Retro TVP Sport: Polska – Hiszpania 2:3, finał IO Barcelona 1992

To był jeden z największych sukcesów polskiej piłki, a jednocześnie jedna z najbardziej bolesnych porażek. Reprezentacja olimpijska prowadzona przez Janusza Wójcika przegrała z Hiszpanią 2:3, tracąc gola w ostatniej minucie finału.

Polska – Hiszpania 2:3 (1:0)

Bramki: Kowalczyk 44, Staniek 76 – Abelardo 65, Kiko 72, 90.
Polska: Kłak – Jałocha (55. Świerczewski), Łapiński, Koźmiński, Wałdoch, Gęsior, Brzęczek, Juskowiak, Staniek, Kobylański, Kowalczyk.

Hiszpania: Toni – Ferrer, Lasa Goicoechea (51. Amavisca), Solozabal, Loprez Martinez, Enrique, Guardiola, Abelardo, Berges, Kiko, Alfonso.

41 komentarze:

Raskamo Rasta
Raskamo Rasta:
Luis Enrique, Pep Guardiola w kadrze Hiszpanii, u nas ,,wujo" Brzęczek. Wielkie tuzy trenerskie. ,
Michał Depta:
Szkoda, że nie zdobyli złota. Ale jeszcze większa szkoda, że był to ostatni sukces Polski na wielkim turnieju.
Zbyszek Wlajkowicz
Zbyszek Wlajkowicz:
To był wieczór pełen piłkarskich emocji.
Piotr Gadowski:
Jedyny moment w moim życiu, gdy byłem dumny z polskiej piłki.
Madek Peomadek
Madek Peomadek:
czy ktoś wie, po co Brzęczek krył drugi słupek przy rzucie rożnym?
dax max
dax max:
I huj jak zawsze !!!! Mentalność tylko kopaczy :(
pawelsonz
pawelsonz:
Janusz Wojcik! :( Drugiego takiego nie będzie! czesc jego pamięci...
yutyub
yutyub:
2:23 wiadomo dlaczego wuja został selekcjonerem RP :)
Xxxx Xxxx:
Nie przeboleje tego meczu chyba nigdy :/ Tak nie wiele brakowalo kurde. W ostatnie minucie zachcialo sie Hiszpanom 3 bramki 😏
Łukasz Majewski
Łukasz Majewski:
Pamiętam, że po 1 golu, każdy żywy w Andrychowie wyszedł na balon i krzyczał z radości. To było coś, czego nigdy nie zapomnę. Małe osiedle, ale przepełnione piłką. A jak u Was :). Wymieniajcie miasta xD
robert pan:
1992 rok to ostatni wystep na igrzyskach naszych pilkarzy oraz hokeistow, gdzie jest teraz polska pilka a gdzie hokej, polscy pilkarze moze i nie zdobywaja medali na wielkich turniejach ale przynajmniej walcza w turniejach glownych a hokej?
Norbert Gawrys
Norbert Gawrys:
Pięknie brzeczek podał :-) oby tak trenował reprezentację :-)
PlagueKempachi
PlagueKempachi:
zdrukowany mecz
Piotr Zbroiński
Piotr Zbroiński:
Dlaczego część meczu komentuje Szpakowski a część Zydorowicz? Była jakas przerwa w transmisji i wówczas ze studia w Wawie za komentarz brał się Zydorowicz, czy chłopcy komentowali mecz na zmianę na zasadzie kilka minut jeden i kilka minut drugi?
Piłkarski Świr
Piłkarski Świr:
Wyobraźcie sobie taki mecz na EURO 2020
Hiszpania - Polska 2:3 gole dla Polaków zdobywa Lewandowski (x2) i Piątek w końcówce zdobywa gola na 3:2
ŻyliPrawemWilka 13:
Ale chłopaki wtedy zapierdalali, nie to co teraz podania do boku albo do tyłu i do bramkarza.
OdZeraDo Youtubera
OdZeraDo Youtubera:
Pamiętam jakby to było wczoraj. Emocje sięgały zenitu.
szakal702
szakal702:
Mieli farta zasrane 🍅
Piotr Pietrasiński
Piotr Pietrasiński:
PAN!!! Wojtek Kowalczycz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!