Rzeszów z lotu ptaka - Tour de Pologne 2013

Film przedstawia jak prezentował się Rzeszów podczas jubileuszowego 70. Tour de Pologne. Stolica woj. podkarpackiego była metą 3. etap wyścigu. Miasto za taką promocję zapłaciło ok. 500 tys. zł. Sami zobaczcie czy było warto.

Film powstał poprzez zmontowanie ujęć ukazujących miasto z relacji, którą można było zobaczyć w TVP1. Ujęcia są robione głównie z lotu ptaka, z helikoptera

Komentatorzy kilka razy wyraźnie zachwalali Rzeszów.
Były też dwie drobne wpadki. Pierwszą określenie "jesteśmy w miejscowości Budziejowice" (chodziło oczywiście o dzielnicę Rzeszowa - Budziwój), a drugą wspomnienie, że Uniwerystet Rzeszowski jako jedyny w kraju kształci pilotów cywilnych. Na szczęście w dalszej części relacji zostało to jednak sprostowane, że chodzi oczywiście o Politechnikę Rzeszowską.

22 komentarze:

Daniel
Daniel:
Polskie miasta są piękne :)
Tomczasty
Tomczasty:
Piękny ten nasz Rzeszów :D
casios70
casios70:
piekne miasto /te  kamieniczki /rynek /superrr i  te  parki/pozdrawiam z KATOWIC
Robert Sim
Robert Sim:
lubie to miasta :)
Gregorian Husky
Gregorian Husky:
Super transmisja ze stolicy Podkarpacia. Rzeszów wtedy był metą jubileuszowego 70. wyścigu TdP (2013). Chyba w 2017 r. również była meta TdP w Rzeszowie. Widać, że organizatorzy polubili to miasto (fakt, drogi maja w Rzeszowie bardzo dobrej jakości i szerokie, dwupasmówki)
Tomasz Zaw
Tomasz Zaw:
Świetny film. Piękny ten Rzeszów. Na przestrzeni kilku lat zmienił się znacznie i to widać wyraźnie. Pozdrawiam z Dębicy.

Gregorian Husky
Gregorian Husky:
Spory Uniwersytet i nowoczesne budownictwo Rzeszowa (widać było na filmiku). Rzeszów nie reklamuje się nowoczesnymi budowlami a szkoda bo widać, że budują nowe, wysokie apartamentowce i nie tylko. Za to w rynku życie toczy się do późnych godzin nocnych. Bardzo ciekawe i estetyczne miasto.
addieadam
addieadam:
a opis pod filmem czytałeś ? "...Na szczęście w dalszej części relacji zostało to jednak sprostowane, że chodzi oczywiście o Politechnikę Rzeszowską."
turker03
turker03:
I miss u Rzeszow.
OSP Stobierna
OSP Stobierna:
Czy bedzie gdzies dostepna cala transmisja z Rzeszowa?
Lukasz
Lukasz:
Od kiedy Uniwerek kształci pilotów?? Wydział budowy maszyn i lotnictwa jest TYLKO I WYŁĄCZNIE na POLITECHNICE RZESZOWSKIEJ!!!!!!!!!!!!!!!! Lepiej nie mówić niż jak ma się źle powiedzieć!!!!!!!!!!
Adrian Banaszek
Adrian Banaszek:
Trochę im się pomyliło z tym uniwersytetem. Cywilnych pilotów kształci politechnika.
Tomczasty
Tomczasty:
materiały tvp ale miasto nasze :D :P
addieadam
addieadam:
Świetna muzyka. Co to za kawałek ?
Pisul Maximus
Pisul Maximus:
To jest kórwa piekne.
lukasgld
lukasgld:
Pilotów kształci Politechnika Rzeszowska, a nie Uniwersytet z tego co wiem.
Tomczasty
Tomczasty:
no głupie, bo głupie, ale czy zawsze trzeba odpowiadać mądrze?
Pozdro, hej :D
Jacek Kopyć
Jacek Kopyć:
Witam w klubie...
gulek2
gulek2:
Nie ma gdzieś materiału bez głupiej muzyki w tle a z samym komentarzem? Jeśli gdzieś jest to proszę o namiary bo ta muzyka psuje wszystko.
Dark Sider
Dark Sider:
Till Death - Last Wish
szczecinianin szczecin
szczecinianin szczecin:
Film całkiem ciekawy. Natomiast na żywo Rzeszów sprawia wrażenie bardzo prowincjonalnego miasta.
lukasgld
lukasgld:
Jestem z Podkarpacia, jestem co jakiś czas w Rzeszowie i jakoś mnie do siebie nie przekonuje. Na pewno to nie jest złe miasto do mieszkania czy życia, a na pewno do odwiedzenia jest naprawdę dużo rzeczy do zobaczenia w nim, wyprawa na kilka dni.