Sprawa Dla Reportera 30.12.2021 I PREMIERA!

1) Zwróciła się do nas z prośbą o pomoc dla jej małoletnich dzieci – spadkobierców części majątku po jej zmarłym bracie. Jak twierdzi, całym spadkiem faktycznie zarządza babcia dzieci – matka zmarłego, którą sąd ustanowił spadkobiercą drugiej części majątku. Seniorka rodu w tajemnicy przed pozostałymi spadkobiercami wyjęła z banku pieniądze zmarłego, wyprzedaje maszyny rolnicze i ruchomości oraz oddała ziemię w dzierżawę, z której czerpie korzyści finansowe. Matki małoletnich nie stać natomiast na zapłacenie kilku tysięcy złotych podatku od spadku.

2) Wracamy do sprawy Kubusia, kilkunastomiesięcznego chłopca chorego na śmiertelną chorobę - rdzeniowy zanik mięśni. Kuba ma brata bliźniaka, który jest zdrowy. Obaj chłopcy po porodzie zostali wysoko ocenieni w skali Apgar. Jednak po kilku miesiącach rodzice zaczęli zauważać, że podczas gdy jedno z ich dzieci rozwija się książkowo, drugie przestaje poruszać rękami i nogami, nie podnosi główki, coraz ciężej oddycha. Obecnie Kubuś nie je już samodzielnie, ma założoną rurkę tracheostomijną. Rodzice Kuby szukali pomocy w zbiórce na najdroższy lek świata, którego koszt to 2 mln dolarów. W pomoc zaangażowała się lokalna społeczność, Zenon Martyniuk, który zorganizował charytatywny koncert oraz nasi widzowie. Udało się zebrać całą kwotę. Kubuś jest już po podaniu leku, robi postępy. Rodzice dziękują widzom za pomoc.

3) Przypominamy też materiał z wizyty w rodzinnym domu Zenona Martyniuka w Gredelach, który wielokrotnie angażował się w charytatywną pomoc bohaterom „Sprawy dla reportera”.

4) Wracamy też do sprawy niepełnosprawnego chłopca, który cierpi na nieuleczalną chorobę genetyczną, dystrofię mięśniową Duchenne’a. Chłopiec porusza się na wózku inwalidzkim oraz wymaga stałej kosztownej rehabilitacji. Dziecko wraz z rodzicami i siostrą mieszkało w starym, drewnianym domu, w którym nie było łazienki, ani toalety. Wodę czerpali ze studni. Z oszczędności i datków od sąsiadów, rodzina chłopca zaczęła budować nowy, wymarzony dom, jednak nie stać ich było dokończenie budowy. Dzięki wsparciu widzów programu udało się zebrać potrzebne pieniądze.

5) Na koniec historia dwuletniego Mikołaja z Białegostoku. Chłopiec urodził się zdrowy, jednak po pewnym czasie dziecko przestało się rozwijać fizycznie. Jak twierdzą rodzice, początkowo specjaliści nie byli w stanie zdiagnozować Mikusia, a spowolniony rozwój zrzucili na to, że według nich chłopiec był dzieckiem leniwym. Ostateczna diagnoza to rdzeniowy zanik mięśni typu SMA1 - zwany też „chorobą geniuszy” ponieważ dzieci dotknięte tą chorobą wyróżniają się niesamowitą inteligencją. Jedynym ratunkiem dla dziecka był najdroższy lek świata, którego koszt to ok. 9 mln. zł. Do walki w sfinansowaniu leczenia zaangażowała się drużyna polskich piłkarzy– Tomasz Frankowski i Kamil Grosicki oraz gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Dzięki pomocy widzów udało się zebrać pieniądze potrzebne na lek. Mikołajek jest już po podaniu terapii, zaczyna chodzić i ruszać rękami. Rodzice podziękowali widzom za wielkie serca i hojność.


HIT!!! Ukryta kamera szpiegowska FullHD w długopisie: https://www.ceneo.pl/117663797#crid=495931&pid=24516

Powiązane wiadomości:

100+ komentarze:

Yvavey
Yvavey:
Kaszewiak - człowiek wielu talentów
karola462 t
karola462 t:
Szkoda Tych Dzieci, dzieciaki wydaja sie mega zawstydzone, zażenowane zmuszone do udzialu w programie....Dzieciaki trzymam kciuki zeby jutro bylo lepsze...szacunek dla Was..sprawiacie wrazenie madrych i dobrych ludzi....powodzenia....
Ewa Kruk
Ewa Kruk:
Z pełnym szacunkiem dla ludzi organizujących pomoc, ale jeszcze dwie generację i będziemy pracować na 1% podatku, fundację itp. Tylko szkoda, że nie na refundację. Pozdrawiam i stosunkowo udanego 2022 roku.
Alicja z Krainy Czarów* *
Alicja z Krainy Czarów* *:
Mikołaj jesteś .malym wielkim CUDEM!!!! Jesteś wspaniały chłopczyk zdrówka Ci tylko życzyć moge💚❤️💙🥰
Łucja
Łucja:
Proszę, niech ktoś zbierze wszystkie złote rady Pani Szapołowskiej i zrobi z tego filmik motywacyjny. Będzie hit!
katty Golden
katty Golden:
Pani Jaworowicz jedna uwaga żeby Pani dała się wypowiadać w całości i bez przerywania innym 😂 Pozdrawiam !
Danka Kowalczyk
Danka Kowalczyk:
ogladam program juz wiele lat i zawsze sie wzruszam , pieknie wszystko przekazane i profesjonalnie
Anna Andersson
Anna Andersson:
Ludzie Kochani, życie jest tylko jedno, jest bardzo krotkie, opamietajcie się.!!!!!!!
Grazyna Komanschek
Grazyna Komanschek:
Wszystkim cudownego Nowego Roku 2022-życzę 💞🍀💏🇵🇱🌐
Alicja z Krainy Czarów* *
Alicja z Krainy Czarów* *:
Jesteście cudowni wszyscy.❤️❤️💚💚
Marzena Sak
Marzena Sak:
Pani Szapołowska tylko mnie denerwuje widzi w tym programie czubek swojego nosa a nie problemy ludzi💕💕🍾
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Brak słów nie życzę nikomu takiego życia i takiej matki
anita rokowska
anita rokowska:
Uwielbiam ten program,ogladam od wielu lat,kawal dobrej roboty zrobili wszyscy ludzie dobrej woli.Mecenas Kaszewiak mega😁
Lidia Wardęcka
Lidia Wardęcka:
O kurcze Pan Mecenas jaki uzdolniony
Ależ ja Go lubię
Super Gość
Anna Engerer
Anna Engerer:
Niestety nie da się powiedzieć tak jak się pięknie mówi.Skoro każesz powiedzieć mamusiu,to ta mamusia być powinna z prawdziwego zdarzenia.Na papierku każdy ma matkę,ale w realu czasami bywa to inaczej.
Ewelina Jurowczyk
Ewelina Jurowczyk:
Pani Redaktor czyni cuda.😍
Małgorzata Choińska
Małgorzata Choińska:
Ja bym chciała mieć babcie ale niestety zmarła mamy mama jak miałam 3 latka Szkoda bo bardzo mnie kochała
Jolanta Klimas
Jolanta Klimas:
Szapolowska najbardziej wkurzająca osoba we wszystkich programach. Straciła dużo w moich oczach przez to jak się zachowała. Pazerna na pieniądze niesamowicie
Małgorzata Faber
Małgorzata Faber:
Bardzo dziękuję wszystkim którzy pomagaja👍🌹a pan Zenek szapoba jestem bardzo miłe zaskoczona jego pomocą. Dobro zawsze powraca❤
ktoś90 S.
ktoś90 S.:
Pani Grażyno na czułe słowa mamusiu kochana to matka też musi sobie zasłużyć
Lili Marie
Lili Marie:
Uwielbiam pana mecenasa.
Hanuś
Hanuś:
Wspaniały odcinek!!! Jakiś inny. Przerazająca relacja córki z mamą , wspaniały Zenek, jestem z nim od początku jego kariery,sprzedawałam kasety,płyty na rynkach polskich i najwięcej pieniązków zarabiłam na jego wspaniałej zwykłej polskiej twórczości. Kupowało się kasety pamiętam z a około 3 zł w hurtowni a sprzedawało za 5 zł. Ludzie kupowali jak swiexe buleczki.Oczywiscie muzyka jego leciala puszczana z magnetofonu wiezy kolumn o odpowiedniej glosnosci. Wspaniale czasy.Do dzis jego muzyka gra w moim sercu.Znam 80 procent jego piosenek na pamiec.Lzy wzruszenie piekne historie sa w moim sercu dzieki twórczoci Zeniuchny. Leonard Cohen Metalica Alibabki itp i inni wspaniali artysci tez mi sa bliscy .....Pozdrawiam wszystkich . Piekny ten odcinek w calosci!!!!!!!I I Piotruniowi pieknego zycia :) Mikolajkowi oczywiscie tez.!!!!!!!!! Wszystkim wszystkiego dobrego.
Marcysia Czarnocka
Marcysia Czarnocka:
Wszystkim Państwu zycze spokojnego i Blogoslawienstwa Bożego na cały 2022 rok , jesteście balsamem i ratunkiem pomocy w najtrudniejszych sprawach dla ludzi . Wielkie Bog zaplac calemu programowi Pani Elżbiety Jaworowicz .
Dosiego Roku !!!
TheSenija
TheSenija:
Początek na pewno będzie u Oszaty ❤️
koteczek
koteczek:
Wiocha to jest wiocha.to stan umysłu,. biedna stara matka..
Wiesława Hrynkiewicz
Wiesława Hrynkiewicz:
ŚWIETNY ODCINEK !!!! 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰
mariowet
mariowet:
Daniel Midas musi zrobić odcinek, zważywszy chociaż na ten wstęp
mona35ful
mona35ful:
Panie Zenku.kochająca matka to skarb..❤️Szczęśliwego Nowego Roku dla pana i wszystkich w programie.❤️
Mateusz Zakrzewski
Mateusz Zakrzewski:
Super że Ci biedni ludzie zaznali szczęścia dzięki Bogu niech Bóg ma ich w opiece
Danuta Bochniarz
Danuta Bochniarz:
Przepiękny gest Pana mecenasa ♥️ma Pan piękne dłonie 🤝
Dawid G
Dawid G:
Pan Kaszewiak SUPER GOŚĆ.
nie, bo tak
nie, bo tak:
Porada p.Szapołowskiej na nic się tu nie przyda, jest oderwana od rzeczywistości. Skoro bohaterka programu przez 50 lat czuje się krzywdzona przez swoją rodzicielkę, żadne "kochana mamusiu" nie przejdzie jej przez gardło (mnie by nie przeszło). Jej dzieci wymieniają porozumiewawcze spojrzenia, nie możemy być pewni, o co chodzi. Mam jednak nadzieję, że Zuzia i Krzyś będą potrafili wyrwać się z tego piekiełka (emocjonalnie oraz geograficznie) i nie kontynuować rodzinnej wojenki. Tymczasem apel do nich: wyglądacie na zawstydzonych, ale to nie Wy powinniście się wstydzić. Skupcie się na sobie, swoim rozwoju i ruszajcie w świat, biorąc odpowiedzialność za swoje życie, a nie za traumy w relacji matka-babcia. Dobrego nowego roku 2022 i reszty życia!
Ruda M
Ruda M:
I tak cudownie że udało się zebrać pieniądze 😊
Anna Grabowietz
Anna Grabowietz:
Zeniu, jak zawsze, z tym paluszkiem wskazującym ☺️
zbyszko223
zbyszko223:
Już czekam na szopkę dla reportera nowy odcinek 😂
jolta JBI
jolta JBI:
Pani Szapalowska nie zawsze tak można, choć bardzo by się chciało. Abstrahując od tej sprawy.
veronica kidziak
veronica kidziak:
Szapołowska, głupoty gadasz. Życie to nie film, a i aktorka z Pani żadna. Zwracanie się do matki " mamusiu " nie zmieni jej podejścia, tym bardziej jeżeli jest to kobieta już starej daty, córka po zachowaniu widać, jak jest sterroryzowana przez ową matkę, więc tutaj to również o charakter matki chodzi. Te wątpliwego talentu aktoreczki niech sobie żyją w swojej bańce, a nie doradzają ludziom w ich przyziemnych problemach, których nie są w stanie zrozumieć.
sole s
sole s:
Pierwszy utwór, rzeczywiście na żywo, kolejne z playbacku i aria Ze "Skrzypka na dachu" i Zenkowe ojra ojra.
Pan Kaszewiak na gitarze - rewelacja!
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Był płacz u dzieci jak w programie usłyszeli słowa aktorki że powinni kochać swoją babcię która całą rodzinę siostrę męża syna i wnuków zapraszam pokażę jak to zrobiła pozdrawiam
anna novotny
anna novotny:
pozdrawiam wszystkich uczestnikow programu Jestescie kochani uwielbiam lekkie piosenki pana Zenka
Magda Khan
Magda Khan:
Pan mecenas ma wiele talentow 🙃
Anna G
Anna G:
Co tu robi Szapołowska?
Tragiczna kobieta
jolta JBI
jolta JBI:
Wczoraj obejrzałam film "Zenek" i powiem ze jestem zażenowana.Gdybym była Zenkiem nigdy nie pozwoliłabym na taki scenariusz.Ośmieszanie jego rodziców a jego samego jako kombinatora ,cwaniaka, łobuza. Zenek stracił przez ten film w moich oczach,choć mam przeczucie ze nie jest takim człowiekiem.
O aktorach nie wspomnę (śpiew tragedia)
jolanta jurczyk
jolanta jurczyk:
Pozdrowienia z Wiednia ..Buziaki i Uciejkajmy od Pajacow typu Szapolowska..!!
B Miel
B Miel:
Witam super program bardzo lubię oglądać, życzę wszystkiego co najlepsze w. Nowym 2022 roku aby był lepszy jak poprzedni. Serdecznie pozdrawiam. Bożena z Pomorza
Katarzyna Wilk
Katarzyna Wilk:
Prezesie TVP ,wielka strata,że nie powierzył pan roli pierwszego dyrygenta orkiestry pani Jaworowicz.To by był dopiero Sylwester Marzeń ,a ilu widzów oglądających?
Monika monia
Monika monia:
co za wredne babsko,zero szacunku dla matki
jolanta jurczyk
jolanta jurczyk:
Ksiazka ...brakuje papieru toalet...powiedziec mamusi kocham
Marcin Miarka
Marcin Miarka:
Piotrunia vel Kaszewiak Showman :)
Iwa. Iweta
Iwa. Iweta:
Pani krystyna jaworowicz tyle pomaga skrzywdzonym ludziom szacunek
D. C.V.
D. C.V.:
Świat totalnie się skukuzował
DEIVSTUDIO
DEIVSTUDIO:
Zenek to tych zielonych musiał się naoglądać w życiu 😆
wwa92
wwa92:
Pan Kaszewiak ♥️
Wieslawa Kawecka
Wieslawa Kawecka:
Tak mi przykro że takie malutkie dzieci są tak Bardzo chore błagam Pana Boga żeby im było dobrze
ula s
ula s:
Chyba mnie PAn Mecenas zauroczył...
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Smutne pani redaktor miała mi pomóc odpowiedzieć dlaczego dzieci muszą płacić podatek od tego co nie mają
Marzena Wichmann
Marzena Wichmann:
Kaszewiak dzieciaku gdybym miała takiego syna jak ty byłabym z niego taka dumna i dziękowałabym Bogu za jego talent jesteś wspaniałym człowiekiem
Automarkt
Automarkt:
No temu Panu co kupil rodzinie okna wielki szacunek i uznanie ...kiedys los sie odwroci i te biedne dzieci pomoga innym ludziom potrzebujacym , dobro zawsze wraca ze zdwojona sila , a tak na marginesie to system w Polsce to dno bo taki chlopak powinien miec od panstwa maksymalna pomoc , utrzymac obywatela przy zdrowiu maksymalnie jak sie da a nie bajki opowiadac , wieszac makaron na uszy.
Katarzyna Szekalska
Katarzyna Szekalska:
Szef wszystkich Szefów jest najlepszy. Brawo Mecenasie 😉
jolanta jurczyk
jolanta jurczyk:
Witam w Nowym Roku 2022..
Pani Jaworowicz ..dlaczego zaprasza Pani do studia Marionetki..typ Szaplowska
wymachuje swiomi galazkami ..z ironia do innych i do siebie samej.
Indygo
Indygo:
pazerność glownych bohaterów jest portulaca roboty sie weźcie zamiast liczyc na spadki. Już dawno takie cos powinno zostać uregulowane,
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Jak ktoś jest taki bystry to zapraszam może uda mu się rozwiązać problem jak można okłamać prokuratora jak można wyłudzić z banku pieniądze potrafi ktoś tak
Monika m
Monika m:
tylko pana Zanussiego żal...;)
Maria Kasprzak
Maria Kasprzak:
Jedna jedyna prawda jest taka że ZYCIE to są tylko chwile które są ulptne jak motyle i dużo zależy od nas samych jak to życie przezyjemy
Danuta Bochniarz
Danuta Bochniarz:
Podziwiam Pana mecenasa ale .......♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️Pana Zbyszka Macias ♥️♥️♥️ zresztą która kobieta Go nie kocha za to śpiewanie♥️♥️♥️♥️🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧🇬🇧wszystkiego najlepszego w nowym roku Panie Zbigniewie♥️♥️♥️♥️♥️
nie, bo tak
nie, bo tak:
Co do ceny leku dla chorego bliźniaka, p.Jaworowicz powiedziała słusznie, że jest to cena nieludzka. Zaś Lew-Starowicz plecie androny dla naiwnych jak typowy przedstawiciel świata medyczno-farmaceutycznego. To jest cena z kosmosu, zresztą jak wiele innych.
Misiek Kalaga
Misiek Kalaga:
Pani Jaworowicz za całokształt swojej pracy powinna zostać odznaczoną przez Prezydenta RP najwyższym z oznaczeń za serce którym dzieli ludzi niech Panią Bóg błogosławi
Basia O
Basia O:
Pani Jaworowicz klasa.
Asia D
Asia D:
Szapałowska po co tam jest ? Jako kto 🤷‍♀️ ten dobór gośći pozostawia wiele do życzenia
maryla62
maryla62:
No to już nie jest sprawa dla reportera. Wybierane są sprawy ...., które ośmieszają wnioskujących, a reklamuje się celebrytów. Do tego "super" przerywniki muzyczne. Ale się Pani sprzedaała
Basia Szczepaniak
Basia Szczepaniak:
Dla mojej mamy też był najważniejszy pies potem długo długo nikt potem brat na końcu ja ale do głowy by mi nie przyszło żeby ją opuścić w chorobie opiekowałam się nią do końca
jolanta jurczyk
jolanta jurczyk:
ale tutaj jest przekaz ..narazie oficjalny..
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Nie wyszła żadna prawda prawdę mam w ręku dokumety przestępstwa starszej pani
jolanta jurczyk
jolanta jurczyk:
Konkret ..Zero Kobiecosci u Szapolowskiej....Niewazne z nia!
Elzbieta Anna
Elzbieta Anna:
Pani krzykliwa,szanuj pani swoja matke,bo kazda matka jest autorytetem.Sama jest pani matka,myslala pani ze pani dzieci moga w ten sposob traktowac pania jak pani traktuje swoja matke.Niech sie pani wstydzi.Panie mecenasie brawo.Niech pani nie wyciaga brudow rodzinnych.
Marzena Sak
Marzena Sak:
Jak ta córka traktuje ta swoją starszą schorowana matkę wstyd serce się kraje
Ruda M
Ruda M:
Ehh nie podejrzewamy, że to tak drogo, ale w innych częściach świata koncerny farmaceutyczne będą liczyć taniej
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
A gospodarkę chcę bo już zaliczkę wzięła i obiecała że ktoś dostanie ta ziemię
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
W sylwestra sprzedawała spadek sprzedaje już wszystko a sąd nic na to
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Nie wiadomo co i kiedy dostaną a podatek muszą płacić
Justyna Dziekan
Justyna Dziekan:
Weźcie z tymi aktorzynami jako znawcami życia sobie darujcie. I jeszcze Zenek. Chrystusie ratuj
Ewa Kwiatkowska
Ewa Kwiatkowska:
Pięknie brawo brawo ale super pięknie to wyszło ten głos Zenka te piosenki Jeszcze raz panie Zenonie brawo
Basia Szczepaniak
Basia Szczepaniak:
Pięknie pan Kaszewiak zupełnie mnie zaskoczył b pozytywnie
abcd6193
abcd6193:
Z całym szacunkiem ale w jakim celu jako ekspert zapraszana jest Pani Szapołowska? Zupelnie mi tu nie pasuje. Mam wrazenie ze chodzi tu tylko o promocję jej osoby chociaz ona wcale tego nie potrzebuje. Pozdrawiam i wszystkiego najlepszego w nowym roku życzę
Danuta Bochniarz
Danuta Bochniarz:
Ta osoba nigdy nie powie - mamusiu !!!!!Jest zawzięta ,zawistna i pełna nienawiści ....do własnego lichego życia ale to nie mama ja pchała w bagno!!!!!
Pozdrowienia dla Pani Marianny♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️♥️🇬🇧
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Dla pieniędzy całe życie była cwana 50 lat pracowała cieszko i nie miała siostry za co z płacić ale koleżanka na imprezy brała pozyczki
Ruda M
Ruda M:
Ale publiczna telewizja pozwala mi robić co chcę 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️😂😂😂😂
Krystyna Heyda
Krystyna Heyda:
Pan śpiewak operowy świetny był w Weselu Figara . Rewelacja 👍👍
Milena G
Milena G:
Panie Kaszewiak, co Pan tu robi? Przecież ci ludzie to masakra jakaś, krew pana nie zalewa?
L.O. Łódz
L.O. Łódz:
p,Szapołowska powiadasz bzdury, nie zawsze jest tak jak by się to wydawało.
Krystyna Nowak
Krystyna Nowak:
Ale cyrk,jak w całym tvp
kinga wr
kinga wr:
Matko jaka żenada :D
Mikalowka Bsp :3
Mikalowka Bsp :3:
Kobieto patrz na siebie a nie cale zycie tylko na matkę. Masz swoją rodzinę to dbaj o nią! Na starość to rodzica się pomaga A nie chce się jeszcze pomocy od nich.
jolanta jurczyk
jolanta jurczyk:
Dla mnie nie byla nawet kobieta..martwaza zycia..galazki jeszcze raz galazki..
Czlowiek..nawet nie osoba probujacy cos przekazac..alestracil realia
ze nie jest na scenie .,TYLKO W STUDIO ..P.Jaworowicz
kot rysiu
kot rysiu:
Ta babcia jest udręką dla córki i wnucząt
MarDoc 676
MarDoc 676:
To babsko ni umie siedzieć normalnie?
Natalia
Natalia:
Choćby nie wiem jaki dramat w programie był to disco polo Zenka zgodnie z doktryną Kurskiego musi być! I ci "specjaliści" od życia - podupadli celebryci. Ten program to dno i metr mułu.
infidel191
infidel191:
Grażyna odleciała i jeszcze nie wróciła
Edyta Swedera
Edyta Swedera:
Pytanie ile instytucji oszukała dla zysku jak ktoś nie wie to niech się nie wypowiada jak spaliła dom to siedziała u nie dobrej córki ale jak dostała że spalony dom to nie wiedziała komu do samochodu wsiasc
KAZIMIERA Kocon
KAZIMIERA Kocon:
Do takiego programu kto zaprosił G. Szapalowska co ona może wiedzieć o takich ludziach