#PierwszeŚwiatło | 17 września 2020

#PierwszeŚwiatło na 17 września 2020
1 Kor 15, 1-11
Czytanie z Pierwszego Listu Świętego Pawła Apostoła do Koryntian
Przypominam, bracia, Ewangelię, którą wam głosiłem, którą przyjęliście i w której też trwacie. Przez nią również będziecie zbawieni, jeżeli ją zachowacie tak, jak wam głosiłem. Bo inaczej na próżno byście uwierzyli.
Przekazałem wam na początku to, co przejąłem: że Chrystus umarł – zgodnie z Pismem – za nasze grzechy, że został pogrzebany, że zmartwychwstał trzeciego dnia, zgodnie z Pismem; i że ukazał się Kefasowi, a potem Dwunastu, później zjawił się więcej niż pięciuset braciom równocześnie; większość z nich żyje dotąd, niektórzy zaśpomarli. Potem ukazał się Jakubowi, później wszystkim apostołom. W końcu, już po wszystkich, ukazał się także i mnie jako poronionemu płodowi.
Jestem bowiem najmniejszy ze wszystkich apostołów i niegodzien zwać się apostołem, bo prześladowałem Kościół Boży. Lecz za łaską Boga jestem tym, czym jestem, a dana mi łaska Jego nie okazała się daremna; przeciwnie, pracowałem więcej od nich wszystkich, nie ja, co prawda, lecz łaska Boża ze mną.

Tak więc czy to ja, czy inni, tak nauczamy i tak uwierzyliście.

5 komentarze:

Władysława
Władysława:
bardzo piękne są księdza rozważania i pouczające za co dziękuję niech Bóg błogosławi księdzu i Maryja ma w swojej opiece szczęść boze
Teresa Łopata
Teresa Łopata:
Bóg zapłać dziękuję! ♥️
Dawid S
Dawid S:
Bóg zapłać ojcze
Valdi Malik
Valdi Malik:
Tak✝️M🇵🇱🌍
Joanna Wojewódzka
Joanna Wojewódzka:
Dziś moją córka przyjmie sakrament bierzmowania, cieszę się ogromnie, bo widzę jak wiara, którą staramy się z mężem przykładem przekazywać, rodzi w córce radość i pragnienie poznania Boga:)