TADEUSZ DZIUBA (poseł PiS) - O POSIEDZENIU SEJMOWEJ KOMISJI ZDROWIA W SPRAWIE PROTESTU LEKARZY

Oglądaj nas i czytaj także na portalu www.telewizjarepublika.pl -
codziennie nowe wiadomości z Polski i świata!

2 komentarze:

Anna Nowicka
Anna Nowicka:
Luis Fonsi nie protestował, a Polskę stać było na "godne" wynagrodzenie
Damian Mikulski
Damian Mikulski:
1. Około 4 procent z całej puli lekarzy, ale wśród 130 tysięcy lekarzy w Polsce, około 20 tys już jest emerytowanych, a pozostała zdecydowana większość pracuje w poz lub poradniach. Klauzule wypowiadają kluczowi lekarze w dużych ośrodkach szpitalnych, w tym tych o najwyższym stopniu referencyjności. Już widać w lokalnych mediach informacje o zamykaniu oddziałów, a prawdziwa kulminacja nadejdzie w lutym i marcu.
2. Przymus pozostawania w Polsce? Strzał w stopę. Wszyscy absolwenci od razu wyjadą. Śmieszne jest to, że od lekarzy postuluje się "oddawanie za kształcenie", przy tym jak podatnik finansuje armię politologów, socjologów, kulturoznawców, dziennikarzy, którzy nigdy nie będą pracować w zawodzie. Studia albo wszystkie albo żadne powinny być płatne.
3. Podwyżki o których Pan mówi to zwykle kłamstwo. Większość rezydentów otrzymało raptem 120 złotych na rękę, a te 1200 otrzymają dopiero lekarze, którzy staną się rezydentami od stycznia. Czyli, lekarz rezydent na 5. roku specjalizacji z chirurgii będzie zarabiał mniej o 1200 zł niż jego kolega, który dopiero zaczął specjalizację. To jest tak bardzo głupie, ale zresztą jak wszystkie działania Ministerstwa Zdrowia.
3. Dojście do 6.8% w 3 lata nierealne? W wywiadach Radziwiłł przed wyborami obiecywał to w 2 lata!!!! 2 lata minęły i nic się nie zmieniło.

Ten protest pokazuje, jak bardzo patologiczna jest sytuacja w ochronie zdrowia. Wystarczy, by kilka tysięcy lekarzy pracowało zgodnie z normą czasu pracy, a już zamykane są oddziały i wstrzymywane przyjęcia i odwoływane operacje.