Rzeszów z lotu ptaka - Tour de Pologne 2013

Film przedstawia jak prezentował się Rzeszów podczas jubileuszowego 70. Tour de Pologne. Stolica woj. podkarpackiego była metą 3. etap wyścigu. Miasto za taką promocję zapłaciło ok. 500 tys. zł. Sami zobaczcie czy było warto.

Film powstał poprzez zmontowanie ujęć ukazujących miasto z relacji, którą można było zobaczyć w TVP1. Ujęcia są robione głównie z lotu ptaka, z helikoptera

Komentatorzy kilka razy wyraźnie zachwalali Rzeszów.
Były też dwie drobne wpadki. Pierwszą określenie "jesteśmy w miejscowości Budziejowice" (chodziło oczywiście o dzielnicę Rzeszowa - Budziwój), a drugą wspomnienie, że Uniwerystet Rzeszowski jako jedyny w kraju kształci pilotów cywilnych. Na szczęście w dalszej części relacji zostało to jednak sprostowane, że chodzi oczywiście o Politechnikę Rzeszowską.

22 komentarze:

Tomczasty
Tomczasty:
Piękny ten nasz Rzeszów :D
Daniel
Daniel:
Polskie miasta są piękne :)
addieadam
addieadam:
Świetna muzyka. Co to za kawałek ?
turker03
turker03:
I miss u Rzeszow.
casios70
casios70:
piekne miasto /te  kamieniczki /rynek /superrr i  te  parki/pozdrawiam z KATOWIC
Robert Sim
Robert Sim:
lubie to miasta :)
Tomasz Zaw
Tomasz Zaw:
Świetny film. Piękny ten Rzeszów. Na przestrzeni kilku lat zmienił się znacznie i to widać wyraźnie. Pozdrawiam z Dębicy.

Pisul Maximus
Pisul Maximus:
To jest kórwa piekne.
OSP Stobierna
OSP Stobierna:
Czy bedzie gdzies dostepna cala transmisja z Rzeszowa?
grzesiek588686
grzesiek588686:
Super transmisja ze stolicy Podkarpacia. Rzeszów wtedy był metą jubileuszowego 70. wyścigu TdP (2013). Chyba w 2017 r. również była meta TdP w Rzeszowie. Widać, że organizatorzy polubili to miasto (fakt, drogi maja w Rzeszowie bardzo dobrej jakości i szerokie, dwupasmówki)
Dark Sider
Dark Sider:
Till Death - Last Wish
Tomczasty
Tomczasty:
no głupie, bo głupie, ale czy zawsze trzeba odpowiadać mądrze?
Pozdro, hej :D
grzesiek588686
grzesiek588686:
Spory Uniwersytet i nowoczesne budownictwo Rzeszowa (widać było na filmiku). Rzeszów nie reklamuje się nowoczesnymi budowlami a szkoda bo widać, że budują nowe, wysokie apartamentowce i nie tylko. Za to w rynku życie toczy się do późnych godzin nocnych. Bardzo ciekawe i estetyczne miasto.
addieadam
addieadam:
a opis pod filmem czytałeś ? "...Na szczęście w dalszej części relacji zostało to jednak sprostowane, że chodzi oczywiście o Politechnikę Rzeszowską."
Tomczasty
Tomczasty:
materiały tvp ale miasto nasze :D :P
Adrian Banaszek
Adrian Banaszek:
Trochę im się pomyliło z tym uniwersytetem. Cywilnych pilotów kształci politechnika.
Lukasz
Lukasz:
Od kiedy Uniwerek kształci pilotów?? Wydział budowy maszyn i lotnictwa jest TYLKO I WYŁĄCZNIE na POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ!!!!!!!!!!!!!!!! Lepiej nie mówić niż jak ma się źle powiedzieć!!!!!!!!!!
Jacek Kopyć
Jacek Kopyć:
Witam w klubie...
lukasgld
lukasgld:
Pilotów kształci Politechnika Rzeszowska, a nie Uniwersytet z tego co wiem.
gulek2
gulek2:
Nie ma gdzieś materiału bez głupiej muzyki w tle a z samym komentarzem? Jeśli gdzieś jest to proszę o namiary bo ta muzyka psuje wszystko.
szczecinianin szczecin
szczecinianin szczecin:
Film całkiem ciekawy. Natomiast na żywo Rzeszów sprawia wrażenie bardzo prowincjonalnego miasta.
lukasgld
lukasgld:
Jestem z Podkarpacia, jestem co jakiś czas w Rzeszowie i jakoś mnie do siebie nie przekonuje. Na pewno to nie jest złe miasto do mieszkania czy życia, a na pewno do odwiedzenia jest naprawdę dużo rzeczy do zobaczenia w nim, wyprawa na kilka dni.