Poirot - 64. Wigilia Wszystkich Świętych Zostaw suba jeśli chcesz więcej filmów

🔥 Jeśli spodobał Ci się filmik, zostaw łapkę w górze 👍🏼
🔥 Subskrybuj kanał ❤️ https://www.youtube.com/channel/UCJoQsP6OKzQXAUc47Sg3iFA?sub_confirmation=1
🔥 Darowizny (wsparcie dla twórcy):
- Paypal : [email protected]

- Bank: 20 1240 2223 1111 0010 3185 8866 (koniecznie wpisz DAROWIZNA w tytule przelewu)Podczas przyjęcia dla dzieci z okazji Halloween jedna z dziewczynek, Joyce Reynolds (Macy Nyman), twierdzi, że kilka lat wcześniej była świadkiem morderstwa. Ponieważ jest znana z fantazjowania, nikt nie daje wiary jej słowom. Jednak jeszcze tego samego wieczoru dziewczynka zostaje znaleziona martwa.

Na prośbę Ariadne Oliver (Zoë Wanamaker) dochodzenie w zagadkowej sprawie podejmuje słynny detektyw Herkules Poirot (David Suchet). Mistrz dedukcji jest przekonany, że sensacyjne wyznanie ofiary nie było bez związku z jej śmiercią. Wkrótce dowiaduje się o kilku podejrzanych zgonach, które miały miejsce w okolicy w ciągu minionych lat. Kiedy zamordowany zostaje także młodszy brat Joyce, Leopold, Poirot nabiera przekonania, że miejscowe dzieci znają pewien niebezpieczny sekret z przeszłości. Musi go odkryć, zanim zginie kolejna dziewczynka.


Opublikowana w roku 1969 książka "Wigilia Wszystkich Świętych" była jedną z ostatnich powieści, w których mistrzyni suspensu Agatha Christie opiewała detektywistyczne wyczyny Herkulesa Poirota. Zadanie adaptacji literackiego tekstu na wymogi filmu przypadł w udziale Markowi Gatissowi, pracującemu wcześniej przy innych produkcjach cyklu. Scenarzyście ponownie udało się zachować niepokojący nastrój oryginału, jak również w pełni ukazać zawiązaną w nim skomplikowaną intrygę. W rolę genialnego śledczego ponownie wcielił się David Suchet, a partnerują mu m.in. Zoë Wanamaker ("Elfy kontra skrzaty", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny"), Amelia Bullmore ("Pani Dalloway"), Georgia King ("Księżna", serial "Mała Dorrit") i Deborah Findlay ("Vanity Fair. Targowisko próżności").