Prezydent Andrzej Duda udzieli wypowiedzi dla mediów

W poniedziałek o godz. 12.00 w Pałacu Prezydenckim prezydent Andrzej Duda udzieli wypowiedzi dla mediów. Transmisja na stronie głównej Onetu.

Powiązane wiadomości:

45 komentarze:

Sebastian Ambroziak
Sebastian Ambroziak:
"Traktat polsko-amerykański jest umową pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi" jaki ten Ążej mundry.
Alpline
Alpline:
Duduś chciał po prostu dalej móc latać do Stanów
Kotek Inżynier
Kotek Inżynier:
Czy ty jako prezydent RP , przeszedłeś na stronę zdrady i zaprzaństwa.
Naród ci tego nie wybaczy.
Łukasz Barton
Łukasz Barton:
W istocie... Też Pan Prezydent robi zakupy i płaci rachunki xD
Beny Benny
Beny Benny:
Zawsze jak Pan Adrian mówi "Ja uważam", " Moim zdaniem "lub podjąłem decyzję" Kot kładzie się ze śmiechu
G. K.
G. K.:
Adrian kiedy sie podasz do dimisji ? Przestalem ci wierzyc. Kiedy przedterminowe wybory na prezidenta RP ?
Piotrek Add
Piotrek Add:
Dobrze że nie odbił piłeczki do przyłębskiej bo ta zapewne już miała gotowca od kaczora.
Stanisław Osuch
Stanisław Osuch:
Potrafi tylko ględzić i obiecywać. Do kitu.
cichy \\potok
cichy \\potok:
Ciekawi mnie ile wody w wisle upłynie zanim docenia jego prace jako prezydenta matoly z PO? A-nigdy, B-jak chajtnie się z Donaldem, c-nie ma wystarczającej ilości wody w oceanach...
Mariola Adamus
Mariola Adamus:
Wiedziałam że Duda jest za wolnością.......podróżowania😂
Gdyby podpisał ustawę Lex TVN nie mógłby pojechać do USA, byłby tam poprostu "persona non grata". Poza tym, myśli o swojej przyszłości po skończeniu kadencji prezydenckiej. Jako "postępowy, kochający wolność słowa i prasy" polityk ma szansę na ewentualne wystąpienia/wykłady na zagranicznych sympozjach albo uniwersytetach. Niewykluczone też byłoby zajęcie jakiegoś dobrego stanowiska w międzynarodowych organizacjach np. ONZ. Jak by nie było, ma jeszcze 4 lata, żeby nauczyć się angielskiego😉
P.S Jeżeli chodzi o media prasowe i telewizyjne w Niemczech, to nie ma żadnego ograniczenia dla kapitału zagranicznego, podobnie zresztą jak we Włoszech i Szwecji.
Anna Nowak
Anna Nowak:
Czy naprawdę ONI myślą, że ludzie w Polsce, czy politycy w USA uwierzą w nawrócenie Dudusia, uwierzą, że to była Wola prezydenta a nie ustawka.... Naprawdę, jest ktos poza ICH wyznawcami, kto w to uwierzy 🙄
Yunyun
Yunyun:
Jaki ten Adrian samodzielny i niezależny!
Pawel Pawel
Pawel Pawel:
Z czego on zaciesza . Zdradził ponownie .
Ewka
Ewka:
Prawda jest taka, że andżejowi po prostu skończył się tusz.
Jojo Koko
Jojo Koko:
Cześki, a zwłaszcza Duduś, w zdecydowanej większości, się nie sprawdzili. Od zarania dziejów do teraz to stanowczo ZA DŁUGO. Polityczna przyszłość Polski ma serce, mózg oraz twarz odważnej, samodzielnie myślącej, inteligentnej, patriotycznej KOBIETY.
Mayck
Mayck:
Te Godło jest krzywe?
Jojo Koko
Jojo Koko:
BEZPRAWIE TEGO CHOREGO NIE - RZĄDU BĘDZIE WYMAGAŁO POWAŻNEGO ROZLICZENIA I DOBUDOWANIA KILKU WIĘZIEŃ!
misiol66
misiol66:
W koncu sensowne slowa Prezydenta. Ale trudno uwierzyc, ze zrobil to dobrowolnie. ALbo byla to taktyka Pisowska uzgodniona z Prezesem albo Amerykanie kanalami nieoficjalnymi powiedzieli co czekac bedzie Polske jak ta ustawa wejdzie. A swoja droga to podsumowal rzad pisowski i wiekszosc sejmowa, ze uchwalaja nie konstytucyjne przepisy. W jakim bagnie my zyjemy?
VIP
VIP:
Pytanie do prezydenta.
Czy po śmierci prezesa będzie wykonywał polecenia kota ?
szhzs
szhzs:
7:13 start
Paweł Jaśniewski
Paweł Jaśniewski:
Andrzej, musisz byc twardy.
Łukasz Fantini
Łukasz Fantini:
maliniak ty miekka parówo XD
Cinek400
Cinek400:
Poprawka Konfy zablokowała, następnym razem się ją usunie a Duda podpisze.
qweqweqwe
qweqweqwe:
jaki rzad by nie byl, nic co ma duzy wplyw na spoleczenstwo kraju nie powinno byc anty-rzadowe.
Jojo Koko
Jojo Koko:
'Premier, ministrowie, posłowie i senatorowie już od kilku miesięcy otrzymują wyższe pensje. Prezydent Andrzej Duda jednak dopiero w listopadzie dostanie wyższe wynagrodzenie. Przelew będzie za to rekordowy. Na koncie głowy państwa pojawi się ok. 50 tys. zł! Uchwalone przepisy zakładają spory wzrost wynagrodzenia prezydenta. Andrzej Duda, który do tej pory zarabiał ok. 21 tys. zł, teraz dostawać będzie ponad 28 tys. zł. To jednak nie wszystko. W ustawie bowiem PRZEMYCONO ZAPIS, który zakłada, że takie wyższe wynagrodzenie będzie wypłacone głowie państwa wstecznie od 1 sierpnia. To oznacza, że w sumie listopadowy przelew prezydenta wyniesie ok. 50 tys. zł!' 
A teraz pytanie: ZA CO on dostaje to kosmiczne wynagrodzenie?"
Jojo Koko
Jojo Koko:
Wszystkie podatki i opłaty, które wprowadził PIS

'Choć rok temu partia rządząca zarzekała się, że nie wprowadzi nowych podatków, niestety jak zwykle w tej kwestii minęła się z prawdą. Dostaliśmy więc po kieszeniach i pakiet ciekawie brzmiących „opłat” i „podatków”. To między innymi opłata mocowa, „podatek od małpek”, podatek cukrowy czy „podatek od deszczu”. Ale po kolei…

Pierwsza danina to opłata przekształceniowa z OFE na IKE lub ZUS. Związana jest ona z ostatnim etapem przekształcenia OFE na indywidualne konta emerytalne. Zmiana ta dotyczy 15% opłaty przekształceniowej. Dla nas są dwie opcje. Pierwsza z nich odnosi się do uniknięcia tej opłaty, jeśli fundusze z OFE przeniesiemy do ZUSu, ale trzeba w związku z tym złożyć deklarację o przeniesieniu środków do ZUSu. Emerytura wypłacana z ZUSu będzie dodatkowo podlegać opodatkowaniu 17% lub 32%. A druga opcja to przeniesienie środków na IKE. Wtedy tracimy 15% naszych środków zgromadzonych w OFE, ale złożone tam będą podlegały dziedziczeniu i dodatkowo unikniemy ich opodatkowania. W ZUSie przeniesione tam fundusze nie będą podlegały dziedziczeniu.

Kolejna opłata to podatek od nieruchomości, a dokładniej jego podwyżka. W tym roku taka opłata odnosząca się do budynku mieszkalnego wynosi maksymalnie 85gr za 1m2 powierzchni użytkowej. Natomiast stawka co do zabudowań związanych z działalnością gospodarczą wynosi maksymalnie 24,84 zł za 1m2.

Następny w kolejce jest podatek od śmieci. W kwietniu tego roku na terenie wielu polskich miast została naliczona opłata związana z gospodarowaniem odpadami. Jest ona naliczana przez gminy według jednej z czterech dróg, jaką mają one do wyboru: od ilości zużytej wody, powierzchni mieszkania, od osoby oraz gospodarstwa domowego.

W kolejce widzimy już następną – opłatę mocową. Ma ona zapewnić finansowanie rezerw energii przez energie węglowe, które stanowią nadal większość jako źródła energii w naszym kraju. W tym roku wprowadzono opłatę, która wzrosła o 3,6% w odniesieniu do poprzednich lat. Wyższe stawki zostały ustalone przez Urząd Regulacji Energetyki dla PGE, Enei i Tauronu. Opłata mocowa, która jest wynikiem działań partii rządzącej ma zapewnić finansowanie rezerw energii przez energie węglowe.

Podatek cukrowy obowiązuje od 1 stycznia 2021 roku składa się z dwóch elementów. Pierwszym z nich jest stała opłata – 50gr od litra. Drugi natomiast to kolejne 5 gr naliczane od każdego grama cukru lub innej substancji słodzącej. Kto zatem jest wielbicielem bardzo słodki napojów zapłaci sporo, bo im napój jest słodszy, tym opłata jest wyższa. Dodatkową stałą opłatą (10 gr od całego napoju) zostały również obciążone napoje zwierające substancje pobudzające, jak: tauryna czy kofeina.

Opłata od posiadania psa. To opłata lokalna ustalana przez radę danej gminy indywidualnie. Pobierana jest ona od osób posiadających w swoim gospodarstwie domowym czworonoga. W tym też roku rząd ustalił , iż taki „podatek od psa” nie może przekraczać 130,30 zł rocznie od jednego psa.

„Opłata małpkowa”to dodatkowa oplata obciążająca producentów napojów alkoholowych o pojemności do 300 ml. Zatem hurtownia, która zaopatruje sklepy czy stacje jeżynowe w „małpki” i posiadające zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych poza miejscem sprzedaży będą płacić 25 zł od litra 100% alkoholu sprzedawanego w „małpce” o objętości do 300 ml. To:1 zł od 100 ml małpki wódki 40%, a 2 zł od 200 ml małpki wódki 40%.

Opłata dotycząca odnawialnych źródeł energii obejmuje procesy w wyniku, których z odnawialnych źródeł energii pozyskuje się oraz wytwarza energię elektryczną, a także ciepło do ogrzania budynków mieszkalnych oraz biogaz rolniczy. Zatem zużywając od 3500 kWh rachunek za prąd w zestawieniu wzrośnie.

Podatek handlowy dotyczy przychodu ze sprzedaży detalicznej. Opłata ta dotknęła głownie duże sieci handlowe, które osiągnęły swój przychód przekraczający 17 mln zł. Podatek ten oblicza się przez uzyskaną w danym miesiącu nadwyżkę przychodu zrealizowanego w ramach sprzedaży detalicznej.

„Deszczowy podatek” to opłata odnosząca się do zabudowania terenu zmniejszającego naturalną retencję gruntu, czyli wsiąkanie wody deszczowej. Dotyczy on osób, które są właścicielami działek zabudowanych w ponad 70%. A jak to wygląda w realnym życiu? Ów podatek dotyczy głównie właścicieli zabudowań wielkopowierzchniowych Są to stawki od 5gr do 50gr za m2 rocznie i są one uzależnione od powierzchni obiektów posiadających systemy retencyjne oraz hamujących wchłanianie deszczówki oraz posiadania urządzeń retencyjnych.

Ale na tym rząd nie poprzestaje, ponieważ powstaje ustawa(na razie w fazie projektu i konsultacji) według, której właściciele działek o powierzchni co najmniej 600 m2., którzy zabudują ponad 50% działki (czyli nie tylko obiekty wielkopowierzchniowe ale także właściciele większych domostw).

Opłata CIT dla spółek jawnych i komandytowych została wprowadzona również od stycznia 2021 roku. Rząd uściślił, iż podatnikami CIT stają się spółki osobowe, w których skład wchodzą nie tylko osoby fizyczne, czyli komandytowe i jawne.

Podatek olejowy to opłata depozytowa w kwocie 10zł ustalona od jednego litra wymienianego oleju. Dla właścicieli pojazdów oznacza to, iż wymiana oleju będzie droższa. Dlaczego? Sprzedający jest zmuszony doliczać tą stawkę w ramach opłaty środowiskowej do każdej butli.

Z początkiem roku ograniczono, a w niektórych przypadkach zlikwidowano ulgę abolicyjną. Zatem osoby pracujące dodatkowo za granicą nie skorzystają już z tej ulgi składając deklarację podatkową za rok 2021.

Powyżej przedstawione opłaty i podatki zostały wprowadzone lub podwyższone z początkiem 2021 roku'.
Olek Ogórkiewicz
Olek Ogórkiewicz:
🎁🎁❔❓
Zygmunt I Stary
Zygmunt I Stary:
Trzeba czymś przykryć podwyżki prądu i gazu.
Lidia Cerndt
Lidia Cerndt:
Jedna dobra decyzja na sześć lat.Czemu on mówi o sobie w trzeciej osobie .Amerykanie potrafią przekonywać teraz dobierze się do niego prezes
P N
P N:
Lets go Andy!
Daniel Es
Daniel Es:
POLSKO SKUP SIĘ NA SOBIE I SĄDŹ PO CZYNACH NIE PO SŁOWACH - CZY TEN „SPRYT” PUTINA JEST SPRYTEM „POLSKIEJ” OPOZYCJI - JEŚLI TAK TO DO CZEGO ZDOLNY JEST KTOŚ KTO ORGANIZOWAŁ SMOLEŃSK I NIE POTRAFI SATNĄĆ POD POMNIKIEM OFIAR SMOLEŃSKA - BOI SIĘ SPOJRZEĆ „IM W OCZY”
Mateusz Kowalski
Mateusz Kowalski:
INFLACJA, PRĄD, GAZ - TO SĄ PROBLEMY.
Misz Masz
Misz Masz:
Ale Sasina i kaczora w konia zrobił BRAWWWWOOOO ! ! ! !
Finet Deux2
Finet Deux2:
Nie zmienia to faktu ze stacja TVN nie zawsze pokazuje prawde, a dosc czesto wrecz odwrotnie :( Nalezy pamietac ze media ksztaltuja postawy calych spoleczenstw, nalezy pominac kwestie partii politycznych. Moze podam przyklad. Wiele lat temu TVN zrobil material jak to panie pracujace w sklepie Biedronka pchaja wozki widlowe z paletami a na palecie towar, caly problem byl i jest w tym ze gabaryty, ciezar jaki wozek byl zademonstrowany nie byl zgodny z prawda. To co TVN pokazalo w telewizji to ja w realu po dzis dzien nie widzialem tego, a jestem w sklepie Biedronka od 3 do 4 razy w tygodniu, z tego sklepu korzystam juz od 25 lat, jak sie pomnoży to wychodzi okolo 5000 razy bylem w tym sklepie i jesli juz widzialem jak pracownik sklepu wyjeżdżał z paleta z towarem z magazynu to nigdy nie widzialem tego co pokazal TVN, ze tak wyglada rzeczywistosc. Rzeczywistosci, ktorej nie mozna spotkac, bo jej nie ma, w tych biedronkowych magazynach, ciężarówkach, sklepach nie laduje sie takich palet z towarem jakie zademonstrowal TVN. Wnioski sa oczywiste, ta stacja tv klamie i teraz pytanie, skoro taka tv oklamuje spoleczenstwo a my ogladajacy tv podejmujemy decyzje dla nas dobre lub nie korzystne majac informacje nie zgodna z prawda, to dobrze na tym wyjdziemy czy zle? (A057)
Artur Klimkowski
Artur Klimkowski:
Andrzej zniknij samą prezencją się kompromitujesz. Cała Polska ma cię w dupie
Ryszard Wroński
Ryszard Wroński:
Odwage?
Levandowski
Levandowski:
Skrót: https://youtu.be/hievRmQKZZw
Mateusz Kowalski
Mateusz Kowalski:
zejdź z oczu.....
mar cgdw
mar cgdw:
Zdrada !!!! Długopis i tyle !!!
THeHunter
THeHunter:
No tak. Umył ręce. W konia zrobił. 100 %akcji w USA... Polska góra.
CasoloGamer
CasoloGamer:
XDDD ale PIS się bawi XDDD widzę po komentarzach że są lemingi które wierzą w ten teatrzyk. Drugi raz takie coś robią, a ludzie dalej dają się nabrać
Aksjomat Theory
Aksjomat Theory:
Dziękuję za tę decyzję, Panie prezydencie.
Pierwszy raz w życiu Panu dziękuję.
Potrzebujemy inteligentnego i niepodatnego na manipulację szefa tego kraju.
Naprawdę tego potrzebujemy.
mar cgdw
mar cgdw:
Tu w Polsce mają być Polskie media tak jak w Niemczech . Nikt przy zdrowym umyśle nie oddaje tak łatwo 4 władzy .
Ryszard Wroński
Ryszard Wroński:
Rachunek za zyrandol. Koszmar!
POLITYCZNY FLASH
POLITYCZNY FLASH:
Jestem dumna że na niego głosowałam 🤗😊