RMF FM - Legendarne, ośmiogodzinne wydanie Faktów z 11 września 2001 r. (2/8)

11 września 2001 r. miał miejsce jeden z najbardziej haniebnych zamachów na Amerykę. O 8:46 i 9:01 czasu lokalnego dwa samoloty uderzyły w World Trade Center w Nowym Jorku.
Wieże wkrótce zawaliły się. Zaatakowano też Pentagon. Kolejny samolot rozbił się w Pensylwanii.

RMF FM tego dnia poradziło sobie doskonale, produkując jeden z najdłuższych serwisów informacyjnych w historii (o ile nie najdłuższy).

To drugi film z ośmioodcinkowej serii. Niedługo ukażą się inne jej części. Miłego oglądania!!!


RMF FM - Radio Muzyka Fakty. To jedna z dwóch ogólnopolskich komercyjnych stacji radiowych. Nadając z obiektów wielkich mocy poza miastami i małej mocy - w miastach - pokrywa cały kraj i jego przygraniczne rejony.
RMF FM powstał 15 stycznia 1990 roku. Pierwotnie skrót oznaczał "Radio Małopolska Fun" - była to lokalna stacja radiowa emitowana z RTCN Chorągwica pod Krakowem.
Antenę stacji zapełnia przede wszystkim uznana muzyka popularna w formacie Hot AC/Adult CHR, a więc największe przeboje od lat 80. począwszy, na nowościach skończywszy. Co godzinę (a rano i po południu co pół godziny bądź 15 minut) usłyszeć można profesjonalnie przygotowany serwis informacyjny z kraju i ze świata - Fakty RMF FM.
Dodatkowo na antenie goszczą audycje autorskie pasma prezentujące muzykę popularną. Jedną z najbardziej charakterystycznych audycji stacji była niegdyś lista Hop-Bęc, od 2002r. zastąpiona przez Poplistę.
RMF FM jest największą stacją radiową wchodzącą w skład spółki Broker FM (powstałej w 1997r.), do której należą także stacje: RMF Maxxx, RMF Classic czy internetowe RMFon.pl. Dzięki dobrze skonfigurowanej sieci nadajników wielkich mocy w każdej części kraju, wspartymi lokalnymi doświetleniami w niektórych miastach, RMF FM jest jedną z najlepiej słyszalnych stacji w każdym zakątku Polski i w terenach przygranicznych.

12 komentarze:

balasy memciaków z papierzem
balasy memciaków z papierzem:
Jprdl co on z tą środą?? WTOREK, to był WTOREK!!!
Stop Teoriom Spiskowym
Stop Teoriom Spiskowym:
W części pierwszej akurat na końcu relacja mówi o pożarze i białym dymie u dołu wież to było zawaleniem WTC2
Stop Teoriom Spiskowym
Stop Teoriom Spiskowym:
na końcu części 1 relacjonujący mówił o białym pożarze u dołu wież to było zawalenie
Mieczewo2020
Mieczewo2020:
wtorek, a nie środa
Dawid Kamień
Dawid Kamień:
7:00 A propos Francji, to wiecie, że to właśnie ona podarowała Stanom Zjednoczonym Statuę Wolności?😊
m1992
m1992:
około 10:30. Ja nie mogę. Gościu podawał prywatny numer telefonu przy milionach słuchaczy. xD
blase777
blase777:
dmuchać się na zimne - B. Komorowski, 9/11/2001
Stop Teoriom Spiskowym
Stop Teoriom Spiskowym:
19:00 zapewne chodziło o zawalenie sie części pentagonu to był odgłos huku albo przerobili zapowiedz ataku na capitol na zaatakowany capitol
dynkurek
dynkurek:
Wina Tuska :)
ch36799
ch36799:
43:20 Bronisław Komorowski ten Palant!
Marcin K.
Marcin K.:
Przepiękna operacja służb amerykańskich przy współudziale Mosadu. Wybuch w Kongresie, Kapitol płonie, Biały Dom ponoć zaatakowany.... Tylko, że potem się okazało, że to w ogóle nie miało miejsca wtedy...
thenrj
thenrj:
RMF wysadził wtedy w powietrze pół Ameryki. Zalewski kompletnie nad tym nie panował, bredził jak opętany. Wielkie, 8 godzinne fakty, ktore były kompletnym bełkotem