Skutki uboczne szczepionki przeciw grypie

Szczepienia, podobnie jak wszystkie leki, mogą wywoływać działania niepożądane. W przypadku szczepień nazywamy je niepożądanymi odczynami poszczepiennymi. Oczywiście, szczepionka przeciwko grypie również takie działania posiada. Ocenę, co się bardziej nam opłaca, można jedynie podjąć w porównaniu, jakie zagrożenie niesie za sobą dana choroba. Grypa oznacza kilkudniowy pobyt w łóżku, zwolnienie ze szkoły, pracy, dla niektórych nawet pobyt w szpitalu. Grypa może skończyć się również zgonem. Jakie powikłania wchodzą w grę w przypadku szczepienia? Najczęściej są to powikłania związane z wstrzyknięciem – ból, obrzęk ręki, czasami jest to jednodniowa gorączka, złe samopoczucie, takie objawy rzekomo grypowe, które przechodzą nie pozostawiając żadnych następstw. Jeśli porównamy to, czym grozi grypa i to, czym są odczyny poszczepienne, to decyzja jest jasna. Dużo lepiej jest się zaszczepić niż ryzykować powikłaniami po grypie.

dr Ernest Kuchar - specjalista chorób zakaźnych, specjalista medycyny sportowej

Więcej na www.portalzdrowiadziecka.pl

10 komentarze:

Geniu Z
Geniu Z:
Ale oszust. Szczepienie grozi śmiercią! Taki człowiek powinien od razu dorzywocie dostać za kłamstwa prowadzące do ludobujstwa.
Rudafifi
Rudafifi:
jak można tak kłamać!
Artur Zagaj
Artur Zagaj:
Plugawy depopulator!📛☠️
1 kit
1 kit:
Czym więcej szczepionych odpornych na grypę tym więcej podatnych nieodpornych na grypę convid. Coś za coś. Oficjalnie tego nikt nie powie bo narazi się strażnikom depopulacji i wykorzystującym chwilę szabrowniczym hienom przy decyzyjnych korytach.
Miko Dawid
Miko Dawid:
W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 LUB 2021 ZWOLNIENIE ZE SZKOŁY Z POWODU GRYPY JEST SLUSZNE, ALE W POPRZEDNICH LATACH TEGO NIE PRZESTRZEGANO.
Oluś Owsiak
Oluś Owsiak:
baran
Krys
Krys:
Dobre bzdety!!!
Marlena
Marlena:
GUS – od podwojenia liczby obowiązkowych szczepień w połowie lat '90,
śmiertelność i liczba hospitalizacji dzieci do 2 roku życia WZROSŁA O 50% !!!
(a więc w okresie kiedy dziecku podawanych jest ponad 20 dawek szczepień) -
Maciej Zych
Maciej Zych:
Co za kapa
Malgorzata Kowalska
Malgorzata Kowalska:
Niech sobie zaszczepi najlepiej 6w1 i prosto w k...a