Stan Turski
Stan Turski:
https://www.youtube.com/watch?v=qM9QW3EF8KgPrzedstawiam wywiad z przywodca Powstania Warszawskiego Tadeuszem Komorowskim (Bor) przeprowadzony w 1951 w amerykanskiej telewizji.Amerykanie traktowali go w czasie wywiadu prawie jak wariata,nic dziwnego skoro wysylal dzieci warszawskie do walki z regularnymi oddzialami hitlerowskimi.Uwazam,ze winien on byc skazany zaocznie przez Polakow na smierc za zniszczenie Warszawy i za smierc tysiecy Warszawiakow cywili i powstancow.
Ula S
Ula S:
Potrzebuję takich przekazów żeby zrozumieć to bardzo trudne pozdrawiam serdecznie
domisia
domisia:
Pani Haniu, dziękujemy za wspaniałe świadectwo Pani życia. Dziękujemy za walkę o wolną Polskę. Nie zapomnimy! Teraz niech Pani odpoczywa i spogląda na nas z góry ❤️
Mariusz Fidzinski
Mariusz Fidzinski:
a mój dziadek był na Powiślu... miał 15 lat... opowiadał mało, ale np to, jak w czasie nalotu Stuka chował się pod stołem z granatami-samoróbkami, które właśnie robili... Oświęcim, potem Austria, skąd wrócił piechotą... auto-stopem, znaczy... ;-) Osiedlił się pod Olszynką Grochowską, był murarzem... Tadeusz Sierociński
Jsn Wójcik
Jsn Wójcik:
Wspaniała kobieta
son goku
son goku:
Część i chwała bohaterom
Asia M
Asia M:
To sa straszne czasy i ja temu nie zaprzeczam, ale okupacja ma teraz troche inna twarz i dziala na zasadzie gotowania zaby. Smutne to niestety, ale teraz przez to, ze nie ma tak jak wtedy, to czlowiek ma poczucie, ze nie ma zle i na wiele pozwala.
Mariusz Fidzinski
Mariusz Fidzinski:
mój dziadek potem ... wrócił do Polski piechotą, z Austrii...
Piotr Konczewski
Piotr Konczewski:
Do Bruno bormana .To pan jest ogarnięty głupotą bo jest pan bogaty o dlatego pan tak mówi .Gdzie była pani Stadnik jak powstańców wyrzucalali z kamienic.Tylko PiS im pomógł.Ta pani mi nadaje się do krytykowania .Teraz pis pomaga ludziom biednym a po , Balcerowicz nie pomagali to w końcu pis wysunął ich na piedestał.O powstaniu niech ona gada ale o polityce to niech głupot nie opowiada.
someone
someone:
o co chodziło z tymi białymi szmatami w oknach?
andrezej knefel
andrezej knefel:
dziekuje pani hanko bez odpowiedzi ps. luddzie niechca jaka naprawde byla prawda mujociec uczestniczyl w powstaniu jako mlody szczun roznoszac poczte zaco od moich dziadkow dostawl w dupe ale cusz kazdy chcial walczyc zbronia lub bez tz.patryjotyzm? nie na dlugo i co dalej? wojna sie skonczla gdzie sa chlopcy i ojczyzna z tamtych lat prawdziwi malo co zyja areszta niechce sie przyznac asz dziw ze wiekszos znich byla na stanowisku wysokjej pozyci panstwowej przeciwko panstwu polskiego boze czego zaslepiasz ludzi kturzy jeszcze nie spszedali rzeczpospolitej ludowej
Stan Turski
Stan Turski:
Biedni powstancy,biedni mieszkancy Warszawy zmanipulowani przez Komorowskiego (Bora)najprawdopodobniej koloboranta hitlerowskiego,ktory swoimi decyzjami doprowadzil do calkowitego zniszczenia Warszawy z cennymi zabytkami historycznymi a przede wszystkim do wymordowania ponad 200 tys.mieszkancow Warszawy.Wczesniej jak wiadomo hitlerowcy przeprowadzili rzez Ochoty i Woli.
Komorowski po poddaniu powstania dostal sie z honorami do niewoli,a potem dosyc szybko trafil do Londynu.Razem z powstaniem w Warszawie marzylo sie mu rowniez powstanie w Krakowie,czemu przeciwny byl biskup Sapieha.Takich to mamy "bohaterow".
Justyna Mariola Nowakowska
Justyna Mariola Nowakowska:
Tacy młodzi ludzie poszli szkoda że tak to się skończyło a cała wierchuszka w Londynie co wydała rozkaz przeżyła i herbatki i kawki popijała i miała się dobrze szok
bruno borman
bruno borman:
Moge pewne sprawy powstania przemyslec,a to nie jest takie proste.Czy ono bylo potrzebne i kto tak naprawde je inspirowal.W obecnym czasie nagle ogrom tematow o powstaniu i to zawsze znane nazwiska.Reszta powstancow jest niewazna i jeszcze zyja.Czy te tzw.powstanie bylo wazne dla pewnej czesci tego kraiku,ocene pozostawiam tym ludziom i tzw.muzeum.Reszta powstancow nie chce wypowiadac sie o powstaniu i ilu ludzi powstania zginelo z rak powstancow i wiele innych spraw.
Melanżwkuchni
Melanżwkuchni:
Cóż, szkoda że teraz chodzi do zdrajców ojczyzny z TVNu.