Pożary w Grecji. Potężny żywioł nawiedził wyspę Evia, ewakuowano dziesiątki osób

Szybko przemieszczający się pożar na greckiej wyspie Evia przedarł się w środę przez gęste lasy sosnowe, zmuszając mieszkańców do ucieczki i pozostawiając po sobie spalone budynki.

Ogień, nasilający się z powodu zmiennych wiatrów, zmusił władze do ewakuacji prawie tuzina wiosek. Żywioł strawił domy, drzewa i tłocznię oliwek w nadmorskiej wiosce Rovies, około 175 kilometrów na północ od Aten.

Statki straży przybrzeżnej zebrały co najmniej 50 osób z plaży w pobliżu Rovies, które zostały odcięte przez pożar i przetransportowały je na prom. Grecja stoi obecnie w obliczu najpoważniejszej fali upałów od 30 lat. Temperatury przekraczają 40 stopni Celsjusza już czwarty dzień.

Pożary pojawiły się również w Halkidiki w północnej Grecji, na Peloponezie, w regionach Messinia oraz w Ilia, w pobliżu starożytnej Olimpii, która była miejscem pierwszych Igrzysk Olimpijskich. Ewakuowano kilkanaście wiosek położonych wokół obiektu i muzeum.

Subskrybuj nasz kanał ► https://bit.ly/naTemat_subskrybuj
Odwiedź naszą stronę ► https://natemat.pl/
Obserwuj nas na Instagramie ► https://www.instagram.com/natematpl/
Twitter ► https://twitter.com/natematpl

11 komentarze:

Maria Nowalska
Maria Nowalska:
Bardzo bardzo współczuję tym ludziom 😥
VIOLEQ
VIOLEQ:
Najgorsze jest to że moja rodzina tam jets na wakacjach w Grecji😖😖 nawet jak ten armagedon się skoncyz to nie będą mieli domów
Jolanta Tokarz
Jolanta Tokarz:
Coś okropnego brak jest słów my tylko modlitwą możemy im pomóc
卐Makõweczka卐卐Makõweczka卐
卐Makõweczka卐卐Makõweczka卐:
Jak była by możliwość *TO RAZEM Z DZIEĆMI pomoglibysmy CHOĆBY WIADRAMI wody z DOMU tyle km Ale poszli byśmy z BUTA DO GRECJI *Boże widzisz a nie grzmiesz 😤😦
Maja Platyna
Maja Platyna:
Co tu komentować przykro syraszna strata bardzo,o współczuję ludziom
cichy \\potok
cichy \\potok:
Pogrom. Jak będą żyć i z czego to głównie rolnicza wyspa. 2 turystyczne miejsca tylko
Gructka Grucek
Gructka Grucek:
Pewnie ktos szluga rzucił xd
Polonica
Polonica:
Dziwne, że przy dzisiejszej technologii nikt nie jest w stanie zatrzymać takiego nawału ognia, np. przez zwrot kierunku wiatru w przeciwną stronę a więc na teren spalony. Woda jest tutaj zaledwie kroplą ratunku. Raczej sztucznie wywołany deszcz powinien pomóc. Bogate kraje arabskie są w stanie to zrobić a południe Europy nie i mowa tutaj jest o wszystkich państwach południowych okalających basen Morza Śródziemnego. Wiatr podsyca ogień dlaczego nie ma technologii dla tłumienia strumienia powietrznego?
Katarzyna Mąkowska
Katarzyna Mąkowska:
To jest straszne serce pęka.
pomeranian witch
pomeranian witch:
I niech ktoś dalej mowi z przekonaniem ze globalne ocieplenie nie istnieje
hexan99
hexan99:
Dlaczego nie wyślecie wielce narodowego bohatera PIORUNA ? Przecież to on skazał kogoś a mógł to być każdy....