#PierwszeŚwiatło | 11 września 2020

#PierwszeŚwiatło na 11 września 2020
1 Kor 9, 16-19. 22-27
Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian
Bracia:
Nie jest dla mnie powodem do chluby to, że głoszę Ewangelię. Świadom jestem ciążącego na mnie obowiązku. Biada mi bowiem, gdybym nie głosił Ewangelii!
Gdybym to czynił z własnej woli, miałbym zapłatę, lecz jeśli działam nie z własnej woli, to tylko spełniam obowiązki szafarza. Jakąż przeto mam zapłatę? Otóż tę właśnie, że głosząc Ewangelię bez żadnej zapłaty, nie korzystam z praw, jakie mi daje #Ewangelia.

Tak więc nie zależąc od nikogo, stałem się niewolnikiem wszystkich, aby tym liczniejsi byli ci, których pozyskam. Dla słabych stałem się jak słaby, by pozyskać słabych. Stałem się wszystkim dla wszystkich, żeby uratować choć niektórych. Wszystko zaś czynię dla Ewangelii, by mieć w niej swój udział.
Czyż nie wiecie, że gdy zawodnicy biegną na stadionie, wszyscy wprawdzie biegną, lecz jeden tylko otrzymuje nagrodę? Przeto tak biegnijcie, abyście ją otrzymali. Każdy, kto staje do zapasów, wszystkiego sobie odmawia; oni, aby zdobyć przemijającą nagrodę, my zaś – nieprzemijającą. Ja przeto biegnę nie jakby na oślep; walczę nie tak, jakby zadając ciosy w próżnię – lecz poskramiam moje ciało i biorę je w niewolę, abym innym głosząc naukę, sam przypadkiem nie został uznany za niezdatnego.

6 komentarze:

Olla K
Olla K:
Kiedyś przeczytalam:"Twoje życie może być jedyną Biblią, jaką przeczytają inni"...
Teresa Łopata
Teresa Łopata:
Bóg zapłać dziękuję! Tak wg swoich możliwości.
Codziennym życiem, postępowaniem wobec bliskich, znajomych i nieznajomych świadczyć
że jest się wyznawcą Jezusa. To jest też bardzo trudne.
Alicja Dzwonowska
Alicja Dzwonowska:
Ślicznie Ksiądz to ujął, Księże Marcinie! :)))
Valdi Malik
Valdi Malik:
Tak✝️M🇵🇱🌍
Joanna Brożyna
Joanna Brożyna:
"...Nie pytasz świata, czy jesteś godzien, gdy Bóg zaprasza,
jesteś gotowy!
Ten, który ciebie z niczego stworzył zna cię najlepiej, On wie co robi..."
Bóg zapłać 🌹
Adela Olszewska
Adela Olszewska:
JA PRZEZ SZEŚĆ LAT JEDZILAM Z GRUPOM LEGIONU MARYJI DO CZEHOSLAWACI BYLI TESZ ZNAMI KLERYCI I KAPLAN GLOSILISMY SLOWO BOŻE NA ULICACH W PARKACH POMIEDZY WSZYSTKIMI KOGO ZESMY SPOTYKALI MLODZIESZ CZESKĄ BARDZO LUBILI SIE Z NAMI MODLIC TO BYLO PIEKNIE MOZNA BYLO ROZWINUC SWOJE SKRZYDLA KU BOGU I LUDZI SZCZĘŚĆ BOŻE