Superbakteria w Polskich szpitalach. Czy może być zabójcza?

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/superbakteria-w-polskich-szpitalach-czy-moze-byc-zabojcza/6l8ydry

W Polsce wzrasta liczba osób zakażonych i nosicieli bakterii „New Delhi”, nazwanej „superbakterią". Potoczna nazwa Klebsiella pneumoniae NDM oznacza, że jest oporna na wszystkie znane człowiekowi antybiotyki. U większości ludzi bakteria znajduje się w jelitach i jest niegroźna, jednak w pewnych warunkach u osób podatnych na zakażenia uaktywnia się i powoduje wyniszczenie organizmu, uderzając np. na płuca, czy układ moczowy. Bakteria "New Delhi" po raz pierwszy w Polsce pojawiła się kilka lat temu. Od tamtego czasu przenika do środowiska i rozprzestrzenia się poza szpitale. Zobacz, co na ten temat mówią eksperci z Narodowego Instytutu Leków w Warszawie.

7 komentarze:

TV
TV:
Zdrowe, życie, zdrowe jedzenie, ograniczenie kontaktów z ludżmi, unikanie miejsc o dużym skupisku ludzi w tym przychodnie, szpitale, supermarkety, kina, teatry...itd....to jest recepta na nowe bakterie....
Mojgłos
Mojgłos:
Co mam robić, już 4 raz w ciągu roku na nią choruje. Proszę o pomoc.
Jan Kowalski 85
Jan Kowalski 85:
A dzisiaj (13.03.2020) dodatkowo koronawirus.
Karina L
Karina L:
A może to wina Nielegalnych Uchodźców z AFRYKI których coraz więcej pojawia się w Warszawie. Ja się PYTAM, kto ich SPROWADZA do POLSKI. Dlaczego nie są KONTROLOWANI i zatrzymywani do wyjaśnienia skąd znaleźli się w Warszawie i w różnych miejscowościach naszego Kraju???
Eugeniusz Biernacki
Eugeniusz Biernacki:
Nie bój się bakterii New Dehli.Jedz czosnek niedźwiedzi.https://www.youtube.com/watch?v=Tx6ybmUBO3s
Legatus Genu
Legatus Genu:
To nie z Afryki to z Indii.A ja nie chcę zachorować jest na to jakiś lek ?!?!
Karina L
Karina L:
SKĄD przyszła ta BAKTERIA, czy to z UKRAINY