Szymon Hołownia - Ludzie na walizkach (Tadeusz Broś)

Mój syn uczył się choroby alkoholowej na mnie. I nie odszedł. Nie zostawił mnie, mimo że dla większości byłem śmieciem – mówi Tadeusz Broś w rozmowie z Szymonem Hołownią.

Tadeusz Broś urodził się 28 października 1949 roku w Wałbrzychu. Z wykształcenia był aktorem estradowym i reżyserem programów telewizyjnych.

Od 1980 roku do początku lat 90. był głównym prezenterem "Teleranka" w TVP. W 1982 roku prowadził koncert festiwalowy w Opolu oraz wybory Miss Polonia. Na swoim koncie miał również takie programy jak: "Teleferie", program o kulisach teatru "Klub bez kurtyny" oraz kącik w "Sobótce".

Broś zajmował się reżyserią koncertów i festiwali. W latach 90. był także redaktorem naczelnym "Roweru Błażeja". Pracę w Telewizji Polskiej zakończył w 2000 roku. Borykał się z wieloma problemami, od finansowych po alkoholowe.

- Z zawodu jestem aktorem. Jestem też przyuczonym dziennikarzem. Z dnia na dzień zostałem wyrzucony z telewizji, łapałem się różnych zajęć - mówił w programie Szymona Hołowni "Ludzie na walizkach" na antenie Religia TV. - Czy warto się wysoko wspinać? Bo im wyżej się człowiek wspina, tym boleśniejszy jest jego upadek - zastanawiał się.