Polski Ład - Jaki podatek wybrać od 2022 roku dla firmy?

Nowe przepisy wchodzące w życie od stycznia 2022r. będą miały wpływ na każde przedsiębiorstwo w Polsce. W filmie zaprezentujemy garść informacji , które pomogą Ci przeanalizować sytuację Twojej firmy i wybrać optymalną formę opodatkowania w przyszłym roku.
W filmie omawiamy najważniejsze zmiany w trzech formach opodatkowania firm:
- ryczałcie
- podatku liniowym
- podatku na zasadach ogólnych tzw. progresywnym

7 komentarze:

JutubeLike
JutubeLike:
Fajnie zostało to wyjaśnione i porównane. Dziękuje za materiał.
Agata Głowacka Khloponina
Agata Głowacka Khloponina:
Gdzie mogę się dowiedzieć kogo obowiązuje ryczałt 8,5 %? W 2021 obowiazywał mnie 8,5 a już w 2022 ma obowiązywać 15%, tyle wiem po rozmowie z księgową , jednak nadal ciekawa jestem kogo obowiązuje ryczałt 8,5%.
mario pas
mario pas:
Faktycznie obniżą podatki. Jak myślicie czy przedsiębiorca poniesie koszty wyższych podatków czy przeżuci to na klientów ?
Zdzisek Ka
Zdzisek Ka:
w skali podatkowej podaje Pan, że jeśli dochody przekroczą w ciągu roku 133692 zł to strace prawo do ulgi dla klasy średniej. Na pewno chodzi o Dochody a nie o przychody ?
krystian Kowarek
krystian Kowarek:
Coraz bardziej utrudniają nie ułatwiają firma teraz czy jesteś ryczałtowcem czy nie co miesiąc podawać masz obowiązek przychodu do ZUS xd takie ułatwienia mamy mieć super rząd utrudniajcie więcej ludziom to nie będą na was głosować i bardzo dobrze
Remigiusz Krajewski
Remigiusz Krajewski:
W ryczałcie składka zdrowotna obliczna z kwoty po opodatkowaniu czy z kwoty przed. Tzn. przychód 6000 tys generuje 72tys przychodu rocznie - przed opodatkowaniem wiec płace zdrowotna od tej kwoty czy od kwoty po opodatkowaniu. W filmie rozumiem, że została w przykładzie wykorzystana kwota po opodatkowaniu i wyliczone 307 zł .
i
i:
Czy ktoś kto płaci 1000zl składki czy ktoś płaci 10000zl składki ma taką samą gównianą opiekę z NFZ więc najlepiej płacić najmniej a resztę wykupić sobie prywatne doubezpieczenie ha ha ha:-)