Pilne!!! (OPIS!!!) Poważny wypadek autobusu miejskiego w Warszawie | KrT Short!

Aktualizacja [14:48]
W czwartek krótko po południu autobus spadł z wiaduktu mostu Grota-Roweckiego w Warszawie. W wyniku wypadku zginęła jedna osoba, a 20 zostało rannych - podaje policja.
Autobus przełamał bariery wiaduktu i spadł z wysokości ok. 5 metrów
Pojazd kursował na linii 186 z Nowodworów na Szczęśliwice
Wśród rannych jest dziecko, które zostało zabrane helikopterem do szpitala
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski przerwał kampanijne spotkania i wraca do stolicy

Prezydent Andrzej Duda napisał, że poprosił ministrów o "szczególną pieczę nad niesieniem pomocy poszkodowanym"
Autobusem podróżowało łącznie ok. 30 osób. Pojazd przełamał bariery boczne wiaduktu trasy S8 w kierunku zachodnim na wysokości Wisłostrady i spadł z wysokości ok. 5 metrów.

Wcześniej straż pożarna informowała o dwóch ofiarach śmiertelnych i 20 rannych. Policja podaje, że zginęła jedna osoba.

- W tej chwili mamy informację, że jedna osoba zginęła, a 17 jest rannych, w tym pięć w stanie ciężkim - podał krótko po godz. 14 minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Wśród rannych jest dziecko, które zostało zabrane z miejsca wypadku helikopterem pogotowia - powiedział TVN24 Tomasz Prazner z warszawskiego pogotowia. Ranny został również kierowca autobusu.

Na miejscu jest dziewięć zespołów ratownictwa medycznego.

- Na tę chwilę mamy tylko informację, że autobus spadł z mostu Grota, ale nie bezpośrednio na ulicę, tylko na ścieżkę rowerową. Ustalamy okoliczności i przyczyny tego wypadku - mówi Onetowi Irmina Sulich z Komendy Stołecznej Policji.

- Ze wstępnych informacji wynika, że wypadkowi uległ autobus linii 186 - informuje Onet Wiktor Paul z Zarządu Transportu Miejskiego. - Na razie nie znamy przyczyn wypadku - dodaje. Linia 186 jeździ ze Nowodworów na Szczęśliwice.

Rzecznik podał również, że autobus był stosunkowo nowy, a jego kierowca doświadczony.

W mediach społecznościowych natychmiast pojawiły się zdjęcia i nagrania z miejsca zdarzenia.

Śmigłowiec LPR zabrał 17-latkę
Na miejscu działa 10 zespołów naziemnych i jeden zespół lotniczy - poinformowała Anna Smereka z warszawskiego pogotowia ratunkowego Meditrans. Liczba poszkodowanych wzrasta. Na miejscu wypadku rozstawiony został też szpital polowy.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał z miejsca wypadku autobusu miejskiego w Warszawie ranną 17-latkę z podejrzeniem urazu kręgosłupa - powiedziała rzeczniczka LPR Justyna Sochacka. Śmigłowiec przetransportował ranną 17-latkę do jednego ze szpitali dziecięcych w stolicy. "Na miejscu jest 10 karetek i zastępy straży pożarnej" - dodała.

Jak zaznaczyła, według jej informacji, trzy osoby są w ciężkim stanie, cztery lżej ranne i dziewięć lekko poszkodowanych, ale dane te mogą ulec zmianie

"Autobus był praktycznie nowy"
Wypadkowi uległ autobus linii 186 o napędzie gazowym, był praktycznie nowy; kierowca miał certyfikat, czas pracy nie był przekroczony - poinformował rzecznik prasowy warszawskiego ZTM Tomasz Kunert. Pojazd wyjechał na trasę o godzinie o 5.25 rano.

"Czas pracy kierowcy dzisiaj na pewno nie był przekroczony, to jest autobus przegubowy o napędzie gazowym, autobus nowy, te autobusy weszły do eksploatacji w grudniu zeszłego roku" - powiedział Kunert. Wyjaśnił, że autobus jechał w kierunku pętli na Szczęśliwcach, przełamał bariery na trasie S8, część autobusu zawisła na trasie, a część spadła poniżej wiaduktu.

11 komentarze:

Kacper Sokołowski
Kacper Sokołowski:
Jedna osoba jest martwa
HORTiX PL
HORTiX PL:
[*]
SPEJSON TV
SPEJSON TV:
Chciałem zrobić to samo, ale nie zrobiłem
Sibinowskyy pl Olszewski
Sibinowskyy pl Olszewski:
Spułczuje
Safals 34 ツ
Safals 34 ツ:
Nie no super ktoś umarł a muza ?
Szymon W
Szymon W:
22 osoby poszkodowane (jakby)
z czego 2 ranne oraz 5 w stanie ciężkim, autobus nadaje się do kasacji. nie znam się na autobusach cng ponieważ nigdy takowym nie jechałem ale butle z gazem na dachu mogły wybuchnąć.
SPEJSON TV
SPEJSON TV:
Gratuluje 45 disslike
Kartrok
Kartrok:
do wypadku doszło przy dobrej, letniej pogodzie, 20 osób rannych, nie żyje prawdopodobnie tylko 1 osoba, 70 letnia kobieta? Autobus rozerwało. Ktoś, kogo to interesuje może ocenić, czy to było trudne miejsce
(kierunek na zachód). Autobus miał instalację, gaz. Całkiem nieoficjalne informacje, być może ranny młody kierowca zasłabł(?). Być może autobus był spóźniony i jechał 80 km/h/ Autobus miał kamery, jedna była skierowana na kierowcę.
ammorapl
ammorapl:
Gadasz jak robot
KrT
KrT:
Będę aktualizować opis co jakiś czas. Opisy biorę z różnych stron internetowych.
Kamil S.
Kamil S.:
PAD: Proszę ministrów o pieczę nad poszkodowanymi.
Minister: Trzeba wymienić flotę. Szwagier ma autobusy do sprzedania.