#PierwszeŚwiatło | 20 sierpnia 2021 | Gościnnie Łukasz Głowacki

#PierwszeŚwiatło na 20 sierpnia 2021
Rt 1, 1. 3-6. 14b-16. 22

Czytanie z Księgi Rut
W czasach, gdy rządzili sędziowie, nastał głód w kraju.
Z Betlejem judzkiego wyszedł pewien człowiek ze swoją żoną i swymi dwoma synami, aby osiedlić się w ziemi Moabu.

Człowiek ten, imieniem Elimelek, mąż Noemi, zmarł, a Noemi pozostała ze swymi dwoma synami. Oni wzięli sobie za żony Moabitki: jedna nazywała się Orpa, druga nazywała się Rut. Mieszkali tam około dziesięciu lat. Obaj synowie również zmarli, a kobieta pozostała, przeżywszy obu swych synów i swego męża.
Wyruszyła więc Noemi i z nią jej synowe, aby wrócić z ziemi Moabu, ponieważ usłyszała w ziemi Moabu, że Pan nawiedził swój lud, dając mu chleb. Orpa ucałowała swoją teściową i wróciła do swego narodu, a Rut pozostała przy niej.
«Oto twoja szwagierka wróciła do swego narodu i do swego boga – powiedziała Noemi do Rut – wracaj i ty za twą szwagierką».
Odpowiedziała Rut: «Nie nalegaj na mnie, abym opuściła ciebie i abym odeszła od ciebie, gdyż: gdzie ty pójdziesz, tam ja pójdę, gdzie ty zamieszkasz, tam ja zamieszkam, twój naród będzie moim narodem, a twój Bóg będzie moim Bogiem».
Wróciła więc Noemi, a z nią była Rut Moabitka, jej synowa, która przyszła z ziemi Moabu. Przyszły zaś do Betlejem na początku żniw jęczmiennych.

6 komentarze:

Elżbieta Mosiej
Elżbieta Mosiej:
Byłam, jestem, synowie kontynuują taki przekaz więzi 🙏🙏🙏
Assen Kolev
Assen Kolev:
Bóg zapłać.
T
T:
♥️♥️🙏
Ewa Wojcieszek
Ewa Wojcieszek:
🙏❤🙏
Jacek Ł.
Jacek Ł.:
👍❤️
Piotr Marchlewski
Piotr Marchlewski:
🤔💛