POWRÓT EDUKACJI ZDALNEJ = DRAMAT

Pogadajmy o powrocie edukacji zdalnej i tym, co nas czeka
✅KOD: EMIL = -10% na WSZYSTKIE kolory
Link do sklepu: https://bit.ly/2Hd1dDi

Moja marka odzieżowa VOLA: https://www.volawear.com/

Współpraca/E-mail: [email protected]

SOCIALE:
○ Instagram - http://bit.ly/InstagramEmil
○ Grupa Jak żyć, a nie tylko przeżyć? - https://bit.ly/GrupaZycioweWybory

Powrót edukacji zdalnej nastąpi już w październiku 2020 w czerwonych strefach oraz nauczanie hybrydowe w strefach żółtych. Czy nauka zdalna zastąpi tradycyjne nauczanie? Co na to wszystko Ministerstwo Edukacji i jaki jest plan na szkolnictwo w tym czasie?

#edukacja #zdalna #nauka

Powiązane wiadomości:

100+ komentarze:

Emil Lipski
Emil Lipski:
Jak u Ciebie wygląda zdalne nauczanie i jak Ci się podoba? 🤔
Bluzy szyje moja mama: ✅KOD: EMIL = -10% na WSZYSTKIE kolory Bluz 🔥🔥🔥
Sklep -> https://bit.ly/2Hd1dDi
Wiktoria Domańska
Wiktoria Domańska:
Powiedzmy sobie wprost, pandemia obnażyła nie tylko to, jak idiotyczny system edukacji mamy w Polsce, ale również jak idiotyczne rządy ♥️
Bobcio3
Bobcio3:
Oni mają gdzieś edukację,bo łatwiej rządzi się głupimi ludźmi
Ola
Ola:
Ja od połowy września przeszłam na edukację domową. Wstaję, o której chcę, w ciągu ok. 3 godzin przerabiam średnio sześć lekcji i nie muszę się śpieszyć. Jestem w 1 liceum więc trochę tych przedmiotów jest, ale wszystko na spokojnie do maja przerobię. Jedną z lepszych rzeczy jest to, że sama sobie robię notatki według podstawy programowej, a podręczniki są przepchane informacjami, których nie musimy wiedzieć! Niedługo zdaję swój pierwszy egzamin z całorocznego materiału z geografii. Naprawdę polecam edukację domową!
Maja S.
Maja S.:
Moim zdaniem edukacja zdalna jest jednym wielkim nieporozumieniem. Ja osobiście na zdalnych prawie nic się nie nauczyłam, a zależy mi na nauce. Nic nie zastąpi zajęć stacjonarnych. Gdy czegoś nie rozumiem (szczególnie z przedmiotów rozszerzonych) pytam nauczyciela, a na zdalnych to u mnie nauczyciele nawet nie umieją prowadzić lekcji. Jak starsi nauczyciele mają nagle nauczyć się obsługi internetu? Najgorsze jest to, że z materiałem jesteśmy do tyłu a na maturze będą wszystkiego wymagać.
Przezroczysta Kartka
Przezroczysta Kartka:
Jako tegoroczna maturzystka jestem rozdarta. Edukacja zdalna jest mi bardzo na rękę, bo zyskuję większą kontrolę nad tym, czego się uczę. Skupiam się na przedmiotach maturalnych, pracuję z dwa razy szybciej i efektywniej. Jednocześnie współczuję wielu moim znajomym, którzy potrzebują nauczycieli wyjaśniających tematy, a nie zadających je do "wykucia". Obecna sytuacja jest dobra chyba tylko dla samouków, którzy mają jedynie teorię do przyswojenia. Szkoda mi też znajomego odpowiedzialnego za studniówkę, który już kolejny raz musi zmienić terminy wpłat i decyzji, nie mówiąc o ciągłej dyskusji nad pomysłem zastąpienia jej balem maturalnym w maju. W sumie ciągle niczego o niczym nie wiemy.
Sivlix
Sivlix:
1 tydzień zdalnie, drugi stacjonarnie potem szkoła zobaczy co dalej xd - sql średnia
VeryAwesomeSheep
VeryAwesomeSheep:
W sumie to mogłem iść na dzienne studia, i tak jest wszystko zdalnie, a było by za darmo.
Maciek123233
Maciek123233:
Ja serio jestem na co dzień oazą spokoju, ale szczerze jestem wkurwiony tym co się dzieje. Jak był marzec to szkoły musiały przejść na zdalne z dnia na dzień. To było trudne dla wszystkich i nikogo nie winię. No ale przepraszam bardzo, mamy koniec października. Minęło ponad pół roku, w tym całe wakacje żeby jakoś pomóc szkołom. W zamian słyszałem tylko że koronawirusa już nie trzeba się bać, bo epidemia już mija i żeby iść na wybory. Chore
Grzegorz Kawalec
Grzegorz Kawalec:
Dobry film, szkoda tylko, że ci na górze nie widzą albo tak jak mówisz nie chcą widzieć tych wszystkich problemów, o których mówisz
Agnieszka Szczepaniak
Agnieszka Szczepaniak:
Układanie "lżejszego" programu to nie ta droga.. Ci ludzie mogą mieć potem problemy z utrzymaniem się na studiach. Po za tym nie każdy umie się sam uczyć bo nikt nas do tego nie przygotowywał. Klasy maturalne mają zaległości.. Strajk nauczycieli, koronka w zeszłym roku i teraz w tym.. Połowa materiału nie zrobiona a o powtórkach nic już nie wspomnę....
Anna Koza
Anna Koza:
konkretnie, na temat, może ta cała sytuacja kiedyś w końcu skłoni władze tego kraju do porządnej reformy edukacji
Tamara Gołata
Tamara Gołata:
Mieszkam w czerwonej strefie i chodzę do szkoły w czerwonej strefie (od jutra). Paradoksalnie podczas nauczania zdalnego miałam więcej czasu na naukę, ponieważ mieliśmy krótsze lekcje i mniej sprawdzianów (większość z tego to, jak wszyscy wiemy często zapchajdziury tj.religia, przyroda, his itp.). Wiem, że teraz może się to zmienić z ilością materiału (jestem w 3 liceum). Każda lekcja po 30min, przerwy po 15-20 min, co dla mnie oznacza oszczedność czasu przez odrabianie zadań i efektywniejszą naukę pomiędzy lekcjami. Poza tym nie muszę na zdalnym powstrzymywać podstawowych potrzeb fizjologicznych przez 8h (winne krótkie przerwy i kilometrowe kolejki). Ja jestem jedną z nielicznych osób, która lepiej działa bez tłumów, hałasów i okrążenia przez siedzących obok ludzi z klasy. Nie lubię mieć bata nad głową w postaci oceniania, co również czyni mnie mniejszością, a na zdalnych nie masz osobistego kontaktu z nauczycielem=mniej presji podczas oceniania. Wiem, że pod tym względem mogę nie być w oczach ludzi "normalna", ale takie mam zdanie.
Pozdrawiam Emila i wszystkich widzów.
Sebastian Krol
Sebastian Krol:
Szczerze to nasz Polski rząd to jakiś żart i ten cały system edukacyjny to jeszcze większy cyrk.
m warmula
m warmula:
Ja mam cały semestr zimowy zdalny na studiach :(
Olga
Olga:
Według mnie ważne jest nastawienie. Staram się jak najmniej narzekać. Jestem w szkole średniej i nie mam wielu zajęć praktycznych. Większość lekcji da się prowadzić zdalnie, jest to po prostu kwestia samodyscypliny i chęci ze strony ucznia oraz oczywiście nauczyciela.
Polluks AMV
Polluks AMV:
Hej a może jakiś odcinek o aktywności fizycznej w dobie zdalnych zajęć?
Szymon Świderski
Szymon Świderski:
Ja jestem zdruzgotany. Dopiero zacząłem pierwszy rok studiów i poziom dezinformacji jest bardziej męczący od samej nauki. Moja grupa ćwiczeniowa nic nie wie, ja nic nie wiem, uczelnia mało co wie, a co najgorsze, wydaję mi się, że ministerstwo nic nie wie. Dostaliśmy plan zajęć na semestr (hybrydowy) i po 2 dniach dowiadujemy się że będą zdalnie gdzie cały poniedziałek mam odwołany od zajęć gdzie miały być ćwiczenia. Ja mam pytanie do ministerstwa - Jak ku*** ja się pytam mam spokojnie skupić na nauce jak ja się bardziej skupiam na pozyskiwaniu informacji na temat wykładów co? gdzie? i kiedy?
Wioleta Majewska
Wioleta Majewska:
edukacja zdalna to żart 😂
Adrian Biszewski
Adrian Biszewski:
A ty gdzieś studiujesz( jak tak to gdzie?) czy już nie?
MadisNC
MadisNC:
Coz.. w marcu br. słyszałam o czymś takim że ma powstać uniwersalna platforma do e-learningu dla całej Polski a po niej ani słychu ani widu.
Edit: U mnie od poniedziałku ma być zdalne i jestem ciekawa czy kursy nauczycieli w mojej szkole poskutkowały... mam szczere nadzieje, że nie będą po nas cisnąć jak w te 1,5 miesiąca... (jestem w maturalnej) M. in. polonistka omawiała lektury jak karty(by nie omawiać na zdalnych), człowiek nie nadąża ich przeczytać bo to 200-500 stron każda książka. Inni nauczyciele z kolei zadawali również dużo pracy domowej, a wg nauczyciela biologii odpoczynek i relaks też jest potrzebny więc... zadaje 5 zadań domowych by umilić człowiekowi życie ;') Jedynie mam nadzieję, że będzie luźniej z tym nauczaniem i nie będzie takiej nagonki. Szanujmy się do cholery jasnej, tez jesteśmy ludźmi.
Wiktoria Wiktoria
Wiktoria Wiktoria:
W poniedziałek byłam pierwszy raz na uczelni i wygląda na to że ostatni:) Przez to zdalne nauczanie kompletnie odechciało mi się studiowania. Plan jest okropny, ćwiczenia w poniedziałki od rana do wieczora. Jak mam siedzieć przed komputerem przez cały dzień, to jest jakiś żart.
pukawa
pukawa:
najgorzej to u mojej koleżanki, umowa o wynajem praktycznie przyklepana, a tu cyk - 'tylko zdalnie'
Damian Zgolak
Damian Zgolak:
Emil no grubo mówisz aż cię wywalą z uczelni
jez Sonic
jez Sonic:
(Lewy dolny róg) Czy to jakiś easter egg ,że masz coś z pochodzenia Niemieckiego XD
Paulina Sobała
Paulina Sobała:
U mnie 1 klasa i 3 lo zdalne A 2 po podstawówce i gim( zdalne). U mnie żółta strefa na razie 2 klasy mają zdalne 2 tyg zdalne) ale, nie wiadomo co potem na 100 proc . Może tak zostać A może być potem zmiana na 2 tyg
Szymon Formella
Szymon Formella:
U mnie uczelnia przeszła na zajęcia zdalne, ale brak jakiejkolwiek informacji do kiedy. Po prostu DO ODWOŁANIA. A co z akademikiem, w którym się zakwaterowałem na czas studiów? Uczelnia powiedziała, że jak ktoś chce zrezygnować z powodu nauczania zdalnego to proszę bardzo. Ale co jak za 3 tygodnie wrócą nagle zajęcia stacjonarne? Mam rezygnować? Czy mam płacić uczelni 500zł/msc za nic bo mnie tam nie będzie? Czy jak zrezygnuję i będzie potrzeba powrotu to będę miał gdzie wracać? Tyle pytań, tyle stresu...
Bari BB
Bari BB:
Pierwszy tydzień studiów i dwóch wykładowców on-line nas olało :( ciekawe czy tak będzie częściej.
Olimpia To ja
Olimpia To ja:
Ej teraz tak myślę. Czy ty przypadkiem nie grasz w radiu/telewizji ? Bo cię kojarze
Jujo
Jujo:
Moja szkoła jest teraz w żółtej strefie i się cieszę, że mam hybrydowe (chociaż wolałbym zdalne), ponieważ w tym roku nie piszę żadnych ważnych egzaminów jak matury czy egzamin ósmoklasisty i będę mógł trochę odpocząć przez jakiś czas od przeładowanego i przestarzałego systemu edukacji. Ciężko jest mi się skupić w szkole i wynieść coś z lekcji, więc i tak większości rzeczy muszę się uczyć w domu, dlatego preferuję zdalne. Często z 20 minutowego filmu na yt po 1 obejrzeniu jestem w stanie lepiej zrozumieć jakiś temat niż przez 45 minut lekcji. Dzięki zdalnym miałem też więcej czasu wolnego i ogólnie łatwiej było mi się w taki sposób uczyć, ale to jest chyba każdego indywidualna sprawa.
Patrycja Patrycja
Patrycja Patrycja:
Ja jestem w czerwonej strefie i od poniedziałku będę mieć zdalne. Bardzo się z tego powodu cieszę, bo zaoszczędze masę czasu. Będe miała czas się uczyć, bo gdy jest szkoła to na prawdziwą naukę nie ma czasu. Nareszcie zacznę się wysypać, a nie spać po 4 godziny jak na zwykłym nauczaniu. Ogólnie nauka zdalna=same plusy.
The Wicia
The Wicia:
Ja jestem ciekawy jak będzie z maturami ustnymi :/
Lola Alol
Lola Alol:
Trzeba zauważyć czy politykom/ władzy zależy na tym by ludzie byli mądrzy czy nie bo jeśli nie to zrozumiałe ich działanie jeśli tak to powinni zmienić trochę tok myślenia.
franek _
franek _:
No u mnie np kazda klasa 4 dni w tyg chodzi, a 1 dzien maja nauczanie zdalne. Co do jakosci to wiadomo jak jest, niektorzy nauczyciele dobrze sobie radza i dobrze mi sie tak pracuje, ale jak trafi mi sie taka nauczycielka co nie zrobi elekcji tylko zada 2 strony a4 zadan do odeslania to nie za kolorowo.
Venomka
Venomka:
U mnie jest tak że 3 i 4 klasa normalne chodzą a 2 i 1 są na zdalnym (technikum) i jedynie co to praktyki jeszcze są normalnie ale tak co 2 tygodnie będą u mnie
Tomasz
Tomasz:
Chodzimy tak jak chodzimy zdalnie mają klasy co są na kwarantannie (liceum) tak wygląda u mnie hybrydowe nauczanie
K12
K12:
Pozdrawiam pierwszy rok studiów który zaczął 15.10 i od 19.10 ma zdalne
DO NOT CARE
DO NOT CARE:
Dobrze powiedziane,to jest po prostu dramat.Jestem teraz w klasie maturalnej i mogę stwierdzic,że zdalne nauczanie jest totalnie do niczego bo z drugiej klasy ze zdalnych za dużo nie pamiętam ::(
Aleksandra Kowalska
Aleksandra Kowalska:
Zaczęłam w tym roku studia na kierunku fizjoterapia . Osobiście uważam że to co się dzieje na uczelni to jest porażka . Jest aktualnie jeden wielki bałagan uczelnia przeszła na tryb zdalny gdzie ten kierunek jest między innymi tym, który wymaga praktyki, obycia się z ciałem drugiego człowieka, ściągnięcie pewnych barier, które na początku są a w tym momencie poprostu nie będzie takiej możliwości 😐 już problem zaczyna się na udostępnianiu wykładu wszystkim słuchającym często jest tak że wykładowca ma to gdzieś, że ludzie go nie słyszą jedynie co masz to ekran i gestykulację rąk tej osoby🙄 ludzie są zirytowani tym co się dzieję bo poprostu aktualnie to nikt nawet nie wie na czym stoi 😔
jakub nazaruk
jakub nazaruk:
Naprawdę fajny materiał,szkoda że ogół twojego kontentu mnie nie interesuje.Dałbym suba ale puste się nie liczą,nie?
Kinga Zasada
Kinga Zasada:
Jestem tego samego zdania.. Pozdrawiam z 2 roku z fizjoterapii:)
Czarny Kanarek
Czarny Kanarek:
Wykłady nagrane są super! Ale brak labu na farmacji to porażka :( "zajęcia praktyczne" jak na razie w Łodzi dotyczą tylko lekarskiego, który te zajęcia ma w formie teoretycznej w sali seminaryjnej bez pacjentów...
Klaudusia1620
Klaudusia1620:
W mojej szkole pierwszy miesiąc nauki polegał na ogromnej ilości wykonywanych kartkówek oraz sprawdzianów robionych w obawie przed zdalnym nauczaniem. Teraz, gdy wprowadzono nauczanie hybrydowe, mam wysyłane prace do wykonania, których wiedzę opierać mam na filmikach, bądź artykułach zawartych w wiadomościach od nauczycieli, aby zapewne za tydzień znów wrócić do szkoły i zostać z tego przepytanym. Jest to pewnego rodzaju niekończąca się pętla. Przez takowy sposób funkcjonowania, nie jest się w stanie dobrze nauczyć. Wkuwanie materiału, aby zaliczyć 5 lub więcej kartkówek podczas jednego dnia przynosi taki sam efekt jak nauczanie zdalne - po pewnym czasie nie umie się nic.
Aneta S
Aneta S:
No tak lepiej dać plastykę w liceum xD
REafiki priv
REafiki priv:
6:58 XDDDDDDDDDDDDD przepraszam ale musiałem. Narzekasz tak bardzo na to co robią ale czy masz kompetencję do oceniania tego ? Jakby. Ja wiem że nie trzeba być piekarzem żeby ocenić chleb (czy jakoś tak XD) ale akurat w tym przypadku raczej osoby które się tym zajmują wiedzą co robią. Tak poza tym. Zapamiętajcie nazwiska. Moim zdaniem jest to po prostu bardzo głupia myśl
Janek psx
Janek psx:
🔥🔥🔥
Polish Canal
Polish Canal:
Nie ma to jak zacząć studia zdalnie XDD pozdrawiam
Jak ja nawet z klasa sie nie mg zobaczyć a co dopiero zintegrować, przez neta jest w chuj trudno bo nikomu sie nie chce.
Wojtek M
Wojtek M:
Szczerze to muszę powiedzieć, że jestem w szoku. W ubiegłym roku nauka zdalna na WPiA na UŚ dramat, ale w tym roku jestem bardzo zadowolony. Wyklady na żywo, ćwiczenia z normalną konwersacją. Każdy wykładowca przedstawia zagadnienia w taki sposób jak robiłbym to normalnie. Jestem bardzo zadowolony.
Gabrysia Ochman - Błach
Gabrysia Ochman - Błach:
Na początku miałam zajęcia stacjonarnie, a teraz będę mieć zdalnie
Roksana Owerczuk
Roksana Owerczuk:
Za 10 min zaczymam moją zdalną Mikrobiologie 😂
Jestem zawiedziona ze tyle km jechałam aby pójść na uczelnie 2 tyg i znow wrócić tyle km do domu
Nie mowiac o moich znajomych którzy do Lublina jechali po 8/10h :/
wiktoria kaminska
wiktoria kaminska:
Ja w tym roku zaczynam studia. Czekam do tej pory jak będą wyglądać zajęcia itd bo do tej pory nie mam informacji...a pierwszy zjazd mam 23 :(
Bortilion
Bortilion:
U mnie rozpoczęcie studiów jest 19. Uczelnia na ten moment podtrzymuje stanowisko, że mamy mieć 3 tyg stacjonarnie. Jak będzie dalej to się okaże :/
Pati Nie
Pati Nie:
Dobra informacja jest taka że studiuje w czerwonej strefie położnictwo i zajęcia praktyczne nadal są na uczelni 😊 Także spokojnie nie ma nauki pobierania krwi zadalnie a stacjonarnie. Niestety fizjoterapia ma praktyczne zdalnie 😱
Hubert Rudź
Hubert Rudź:
W tym wypadku , gdzie młodzi widzą co się odwala w sprawie edukacji , jak nasi kochani rządzący myślą i o nas dbają , powiedzcie mi , jakim cudem młodzi uważają że mamy spoko rząd xd
Martyna
Martyna:
Jestem w maturalnej. Wolę lekcje zdalne, ale chciała bym żeby to nauczanie było dobrze przystosowane do tego. Naprawdę dało by się to zrobić i dobrze nas przygotować do matury, ale jak rząd wolał przez wakacje nic nie robić w tym kierunku, no to jest jak jest i znowu zda tylko 1/4 bo my straciliśmy 2 lata, a nawet 3 przez strajki.
Oluś Aleksis
Oluś Aleksis:
Ja miałam nauczanie hybrydowe do tej pory na studiach. I właśnie przed chwilą dostałam wiadomość,że zajęcia najprawdopodobniej wrócą do zdalnego trybu nauczania. Najśmieszniejsze jest jednak to, że wf to nie obejmuje xd i specjalnie na wf mam jechać xd
Kamil Jacek
Kamil Jacek:
U mnie drugi rok studiów i od początku semestru wszystko zdalnie, więc przynajmniej nie ma zaskoczenia ^^
Oliwia Haja
Oliwia Haja:
U mnie (jak na razie) wyglądać to będzie tak (chodzę do lo):
-3 klasy mają lekcje stacjonarnie cały czas
-1 i 2 klasy podzielili po połowie i będziemy chodzić na zmianę (jeżeli nie jesteś w szkole stacjonarnie, to masz zdalne)
I z jednej strony jest to dobre, bo chociaż tydzień będę mieć normalnych lekcji,
ale z drugiej te zdalne będą dużo dużo gorsze niż były, gdy były w 100% zdalne,
ponieważ nauczyciele będę musieli prowadzić te zdalne z szkoły, w dodatku nie będą cały czas w jednej sali, a w różnych. Przytoczę statystykę, moja szkoła (+/- 600 uczniów, jakieś 20 sal lekcyjnych) posiada dwie kamerki internetowe oraz jeden mikrofon.
D W I E K A M E R K I
O R A Z
J E D E N M I K R O F O N
i jak oni niby mają dobrze zajęcia poprowadzić, skoro nawet gdy mieli w domu dostęp do kamerki, mikrofonu i jeszcze jedna ważna kwestia, sprawnie działającego komputera, a nie takiego, gdzie pani musi czekać z 10 min żeby się zalogować na dziennik, to jak oni mają w takich warunkach dobrze poprowadzić lekcje?
Basia Xxx
Basia Xxx:
Jestem teraz na pierwszym roku studiów i no wolałabym aby były one stacjonarnie ale no żyje nadzieją ze jeszcze uda mi się zaznac życia na uczelni hahha ps. Jeju jaki masz piękny głos🥰
waluta
waluta:
To jest porabane co się dzieje, rzad ma wsystko gdxies a nam się obrywa
Sandra Macała
Sandra Macała:
Sądzę że nie zdam matury xD najpierw strajk a potem ta Pandemia :/Wątpię żeby wszyscy sami się zabrali do nauki , a ministerstwo przecież nie zrobi łatwiejszych matur
Matiii743
Matiii743:
Mi tam się zdalne podoba, mam więcej czasu na pracę dzięki temu, ale to moje zdanie, domyślam się że jak komuś zależy na maturze to zdalne nie będzie mu na rękę
Grzegorz Barański
Grzegorz Barański:
Ja tam lubię domowa edukację,...zwłaszcza że jestem samoukiem i introwertyczką, kwarantanna świetnie na mnie wpłynęła. Uczyłam się dobrze nawet na zdalnych
Baby Yoda
Baby Yoda:
Ja nie mam jeszcze zdalnie chociaż mój powiat jest w czerwonej strefie
Jan Kaczmarek
Jan Kaczmarek:
Na enauczanie moja szkoła podstawowa przeszła już tydzień temu, i boli mnie to że są nauczyciele którzy prowadzą elekcje na platformach, a są tacy którzy ograniczają się do wysłania zadań.
Wiktoria A
Wiktoria A:
Ja pisałam maturę w tym roku, odkąd przerzucili nas na nauczanie zdalne nie miałam ani minuty zajęć z jakiegokolwiek przedmiotu. Jedyne co to nawalanie pracami domowymi z polskiego które nie miały sensu i tylko zabierały czas na naukę do matury. 🤷🏼‍♀️👍🏻
Hubert Rudź
Hubert Rudź:
Z 3 dni na polibudzie zrobiły się 2 dni na polibudzie , reszta zdalnie
MyløseBeatz
MyløseBeatz:
Już wole czekac az mi zrobia czerwona strefę, bo pobić ma byc w Ełku, niz męczyć sie na hybrydzie, gdzie w tygodniu szkolnym bedzie rzeź
Moriskooo71
Moriskooo71:
Dobry wieczór. Coś się... coś się popsuło i nie było mnie słychać, to powtórzę jeszcze raz. Nauczanie zdalne to jest jakaś porażka, ja myślę że to polskie, kurwa głupie społeczeństwo, te kurwa banda imbecyli która głosowała nad tym pomysłem to jest jakieś kurwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla nich znaczy... jeśli tyle dla nich znaczy, ludzie ta cała epidemia. Gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla nich znaczyło się tylko to pierdolone 7 czy 8 tysięcy zakażeń, to ich powinno się szczepić kurwa, tak się powinno ich szczepić, jak tylko ich może szczepić PiS. Platforma was tak nie pozaraża, jak pozaraża was PiS, kurwa. Aż wasz kukle kurwa będą swędziały z bólu. To jest dramat kurwa. To jest dramat, że w tym antyludzkim państwie, w tym państwie w którym media kurwa nie były w stanie powiedzieć, że Zbigniewa Stonogę zarażono, że ten człowiek ma 118 dni kwarantanny, że te sądowe KURWY! powtarzam sądowe KURWY! sądowe KURWY tego człowieka zamykały bezpodstawnie i po latach wypuszczały z izolatki. Będzie was PiS zarażał, będzie was PiS kurwa zarażał tak, jak was Platforma nie zaraziła. Ta kurwa, ten mały karakan, jebany Kaczyński śmieć, zarazi was wszystkich. Sumlińskie, Kanie, Rachonie, telewizje republiki będą wam kurwa odbierały smak życia. Ja mam to w piździe kurwa, bo mnie stać na papier toaletowy i makaron. Będę żył kurwa tak! Wypierdoliłbym jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i bym się z was kurwa polskie frajery śmiał, żeście takie głupie są, tacy kurwa debile. Ale nie mogę bo czeka mnie 2 tygodniowa kwarantanna.
Grisza
Grisza:
Lubie Cię bo jesteś elokwentny i mądry, ale słuchając Cię regularnie można odnieść wrażenie, że wiekszość tego świata jest do dupy i można złapać doła. Zgodnie z twoim mottem "jak żyć a nie tylko przeżyć" nie chodzi o to żeby cały czas się rozwijać i ciągle gonić za ambicją (nie chodzi tylko o pieniądze) tylko CIESZYĆ SIĘ KAŻDĄ CHWILĄ I ŻYCIEM.
Dawid Jokiel
Dawid Jokiel:
Nauczanie zdalne (przynajmniej u mnie) jest ok
igaa :v
igaa :v:
Moje technikum chemiczne od poniedziałku zdalne ( bo czerwona strefa) a co z zajęciami praktycznymi w laboratorium? Nikt nic nie wie, wciąż czekamy na informacje
Pozdrawiam mój tegoroczny egzamin zawodowy i mature XDDDD
Marek Malec
Marek Malec:
Clickbeit uczę się normalnie. Ale byłem na obserwacji
Olcyy
Olcyy:
Jestem aktualnie w 8 klasie, nie miałam ani jednego egzaminu próbnego i zależy mi na dostaniu się do dobrej szkoły, do której mogę się dostać jedynie wtedy, gdy napiszę zgodnie z optymalnym planem

I TU PRZYCHODZI AKTUALNA SYTUACJA W PAŃSTWIE.

No zobaczymy co się podzieje, dzisiaj konferencja i czekamy na rozwój wydarzeń.
Woksen
Woksen:
Bardzo dobrze to wytłumaczyłeś. Tak swoją drogą jaki masz mikrofon, bo bardzo dobrze oddaje dźwięk
Natalia Prędka
Natalia Prędka:
Ja myślałam ostro o przeniesieniu z biol chem mat na mat geo ang a teraz przez te zdalne mam problem, bo już i tak nie jestem zdecydowana bo boję się i przenieść i zostać a teraz jakbym rzeczywiście się chciała przenieść to nie będę tam znać nikogo i nikogo dobrze nie poznam bo jak przez zdalne?
Jan Smoleń XD
Jan Smoleń XD:
Nauczanie zdalne to jakiś dramat pozdro z pierwszego roku studiów
Jan Sobieski
Jan Sobieski:
powiem jak to wygląda nauka w małym pomorskim mieście którego nazwy nie podobam bo Rodo xd
Nauczanie hybrydowe przebiegać będzie tygodniami np w tym tygodniu nie idę a w przyszłym idę. Na razie takie wytyczne dostałem od dyryktora szkoły prywatnej.
rozumiecie?
Ewa Paulina
Ewa Paulina:
ta odchudzą program a matura którą już pewnie wydrukowali pozostanie taka sama
R.
R.:
to chyba już wolę że moja uczelnia poważnie wzięła się za te zdalne zajęcia - we wrześniu każdy dostał jasne informacje, prowadzących przeszkolili, zajęcia ma każdy obowiązek prowadzić, nikt nic nie olewa przynajmniej
Hejka Wszystkim
Hejka Wszystkim:
U nas każda klasa podzielona na pół . I raz jedna grupa przychodzi, a w nast. tyg. kolejna. Będziemy do tyłu z materiałem, który jest i tak już obszerny i nie nadążamy za tym wszystkim normalnie. Teraz ta druga grypa ma ” wolne ” i jak wrócimy to będziemy robić to samo co już ta pierwsza przerobiła. Tragedia
Osłabione kontakty, strach, niewiadoma.
Pan Diaxik
Pan Diaxik:
U mnie w szkole zgodnie z wymogami wprowadzają nauczanie hybrydowe. Polegać ma ono na tym, że jedna klasa, w której dwóch uczniów ma kwarantannę ma lekcje zdalne, cała reszta chodzi do szkoły.
a v a s z u
a v a s z u:
jestem w czerwonej strefie więc od poniedziałku mam zdalne i się cieszę z tego powodu.nie muszę sobie niszczyć psychiki w szkole :) I na zdalnych jeśli się chce to się można nauczyć więcej w krótszym czasie niż normalnie w szkole Oraz mamy dużo czasu i nie musimy się stresować ocenami (da się wszystko ściągnąć bez problemu na 5)

Chociaż i tak uważam że te całe zdalne lekcje, sprawdziany, prace domowe nie mają sensu
emilia studentt
emilia studentt:
Ludzie walczą o życie na oiomach, a Ty teraz mówisz o edukacji? Poważnie?
Molik Książkowy
Molik Książkowy:
Od poniedziałku ma działać nauczanie hybrydowe (u mnie w technikum co dwa tygodnie jedne klasy przechodzą na nauczanie zdalne, a drugie stacjonarne). Jednak moja klasa od tygodnia ma już naukę z domu. Przez zeszły rok szkolny kompletnie nie było czegoś takiego jak dobra organizacja lekcji. Każdy nauczyciel obrał sobie inną platformę prowadzenia lekcji (Microsoft Teams, Google Classroom, Discord, Skype). Mnóstwo aplikacji i poświęconego czasu na samo ogarnięcie tego wszystkiego. Obecnie jest o wiele lepiej. Szkoła wszystkie przedmioty przeniosła na Microsoft Teams. Każda lekcja trwa 30 minut, po niej mamy 15 minut na uzupełnienie wiadomości z danego tematu lub zrobienie zadania domowego i na koniec przerwa 5/10/20 minut. Plus, jako jestem w technikum weterynaryjnym, gdzie przedmioty zawodowe mają ogromną wartość, będą one prowadzone stacjonarnie (jeszcze nie wiem jak to będzie dokładnie wyglądać, dowiem się w przyszłym tygodniu :/).
Mimo wszystko jestem osobą, której bardzo odpowiada taka nauka zdalna :). Jest mi łatwiej i jako, że muszę dojeżdżać do szkoły półtorej godziny, czuję różnice między codziennym wstawanie o 5 rano, a o 7.30 XDD
OneShot21
OneShot21:
Emil na Ministra Edukacji :D
Agnieszka Szczepaniak
Agnieszka Szczepaniak:
Nikt ani z prawicy ani z lewicy i z centrum nie jest w stanie podać wytycznych na 100%
Oliwia Szczygiel
Oliwia Szczygiel:
Ja dopiero 19.10.2020 się dowiem jak ma wyglądać nauczanie hybrydowe jestem w technikum w 1klasie
The Wind
The Wind:
Moje lekcje zdalne polegają głównie na problemach technicznych i wysyłaniu przez librusa jakichś marnych notatek. Każdemu nauczycielowi ,,coś innego się wydaje" i ma inne podejście, przez co powstaje niesamowity chaos i zamieszanie.
Minion PL
Minion PL:
Sory ale moja pani od gegry nawet nie ogarnia nauczania stacjonarnego , ona ma rozszerzenia XD
Julia Julie
Julia Julie:
W tym roku kończyłam liceum a więc pisałam mature. Moja szkoła tak się nami przejmowała że miałam aż 4 godziny lekcji zdalnych od zamknięcia szkoły do matury. Na początku dostawaliśmy pełno zadań które robiło się do nocy, a gdy oceny zostały już wystawione poprostu nas tym bardziej olali. Teraz zaczynając studia udało mi się dwa razy być na zajęciach na uczelni, a szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak będzie z niektórymi zajęciami w trybie zdalnym gdyż wydaje mi się to nierealne przeprowadzić je online.
Ola Nowacka
Ola Nowacka:
Chodzę do szkoły podstawowej, niby mamy nauczanie stacjanarne. Jednak więcej czasu spędzamy na kwarantannach, niż w szkole.
Wolę mieć nauczanie zdalne, ponieważ obecnie moja rodzina nie może opuszczać domu, wraz ze mną. 😪
Dariusz Hadaś
Dariusz Hadaś:
Na uczelni medycznej nie możemy nawet zobaczyć się z pacjentem (już przebadanym w kierunku covid - ujemny), o badaniu nie wspominając..
Polish Canal
Polish Canal:
Moja koleżanka np sie cieszy ze sa zdalne, ma wiecej czasu wolnego, nie musi chodzic do szkoły i ogl mniej materiału albo ma wylane na to, ale nie widzi tego ze nie chodząc do szkoły nie ma na codzień kontaktu z ludźmi, człowiek traci kontakt z rzeczywistością, zostaje w wirtualnym świecie i sie asymiluje co w pewnym momencie może prowadzić nawet do depresji czy lęków takie mam zdanie
Emilia Walasek
Emilia Walasek:
Ja się boję jak to będzie z akademikami. Mieszkam obecnie w jednym, a mam naprawdę daleko do rodzinnego domu. Na pewno nie jestem jedyna, która zmaga się z tym problemem. Nie chcę dowiedzieć się znowu z dnia na dzień, że mam opuścić placówkę wraz ze swoimi rzeczami. Jak je wszystkie przeniosę i UNIOSĘ?
* Obecnie 2 dni w tygodniu chodzę na uczelnię i 1 godzinę mam w 3 dniu, ale to informatyka, więc musi się odbyć fizycznie. Może uda mi się przenieść do innej grupy i wtedy będę chodzić tylko 2 dni.
Lilith Sev Ferrertha
Lilith Sev Ferrertha:
Ja tam dalej czekam na decyzję czy będzie zdalnie, a jutro już poniedziałek xD.
Mateusz Hunter
Mateusz Hunter:
Mam nadzieję, że przeczytasz :D
Nie będę pisał może co to za Uczelnia. Lepiej nie robić antyreklamy. Zapisałem się w rekrutacji na studia z turystyki i rekreacji w systemie niestacjonarnym ale było za mało chętnych więc poszedłem na drugi kierunek, który wybrałem, a więc w tej chwili jestem na pierwszym roku studiów niestacjonarnych z kryminologii stosowanej i miałem już drugi zjazd. Na tej uczelni są 3 zjazdy w miesiącu, nauka w piątek, sobotę i niedzielę. Niestety jest straszny chaos na tej uczelni. Ludzie się irytują. Koleżanka nowo poznana mega dużo mi pomaga, bo ja wciąż nie mam maila uczelnianego, loginu, hasła by się zalogować do Teams, jedni otrzymali z dziekanatu dane, a jedni nie i ona udostępnia mi dźwięk przez messengera i tak słucham wykładowców przez telefon. Obraz jak mi udostępniała to nie było słychać wykładowcy. Podobno dużo osób tak ma. Mi nawet listu nie przysłali abym mógł zapłacić za legitymację bo wciąż nie nadali mi jeszcze nr albumu. Tłumaczą jak dzwonię do dziekanatu, że dokumenty z jednego wydziału muszą zostać przeniesione na inny. Szkoda, że wszystko tak powoli to robią i się nie spieszą. Wczoraj (sobota) była też dziwna sytuacja. Mieliśmy mieć wykład o 11:45, ale grupa na mess piszę, że wykładowca nie utworzył żadnego spotkania/czatu aby móc uczestniczyć w wykładach. Postanowiłem dowiedzieć się dlaczego i napisałem maila do wykładowcy w imieniu grupy z zapytaniem dlaczego nie ma dzisiejszego zdalnego wykładu. Odpowiedział mi, że miał inny plan i był zapewniany przez dziekanat i sekretariat, że zostanie poinformowany gdy będzie miał z naszą grupą wykład, a nie dostał żadnej informacji od nich. Szybko skomunikował się z dziekanatem i udało się chociaż zrobić godzinny wykład. To jest śmieszne, że my płacimy a jest taki chaos, nie zrozumienie, zamieszanie na uczelni. Tak samo cała grupa nie poszła w piątek na zajęcia bezpośrednio z angielskiego, bo okazało się, że są właśnie bezpośrednio a nam mówiono w sekretariacie, że online i plan również też był niezrozumiały. Oni sami na tej uczelnie nie ogarniają. Masakra jakaś, człowiek się stresuje i denerwuje tylko. Mamy mieszane studia, trochę zdalnie, a trochę bezpośrednio. Najgorsze w tym wszystkim, że za to się płaci i nie małe pieniądze. Musiałem się wyżalić. Wszystko co mówisz Emil zgadza się. FB to twój przyjaciel, studiów nie skończysz w pojedynkę. Każdy sobie pomaga z grupy, wysyłamy notatki itd. Już mamy osobę od memów studenckich hehe :D. Jak zawsze genialny filmik. Pozdrawiam.
SOSNA 526
SOSNA 526:
Zaakceptuje ofertę pls
SOSNA 526
SOSNA 526:
Plis zaakceptuj ofertę wymiany na steam
pokefan z kanto
pokefan z kanto:
Jestem w siódmej klasie podstawówki i ja się czuję jak żołnierz rzucony do z góry przegranej walki przez pijany sztab. a nauczyciele? Według mnie to mają serio przesrane i to co się dzieje jest hańbą dla honoru ucznia i nauczyciela w polskich szkołach