Paweł Domagała na Scenie Muzycznej // Wirtualny Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu

Występ Pawła Domagały na Scenie Muzycznej na Wirtualnym Festiwalu Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu 2020.

Od 2018 roku 11 listopada w Warszawie odbywa się Festiwal Niepodległa na Krakowskim Przedmieściu. W roku 2020 ze względu na sytuację związaną z COVID-19, wszystkie nasze wydarzenia odbywały się przy zachowaniu reżimu sanitarnego i zostały zrealizowane w studiu bez udziału publiczności, a następnie transmitowane za pośrednictwem Internetu. Dzięki temu ludzie będący w domach mogli wspólnie świętować dzień niepodległości i uczestniczyć w naszym corocznym festiwalu, który tym razem zyskał wirtualną formę.

Studio Scena Muzyczna zaprasza do uczestnictwa w pięciu wyjątkowych koncertach przygotowanych przez polskie gwiazdy. Pierwszy wystąpił Enej z zaproszonymi artystami, a później kolejno zagrali Paweł Domagała, Ania Dąbrowska, Organek i Miuosh.
Pomiędzy koncertami znalazły się atrakcje przewidziane dla najmłodszych uczestników, dla których przygotowano Studio Scena dla Dzieci. Tu odbyły się dedykowane dzieciom koncerty oraz czytanie polskich bajek przez wybitnych polskich aktorów: Agnieszkę Więdłochę, Antoniego Pawlickiego, Piotra Cyrwusa i Macieja Zakościelnego.

Finałem festiwalu jest Studio Prywatka Niepodległa, w którym Janusz Prusinowski, w towarzystwie zespołów ludowych, zaprasza do wspólnego poznawania tradycyjnych tańców naszego kraju.

Ze względu na ograniczenia związane z koronawirusem, wszystkie studia zostały tak przygotowane, by scenografia nawiązywała do najważniejszych charakterystycznych miejsc warszawskiego Traktu Królewskiego: Hotelu Bristol, Kordegardy, pomnika Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Warszawskiego i pomnika Józefa Poniatowskiego przed Pałacem Prezydenckim.