Poirot - 66. Słonie mają dobrą pamięć Zostaw suba jeśli chcesz więcej filmów

🔥 Jeśli spodobał Ci się filmik, zostaw łapkę w górze 👍🏼
🔥 Subskrybuj kanał ❤️ https://www.youtube.com/channel/UCJoQsP6OKzQXAUc47Sg3iFA?sub_confirmation=1
🔥 Darowizny (wsparcie dla twórcy):
- Paypal : [email protected]


- Bank: 20 1240 2223 1111 0010 3185 8866 (koniecznie wpisz DAROWIZNA w tytule przelewu)


Spotkania ze starymi przyjaciółmi i nowe śledztwa, które raz jeszcze zaangażują słynne "szare komórki".

W emocjonującym, pożegnalnym sezonie Herkules Poirot podejmie się rozwiązania pięciu ostatnich zagadek, a przy okazji połączy swoje siły ze starymi przyjaciółmi - Jappem, kapitanem Hastingsem, panną Lemon oraz zwariowaną pisarką kryminałów Ariadne Oliver. Na koniec powróci do Styles - miejsca, gdzie rozwiązał swoją pierwszą sprawę.

Sezon otworzy film "Słonie mają dobrą pamięć" - adaptacja powieści Agathy Christie, napisanej w 1972 roku. Akcja rozpoczyna się w momencie, gdy Ariadne Oliver zostaje zaczepiona przez nieznajomą kobietę. Rozmówczyni zadaje Ariadne dziwne pytanie na temat jej córki chrzestnej, Celii Ravenscroft. Chce wiedzieć, czy to ojciec Celii zabił przed laty jej matkę. Pani Oliver jest zniesmaczona nietaktem nowej znajomej, niewiele też wie o tej smutnej tragedii. Decyduje się jednak odnowić kontakt z Celią i porozmawiać z nią, gdyż stara sprawa sprzed lat ją zaintrygowała. Dowiaduje się, że śmierć rodziców dziewczyny była bardzo tajemnicza i nigdy nie została rozwiązana - pewnego dnia, pod nieobecność Celii, wyszli na spacer i nigdy już z niego nie wrócili. Znaleziono ich na szczycie nadmorskiej skały, oboje byli zastrzeleni. Jak się okazuje, Celia nigdy nie przestała myśleć o sprawie swoich rodziców. Ariadne postanawia jej pomóc i wyjaśnić zagadkę. W tym celu prosi o pomoc Herkulesa Poirota.


Cieszące się niesłabnącą popularnością kryminały Agathy Christie rozeszły się na świecie w zawrotnej liczbie dwóch miliardów egzemplarzy. Częściej kupowana jest jedynie Biblia i dzieła Williama Szekspira. Seria adaptacji prozy słynnej pisarki jest realizowana od roku 1989 przez brytyjską ITV. Od ponad 25 lat postać detektywa Poirota kreuje David Suchet, którego osobiście wskazali potomkowie pisarki, będąc pod wrażeniem jego występu w serialu "Blott on the Landscape". Wnuk Christie mówił: Okrutnie żałuję, że babka nie mogła zobaczyć Davida. Uważam, że wizualnie jest on niezwykle przekonujący. Potrafi wywołać w widzach tę charakterystyczną, zupełnie naturalną irytację, jaką wzbudza w nas perfekcjonizm, którego Poirotowi nie brakuje. Suchet jest zwykle angażowany do ról poważnych osobistości lub dygnitarzy. Wcielił się m.in. w polskiego biskupa w "Zabić księdza" (1988) Agnieszki Holland, a także w Napoleona w "Sabotażu" (2000). Za osiągnięcia na deskach teatrów był m.in. dwukrotnie nominowany do prestiżowej nagrody Laurence'a Oliviera. Za występy przed kamerą Suchet otrzymał 3 nominacje do nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych, w tym także za rolę Poirota.

6 komentarze:

Jolanta Bak
Jolanta Bak:
dziekuje slicznie
Basia Basia
Basia Basia:
Dziękuję pięknie ♥️
Joanna Chychlowska
Joanna Chychlowska:
Dzieki za super odcinki🥰💕
J. G.
J. G.:
Dziękuję za udostępnienie.
Jola Szuster
Jola Szuster:
DZIĘKUJĚ🦋
Eryk - Nightcore
Eryk - Nightcore:
Super