Stadion PGE Narodowy w Warszawie z lotu ptaka

Stadion PGE Narodowy z lotu ptaka
http://www.polskazdrona.pl/stadion-pge-narodowy-81.html

Stadion Narodowy w Warszawie jest wielofunkcyjnym obiektem sportowym, który umożliwia organizację widowisk sportowych, koncertów muzycznych czy targów. Kompleks został zbudowany w niecce byłego słynnego Stadionu Dziesięciolecia przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej, które w 2012 roku odbywały się w Polsce i Ukrainie.

Pomysł budowy nowego stadionu w Warszawie powstał już w połowie lat 90. XX wieku. Kwestią sporną pozostawała jednak lokalizacja kompleksu. Jedna z koncepcji zakładała budowę obiektu na terenach Stadionu Dziesięciolecia, inne - na Białołęce, Służewcu, Łuku Siekierkowskim, w Wawrze czy w Wesołej. Wybór Polski na współgospodarza piłkarskich mistrzostw Europy ostatecznie przyspieszył proces decyzyjny i tempo działania.


Prace budowlane rozpoczęto w maju 2008 roku, natomiast w styczniu 2012 roku miało miejsce oficjalne otwarcie kompleksu. Projektantami Stadionu Narodowego są Markus Pfisterer, Martin Hakiel, Hubert Nienhoff, autorzy zwycięskiej koncepcji konkursowej i dokumentacji wykonawczej oraz Zbigniew Pszczulny i Mariusz Rutz, którzy pełnili rolę koordynatorów lokalnych, a także odpowiadali za dokumentację wykonawczą.

Stadion Narodowy posiada 4 najwyższą kategorię w klasyfikacji UEFA. Na trybunach znajduje się 58 500 miejsc siedzących, w tym 4600 miejsc o podwyższonym standardzie oraz 69 lóż. Z kolei podczas imprez muzycznych kompleks może pomieścić 72 900 osób.

Stadion Narodowy w Warszawie został również udostępniony do zwiedzania przez turystów indywidualnych oraz grupy zorganizowane. Na terenie obiektu wytyczono kilka tras tematycznych, a na górnej trybunie stadionu utworzono punkt widokowy.

Zgodnie z umową podpisaną w 2015 roku z Polską Grupą Energetyczną, do października 2020 roku kompleks będzie nosił nazwę PGE Narodowy. Oficjalnym operatorem stadionu jest spółka Skarbu Państwa PL.2012+, utworzona przez ministra sportu i turystyki.

Chcesz osobiście zobaczyć to miejsce? Sprawdź noclegi:
https://www.eholiday.pl/noclegi-warszawa-46008.html

Więcej naszych filmów znajdziecie na:
http://www.polskazdrona.pl/

Bądź na bieżąco i polub nas: https://www.facebook.com/polskazdronapl

Jesteśmy również na Instagramie @polskazdrona.pl https://www.instagram.com/polskazdrona.pl/

Powiązane wiadomości: