PODCAST #105: magia Księżyca i jego wpływ na nasze życie: pełnia, nów i zodiak

→ subskrybuj :
https://bit.ly/33MAjbW

http://instagram.com/karolinasobanska/

↓ rozwiń po więcej informacji ↓


Moje ebooki o zdrowym stylu życia:
https://karolinasobanska.com/sklep

zamów Codziennik:
https://karolinasobanska.com/produkt/codziennik/

Dołącz do mojej grupy na Facebooku:
https://www.facebook.com/groups/najmilsza/

Temat astrologii powraca do podcastu i wiem po ostatnim odcinku z Kasią Bartoszewicz, że wiele osób wyczekiwało rozmowy o Księżycu. Dlaczego jest tak wyjątkowy? Jaki wpływ ma na nasze życie? Co oznacza Księżyc w naszym kosmogramie?  Odpowiedzi na te wszystkie pytania otrzymacie słuchając dzisiejszej rozmowy.

Kasia @kos.moc , astrolożka i pasjonatka tańca, opowie o tym w jaki sposób fazy Księżyca na nas oddziałują, jakie rytuały warto wprowadzić do swojego życia oraz czego uczą nas poszczególne znaki zodiaku w tych szczególnych momentach miesiąca. Zapraszam serdecznie!

Instagram Kasi:

http://instagram.com/kos.moc
Nasza poprzednia rozmowa o astrologii:

https://www.youtube.com/watch?v=wDAhqo0_lW8
Posłuchaj na YouTube:

https://youtu.be/6uhDBnjNbjo

Miłego oglądania!

Karolina

Powiązane wiadomości:

36 komentarze:

Joanna Stępień
Joanna Stępień:
Wszystko super, bo bardzo lubię oglądać i słuchać podcastów na Twoim profilu, czekałam na drugą część o astrologii, ale niestety tym razem ilość reklam była tak ogromna,że zamiast się wyciszyć i skupić na tym co mówicie, denerwowałam się razy 1000, że co chwilę gubię wątek 😔
kejtaszek
kejtaszek:
Fajny film, ale niestety nie da sie tego ogladac ani sluchac w tle bo co 2 minuty wlacza sie reklama.. szkoda
Evita Różańska
Evita Różańska:
Czy te reklamy nie mogłyby polecieć jakoś jednym blokiem? Może można to jakoś ustawić? No bo rozumiem, że kasa jest ważna, ale faktycznie nie da się oglądać, już z trzeciego chyba odcinka rezygnuję po kilkunastu minutach :-(
karolinka -
karolinka -:
czekałam i się wyczekałam, uwielbiam rozmowy o tej tematyce, a Twoje zawsze są tak ciekawie prowadzone!😍
Daria Prądzyńska
Daria Prądzyńska:
jestem zauroczona zarówno pierwszą jak i drugą częścią! :) Mnóstwo wartościowej wiedzy! dziękujemy ! :) <3
Monika Kruczalak
Monika Kruczalak:
Super rozmowa , cudownie się was słucha. Mega przekazany przekaz 💓
Julia K
Julia K:
Genialny odcinek! Zawsze uważałam astrologię za jakies „czary-mary”, a jednak po odsłuchaniu podcastu sama zaczęłam zauważać te wszystkie powiązania. Cieszę się, ze zaprosiłaś do odcinka tak wyjątkowego gościa, który przedstawił temat w interesujący sposób :)
Martyna K.
Martyna K.:
Uwielbiam podcasty z Kasią ❤ od razu lepszy humor
Sabina Szałaś
Sabina Szałaś:
Wspaniale posłuchać astrologa, który mówi tak rzeczowo, a jednocześnie inspirująco.:) Świetna rozmowa!
Joanna Rowińska
Joanna Rowińska:
Fascynujący odcinek 😊
Holisticlifestyle pl
Holisticlifestyle pl:
Astrologia jest niesamowita :D. Sama mam Słońce i księżyc w tym samym znaku - pannie.
Adrianna Sałek
Adrianna Sałek:
Świetny temat podcastu, bardzo mnie interesuje natomiast te reklamy 🙈 dosłownie co chwilę
Przemysław Czerniak
Przemysław Czerniak:
Super temat. Ja urodziłem się w pełnie.
Pozdrawiam
Ania Ania
Ania Ania:
Nie spodziewałam się tak świetnego tematu, poniedziałek od razu staje się lepszy ;) super, że wplatasz tak niekonwencjonalne tematy do swoich podcastów, czekam na więcej ;)
Urszula Zalewska
Urszula Zalewska:
jak zawsze prze-interesująco (czy takie słowo istnieje?) dziękuję!
Czysta Narracja
Czysta Narracja:
Masz niesamowicie radiowy głos i lekkość w mowie . Zazdro mordo .
Iza Hańć
Iza Hańć:
Suuuper rozmowa dziewczyny, chce więcej! 😍
Iztaxochitl
Iztaxochitl:
Świetny materiał, a co do reklam mam do nich cierpliwość ;)
Ewa Nocun
Ewa Nocun:
Odnośnie reklam, przewińcie do końca i później znowu przesuńcie do początku. Enjoy :)) .... super podcast🤗
krzysztof bukowski
krzysztof bukowski:
Szanowna Pani Karolino mój znak zodiaku to byk uwielbiam wszechświat słońce to dar życia, a kiedy jest, zakwit księżyca sprawia, że zakwita mój organizm wyjątkowo i jestem w siódmym niebie i nie jestem, po ciemnej stronie taką opinię o sobie słyszałem.
Serdecznie pozdrawiam i życzę słonecznego życia
Natalia Osmańska
Natalia Osmańska:
Tak Wodnik jest zadufany w sobie, lubi zdobywać nowe informację i jest jakby z innej planety. Kocha wolności i ja nim jestem😉😊😍
Avriya
Avriya:
Po wadze powinien być skorpion 😂
Joanna Wróbel
Joanna Wróbel:
Ja nie wierzę w astrologię, uwazam że o naszym charakterze i osobowości decydują uwarunkowania biologiczne i społeczne, a wciskanie ludzi w foremki znaków zodiaku jest w ogóle dla mnie niezrozumiałe, niemniej ciekawie słuchało mi się tak innego punktu widzenia
Kapustka
Kapustka:
Karo błagam tyle reklam? Ciężko się słucha...
oliwowy
oliwowy:
dziewczyny, jesteście tutaj takie słodziutkie, słucham sb Was, szyję ciuszki i czuję się jak na spotkaniu jajników w indiańskim namiocie :D pod koniec tylko zaczęłam żałować, że nie robiłam notatek, ale może jeszcze tu wrócę ;) dzięki, bardzo fajne wprowadzenie do astrologii, może za rok coś z tego zrozumiem haha :D
Linda Lemon
Linda Lemon:
Pierwsza osoba, która zdaje się mówić logicznie o astrologii. Mnie bardzo temat zainteresował już od poprzedniego podcastu. Super by było gdybyś zaprosiła kiedyś Samię Mandragorę - prowadzi świetne konto na instagramie i warsztaty na żywo z kobietami. Treść moim zdaniem wpasowałaby się w motywy, które poruszasz w podcaście.
Agnieszka Matczuk
Agnieszka Matczuk:
Fajne podcasty ale zbyt dużo reklam niestety 😏
michal Wawrzak
michal Wawrzak:
Czy pelnia ksiezyca jest tej samej nocy w calej Europie?
Katarzyna Kańduła
Katarzyna Kańduła:
Przyjemnie się Was słucha, ale te reklamy nie pozwalają się skupić 😭
Genevieve Trompke
Genevieve Trompke:
Witam,
Czy Kasia albo inny astrolog mógłby mi wytłumaczyć dlaczego w swoich obliczenianiach wpływu cial niebieskich na życie człowieka astrologia uwzglednia niektóre planety, a innych juz nie? Jak powszechnie wiadomo, lista odkryć astronomicznych nieustannie się wydłuża o nowe gwiazdy, asteroidy, satelity planet i inne ciała niebieskie. Astrologowie ich nie uwzględniają, pomijając nawet te, które ze względu na rozmiar i bliższą odległość od Ziemi powinny mieć większy wpływ na człowieka. Przykładowo analizują oni wpływ Charona (księżyc Plutona) ale pomijają kilka razy większego od Plutona i znajdujący się znacznie bliżej Ziemi – Ganimedesa (księżyc Jowisza).

Kolejna sprawa to fakt ze w obecnych czasach znaki zodiaku czesciowo nie pokrywają się z gwiazdozbiorami, na których byly wzorowane. W większości przypadków prawdziwy znak zodiaku powinien być inny niż ten wskazywany przez astrologię. Np ktos kto urodził się na początku czerwca uwaza sie za Bliźnięta, chociaz w momencie jego urodzenia gwiazdozbior znajdowal sie w Byku. Dlaczego astrologia nie uwzględnia tego faktu?

Dodatkowo, przecież gwiazdozbiorów widocznych z Ziemi jest 13 a nie 12. Dlaczego nie ma wiec osob urodzonych pod znakiem Wężownika?
ella ora
ella ora:
Fajnie się słuchało, a będzie może jeszcze podcast z Kaya wege wróżką?
Anna Dziedzińska
Anna Dziedzińska:
hmmmm......hej, a księżyc w wadze i ascendent w wadze, to nie jest to samo?
Marcelina 80
Marcelina 80:
Czy jest szansa z Kasią porozmawiać na temat cosmic dance?
A J
A J:
Duzo reklam :/
KRK Grupa
KRK Grupa:
Nie da się oglądać. Mam wrażenie, że więcej reklam niż wywiadu
Genevieve Trompke
Genevieve Trompke:
Psycholog Bertram R. Forer poprosił studentów o wypełnianie testu osobowości. Następnie każdy student otrzymał charakterystykę swojej osobowości, rzekomo wynikającą z wyników testu. Poddani badaniu studenci nie wiedzieli, że w rzeczywistości wszyscy otrzymali dokładnie tę samą charakterystykę, która została złożona z fragmentów opisów różnych znaków zodjaku. Jej treść była następująca:

Masz potrzebę, aby inni lubili cię i podziwiali. Bywasz jednak osobą krytyczną wobec siebie. Choć masz pewne wady, ale potrafisz je kompensować zaletami. Masz duże możliwości, które wciąż pozostają niewykorzystane. O ile na zewnątrz możesz wyglądać na osobę zdyscyplinowaną i opanowaną, wewnątrz często trapi cię niepewność i martwisz się o wiele spraw. Czasami masz poważne wątpliwości, czy twoja decyzja była dobra albo czy twoje czyny były właściwe. Do pewnego stopnia lubisz zmiany i różnorodności, a kiedy coś cię ograniczenia odczuwasz niezadowolenie. Cenisz sobie własną niezależność myślenia i nie przyjmujesz cudzych twierdzeń bez przekonujących dowodów. Życie nauczyło cię, aby nie przesadzać ze szczerością kiedy się przed kimś otwierasz. Czasem bywasz osobą otwartą na ludzi, przystępną i towarzyską, ale innym razem zamkniętą, ostrożną i zdystansowaną. Niektóre z twoich marzeń wydają się być nierealistyczne.

Studenci mieli ocenić trafność tej charakterystyki w skali od 0 (bardzo słaba) do 5 (znakomita). Podczas badania 87% uczestników oceniła trafność analizy na 4 albo 5. Średnia ocen w eksperymencie wyniosła 4,26. Okazuje się więc, że ludzie mają tendencję do uznawania za trafne opisy swojej osobowości, które w rzeczywistości są jedynie ogólnymi zestawami danych pasujących do znacznej grupy ludzi. Jest to tzw. efekt horoskopowy (efekt Forera lub efekt Barnuma), który wyjaśnia wiarę w astrologię, numerologię oraz inne techniki wróżbiarskie.