System Edukacji(Indoktrynacja)

...
Nuta : http://soundcloud.com/rob-vector/beginning-of-the-end-of-history-original-by-nine-inch-nails
Tłumaczenie: Jan Greczyński

Charlotte Iserbert
Jan Irvin

Jim Marrs
Peter Joseph
Jordan Maxwell
David Icke
Ben Stewart
Piotr Jaroszyński

100+ komentarze:

Michał Skórski
Michał Skórski:
Też na matematyce dochodziłem do wyników w 2-3 minut własnym sposobem, nie miałem nawet możliwości wytłumaczenia jak bo to od razu było źle! choć wynik zawsze był ten sam co reszty klasy po 40 minutach obliczeń : )
Zakonserwowany Liberał
Zakonserwowany Liberał:
Obejrzałem ten film, ponieważ nie poszedłem dziś do szkoły.
Jakub Krupa
Jakub Krupa:
Ślepym wkuwaniem nie zwiększysz swojej inteligencji lecz tylko i wyłącznie wiedzę. Szkoła nie nauczy cie twórczego myślenia, a uważam ze jest to dużo lepsze niż bezrozumne kucie na pamięć. Zastanówcie się chwilę, gdyby taki np: Einstein nie poddał w wątpliwość praw Newtona, ślepo przyjął je za pewnik, to nie stworzyłby zalążków fizyki kwantowej. Nie znalibyśmy energii drzemiącej w atomach, która to energia jest nam teraz tak potrzebna. Dzisiejszy system edukacji uczy cie, żebyś trzymał się przyjętych paradygmatów. Pomyślcie nad tym chwilę.
szymesss1
szymesss1:
Podpisuję się pod tym, całym serduchem i doświadczeniem, jakie mam.
Gosia Kiełbowicz
Gosia Kiełbowicz:
Szkoła już dawno przestała nauczać! 
TummaVic
TummaVic:
Niestety jest w tym sporo prawdy. Ktoś już podał tutaj przykład z lekcją j.polskiego i interpretacją wierszy. Prawda jest taka, że ta "interpretacja" to nic innego jak próba trafienia w klucz odpowiedzi. Młody człowiek nie może interpretować czegoś (w tym wypadku wiersza) na swój sposób. Znaczy może, ale zazwyczaj własna interpretacja równa się z oceną niedostateczną, ponieważ nie myśli w sposób jaki system edukacji sobie zażyczył. A czy właśnie młody człowiek nie powinien rozwijać się intelektualnie? Czy nie powinien mieć własnego zdania, które potem będzie potrafił w jakiś sposób uargumentować?
Można też się zastanowić nad tym dlaczego szkolnictwo opiera się w dużej mierze na teorii i wkuwaniu, zamiast na wykorzystywaniu tej teorii w praktyce.
Klub Małoobrazkowców
Klub Małoobrazkowców:
Szkoła to dobre miejsce eksperymentalne dla nauczycieli , pedagogów , jajogłowych .Znałem wielu olimpijczyków ,którzy po wyjsciu ze szkoły nie mogli się dopasować bo byli sztywniakami umysłowymi wiec poszli na taksówkę albo nalesnikarnie otwierali , również ze zmiennym szczęściem
Klub Małoobrazkowców
Klub Małoobrazkowców:
Coś o tym wiem , w szkole dyskutowałem za dużo , dziś mamy internet , tu: yt ,mozna się wymieniać informacjami , dawniej musiałeś jedynie coś wiedzieć , dużżżo wiedzieć , jak ktoś dyskutował to go wysyłano na borowanie do stomatologa . Rozumiecie teraz?
fasdkl;sfg
fasdkl;sfg:
Ze szczególną dedykacją dla pani Katarzyny Hall która zniszczyła polską edukację i miała wczoraj urodziny !!!
Laura From Poland
Laura From Poland:
Zgadzam się z tym filmikiem w 100% dzieci po 12 latach nauki w szkole nie są przygotowani do życia. Uczy się rzeczy zbędnych. Zwykłemu człowiekowi w dobie internetu do życia potrzebne jest nauczenie czytania, pisania oraz prostego liczenia. Reszte ludzie dowiedzą się sami z internetu.
bartek kot
bartek kot:
Nie idę jutro do szkoły !
Quadrado
Quadrado:
CO TO ZA MUZYKA W TLE???
Mad Sam
Mad Sam:
@Szeptun Słuchawki2win ^^
Michal528
Michal528:
@d0zo /watch?v=2mKKi_2rrYM
Polish Warrior
Polish Warrior:
Człowieku...
synterr
synterr:
~3:35: Dolinie Silikonowej? Chyba dolinie krzemowej. Silicon to krzem a nie silikon ;P
kamienable
kamienable:
Dokładnie. Taki system np. proponuje dziś The Venus Project. Polecam przyjrzeć się temu pomysłowi, bo myślę, że naprawdę warto...
Klub Małoobrazkowców
Klub Małoobrazkowców:
7 : 30 i co z tego że przeczytają książkę , jedna w tygodniu skoro robią to bezrefleksyjnie :)
1987filozof
1987filozof:
uważam, że 1 książka na miesiąc już jest OK, wychodzi nam wtedy, że przeczytaliśmy 12 w ciągu roku, a jak na początek to dobry wynik :)
hubert wasserman
hubert wasserman:
Samo czytanie to za malo zeby rozwinąć kreatywnośc
Wyslannik New World Order
Wyslannik New World Order:
Sa 2 proste powody czemu obecny system tzw ,,edukacji'' jest caly czas taki:
1. Oni nie chca aby ludzie mogli sie rozwijac i poznawac tajemnice swojego istnienia
2. Latwiej sie manipuluje osobami nie posiadajacych ,,prawdziwej wiedzy''
HuSaR PL
HuSaR PL:
jak dołączyć?
qwerty
qwerty:
może ktos odczytać napis w 1:26?
Kualsky
Kualsky:
Zastanówcie się nad sensem sprawdzania wiedzy w formie testu/sprawdzianu czy jakkolwiek innej w typowych szkołach. Tak naprawdę sprawdza ona możliwości bezkrytycznego odtworzenia materiału w warunkach określonego stresu/zdenerwowania. Jakby sytuacje w których musicie się wykazać wiedzą bez pomocy z zewnątrz zdarzały się zajebi*cie często !
Tomasz Hardy
Tomasz Hardy:
Czy wszystkie materiały mogłyby mieć ten sam poziom głośności, do chuja? Gdy oglądam je o drugiej w nocy to chciałbym nie musieć ciągle trzymać ręki kontroli głośności by nie obudzić domowników i sąsiadów.
LEGO MANIAK
LEGO MANIAK:
Dolina silikonowa XDDDD
SlicznaEwelinka
SlicznaEwelinka:
Czy można znaleźć ten filmik bez głupawej muzyczki w tle? Strasznie przeszkadza w odbiorze.
Gracz Pierwszy
Gracz Pierwszy:
czytanie nie ma nic z tym wspólnego
Sylwia Pajor
Sylwia Pajor:
Bardzo ciekawy i pełen napięcia film ukazujący historię edukacji. Polecam
Rtoipasaluk
Rtoipasaluk:
u nas poziom szkolnictwa jest "wysoki", na pewno wyzszy niz w Stanach i innych tego typu. Coz z tego jednak kiedy zeby zdac jakis test trzeba dobrze zakuc, a zeby zdac nastepny trzeba zapomniec o poprzednim i zakuc ponownie drugi
WaitForChanges
WaitForChanges:
świetny materiał
Karpik
Karpik:
ludzie nie piszcie, że szkola już dawno przestala nauczać czy coś podobnego. Jak w tym filmiku mówili, że to jest zrobione tak byśmy właśnie byli analfabetami itp. by mogli nas ukierunkować i władać nami tak jak oni tego chcą "rząd" oraz najbogatsi ludzie na świecie pamiętajmy o tym.
Ewa Dziadosz
Ewa Dziadosz:
ale z drugiej strony: co jest złego w rzetelnych rzemieślnikach?
MrWrobelekElemelek
MrWrobelekElemelek:
nie tylko ważne ile , ale przede wszystkim CO się czyta...
jumanji 1980
jumanji 1980:
Smutne ale prawdziwe ...
rogalmr
rogalmr:
Gdzie dokładnie w tym filmie widzisz manipulacje?
M0rfeusz
M0rfeusz:
Tak powinna być chyba Dolina Krzemowa, co nie?
Cyrus Cyrus
Cyrus Cyrus:
Najsmieszniejsze jest to zevten material sam jest indoktrynacja (w swietle tego co mowia).
Rownie dobrze mogla by to byc material promocyjny drukarni.
HippoPL
HippoPL:
Do autora który zapewne tłumaczył filmik: Nie dolina silikonowa tylko krzemowa :)
theGrabix
theGrabix:
Jeśli chodzi o czytanie: /watch?v=QwwWMXokm4Q
Eljot79
Eljot79:
Trzeba interpretować według klucza - to oczywiscie zabija twórcze myślenie, ale nie zmienia to aktu że dzięki szkole ludzie czytają.
Eljot79
Eljot79:
Hehe, to niezaprzeczalna wada. Ale ludzie nie wiedzieliby nawet że coś można interpretować gdyby nie powiedziano im w szkołach.
Kosma Deus
Kosma Deus:
może dlatego niektóre dzieci tak źle czują się w szkole, nikt nie wie dlaczego, a to im nierzadko łamie życiorysy
MsZuza16
MsZuza16:
Najgorsze jest to ze psychopaci i twórcy tego systemu wychowali bydło które kontroluje inne bydło aby nie wychylało się z szeregu to tez piramida wiedzy .
Sposoby takie jak chytrość i pochlebstwo mające na celu wyzwolenie się spod władzy pana sa bardziej poniżające niż ślepe posłuszeństwo"
Zniewolenie to cena jaka trzeba płacić za nieznajomość prawdy lub za brak odwagi w jej głoszeniu.Największą bronią szatana jest strach, który uda mu sie zaszczepic w ludzkim sercu: niepokój, lek, obawy… prowadzące ku wątpliwościom, brakowi zaufania
Jakub Bogucki
Jakub Bogucki:
weź nie spamuj co?
Jarosław Kuczyński
Jarosław Kuczyński:
Zważywszy na zestawienie procentowe przedstawione na filmiku ( nawet jeśli przesadzone), dobrze się stanie jeśli nie czytający wcale sięgną chociaż po "Poczytaj mi mamo".
Martinna Gallop
Martinna Gallop:
Bądźmy niczym lalki i myślmy o bogactwie! ATAKUJĄ NAS ZE WSZYSTKICH STRON! BRAK MYŚLENIA PRZEMIENI NAS W ŻYJĄCE ROBOTY SŁUCHAJĄCYCH INNYCH. NIEZALEŻNOŚĆ I KREATYWNOŚĆ SĄ ATAKOWANE PRZEZ MEDIA I CAŁY OTACZAJĄCY NAS ŚWIAT!
Eljot79
Eljot79:
książki nie mają być ciekawe tylko pożywne.
MrKosiej
MrKosiej:
Jest w tym trochę prawdy, ale patrząc na to z innej strony, możemy zobaczyć że gdyby wszyscy ludzie zaczęli myśleć wolno i robić co tylko się komu podoba to system by upadł. Cała gospodarka. Nie było by praktycznie komu pracować. Dzisiejsze życie jakie znamy przestałoby istnieć. Nie było by podstawowych rzeczy dzięki którym żyjemy tak jak żyjemy. Cofnęlibyśmy się sporo lat wstecz. Każdy musiałby dbać o siebie. nikt nie chciałby się nikomu przyporządkować. Więc ja uważam że bez "omamiania ludzi" rząd nie mógłby prowadzić sukcesywnego zarządzania krajem i rozpoczęło by się coś w stylu anarchii. Że tak powiem, są figury i są pionki. Ale nie tylko, To było by za proste. Dlatego są jeszcze pionki które nie dadzą się omamić i za wszelką cenę będą się starać myśleć bez ograniczeń. Wtedy dążą do bycia figurami albo ludźmi wyśmianymi i niedocenionymi, oczywiście przez inne pionki które mają już wpojone różne zachowania i informacje. Mogą jednak udawać pionki i być figurami z ukrycia. Trochę skomplikowane, ale dla takich ludzi powinno się udać. Także jeśli jesteście na tyle wytrwali, wolno myślący, kreatywni i nie dacie sobie wpoić że jesteście stworzeni do pracy, to macie szanse zostać kimś więcej niż przeciętny człowiek. Lecz jeśli nie macie w sobie tego czegoś, to lepiej dla wszystkich będzie jak zostaniecie po prostu zwykłymi pionkami.... Uff ale się rozpisałem. Ciekawe czy ktoś przeczyta :P
yyou888
yyou888:
Wydaję mi się że można zmienić system edukacji na ROZWÓJ Indywidualny Jednostki, myślę tu o indywidualnych zajęciach z Miszami w swoim fachu, ukierunkowaniu specjalizacji (lub kilku) , dążenie do perfekcji. Mi by odpowiadało <3 jest to droga wizja
K K
K K:
System edukacji od podstawówki po np Polibudę ma za zadanie nauczyć wykonywania przez człowieka, bardziej lub mniej skomplikowanych procedur z jednoczesnym zabiciem zdolności logicznego myślenia i zastąpienia go mechanicznym magazynowaniem i odtwarzaniem. Male dzieci, które są takie niby " głupie" bo nie do końca wykształcone, potrafią same nauczyć się obsługi skomplikowanego urządzenia i jego funkcji bez pomocy instrukcji . gdzie dorosły wykształcony ślęczy i nic ni pojmie.
alchymistaXVII
alchymistaXVII:
Polecam Ci mojego bloga ifikles na wordpressie (nie podaję linka, bo youtube mi to uniemozliwia
ElectricGuitarManPL
ElectricGuitarManPL:
ja czytam powolutku, dwie-trzy różne książki na dzień tj. najpierw jedną, później inną.
NekroFox
NekroFox:
Najbardziej mnie załamują "interpretacje" wierszy na lekcji języka polskiego. Uczeń zinterpretuje po swojemu to jest źle, prawidłowa interpretacja jest taka jaką powie nauczyciel.
PRLrox
PRLrox:
jeśli nie masz wrodzonej umiejętności myślenia to nie ważne co czytasz
LadyBea
LadyBea:
Miałam to szczęście, że gimnazjum, do którego chodziłam było "zreformowane", czyli uczyli nas myślenia zamiast wkuwania. Pamiętam, że na j.polskim każda interpretacja wiersza była dobra (z wyjątkiem ewidentnych głupot), a na historii mieliśmy znać tylko najważniejsze daty, w pozostałych orientować się co do dekady lub wieku, do tego każde wydarzenie historyczne było traktowane jako coś co miało przyczynę i skutek, które to mieliśmy umieć wyjaśnić własnymi słowami na sprawdzianie. Mam nadzieję, że do tej pory tak tam jest. A potem przyszedł czas na liceum i stary system zakuć-zdać-zapomnieć z wisienką na torcie w postaci przygotowań do wypracowania maturalnego opartych głównie na nauce wyczucia jakie odpowiedzi mogą znaleźć się w kluczu. Aż odechciewało się uczyć czegokolwiek. Dopiero po zakończeniu państwowej edukacji powrócił głód wiedzy.
Eljot79
Eljot79:
zbastuj wulgarny chamie
W. W.
W. W.:
wg mnie za mocne, plątanie się w szczegółach, lecz jeżeli mowa o samym przyswajaniu wiedzy - co prawda, to prawda, gdy interpretuję poezję na własny sposób (a nie ten, któy opisany jest w podręcznikach) to nauczyciel zaprzecza i poprawia, choć sam podkreśla, że każdy ma PRAWO do własnego postrzegania świata :/ Aż płakać się chce, jak widzi się tę całą "tonącą głębię intelektualną" podsumowaną i skondensowaną w takich mocnych słowach :'(
szczesniak87
szczesniak87:
ten podklad muzyczny jest tu potrzebny jak dziwce majtki,
inrytuje strasznie
Łukasz Narloch
Łukasz Narloch:
No na przykład zrobiłem zadanie na lekcji inaczej niż reszta klasy ale efekt uzyskałem ten sam to nauczycielka powiedziała że to źle i 1 wstawiła. Tak to się teraz zabija indywidualność.
Eljot79
Eljot79:
Absurdalne jest twierdzenie końcowe filmu, że system edukacji odpowiada za to że ludzie nie czytają książek. Prawda jest taka że system edukacji zmusza do czytania, w końcu omawia się lektury, analizuje wiersze, etc. Gdyby nie lekcje polskiego, 90 proc. Polaków nie przeczytałoby w życiu żadnego wiersza.
barsorrro
barsorrro:
Na pewno indoktrynacja bije w oczy z tego filmiku. Ludzie nie czytają i głupieją głównie z powodu nadmiaru bodźców i wielkiej łatwości dostępu do bodźców najłatwiejszych w odbiorze, trafiających w podstawowe instynkty. Masowa zkoła nie jest w stanie kształcić czy wychowywać człowieka w jego jednostkowej indywidualności; ma ona za zadanie przedstawić mu podstawowe fakty oraz metody ich analizy i syntezy.
Śmieszy, tumani, przestrasza, ot co można powiedzieć o tym dziele.
drlex
drlex:
Jest trochę ironiczne, że filmik ma formę takiej samej indoktrynacji. Muzyka, specyficzne urywki filmów itp. Wszystko by nadać ten specyficzny klimat wiedzy tajemnej. Czepiam się formy to na pewno. Co do treści to sugerowanie, że ludzie mają czytać nie mówi nic o tym co mają czytać. Polecam "Practical Anarchy" by Stephen Molyneux. Książka do pobrania za darmo.
alchymistaXVII
alchymistaXVII:
W sprawie piostępu cywilizacyjnego dobrze byłoby podać jakies przykłady. I prosze zdefiniować pojęcie "postep"
Taki tam user
Taki tam user:
Problem polskiego systemu edukacji polega na tym, że większość wiedzy jest śmieciowa oraz niedostosowana indywidualnie. Nawet w technikum są przedmioty kompletnie niezwiązane z zawodem. A co do tego filmu, to jest on dość średnio mądry, bo czytanie książek nie jest wyznacznikiem tego czy ktoś stanie się inteligentnym.
yyou888
yyou888:
edukacja zawsze była straszna ! gdy wiedziałam coś więcej, tworzyłam coś nowego byłam karana, tak samo jak bym nic nie wiedziała =/ do zerówki przerażała mnie głupota (podporządkowanie) rówieśników, myślała że tylko udają. Niestety moi rówieśnicy szybko weszli w system =( nie mają nawet wolności myślenia, ani wyboru
SuzieTheSociopath
SuzieTheSociopath:
Śmieszne. Zabawne, wszystko... Najśmieszniejsze jest to, że w całym tym 'przebudzaniu' ludzie trochę się już gubią... Dwa, może trzy lata temu toczyłam naprawdę zaciekłą, jednoosobową walkę z systemem szkolnictwa. W swojej szkole. Nie rozumieli mnie ani znajomi, ani nauczyciele. Ani tym bardziej psycholog. Największy komplement brzmiał: "najgorsze jest to, że ona ma rację... Ale co my możemy zrobić?', ech. Nie interesuje mnie polityka, ale jako człowiek - chcę wolności, a nie dopasowywania się.
Adrian Sprawka
Adrian Sprawka:
8:08 "... Bo to umiejętność płynnego czytania sprawia, że potrafimy przyswajać sobie wiedzę ..."

No nie do końca ojciec.

8:45 " ... Kto się chce obronić musi czytać, przynajmniej jedną książkę tygodniowo, aż odkryje radość i sens czytania. Dopiero wtedy społeczeństwo się obudzi i odrodzi."

Jedna książka tygodniowo ?
Mało w tym polotu, sucha proza i zapewnienia, że zmądrzejemy i będziemy żyć szczęśliwie. Składasz obietnice niczym nauczyciel w szkole. Nie skłoniłeś mnie do przeczytania książki, tylko do krytycznej oceny twoich wypowiedzi.

Reszta materiału ludzi wypowiadających się w tym filmie jest okej.
waldi aldi
waldi aldi:
Lepiej nie czytać NIC, niż łykać GÓWNO.
Tomasz Sitek
Tomasz Sitek:
To się ogólnie zgadza, nie podali szczegółów było by za długie i nudne. Sprawa jest bardziej skomplikowana bo nie chodzi tu tylko o pruskich oficerów. Wielki temat, ale idea budowy patriotyzmu całego narodu przez system edukacji to pomysł Napoleona skopiowany przez innych
D A
D A:
Mamy publiczne biblioteki, więc ruchy i czytać książki. Ja jestem tylko nastolatkiem, ale w tym roku przeczytałem ponad 20 książek. Do roboty.
Gracz Pierwszy
Gracz Pierwszy:
tak jest, już w podstawówce się z tym spotkałem gdy zacząłem zadawać pytania odnośnie grawitacji
rogalmr
rogalmr:
Konkrety proszę. Idąc takim tokiem rozumowania wszystko jest manipulacją, każde wystąpienie, pojedyncze słowo, nawet twoje komentarze są manipulacją bo starają się zdyskredytować film.
Vayda Vibrations
Vayda Vibrations:
dokladnie......dla mnie to takie oczywiste.......oby wiecej ludzi przejrzalo na oczy i serce....
Gorbi Masta
Gorbi Masta:
 jak sam podałeś przykład języka polskiego to jest najlepszy przykład podporządkowania sobie młodych umysłów ponieważ nauczyciel chce aby uczniowie myśleli tak samo jak on jeżeli będą myśleć tak jak on to będą myśleć tak jak wszyscy jeżeli myślą tak jak wszyscy to wyszscy idą tym samym utartym szlakiem nie wnosząc nic nowego nic swojego powtarzają te same brednie bez możliwości wykazania się bez możliwości pokazania że nie każdy rozumie tak samo wiersz tekstu bądź cały tekst żeby śmieszniej było czemu człowiek (autor) który napisał dany tekst nie może zdać matury ze swojego tekstu chodź dobrze wie co miał na myśli pisząc go? proste ponieważ ci z góry chcą aby wszyscy myśleli tak samo aby łatwo się nimi sterowało mają swój twardo ustalony klucz odpowiedzi i wszyscy mają myśleć tak samo nawet dany autor 
Tomsza7
Tomsza7:
Jak byłem w technikum uczeniem na lekcji historii miałem taką o to sytuację: pani spytała gdzie występował język na danym obszarze na mapce zgłosiłem się, że owy język występował w Azji (chodziło o Arabie Saudyjską) nie tylko ja tak uważałem. Nauczycielka kazała wstać wszystkim uczniom którzy uważają, że Arabia Saudyjka należy do Azji. Wstało chyba 5 osób na 34. W tym ja, nauczycielka zaczęła się na nas wydzierać że "ARABIA SAUDYJSKA TO AFRYKA!!!" . JAKI ŻAL.....
Tomsza7
Tomsza7:
dziś na uczelni ekonomi dyrektor działu ekonomii powiedział cytuje "wartość pieniądza funta i wartość złotego jest takie samo" myślałem że jebnę i tłumaczę że 1 funt to około 5 zł a on na to że to "waluta" i mówię że jak rząd osłabia polski złoty to mniej mogę za niego kupić  bo jest mniej warty (pusty pieniądz)  to twierdzi "że to nie prawda" inny wykładowca twierdzi"że im polski złoty jest słabszym większy import" nic dziwnego bo Niemcy i inne zachodnie kraje kupują polskie produkty np. pralki kuichenki itp. za bezcen i potem się dziwą czemu ten kraj zwany polską jest taki poroniony albo popaprany albo powiem brzydko POPIERDOLONY!!!!  jak tak nasz uczą to niech się nie dziwą, że jest taki wszech ogarniający śmierdzący i powszechny i co gorsza akceptowalny społeczny BURDEL.................
Anardia A
Anardia A:
Tu nie chodzi tylko o samo czytanie, tylko o kwestionowanie tego, co jest napisane. Jeśli dużo czytasz i masz jakieś pojęcie na dany temat, to możesz spokojnie wysuwać jakieś wnioski. Źródła historyczne są często skomplikowane i na nic się nie zdadzą, jeśli nie będziesz miał jakiejś wiedzy z tego zakresu, którą możesz wynieść z książek historycznych.
alchymistaXVII
alchymistaXVII:
Schizofrenio, to nie jest prawda. Zalezy to od talentu czytelnika. Ja zacząłem czytac od źródeł, a potem śmiałem się z bzdur wypisywanych w książkach.
My faceci uczymy sie w biegu - to jest różnica w potrzebach edukacyjnych chłopców i dziewcząt. Obecne szkolnictwo przeznaczone jest dla dziewczynek. Chłopcy coraz rzadziej kończą wyższe studia, a dziewczynki coraz częściej. Trend jest ogólnoświatowy.
Tak więc: czytajcie źródła. Jeśli chcecie mieć wolny umysł od śmieci.
PIT NIP
PIT NIP:
MASS MEDIA CORAZ CZĘŚCIEJ SĄ WYKORZYSTYWANA DO SIANIA DEMORALIZACJI I ZEPSUCIA : " Kto zaś zgorszy jednego z tych małych, którzy wierzą we mnie, lepiej będzie dla niego, aby mu zawieszono u szyi kamień młyński i utopiono go w głębi morza (7) Biada światu z powodu zgorszeń!......., lecz biada człowiekowi, przez którego zgorszenie przychodzi." - ewangelia Mateusza 18:6-7 = = = = = = =google : WIECZNE ŻYCIE NA ODNOWIONEJ PLANECIE ,-- były ksiadz biblia a doktryny rzymskokatolickie
%

%
%
Zaqu
Zaqu:
Ciekawe jak miało by się to odnosić do Polski, raczej zwichnięta teoria, poza tym co to za wpajanie wartości, fundamentalnie wiem co jest dobre a co złe, nie czynię innemu człowiekowi krzywdy więc gdzie tak naprawdę ta Indoktrynacja?
W wojsku była by możliwa, dlatego że, mamy do czynienia z rozwiniętym człowiekiem niekoniecznie mądrym, a to jest podstawa do wpajania innych wartości i zmiany poglądów...
Adam Pietrzykowski
Adam Pietrzykowski:
Film tendencyjny, większość jego tez to nadinterpretacja faktów (edukacja jako system podporządkowania) lub pomieszanie myślenia życzeniowego z rzeczywistością (biadolenie nad stanem czytelnictwa). Rzeczywistość jest o wiele prostsza. Większość ludzi (krzywa Gaussa) zawsze będzie zadowalać się prostym życiem bez ambicji poznawczych. I żadna edukacja tego nie zmieni.
radziej1408
radziej1408:
No to nie jest do końca takie proste, jasne zgadzam się z tym filmikiem, tylko znowu nie można popadać w skrajność, bo w sumie wszystko jest indoktrynacją, jasne, że uczą nas czego uczą w szkołach tylko nie zawsze należy przypisywać aż tak skrajne ideologie. Równie dobrze mogę stwierdzić że ten materiał też jest indoktrynacją. Nie cenie systemu edukacji i coś w tym na pewno jest co tu zostało powiedziane, tylko nie popadajmy w skrajności
Anardia A
Anardia A:
Tak, źródła są ważne. Na nich opierają sie wszystkie książki, ale to nie znaczy, że są złe tylko przedstawiają inny punkt widzenia. Każdy może źródła inaczej odbierać. Zależy o jakich też źródłach mówimy.
Nie wkładaj chłopców i dziewczynek to tych samych worków, każdy jest inny i ma różne potrzeby. Ja też sie uczę w biegu, ale nie sądzę, by obecne szkolnictwo było dla kogokolwiek przeznaczone.
Tomajev
Tomajev:
"Nie pozwalajmy się indoktrynować! Czytajmy książki!"
A czymże jest czytanie książek, jak nie PRZYSWAJANIEM CUDZYCH MYŚLI?
Nie neguję tutaj samego czytania, tylko zwracam uwagę na fakt, że czytając to, co napisał ktoś inny, nie wyrobimy sobie własnych poglądów, tylko przyjmiemy cudze.

Jeśli chcemy ochronić dzieci przed indoktrynacją, musimy, jako rodzice, uczyć je krytycznego myślenia, oceniania tego co widzą i ciągłego pytania "dlaczego robimy tak, a nie inaczej?"
infeltk
infeltk:
7:51 co ma wtórny analfabetyzm do ilości przeczytanych książek?! Książki to nie jedyny nośnik informacji, jest jeszcze słowo pisane w Internecie! Nie wszyscy mają ochotę czytać poezję lub wypociny Mickiewicza czy prostą beletrystykę. Ludzie mają też zainteresowania, które mogą zaspokajać, to nie te czasy, gdy można było czytać ksiażkę przygodową lub podróżniczą - teraz można brać nadgodziny i odłożyć na podróż życia zamiast marzyć przy stronicach. Więcej ludzi też uprawia sport co ma wpływ na czytelnictwo.
8:50 - przypomina mi to debilizm dawnego znajomego: do końca roku obejrzę 100 filmów :-D Ważna jest jakość a nie ilość.
Arusiek90
Arusiek90:
A i tak i tak w dobie powstawania coraz lepszym robotów i innych maszyn, ludzie pracujący w fabrykach są coraz mniej niezbędnymi dla elit. I pewnie to będzie głównym powodem zmniejszenia populacji. "Depopulacji"-czyli zwykłego wymordowania milionów ludzi. Po co komu ponad 7 miliardów ludzi na planecie gdy wystarczy 1 miliard? Poza tym, łatwiej zapanować nad taką ilością ludzi.
TheTolekBB
TheTolekBB:
Ale pitolenie, kto chce się uczyć to będzie to robić kto nie chce zostanie matołem do końca życia podatnym na indoktrynację czy to kościelną czy partyjną lub medialną gotowy do "ciemny lud to kupi", ludzie sami są sobie winni i nie ma to nic wspólnego z systemem edukacji, w dzisiejszej dobie internetu żadna informacja nie może być ukryta, od tych oczywistych do tych niewyobrażalnych jaką jest np. ten film. Ps. wychodzi na to że to "komuna" kształciła najlepiej bo ludzie się jednak zbuntowali....
Janusz Wlodarczyk
Janusz Wlodarczyk:
W tym filmie caly czas sugeruje sie, ze to panstwo jest winne zanizaniu poziomu edukacji i ze to socjalistyczne panstwo chce wychowac poslusznych robotnikow, zolnierzy, ktorzy nie mysla tylko pracuja.A przeciez tak naprawde, to skorupowane panstwo, jest na uslugach elit i w ich intersie rzadzi>kapitalistow i bankierow! Przypomne tylko, ze w PRL edukacja byla na duzo wiekszym poziomie i dla wszystkich za darmo!!! a ludzie nie byli tak posluszni, jak teraz po transformacji ustrojowej w 1989 rok .Typowy material zeby ludzia macic w glowie!
Godefroy
Godefroy:
Ja pierdole co to stek bzdur...
Krzycho
Krzycho:
Co jest złego w tym, że system edukacji uczy człowieka rzeczy które są potrzebne do życia w danym społeczeństwie. To nie system edukacyjny tworzy bezmyślnych kretynów, tylko telewizja, internet, brak perspektyw i brak edukacji rodziców. Niestety musisz osiągnąć "jakiś" poziom inteligencji odsiadując swoje w ławce i trenować swój mózg wkuwaniem wiedzy mniej i bardziej potrzebnej, by po 10 latach móc uważać siebie za inteligentną i indywidualną jednostkę, która sama zdecyduje czy chce się dalej edukować  i czy dalszy rozwoj jest mu potrzebny do egzystencji. Indywidualiści, geniusze i samouczki stanowią 1/5600 populacji kretynów. Ludzie nie czytają książek, bo w podstawówce nie czytali. Rodzice nie czytają to i dziecko nie czyta. Kto tu ostateczne jest problemem? system edukacji? szkoła nie pozwala wam czytać? biblioteki są na każdym osiedlu. Rejestracja zajmuje 10 minut. Idz czytaj i sie rozwijaj.
Bartek Krusznicki
Bartek Krusznicki:
Największą indoktrynacją to jest ten materiał. Żadnych konkretów, żadnych źródeł, groźna muzyczka i abstrakcyjne widoki smutnych ludzi. Przez 10 minut powtarza się wątek "system indoktrynuje dzieci bo indoktrynuje dzieci poprzez indoktrynację". I co, miałem poczuć się teraz "wtajemniczony"? Sorry, ale szkoła akurat nauczyła mnie odsiewać ziarno od plew, a to jest chwast pierwszej wody:).
2435MT
2435MT:
..„Pozwólcie mi kontrolować podręczniki a będę kontrolował państwo.” – Adolf Hitler ........ uważajcie na mass media i zatrute kanały nazywane naukowymi jak Discovery, National G. Planete + i inne - sieją one dezinformacje i panuje na nich wielkie zamieszanie ------ Google : Forum wyjątkowa Ziemia nie ma miliardów planet takich jak ziemia ________ Boży superkomputer blogspot ______ youtube : kłamstwa w podręcznikach
Sil86
Sil86:
Nie tylko system edukacji stoi na przeszkodzie rozwojowi czytelnictwa. Problemem, może poważniejszym, jest niska dostępność książek.
Zuben
Zuben:
Jedyną indoktrynacją jest ten manipulacyjny film.
00 01
00 01:
Szkolnictwo= szkodnictwo. Pranie mózgu,. manipulacje, produkcja niewolników, zabijanie indywidualności, indywidualnego myślenia.
alchymistaXVII
alchymistaXVII:
Czytanie książek? Wolne żarty. Jeśli chcecie naprawdę mysleć, czytajcie źródła historyczne, a nie opracowania i beletrystykę.
KilledByDeath91
KilledByDeath91:
Patrząc wstecz, od komuny nic się nie zmieniło poza pełnymi półkami w sklepach. Ludzie byli indoktrynowani i będą. Wszystko przez to, że w szkole wbijają reguły, góry niepotrzebnej wiedzy i dodają do tego zakłamany obraz rzeczywistości. Gdyby uczyli myślenia samodzielnego, ciekawości świata i prawdy, nie byłoby tego stanu rzeczy. I tak jesteśmy niewolnikami. Można to zmienić. Nie jest nas dużo, ale wystarczy to do zmian na lepsze. Dołącz do Otwórz Umysł już dziś. Jest nas ponad 1000.
Damian Borowiec
Damian Borowiec:
Mi się wydaje że to ten właśnie filmik został stworzony po to by nas chociaż w jakimś stopniu ogłupić. Wmawia się nam że szkoła jest zła i system robi z nas niewolników bez zdolności do krytycznego myślenia. Stara się nas od tej szkoły odwrócić i tym samym ogłupić. Owszem, uczymy się w szkole faktów, dat, liczb czy teorii. Im więcej człowiek INTELIGENTNY wie, tym więcej może analizować i wyciągać wniosków. Szkoła jest potrzebna, uczy tych mniej rozgarniętych jak słuchać szefa i wykonywać swoją pracę a tym inteligentnym dostarcza faktów i innych danych które posłużą im za materiał do wyciągania wniosków. 
PIT NIP
PIT NIP:
.ogólnie na świecie tzw system edukacji coraz bardziej przypomina system indoktrynacji oprócz tego w szkolnych podręcznikach jest wiele błędnych rzeczy ............... youtube :  kłamstwa w podręcznikach ________ Google : " 98 % szympansa kolejny mit ewolucyjny obalony " _______ " wystarczalność Chrystusa upadek dogmatów maryjnych "