Pinkas o kontrolach cudzoziemców dot. szczepień: Przygotowujemy rozporządzenie

Główny Inspektor Sanitarny był pytany w Popołudniowej rozmowie w RMF FM o to, co sądzi o propozycji Krajowego Konsultanta ds. epidemiologii, która chce, by osoby, które przyjeżdżają do Polski wykazywały, że są zaszczepione. „Ministerstwo Zdrowia wspólnie z MSWiA oraz GIS przygotowuje takie rozporządzenie, ale na razie nie chciałbym zdradzać, jak ono będzie wyglądało” – odpowiedział Jarosław Pinkas. Dopytywany o podstawowe założenia rozporządzenia, stwierdził: „ Może tam być po pierwsze to, że pracodawca, który przyjmuje cudzoziemca do pracy powinien zadbać o stan jego zdrowia (…) to powinien być obowiązek”.

52 komentarze:

Pawel Baran
Pawel Baran:
Wiecej imigrantow i bedzie ok Jest mi wszystko jedno kto rozpierdala Polske czy PO czy PIS
Glosuje na RUCH NARODOWY
PER SONA
PER SONA:
hehe, jednak prowadzący go pozamiatał, od 18:00 , odpowiedź wyuczona i powtarzana, kłamca, a winne ''demony'', jak można mówic do ludzi jak do baranów? Wstyd
mark 00
mark 00:
Po głosie tego człowieka można wywnioskować w jak ciężkiej d.. jest polskie społeczeństwo, a socjaliści z rządu kompletnie nie mają pomysłu jak ten problem rozwiązać poza tym, że Polaku radź sobie sam i płać.
Dorota W.
Dorota W.:
Promocja szczepień poprzez wymuszanie tzw. dobrowolności szczepień na drodze administracyjnej. Zastraszanie, a nie szerzenie wiedzy.
Hussar Warrior
Hussar Warrior:
Teraz to możesz się w dupę pocałować!
Inspektor żywcem chyba z PO wzięty!
fagr
fagr:
sam Pan jesteś bełkot, co za poziom buty
Anita Daniel
Anita Daniel:
kutafon ma nopa- parkinsona...
Marek Michal
Marek Michal:
Zaklamany pies.Co ten czlowiek mowi ?
SławeK.
SławeK.:
dr Hubert Czerniak - Szokująca prawda o tym co nas czeka.
https://www.youtube.com/watch?v=Ft0qZv2uq_w
Ter Py
Ter Py:
Boze ,szkoda ze takichdebili spotyka sie w urzedach
slubfurt79
slubfurt79:
Widze ze antyszczepionkowcy ujawnili sie na Tym Forum. Glupota ludzka nie zna granic,..
Unknown Noname
Unknown Noname:
Socjaliści po raz kolejny bohatersko walczą z problemem który sami stworzyli. Brawo wy
Klaudia
Klaudia:
Nie ma w szczepieniach rtęci ani glinu... To po co je wymieniają producenci w ulotkach?
kwaki 7
kwaki 7:
ale zaraz, zaraz......kogo ukraińcy zarazili?, oni od kogo złapali? czy ktoś zmarł? a może odra jest częścią naturalnej immunizacji? a może dorośli Polacy są nosicielami przez swoje świeżo zaszczepione dzieci?????? czy ktoś zna odpowiedzi?
Anita Daniel
Anita Daniel:
Mam pytanie jak mozna zarazic a tym samym zagrozic dziecku zaszczepionemu jest przeciez zabezpieczone?...
P i a n i s s i m o
P i a n i s s i m o:
MAMY problem z odrą - ? czyli z antyszczepiokowcami , z tym problemem możemy sobie poradzić mamy Grzywny , mamy prośby mamy Groźby , tak więc sytuacja jest opanowana
Klaudia
Klaudia:
Następne klamstwo. We Francji nie było zagrożenia epidemiologicznego, gdy wprowadzono 11 szczepień https://professeur-joyeux.com/2018/01/15/appel-a-raison/
Maria Loren
Maria Loren:
Propaganda
Stan Sobocinski
Stan Sobocinski:
A w Niemczech nie ma obowiązkowych szczepień , czyli co albo zacofani ? Albo uznali ze decyzje należy zostawić rodzicom .....
Marta Pacek
Marta Pacek:
Jak padło pytanie o bezpieczeństwo to pan Pinkas jakoś dziwnie się zachowywał. Może trzeba było by to pokazać człowiekowi od mowy ciała?
Piotr Biedowicz
Piotr Biedowicz:
Wypowiadane same ogólniki, same frazesy i żadnych kontrargumentów, blablablablablablabla..........
Marta Pacek
Marta Pacek:
I faktycznie od 18 minuty ...pan bardzo zmieszany😱.
Xene N.
Xene N.:
Niektorzy jutubowi guru nadal jeszcze dzisiaj, grzmią o medialnym spisku.
Niebo
Niebo:
Mam problem ale z głupim PISem który robi z Polski imigrancki syf.
maciekpart75
maciekpart75:
Przecież ten człowiek wygląda na kompletnego i niekompetentnego idiotę. Czy jedynym kryterium dostepu do koryta jest łatwość "sprzedania się"?
Marek Michal
Marek Michal:
Ten typ bedzie na pszymus szczepil caly swiat.
maciekpart75
maciekpart75:
Odpalili temat odry, która występuje rokrocznie, żeby wpłynąć na dyskusję sejmową w sprawie dobrowolności szczepień. To jest dęta afera tak jak z ptasią grypą kilka lat temu.
Predator Cube
Predator Cube:
Przeciez ten szubrawiec łże jak zyd! Jego mowa ciała mowi wiecej niz jakby morde otwierał, nie patrzy prowadzacemu w oczy, trzesie sie , denerwuje, co za sprzedajna kanalia. Szkoda,ze to Mazurek z nim nie rozmawiał, bo rozsypał by sie na kawałki.
robert ciech
robert ciech:
To jakies jaja sa jeszcze mamy placic ukraincom za szczepienia.
Zbigniew Szuchnicki
Zbigniew Szuchnicki:
NIE NIE NIE. Po stokroć NIE! "Jak wygląda strona GIS". Jestem na tej stronie. Gdzie tu są jakiekolwiek rzetelne informacje, badania potwierdzające skuteczność i bezpieczeństwo szczepionek? No pokażcie mi, może są ale na szybko nie znalazłem. Bo gdzie mają być jeśli nie na takiej stronie? Ale na co od razu trafiłem, slogany straszące rodziców "Odra to groźna choroba" - przecież tego się nawet nie leczy a od 1998 nie było śmiertelnego przypadku po odrze. Co mamy dalej:
"Dane statystyczne:
Na terenie Polski, w okresie od 1 stycznia do 15 października 2018 r. zarejestrowano 128 przypadków zachorowań na odrę. W analogicznym okresie roku 2017 zgłoszono ich 58"
To dlaczego nie podano dalej? Dla czego nie podano, że w 2016 zachorowań było 133? W latach 2008 - 2010 też ponad 100/rok. Czy to aby nie jest manipulacja danymi? Mieliśmy wtedy epidemię odry? I w pracy mi kolega mówi, że mamy epidemię odry bo 2x więcej przypadków a taka jest definicja epidemii
Lolo Manolo
Lolo Manolo:
Ten pan opowiada banialuki a nie pokazuje wykresów zachorowań powikłań. Jedyne z czym walczy to żeby duże koncerny zaropiały jeszcze więcej pieniędzy na chorujących Polakach.
P i a n i s s i m o
P i a n i s s i m o:
Niemoge , , przecież Kłamstwo mu bije oczami i uszami i paszczą , zaraz Wybuchnie , z winklem stoi z karabinem i mierzy w niego , o kurde pan Doktor ma coś z demonami do czynienia w 18 min 34 sek , wie gdzie rodzą się , o kurde .
Marzena Strzelińska
Marzena Strzelińska:
Skandal, co ten człowiek mówi!!!! Najpierw proszę wziąć odpowiedzialność za wszystkie
uboczne skutki szczepionek, a potem przymuszać, Nie ma pieniędzy na rehabilitację dzieci poważnie uszkodzonych przez szczepionki, do kardiologa trzeba czekać 10 miesięcy,
ale na zakup ludobójczych szczepionek zawsze są pieniądze!!! Miliony złotych, trzeba pomyśleć logicznie, co tu oni wyprawiają!
Dad Kom
Dad Kom:
Moim zdaniem cały ten s*storm na temat odry jest właśnie z powodu tej ustawy. Dla jasności, mam za sobą odrę, przebytą w dzieciństwie. Reakcja moich dzieci na niektóre szczepionki była gorsza niż potencjalna choroba. Kto bada te szczepionki, gdzie? Szczepionki są konieczne, nie są bezpieczne !
Waldemar Kowalski
Waldemar Kowalski:
Okay! mamy 95% spoleczenstwa zaszczepionego, pan doktor sie ciszy i nie widzi powodu aby nie przyjmowac dzieci nieszczepionych do przedszkoli! Natomiast ja chce wiedziec kim sa te 5% niezaszczepionych dzieci ktore nie musza byc zaszczepione zeby zostac przyjete do przedszkola czy szkoly. Czyzby to byla "nasza polska jelita". Wiem demokracja jest czesto okrutna ale jak mowi klasyk nic lepszego nie wymyslono... wiec... albo wszyscy sa szczepieni albo "jelita" spierd..a!!!
Klaudia
Klaudia:
"Nie ma odry poszczepiennej." Ciekawe po co w ulotce napisali że powikłania może byc odra. W dodatku o nietypowym przebiegu. Kłamał w Sejmie i dalej kłamie. Co za bezczelność. Ulotka Mmr II https://ec.europa.eu/health/documents/community-register/2006/2006050511295/anx_11295_pl.pdf
Zbigniew Szuchnicki
Zbigniew Szuchnicki:
Bezczelny KŁAMCA "Robiliśmy masowe akcje żeby ludzie się szczepili" odpowiada na pytanie o szczepienie Ukraińców. Tam nie obowiązków szczepień i nikt ich nie sprawdzał. Wiem bo pracuję z Ukraińcami. Zobaczcie jak on odpowiada na pytania o Ukraińców. A raczej kręci. Zobaczcie jak mu się ręce trzęsą. 3 miliony to jest prawie 10% ludzi naszego kraju to jak on wyliczył 95% wyszczepialności? Wszędzie trąbią, że musi być zaszepionych 95% populacji, żeby to było skuteczne a wpuszczeni Ukraińcy zmniejszyli ten współczynnik do 85-88%. To gdzie tu jest prawda? Jak taki człowiek może być szefem tak poważnej instytucji jak GIS?
fagr
fagr:
redaktor też totalnie stronniczy, zero profesjonalizmu i choć trochę pokazania na poważnie argumentów z drugiej strony, szkoda czasu na słuchanie takich jednostronnych wywodów, a Pan Pinkas niech ulotkę przeczyta chociażby szczepionki MMR i odda wszystkie swoje tytuły i zniknie z mediów za kłamstwa odnośnie braku glinu w szczepionkach....
W K
W K:
PiS kłamie i wynaradawia Polskę. Żałuję, że Drzymała już nie żyje, może by im wytłumaczył, że ostatnie takie wynaradawianie było robione przez zaborców, chociaż nie, zaborcy aż tyle milionów nie wpuścili do Polski i aż tak nie wyrzucali Polaków z Polski. Zwracam honor zaborcom. PiS już wie, że przegra wybory, ponieważ zdradzili Naród i już się boją, że kodomici nie będą się z nimi patyczkować. Wypowiedź Pinkasa jest antypolska w niemal każdym zdaniu. Honorowy człowiek na jego miejscu otwarcie by powiedział, że nie życzy sobie migrantów ze wschodu w Polsce. Co za tchórz. Antypolonizm STOP.
P.S. Za 10 miesięcy koniec waszych zdradzieckich rządów. Na pewno zdążycie sobie poradzić z "tym problemem"?
Twit: Niech pan pokaże badania szczepionki przeciwko grypie. Gdzie one są?
monia s
monia s:
Przywrócono tam gdzie są fale imigrantów,mieszkam we Francji i tutaj też przywrócono ful szczepień,do 6 miesiąca życia zapodają komplet!Przybysze przywieźli też inne niespodzianki typu świerzb!Natomiast tutaj wystarczy że dzieciak po szczepionce gorączkuje troszkę dłużej i jest alarm,lekarze stwierdzają powikłania a dzieciak już więcej szczepien nie przyjmuje,a społeczeństwo jest świadome powikłań,tych groźnych też!
Zbigniew Szuchnicki
Zbigniew Szuchnicki:
Słucham coraz dalej i krew się we mnie gotuje. "W szczepionkach nie ma rtęci, glinu". Macie tu pierwszą lepszą ulotkę szczepionki https://szczepienia.wybudzeni.com/wp-content/uploads/2018/03/euvax_b__-6_stron-__lg_life_sciences_-_who.pdf . Teraz nie mogę znaleźć ale widziałem ulotkę szczepionki, w której w trakcie tłumaczeniu na polski zniknęły dodatkowe składniki i autyzm z punktu działania niepożądane. Czytaliście ulotki szczepionek jakie dostawały Wasze dzieci? Ja nie, bo wierzyłem właśnie takim typom co się teraz wypowiada i teraz żałuję.
Zbigniew Szuchnicki
Zbigniew Szuchnicki:
A wiedzieliście o tym, że Prof. John Walker-Smith, któremu brytyjska Naczelna Rada Medyczna odebrała licencję lekarską, został uznany przez Sąd Najwyższy Wielkiej Brytanii za niewinnego, bezpodstawnie skazanego i zniesławionego przez Radę Medyczną. Walker-Smith został skazany razem z dr. Wakefieldem, to była jedna decyzja, jedna kara dla obu tych lekarzy za opublikowany w Lanciecie pracę, w której zwrócili oni uwagę na związek autyzmu ze szczepieniami (jeśli dobrze pamiętam, ale mogę się mylić, to w tym artykule kładli większy nacisk na chorobę jelit a nie autyzm). Odpowiedzcie sobie na pytanie dlaczego słyszeliście tylko o Wakefildzie i znaliście tylko połowę tej historii :-)
Grzegorz D
Grzegorz D:
a co z osobami pracującymi na czarno, bez jakiejkolwiek rejestracji... Np. domowe manicurzystki z Ukrainy, często żony pracujących w Polce ich mężów. ! Po pierwsze wykonują usługi w domach, po drugie narzędzia których używają nie są sterylizowane, same nie są zaszczepione... No i jesteśmy narażeni na: HCV, HIV, Odrę i nawet zwyczajną grypę... Pozdrawiam Ministerstwo Zdrowia i brak aktywności w zwalczaniu chorób zakaźnych przywlekanych z innych krajów.
Zbigniew Szuchnicki
Zbigniew Szuchnicki:
Ludzie czy Wy to słyszycie?! "Narastający ruch antyszczepionkowy doprowadzi do tego, że ludzie zaczną chorować". Ten ruch spowodował niezaszczepionie ok 30-40tyś dzieci (oficjalne dane). A te gn.je wpuściły 2-3 MILIONY nieszczepionych Ukraińców. I nie mogli tego przewidzieć?! Kto tu jest idiotą, ja czy on, niech mi ktoś wyjaśni. Przecież te ogniska odry teraz w Polsce to właśnie Ukraińcy. Gdzie jest jakiś lekarz, który stanie przed kamerą i zmiesza z błotem tych wszystkich antyszczepionkowców? No gdzie, dajcie mi jedną debatę. Ja chcę zaszczepić moje dzieci ale chcę ich bezpieczeństwa i pewności, której teraz mnie mam bo ministerstwo zdrowia pisze "nie mamy danych potwierdzających bezpieczeństwo i skuteczność szczepionki na grypę" a mimo to wprowadzono ją do obrotu i jest powszechnie reklamowana. A ONI zamiast METYTORYCZNEJ odpowiedzi narzucają jeszcze większy terror. Słuchajcie prawdziwych lekarzy albo przeczytajcie co jest w podręczniku dla lekarzy o odrze i sami pomyślcie.
teresa hyziak
teresa hyziak:
Bzdura! nie ma żadnej epidemii. Tej choroby się nie leczy! Jedynie płyny rozgrzewające, np. miód pitny. I wygrzewać i chronić oczy przed światłem. Była to najmilsza choroba mojego dzieciństwa.
Mirosław Żurek
Mirosław Żurek:
Porażka pana inspektora polegała na kłamstwie wygloszonym w sejmie, które polegało na zapewnieniu, że w szczepionkach stosowanych w Polsce nie było i nie ma rtęci i aluminium.
maciekpart75
maciekpart75:
Ale kłamią. Nie ma 95% populacji zaszczepionej. Może jest wysoki poziom wyszczepienia dzieci ale dorośli już nie. Zatem weźmy te 90% dzieci będących 30% społeczeństwa i resztę ludności z wyszczepieniem, niech będzie 30% (kto się doszczepia jako dorosły) - to daje max. 48% wyszczepienia. Nie biorę pod uwagę 2mln Ukraińców o niewiadomej historii szczepień.
Odwalcie się od naszych dzieci!
SYLWIA WIELGAT
SYLWIA WIELGAT:
Co on p***doli !!Niech sam sie zaszczepi przeciw glupocie i arogancji
Johan Saba
Johan Saba:
Najpierw ptasia, świnska grypa a teraz odra za długo żyjemy potrzebujemy więcej trucizny nie dość z góry obsypują nas, to teraz mamy się jeszcze szczepić i napełniać kasę bogaczą. Są jeszcze dzięki BOGU PRAWDZIWI LEKARZE I WIEDZĄ CO MÓWIĄ.
Kinga Pietsch
Kinga Pietsch:
Ten redaktorek zachowuje się jakby Odra była grozniejsza niż hiv alhaimer czy Parkinson... Żałosne
Johan Saba
Johan Saba:
A to co z góry przez samoloty opryskiwane jest to też nic złego, ta cała chemia, p. Minister Pinkas nie wie co mówi albo udaje. Jego cała rodzina jak chce to niech się szczepi na ODRĘ, ale my nie musimy.
PER SONA
PER SONA:
Co on opowiada? Polski już nie ma........ zarabiają na Polskich dzieciach piorąc mózgi, sprzedawczyk. A te ręce to ma przyklejone plastuś? Co on opowiada, matko boska?