Retro TVP Sport, Legia Warszawa – Górnik Zabrze 1:1. Brutalny mecz o mistrzostwo Polski (15 VI 1994)

Jacek H.:
Polscy sędziowie to kur.. sprzedawczykowie!!! Redzinski będziesz się w piekle smażyć za tą wajche.
Kamil 88
Kamil 88:
Czasy gdy nie było najemników. Tylko piłkarze, pilka, krew, pot i łzy. Już te czasy chyba nie wrócą.
Ghuul
Ghuul:
Na końcu nie było spalonego, bo zawodnik nie podawał, sam poszedł za piłką, ten na spalonym nie brał udziału w akcji.
Retro Getto
Retro Getto:
Co drugi szlug w przerwie 🤣🚬
nocny pociag86
nocny pociag86:
2:16jaki faul?Jaka kartka?
Musiałbym cały mecz obejrzec,żeby powiedzieć czy sędzia drukował.A swoją drogą lubie ten klimat,stare czasy kiedy zamiast ochydnej whisky piło sie zimną wódzie;)

Teraz jak mamy pandemię mogliby te stare mecze puszczać w TVP Sport.Myślę,żę chetniej by sie obejrzało niż kolejny raz mecze Bayern-Real czy jakaś Barcelona.
Aleksander Prokopik
Aleksander Prokopik:
1
Zabrze Górnik
Zabrze Górnik:
Jakby gornik miał pół tego budżetu co legia to co roku walimy majstra.kiedy do zabrza wroci normalność i prawdziwy sponsor
nesek70
nesek70:
I Kowal "jest, chuj wam w dupe"
Richard Wajnert
Richard Wajnert:
0:53 Hajto :D
Lasko i strelau Ofen za legia masakra taki szfindel szkoda bo gornik byloby w lidze mistrzow i historia potoczylaby sie inaczej,w tym samym roku zginol szlachta ktory chcial z kapitalem wrocic do zabrza.legia musiala byc druzyna 3 Rp.
Ja Laz
Ja Laz:
Redziński ty k...
Leszek Leszkowski
Leszek Leszkowski:
Szkoda że się skupiono tylko na tych faulach i to tylko Górnika, podczas gdy wcześniej legioniści też faulowali, poza tym gdyby nie Robak, to by wcześniej Górnik im gola strzelił ale ten cudownie wybronił strzał bodajże Bałuszyńskiego. Możnaby z tego zrobić o wiele dłuższy skrót z meczu bo działo się dużo więcej. A w tej akcji dokładnie widać, że piłka tak samo "przekroczyła" linię końcową jak w 1966 r. gdy Hurst strzelał 3 "gola" Niemcom w finale na Wembley, więc płacze piłkarzyków warszawskich były nieuzasadnione. Gdyby Dziurowicz nie zgasił w tamtym sezonie światła kilka kolejek wcześniej w Katowicach to znowu by Legiunia musiała czekać rok na mistrzowstwo, bo Górnik prowadził wtedy na GKSie 1:0 i zgasł jeden z masztów, w efekcie czego sędzia znalazł pretekst aby zakończyć spotkanie. Powtórzony mecz zakończył się w Katowicach remisem 1:1. Ówczesny trener Górnika Kostka opowiadał nam o tym bodajże 2 lata później gdy trenował Lechię/Olimpię i GKS nie chciał przyjechać do Gdańska na mecz. Jak dobrze pamiętam było to tak, że ktoś miał wyłączyć chyba pozostałe maszty, ale ponoć doszło do zwarcia i ten sabotażysta uciekł i dlatego zgasł tylko jeden maszt przy Bukowej...
Krzysztof
Krzysztof:
Rataj to był taki giguś, co to podczas rozgrzewki działał sam wg siebie i miał w dupie co drużyna robi. Pamiętam, bo byłem na meczach Stomi - Legia w Olsztynie
Backflip789
Backflip789:
W którym roku zamontowano krzesełka na Żylecie?
Piotr Stawicki
Piotr Stawicki:
Sędzia skończył mecz bo kibice wbiegli na boisko? Gdzie według jest taki przepis?Chyba wtedy należy przerwać mecz? I kiedy sytuacja zostanie opanowana i kibice wrócą na trybuny go dokończyć.No cóż pan Redziński sędziował według własnego widzimisię...
MateS TV
MateS TV:
Nie noo Wuja najlepszy kuurła
Tom Gx
Tom Gx:
Ten sędzia był przekupiony przez Legię. To był jego ostatni mecz w karierze. Zrobił wałek i na emeryturę.
Marco Burec
Marco Burec:
Brawo legiunia, tak się zdobywa mistrzostwa Polski, nie posmarujesz nie pojedziesz
kera
kera:
Tutaj jest więcej jak to Górnik Zabrze czarował swoją grą w piłkę :D
3:03 Mój ulubiony fragment, nawet żółtej nie dostał od tego przekupionego sędziego :D
Dawid Król
Dawid Król:
cwe(L)e warszawka
01dzidek
01dzidek:
Złodzieje,a potem sie dziwią ze w całej Polsce ich od K..w wyzywaja!
Marek Synkowski
Marek Synkowski:
Dodajcie, że sędzia po tym meczu przeszedł na emeryturę, bo Legia wystarczająco dużo dała za te mistrzostwo.
Korwy zlodzieje przez ten mecz gornik zabrze na lata przestal sie liczyc w lidze a moglo byc wszystko inaczej mecz zrobiony
kera
kera:
Ten skrót nie pokazuje nawet połowy brutalności piłkarzy z Zabrza. Mecz był rozgrywany 15 VI 1994, dwa dni pózniej zaczęły się mistrzostwa świata w USA. Odkąd sędziowie mieli nakaz karania czerwoną kartką za każdy atak z tyłu na nogi zawodnika. No i był w tym meczu taki atak w 1 minucie zawodnik Górnika nie wyleciał z boiska, bo nowy przepis jeszcze nie obowiązywał. W pierwszej połowie Mielcarski uderzył łokciem w twarz Jałoche.. Zieliński kontuzjowany zszedł z boiska po 15 minutach. A jak by ktos zapomniał to tydzień wcześniej odbył sie mecz między tymi drużynami w zabrzu, grali 1/2 PP i wtedy Mandziejewicz wypadł z gry na kilka miesięcy.. I jeszcze jedna rzecz o której warto pamietać, minus trzy punkty przyznane od początku sezonu za coś co do dziś nie zostało udowodnione.