#PierwszeCzytanie | 23 stycznia 2022

23 stycznia 2022
#PierwszeCzytanie
Ne 8, 2-4a. 5-6. 8-10
Czytanie z Księgi Nehemiasza
Kapłan Ezdrasz przyniósł Prawo przed zgromadzenie, w którym uczestniczyli przede wszystkim mężczyźni, lecz także kobiety oraz wszyscy inni, którzy byli zdolni słuchać. I czytał z tej księgi, zwrócony do placu znajdującego się przed Bramą Wodną, od rana aż do południa przed mężczyznami, kobietami i tymi, którzy mogli rozumieć; a uszy całego ludu były zwrócone ku księdze Prawa.
Pisarz Ezdrasz stanął na drewnianym podwyższeniu, które zrobiono w tym celu. Ezdrasz otworzył księgę na oczach całego ludu – znajdował się bowiem wyżej niż cały lud; a gdy ją otworzył, cały lud powstał. I Ezdrasz błogosławił Pana, wielkiego Boga, a cały lud, podniósłszy ręce, odpowiedział: «Amen! Amen!» Potem oddali pokłon i padli przed Panem na kolana, twarzą ku ziemi.

Czytano więc z tej księgi, księgi Prawa Bożego, dobitnie, z dodaniem objaśnienia, tak że lud rozumiał czytanie. Wtedy Nehemiasz, to jest namiestnik, oraz kapłan-pisarz Ezdrasz, jak i lewici, którzy pouczali lud, rzekli do całego ludu: «Ten dzień jest poświęcony Panu, Bogu waszemu. Nie bądźcie smutni i nie płaczcie!» Cały lud bowiem płakał, gdy usłyszał te słowa Prawa. I rzekł im Nehemiasz: «Idźcie, spożywajcie potrawy świąteczne i pijcie słodkie napoje, poślijcie też porcje temu, który nic gotowego nie ma: albowiem poświęcony jest ten dzień Bogu naszemu. A nie bądźcie przygnębieni, gdyż radość w Panu jest waszą ostoją».

10 komentarze:

Halina Skonieczna
Halina Skonieczna:
Bogu niech będą dzięki
T
T:
Bogu niech będą dzięki
Teresa Id
Teresa Id:
Bogu Niech będą dzieki🌞💞🌞💞🌞
Prowadzona drogami życia przez Ojca
Prowadzona drogami życia przez Ojca:
Bogu niech będą ogromne Dzięki 💖🔥🙏🏻
Grażyna Joanna Patrycja
Grażyna Joanna Patrycja:
Dziękuję! Bóg zapłać!
Terra Vitts
Terra Vitts:
❤️🔥🔥🔥🕯️🔥🔥🔥❤️ BOGU NIECH BĘDĄ DZIĘKI ❤️🔥❤️😇🌹👏🌖🌅❤️🔥❤️
Teresa Łopata
Teresa Łopata:
Bogu niech będą dzięki!
Assen Kolev
Assen Kolev:
Bogu niech będą dzięki.
Edward Lamek
Edward Lamek:
🤗🙏🖐
Iza Waniek
Iza Waniek:
Bogu niech bedą dzięki.