Rzecznik KRS o przeszłości Józefa Iwulskiego: są świadkowie, są dokumenty

- Jak było naprawdę w kontekście historycznym, to wie tylko albo aż pan sędzia Iwulski - powiedział w „Sygnałach dnia” Radiowej Jedynki rzecznik Krajowej Rady Sądownictwa Maciej Mitera, komentując doniesienia o działalności w PRL kierującego obecnie Sądem Najwyższym Józefa Iwulskiego.
Gość Jedynki przybliżył wyniki analizy zawodowej sędziego Iwulskiego wykonanej przez KRS, podkreślając, że Rada skupiła się wyłącznie na kwestiach prawnych, nie oceniając przeszłości sędziego.
Rzecznik odniósł się również do oświadczenia zarządu Stowarzyszenia Sędziów Iustitia, w którym napisano m.in., że konkursy na stanowisko sędziego Sądu Najwyższego ogłoszone obwieszczeniem prezydenta są nieważne.

Sygnały Dnia: https://www.polskieradio.pl/art129_2167833

5 komentarze:

Zbigniew Ziobro
Zbigniew Ziobro:
Lubię tego sędziego mądry człowiek 😃
Kemod Alerd
Kemod Alerd:
...nadzwyczajna kasta; wczoraj, dziś, czy jutro...?!?
Stan Janusz
Stan Janusz:
Spotkanie sedziego Laczynskiego z ofierami UOP i zaciaganie ich opinii w sprawie poczytuje sie za dzialanie jakby kryminalne a przeciez ,sam rzecznik mowi ,ze to normalna praktyka.
Przypomne ze min.Kaminsk i wiceprezes PiS,i po obsadzeniu na sanowiskach prezesow TK swoich ludzi tez czesto byl gosciem w siedzibie TK i to pana rzecznika ani pani redaktor nie bulwersuje.Dziki kraj jak powiedzial pewien minister.
Stan Janusz
Stan Janusz:
Pytanie p.Pawlowicz moze bylo uzasadnione ale fakt ,ze ci ktorzy powiedzieli ,ze prof. Gersdorf jest w dalszym ciagu prezesem
SN wszyscy odpadli. Czyli ci ktorzy maja inne zdanie niz strona rzadowa nie moga byc sedziami a wiec rzad wybiera tylko takich ludzi ,ktorzy zgadzaja sie z interpretacja prawa przez obecna wladze.
Stan Janusz
Stan Janusz:
Pani posel Pihowicz znakomicie porownala obecny TK do sytuacjie kiedy kibice danej druzyny decyduja o wyniku meczu.
Gdyby tak bylo swietowalibysmy dzis mistrzostwo swiata w pilce noznej.Tak samo jest z TK i jego ocenami.
TK to kibice rzadu wiec rzad w TK zawsze przyzna racje rzodowym sedzom bez wzgledu na to czy maja racje czy nie.
Przeciez agenci min. Kaminskiego,wiceprzewodniczacego PiS obsadzeni na stanowiskach prezesow TK nie moga inaczej orzeka tylko tak jak dyktuje wladza. TK zostal po to obsadzony agentami zeby byla pewnosc przychylnej rzadowi interpretacji prawa.