Szczepan Wójcik, a Piątka dla Zwierząt: PiS wbił nóż w plecy polskiemu rolnictwu!

Nie chodzi tylko o zakaz hodowli zwierząt futerkowych, który zrujnuje życie tysiącom Polaków. Podczas konferencji prasowej usłyszeliśmy, że zakazany będzie również ubój rytualny, a zagraniczne i polskie organizacje ekologiczne otrzymają szersze kompetencje (...) Jestem rolnikiem, który broni swojej rodziny, swoich dzieci - powiedział Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej w oświadczeniu ws. Piątki dla Zwierząt PiS.

42 komentarze:

account closed
account closed:
Wydaje mi się, że Radio Maryja pozwoliło się wypowiedzieć darczyńcy, ale go już nie wspierało. To ważny sygnał.
Rafał Wojaczek
Rafał Wojaczek:
To tzw. forum młodych PiS to jakaś lewicowa komórka opozycji sądząc po tym co oni piszą i proponują.
5pathful
5pathful:
Ja podejrzewam, że w sprawie tej ustawy lobbował u samego Prezesa przez wiele lat osobiście jego własny Kot
Wojtek Chojnowski
Wojtek Chojnowski:
A kiedy wezmą się w końcu za pedofilię w kościołach katolickich? Temat był poruszany juz dawno i nic się nie dzieje w tym kierunku tylko pieprzenie o futerkach
Bożena Bala
Bożena Bala:
A może trzeba było wpuszczać kontrole przecież nie macie nic do ukrycia prawdaaaaa ?
Piotr W
Piotr W:
PiS w tej kadencji jest już tak bezczelny jak była PO w swojej drugiej kadencji.
Radosław Kowalski
Radosław Kowalski:
https://www.xn--radosawkowalski-3sc.pl/prawy-na-lewo-odc-4-futro-z-kota/
leszek Furmaniuk
leszek Furmaniuk:
Brawo Wójcik! Pis zdradził nas.
Tomasz Arskien
Tomasz Arskien:
POPRAWIMY WSZYSTKO CO SPIEPRZYL PiS i PO-PSL od podatkow po zbedne ustawy, przepisy i regulacje ktore dusza polakow a wlasnosc prywatna bedzie naprawde prywatna
La Victoire
La Victoire:
Posłowie zagłosowali za zakazem uboju rytualnego.
Precz z piątką dla zwierząt i gejami. Prorok Janusz Korwin-Mikke wodzem
https://www.youtube.com/watch?v=iVzMvBmUXro&ab_channel=LaVictoire
E & J E & J
E & J E & J:
PiS i JK to Zjednoczona Komuna która chce zniszczyc wszystko co prywatne i polskie i obalić Boski porządek świata do spółki z całą tą lewicowo-lewacką bandą.
Piotr Dean
Piotr Dean:
Przypominam: Pan Miśko i mimowszystkoduda, więc teraz nie płaczcie!!!
Jasko jasko
Jasko jasko:
PiS to partia lewacka. Zaczęli od socjalistycznej redystrybucji, kończą na lewackim szaleństwie przy zwierzetach... NIGDY WIECEJ ZDRAJCOW!
Kordel Łokier
Kordel Łokier:
Cukrownię też kupili Niemcy żeby ją potem zamknąć
marcin socha
marcin socha:
Pan Wójcik ma rację. Wielkie dzięki za te słowa.Wielkie brawa
Jerzy Kozłowski
Jerzy Kozłowski:
Wyrastają ,,nowi" marksiści chcący zbawić świat - zgroza że PieS na to poszedł - trzeba teraz wszystkie norki zabić i nie będzie problemu - tego chcą entuzjaści eutanazji ? - czy tylko są ,,pożytecznymi idiotami" w rękach niemieckich cwaniaków ?
Jeśli robią to za pieniądze - to są gorsi od sprzedajnych prostytutek .
Charls Bronson
Charls Bronson:
Panie Wójcik jestem z panem !!! Czas najwyższy rolnicy i górnicy, na Warszawę z widłami i kilofami wyjaśnić krawaciarzy!!!
Bożena Bala
Bożena Bala:
Nauczka na krwawy biznes się nie stawia to zawsze jest śliskie nie zamierzamy utrzymywać jako społeczeństwo
nierobów weż się człowieku do uczciwej roboty, a rolnicy ferm też mają dosyć zagnoiliście środowisko za to też odpowiecie.
Cristeros 2020
Cristeros 2020:
PIS to zdradzieckie mordy. Już nigdy na nich nie zagłosuję!
Muszka Ovocówka
Muszka Ovocówka:
I co z tego? Nasza kancelaria prawnicza JUŻ (za darmo) udostępnia wszystkim "hodowcom-futerkowcom" informacje jak kontynuować działalność w nowych przepisach, a za rozsądną opłatą zajmuje się wszystkim od A do Z :)
Jeśli "producenci futer" nie poddadzą się panice, będzie to kolejny martwy przepis.
Krzysztof Kosznajder
Krzysztof Kosznajder:
Obłudny Pis, nie przeszkadza mu zabijanie dzieci, ale zwierzątka są na pierwszym miejscu
Trump2024 Film
Trump2024 Film:
Likwidacja, branży futerkowej to:
- utrata 50 tys. pracy w samej branży futerkowej.
- zniszczenie miejsc pracy w branży mięsnej, związanej ubojem rytualny, o wartości eksportu 1 miliard zł.
- zniszczenie konkurencji w futrach dla Danii i Finlandii.
- zwiększenie rynku dla futer sztucznych produkowanych, np. w Niemczech
- wyższe ceny mięsa, z racji na utylizacje. Norki zjadają resztki z farm mięsnych, gdyby nie Norki, to musimy korzystać z Niemieckich firm utylizacyjnych.
- zniszczenie dobrze płatnych miejsc pracy, w małych miejscowościach, gdzie ciężko o inną pracę.

Na koniec, to wstęp do zamknięcia przemysłu mięsne, rybnego czy mleczarskiego, bo według ekoterrorystów "dojenie krowy, to gwałt".
Robert Wrona Ptaszydlowski
Robert Wrona Ptaszydlowski:
PiS zdradził Polaków.
fafiklata
fafiklata:
Jak bardzo mi go nie żal. :-D
vt1100
vt1100:
W normalnym państwie jeśli taki aktywista wejdzie komuś na farmę to dostaje z kałasznikowa w najlepszym wypadku po nogach żeby nie uciekł zanim policja nie zabierze go przed sąd za naruszenie cudzej własności i wejścia na prywatny teren... ale to w normalnych państwach nie polskim bantustanie
Ijon Tichy
Ijon Tichy:
Jak dalej pozwolimy na panoszenie się lewactwa, to będziemy żarli kamienie i piach. Przecież pod tym materiałem wpisało się kilku kretynów, którzy już podważają zasadność jakiejkolwiek hodowli. To niebezpieczni idioci.
Robert Smolak
Robert Smolak:
Zagłosujmy w wyborach na partię Solidarna Polska, ponieważ ta partia broni Polaków, Katolików, rodziny opartej o małżeństwo, mama, tata i dzieci oraz polskiej niepodległości i suwerenności.
,,
Dominik Dano
Dominik Dano:
Histeryczny falsecik osobnika, który jak można sadzić może być odpowiedzialny za niezliczone cierpienia i niepoliczalne śmierci bezbronnych zwierząt zabijanych dla zysku.
Co ma hodowla zwierząt ubojnych do polskiego rolnictwa? Rolnictwo to uprawa ziemi i hodowla roślin.

Bóg od początku chronił wszelkie życie, dlatego określił dokładnie pożywienie i ludzi i zwierząt.
Rdz 29.../ I rzekł Bóg: «Oto wam daję wszelką roślinę przynoszącą ziarno po całej ziemi i wszelkie drzewo, którego owoc ma w sobie nasienie: dla was będą one pokarmem. A dla wszelkiego zwierzęcia polnego i dla wszelkiego ptactwa w powietrzu, i dla wszystkiego, co się porusza po ziemi i ma w sobie pierwiastek życia, będzie pokarmem wszelka trawa zielona». I stało się tak. A Bóg widział, że wszystko, co uczynił, było bardzo dobre.

Ks.Powt.Prawa: Słuchaj Izraelu, praw i przykazań, które ja dziś mówię do twych uszu, ucz się ich i dbaj o to, aby je wypełniać. (...) Nie będziesz zabijał.
mariusz kaczmarek
mariusz kaczmarek:
Smieszny gostek...
Tomasz Gremba
Tomasz Gremba:
ustawa nie dotyczy bezposrednio rolnikow a raczej biznesmenow rolnicy sprzedaja zywiec i raczej nie maja wpywu na forme uboju oraz udzial w zyskach sprawa nie dotyczy wieprzowiny rolnik stwierdzil ze to jest wartosc ok 2 mld zl moze wystapic problem gorki miesnej ale mozna pozyskac inne rynki tak jak w przypadku jablek jesli chodzi o futrzaki to wszystkie te wartosci ktore podaja hodowcy nie sa prawda jesli chodzi o efekt spoleczny minister mowil o 11mln wplat do budrzetu i ujemnym cit jesli chodzi o organizacje to niech sobie radio maryja przesledzi sprawe radys to chyba niedaleko torunia o to ciekawe szczepan otworzyl instytut to chyba zeby korumpowac decydentow widzielismy juz bosaka z gierkowska wizyta wczesniej ardanowskiego ktorego wywalili zreszta a ostatnio w onecie ukazal sie reportarz z fermy lisow w kostrzyniu i to sa realia hodowli tego typu no no beger magistrem szczepan docentem a misio? chyba bedzie profesorem jakies uczelni moze w toruniu?
danutka1213
danutka1213:
A najgorsze , że na plac bedzie można wejść. O zgrozo!!! Pamiętam jako typowy mieszczuch jak przeżyłam szok gdy jako mama zaczęłam regularnie z dziećmi całe ciepłe miesiące spędzać na Polskiej Wsi. Z dzieciństwa pamiętam wieś Poznańską. Normalne zadbane duże gospodarstwa i normalne płoty. tam gdzie wylądowałam jako letnik to były warownie. S Z C Z E B E L obok S Z C Z E B L A sztacheta w sztachetę , żeby Broń Boże sąsiad nie zajrzał sąsiadowi co tam się dzieje na placu. To był dla mnie szok. XXI wiek !!!!Uczciwy człowiek aż tak się nie ukrywa. na każdym placu co najmniej jeden pies Burek. Zabiedzony na łańcuchu. Moja sympatyczna wierząca , praktykująca katoliczka na moich oczach dzień w dzień przygotowywała psu jedzonko. Suchy chleb rozbebłany z wodą. Nie wiem jakim cudem ten pies żył i to nawet długo. Ale to chyba ten "dobrostan" o którym mówi ten pokręcony urzędas doktor weterynarii na innym filmie. I jedyna pasja tej całej sielskiej okolicy. Działać na nerwy drugiemu sąsiadowi bo trzeba go przegonić i jeszcze jedno pięterko podciągnąć. I na to była kasa.Obrzydlidztwo!!! a psiaki zabiedzony do granic." My home my castle "każdy zna to powiedzenie , ale nie gdy dzieje się komukolwiek krzywda. Pozdrawiam PIS chociaż nigdy nie byłam zwolenniczką.
MsBrandonblack
MsBrandonblack:
Niech pod tymi wiatami pieczarki sadzi co to za fanaberia ludzi żeby w futrach chodzić tym bardziej że.mozna zastąpić sztucznym brawo Jarosław brawo PIS
wo-mi-tu
wo-mi-tu:
Pan Wójcik przecież zwoływał rolników by głosowali na PIS. Cóż za mało przewidujący idiota
Dominik Dano
Dominik Dano:
Prezes Kaczyński postępuje ewangelicznie bo pragnie zmniejszyć golgotę zwierząt i za to ma być odsądzany od czci i wiary?
Kto współczująco spojrzał w oczy przerażonym zwierzętom transportowanym do rzeźni temu wstyd za ludzi.
Dariusz Ostolski
Dariusz Ostolski:
Do klatki z nim, tak jak on trzyma zwierzęta.
marcin socha
marcin socha:
Trzeba bronić polskich farm futerkowych.
arcione69
arcione69:
No w końcu ktoś zrobi porządek z tymi, co zrobili sobie biznes z dręczenia "braci mniejszych"! Brawo!
marcin socha
marcin socha:
Likwidacja polskich farm futerkowych to zbrodnia na polskim rolnictwie
Krzy Siek
Krzy Siek:
Wcale nie zrujnuje to życia tysiącom ludzi tylko jakiemuś marginesowi społecznemu tym trudniącemu się (dla mnie osoba "pracująca" na fermie czy w rzeźni normalna nie jest i nie obchodzi mnie jej los) no i oczywiście biznesmenom obniży to standard życia, wam którzy się dorobili na cierpieniu zwierząt.
tamara olejnik
tamara olejnik:
Nie jest Pan rolnikiem, Panie Wójcik, nadużywa Pan tego słowa, trochę za późno na te ustawione kontrole, teraz nie są już wiarygodne, trzeba było je przeprowadzić na prośbę dziennikarzy i przy udziale kamer, dorabianie się na hodowli zwierząt futerkowych jest niehumanitarne z definicji. Nikt nie atakuje Pana rodziny, tylko i wyłącznie są ludzie , którzy czują i coś takiego jak empatia nie pozwala im patrzeć biernie na to , co dzieje się na fermach podobnych do Pana , podziwiam ich za to i wdzięczna jestem za odwagę!
klepa1800
klepa1800:
Ten człowiek jest wyjątkowo sprawnym, bystrym i przebiegłym biznesmenem/obrońcą biznesmena-brata, wiedział z kim się spichnąć (o. Tadeusz R. ma wpływ na poparcie dla danej partii, jego wyznawcy tylko czekają na kogo wskaże ich mentor) aby zabezpieczyć swoje interesy, jestem pod ogromnym wrażeniem. Tylko jest jeden mały problem, jesteśmy po wyborach i Pan S.W. może zostać spuszczony razem ze ściekami z Czajki.
Dominik Redka
Dominik Redka:
Równość dla wszystkich zwierząt nie tylko ludzi ! To sprawa serca ,bydło całego świata łączcie się.... Na pohybel hipokrytom kto jadł schabowego nie ma prawa rządzić !