Sting i Maciej Stuhr - Warszawa 2022 - "Demokracja została zaatakowana"

Sting i Maciej Stuhr - Warszawa 2022 - "Demokracja została zaatakowana"

Brytyjski wokalista Sting wygłosił w trakcie sobotniego koncertu w Warszawie krótkie przemówienie odnoszące się do (być może) wojny w Ukrainie. Przedtem jednak zaprosił na scenę aktora Macieja Stuhra, który tłumaczył jego słowa. Sting nazwał Polaka "bardzo znanym człowiekiem, szanowanym aktorem, działaczem i myślicielem".

Powiązane wiadomości:

37 komentarze:

Krzysztof Cegielski
Krzysztof Cegielski:
hmm - Pan sting sporo stracił - tym czymś i tym kimś - szkoda że nie pamięta jak brał pieniążki grając podczas kiedy mocodawcy atakowali Wolny kraj - masakra
Jacek k
Jacek k:
Sting uczy polaków co to demokracja. Może by opowiedział jak to UK potraktowało polaków w 1939r. A później jak podziękowało za pomoc w obronie ich kraju. Mógłby jeszcze wspomnieć co brytyjski premier mówił w w 1919r o przynależności do Polski Śląska. Jak się ma takich sojuszników to już wrogowie nie są potrzebni.
P B
P B:
Następnym razem, jak przyjedzie Bono z U2 i będzie wygłaszał mowę o demokracji, to koniecznie Wałęsa musi robić za tłumacza na scenie. ☝️🤷‍♂️
Barbara Długosz
Barbara Długosz:
Narracja w radio, bo czasem slucham, jest inna. Do czego innego nawiązują media. A juz się wkurzyłam , że Sting jest po złej stronie mocy. Ale niee! On mówi o tym co się dzieje na świecie, o nadchodzącej tyranii, o globalnym syfie.
Art
Art:
MATRIX 2.0….RÓB WSYatko co chce mózg centralny w UE !!!
Azeca 00
Azeca 00:
PO dalo Stingowi Pieniazki, zeby opowiafdal Bzdury. POwcy naprawde sa POdludzie. Przegrane Wybory naal w Dupie bola hahhahaha-
Tim Baker
Tim Baker:
👏👏👏
Marcin Kostyra
Marcin Kostyra:
Pane Sting, Pana przemówienie jest zaskakujące. Zaskakujące w swej nijakości. Nie powiedział Pan nic nowego i nic odkrywczego. To o czym Pan mówił, wie srednio rozgarniety nastlotek przed mutacją. Oczekiwałem od Pana czegoś głębszego. Nie wiem tylko w sumie czemu oczekiwałem tego od muzyka. Mój błąd.
Ewa Kuleta
Ewa Kuleta:
Jaką demokracja,to fikcja
Mit Ari
Mit Ari:
Czy Sting naprawdę nie mógł sobie znaleźć lepszego „tłumacza” niż towarzysz / lewak / globalista szczur ?
rusamene
rusamene:
Demokracja terefere
Kurwa
Sting
Ja pierdole
Andrzej Karaczan
Andrzej Karaczan:
😂😂😂🤣🤣🤣
Pablo Escobar
Pablo Escobar:
Ciekawe kiedy zrobia mu samobojstwo..
zetus01
zetus01:
Tekst wystąpienia Stinga i moje tłumaczenie ( nie podważam tym tłumaczenia Stuhra )

_Democracy is under attack. It is under attack in every country in the world. It is in a grave danger of being lost unless being defended, but democracy is messy, democracy is frustrating, democracy is often inefficient. It needs constant attention, constant adjustments, but it's still worth fighting for, because the alternative to democracy is a nightmare. The alternative to democracy is a prison, a prison of the mind. The alternative to democracy is violence, oppression, imprisonment and silence. That alternative is called tyranny. All tyranny is based upon a lie. The greater the tyranny, the greater the lie. Tyrant lies to the country, he lies to the world and most of all he lies to himself. Disagreeing to the tyrant risk imprisonment, torture and death. Yet this is what you must do, each of us. You must take that risk and defend our right to speak the truth. Our minds will not be imprisoned. We must defend our freedom to be ourselves in our minds, our bodies. The war in Ukraine is absurdity, based upon a lie. If you swallow that lie, the lie will eat us. The lie is terrified with the truth. The truth must be heard and we must not loose that battle._

Demokracja jest zagrożona. Jest zagrożona w każdym kraju świata. Jest śmiertelnie zagrożona o ile nie będziemy jej bronić. Demokracja jest nieuporządkowana, frustrująca, często jest nieefektywna. Wymaga stałej uwagi, ciągłej dbałości, ale nadal zasługuje na to, aby o nią walczyć, bo alternatywą do niej jest koszmar. Alternatywą dla demokracji jest zniewolenie, zniewolenie umysłu. Alternatywą dla demokracji jest przemoc, udręczenie, uwięzienie i uciszenie. Alternatywą tą jest tyrania. Wszystkie tyranie bazują na kłamstwie. Czym większa tyrania tym większe kłamstwo. Tyran kłamie w swoim kraju, okłamuje świat, a przede wszystkim okłamuje siebie. Ci, którzy nie zgadzają się z tyranem ryzykują uwięzieniem, torturami i śmiercią. Mimo to, to właśnie musicie robić, każdy w was. Musicie podejmować to ryzyko i bronić naszego prawa do mówienia prawdy. Nasze umysły nie zostaną uwięzione. Musimy bronić naszej wolności do bycia sobą w naszych umysłach i ciałach. Wojna w Ukrainie to absurd bazujący na kłamstwie. Jeśli przełkniecie to kłamstwo, to ono będzie was zżerać. Kłamstwo boi się prawdy. Prawda musi wybrzmiewać, bo nie możemy pozwolić sobie na przegranie tej bitwy.
Jarosław Kędzierski
Jarosław Kędzierski:
Demokracja wiadomo, ale Sting i Stuhr niech sobie grają muzykę i w filmach, bo taki populizm i trywializm to dla gawiedzi dobry, a im do środka staje . Zabrakło jeszcze Owsiaka z Tokarczuk i byłaby sałatka na dzisiejsze czasy - Banany w śmietance (podprogowo polaryzująca i antypolska) .
Mirek Hav
Mirek Hav:
Demokracie? 🙈🙉🙊
JacJ
JacJ:
Bravo Sting my heart sings to hear you confirm everything that many of us know!
Hermann Fabig
Hermann Fabig:
OBYDWAJ KONTROLOWANA OPOZYCJA
Włodzisław
Włodzisław:
A on nie miał z Polski wyjechać?
Lech Kowalski
Lech Kowalski:
Sting-👌👍✌✌👋👋👋
amstel bieeremil woznicq
amstel bieeremil woznicq:
Dziwnie to tłumaczy wczowa się za bardzo
Agnieszka Dąbkowska
Agnieszka Dąbkowska:
Maciej świetnie wczuwa się w rolę trybuna ludowego. Aktorem zawsze był dobrym. Popada chyba w lekką paranoję. A może to wielki talent do autokreacji. Szykuję się na stanowisko ministra kultury?
d ́buC
d ́buC:
tak
Jerzy /wild
Jerzy /wild:
Ze Stegny to?
woocioo
woocioo:
Chociaż o wojnie powiedział, że to fikcja zbudowana na medialnym kłamstwie. Brawo Stingu za przekaz.
Aldona Szałajko
Aldona Szałajko:
Stuhr nosi w klapie flagę Ukrainy, gościl Ukrainki w swoim domu ,teraz Sting słusznie zresztą mówi, że ta wojna to ściema. Idol Stuhra mówi, że ta wojna to kłamstwo, co Pan na to Macieju Stuhr .?
An R
An R:
Brawo Sting 👍👍
Art
Art:
😂😂😂😂😂 PAMIETAJ. OGLĄDAJ TYLKO TVN i CZYTAJ GW. BĄDŹ POSŁUSZNY !! SŁUCHAJ SIĘ SYSTEMU!!! TYLKO IE I GERMANY SĄ DOBREM DLA COEBIE. NIECH ŻYJE PRAWOZADNOSC !!!!
Cin Cin
Cin Cin:
następny "geniusz" co mu się apelowanie do światła włączyło😂
Pawel Strozynski
Pawel Strozynski:
jak to mozliwe ze te slowa przeszly przez Sztura gardlo ???
Mariola M
Mariola M:
Niech pojedzie z koncertem na Ukrainę...za darmo oczywiście...i Stuhr też...jako wolontariusz...
Zbigniew Zagórski
Zbigniew Zagórski:
Co to jest demokracja? Artysta powinien zaśpiewać, co mu na wątrobie leży, a nie robić wiece polityczne. Obecność na scenie Macieja Stuhra, wiele wyjaśnia.
Artur Dąbrowski
Artur Dąbrowski:
Biedny Kaczyński! Jak on tego nie zablkokował? 🤔
Arkadiusz Górnik
Arkadiusz Górnik:
pytanie Jarku i panie Mateuszu proszę posłuchać bo to do was.
Beata Herrle
Beata Herrle:
Jestem wdzięczna za udostępnienie fragmentu z koncertu Stinga. Obaj panowie zrobili kawał dobrej roboty. Moim skromnym zdaniem nie powinno się umożliwiać komentowania. Nie rozumiem po co ludzie używają tyle nienawiści do Stinga lub Sthura zamiast po prostu wysłuchać i pomyśleć o czym się śpiewa lub mówi na scenie. Muzyka, liryka jest i była zawsze możliwością przekazu dla większości ludzi. Jak ktoś nie lubi lub nie rozumie niech po prostu przemilczy i obejrzy coś innego. Wolna droga.
Kaz Banks
Kaz Banks:
Pieniądze od Rosjan popłynęły szerokim strumieniem m.in. na konto Macieja Stuhra, który został gwiazdą rosyjskiego serialu „Bezsenność”. Gra w nim twardziela przypominającego Władimira Putina. Ulubieniec Moskwy zaszczycił ostatnio galę w prowincjonalnej Warszawie i wesoło zakpił sobie z „żołnierzy przeklętych” oraz tupolewa, z którego mają „tu polew”. W ambasadzie rosyjskiej byli ponoć zachwyceni.
Nicram Yan Chuck
Nicram Yan Chuck:
dwa barany na jednej scenie