Stanisław Karczewski: Pałac Saski to miejsce wyjątkowe dla naszej dumy narodowej

Senator z ramienia Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski mówił na antenie radiowej Jedynki, że argumentów za odbudową Pałacu Saskiego jest bardzo dużo. – To miejsce wyjątkowe dla warszawiaków i Polaków, dla naszej dumy narodowej. Pierzeja zachodnia placu Piłsudskiego to miejsce, gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości okresu międzywojennego. Tam budowała się Polska niepodległa, polska państwowość – powiedział senator w audycji „Sygnały dnia”.
W budynku Pałacu Saskiego ma się znaleźć Senat, urząd wojewody mazowieckiego oraz muzeum polskiej historii „w pigułce”. – Będzie to przestrzeń otwarta, atrakcyjna. Chcemy tam zorganizować muzeum w pigułce, muzeum polskiej historii tak, żeby delegacje mogły w krótkim czasie zobaczyć, jak budowała się polska państwowość. Chcemy się tym chwalić. Chcemy, żeby to był taki magnes dla turystów z Polski i zza granicy – powiedział Stanisław Karczewski.
Inwestycja ma zostać ukończona na 110. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Powiązane wiadomości:

2 komentarze:

jarosław bielski
jarosław bielski:
Nabywaj prawdę, ale jej nie sprzedawaj - nabywaj mądrość, karność i rozum.
Patryk Gorny
Patryk Gorny:
Karczewski idiota... człowieku skoro chcecie żeby Polacy dobrze zarabiali to dajcie im pracować , anie rozdawać na prawo I lewo patologii!! I wciaz podnoszenie podatkow