SŁODKI KONIEC DNIA - oficjalny zwiastun (trailer PL)

#słodkikoniecdnia #KrystynaJanda #JacekBorcuch

Premiera 10 maja 2019

„Słodki koniec dnia” to historia o odwadze, sile słowa i skomplikowanych relacjach rodzinnych. O lęku przed nieznanym i pasji życia. Miejscem akcji filmu jest włoska prowincja, etruskie miasto Volterra. Tu od lat mieszka Maria – polska poetka, laureatka Nagrody Nobla, autorytet moralny. Świat bohaterów zostaje wywrócony do góry nogami, gdy otrzymują szokującą wiadomość o zamachu terrorystycznym w Rzymie. Bezkompromisowość i niepoprawność polityczna Marii okazują się mieć dramatyczne konsekwencje.

W roli Marii zobaczymy Krystynę Jandę. W roli córki partneruje jej Kasia Smutniak. W projekt zaangażowana jest międzynarodowa obsada, m.in. Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci.

Autorami scenariusza są Jacek Borcuch i Szczepan Twardoch. Dla pierwszego z nich jest to piąty tytuł na podstawie autorskiego scenariusza (po m.in. „Wszystko, co kocham” i „Nieulotnych”). Dla Szczepana Twardocha, autora takich książek jak „Morfina” czy „Król” i laureata Nagrody Fundacji im. Kościelskich, Nagrody Nike i Paszportu „Polityki”, to debiut w roli scenarzysty. Za zdjęcia odpowiada Michał Dymek („Najpiękniejsze fajerwerki ever”), a za scenografię Elwira Pluta („Atak Paniki”, „Body/ciało”).


***

SŁODKI KONIEC DNIA
W rolach głównych: Krystyna Janda, Kasia Smutniak, Antonio Catania, Lorenzo de Moor, Vincent Riotta, Robin Renucci
reżyseria: Jacek Borcuch
scenariusz: Jacek Borcuch, Szczepan Twardoch
zdjęcia: Michał Dymek
muzyka: Daniel Bloom
scenografia: Elwira Pluta
kostiumy: Małgorzata Karpiuk, Zofia Bebej
charakteryzacja: Aleksandra Dutkiewicz, Kacper Rączkowski
montaż: Przemysław Chruścielewski
dźwięk: Krzysztof Owczarek
producent: Marta Habior
produkcja: No Sugar Films
dystrybucja: Next Film

10 komentarze:

pol SKA_:D
pol SKA_:D:
❤❤❤❤❤❤❤❤cudny!
Cromaniacy
Cromaniacy:
Zdecydowanie każdy film z Kasią Smutniak i p. Krystyną Jandą zasługuje na uwagę. Na pewno będzie to hit nie tylko w Polsce!
Michelle Beltramini
Michelle Beltramini:
Bello veramente
Maja Libera
Maja Libera:
To jeden z lepszych polskich filmów ostatnich lat. Na Off Camerze był moim faworytem. Chyba obejrzę po raz drugi, za pierwszym razem miałam sporo przemyśleń, teraz być może część z nich zweryfikuję.
Dominika Ka
Dominika Ka:
Jaki to utwór od 0.55?
olxxia
olxxia:
To może być naprawdę świetny film
Aleksandra Konieczna
Aleksandra Konieczna:
Bardzo lubię Kasie Smutniak, fajnie że można ją zobaczyć w polskiej produkcji. Fajna muzyczka i widoki
Tylko Grecja
Tylko Grecja:
Płakać się chce...
Mariusz Ubek
Mariusz Ubek:
(cyt) Miałam duże oczekiwania co do tego filmu 😟 Janda, Twardoch...same te postaci stały za sukcesem tego przedsięwzięcia, nie mówiąc już o zdjęciach kręconych we włoskiej scenerii, które mogłyby tylko podkręcić apetyt widza Niestety po wysluchaniu recenzji Tomasza Raczka owa ochota na obejrzenie tego filmu znacznie osłabła Znając poglądy samej aktorki, której choćby wpisy na fb wielokrotnie wzbudzały fale protestow i głośną polemikę spoleczenstwa przypuszczałam, że tematyka poruszona w tym filmie może być kontrowersyjna, ale nie myślałam, że zaangażuje się w coś co jest totalną klapą? Gdzie podziała się jej aktorska intuicja? Czy tak bardzo chciała zaistnieć w europejskim kinie, że wzięła pierwszy lepszy scenariusz? Coś mi tu nie pasuje...😏(...)
Karol K
Karol K:
Kolejny antypolski film?