#PierwszeŚwiatło | 7 kwietnia 2021

#PierwszeŚwiatło na 7 kwietnia 2021
(Dz 3, 1-10)
Czytanie z Dziejów Apostolskich
Gdy Piotr i Jan wchodzili do świątyni na modlitwę o godzinie dziewiątej, wnoszono właśnie pewnego człowieka, chromego od urodzenia. Umieszczano go codziennie przy bramie świątyni, zwanej Piękną, aby wchodzących do świątyni prosił o jałmużnę. Ten, zobaczywszy Piotra i Jana, gdy mieli wejść do świątyni, prosił ich o jałmużnę.
Lecz Piotr, przypatrzywszy się mu wraz z Janem, powiedział: «Spójrz na nas!» A on patrzył na nich, oczekując od nich jałmużny. «Nie mam srebra ani złota – powiedział Piotr – ale co mam, to ci daję: W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka, chodź!» I ująwszy go za prawą rękę, podniósł go. A on natychmiast odzyskał władzę w nogach i stopach. Zerwał się i stanął na nogach, i chodził, i wszedł z nimi do świątyni, chodząc, skacząc i wielbiąc Boga.
A cały lud zobaczył go chodzącego i chwalącego Boga. I rozpoznawali w nim tego człowieka, który siedział przy Pięknej Bramie świątyni, aby żebrać, i ogarnęło ich zdumienie i zachwyt z powodu tego, co go spotkało.

Powiązane wiadomości:

12 komentarze:

Teresa Łopata
Teresa Łopata:
Bóg zapłać dziękuję! 💕
Basia Brdej
Basia Brdej:
Ojcze Marcinie; dziękuję za "rozświetlenie" mojego myślenia....
Dawid S
Dawid S:
Bóg zapłać ojcze Wojtku dziękuję za słowo Boże
teresa herok
teresa herok:
O nawrócenie grzeszników 🙏 o zgodę w rodzinach 🙏 silną wiarę która góry przewraca🙏moje cierpienie Jezu Ufam Tobie proszę niech moje cierpienie Boże Będzie prawdziwe Siostro Faustyno módl się za nami
E Oliwa
E Oliwa:
Ojczulku Marcinie Bóg zapłać Amen dziękuję 🕊️💞🌹🕊️💞🌹
Teresa
Teresa:
Bóg zapłać ♥️
Urszula Cygan
Urszula Cygan:
Bóg zapłać za sľowa: co zrobię z darami , o któte proszę.
Nigdy nie zadawałam sobie tego pytania.Od dziś będę.
Kamila Sztal
Kamila Sztal:
Bóg zapłać ♥️
Gloria B
Gloria B:
Bóg zapłać 🤗😇💥🇵🇱
Kamila Sztal
Kamila Sztal:
Dziękuję 🌞
Terra Vitts
Terra Vitts:
❤️🔥🔥🔥🕯️🔥🔥🔥❤️ BĘDĘ WIELBIĆ IMIĘ TWOJE PANIE .
Jadwiga Płonka
Jadwiga Płonka:
O ile łatwo mi jest rozplanować wydatki z pieniędzy, które otrzymuję do dyspozycji to jednak nie zastanawiałam się co zrobić z łaskami, o które proszę. A jednak to ważne aby wiedzieć. Wyobrazić sobie jak będę postępować, co robić gdy już otrzymam to o co proszę. Otworzył mi ksiądz nową drogę planowania dalszego życia. A także sprawę rozeznawania co robię i czy dobrze postępuję. Bardzo dziękuję 🙏🐣😇🌹