TYMON TYMAŃSKI | "Poczułem, że już nie jestem Polakiem!"

Dziś rozmawiam z wybitnym muzykiem i twórcą Tymonem Tymańskim. Trochę o muzyce i o Polsce, nastawieniu społeczeństwa do obcych, ale i o tym dlaczego Tymon uważa, że w Polsce muzyki się nie szanuje. Zdecydowanie jednak najwięcej będzie dziś o Gombrowiczu. ;)


Nie zapomnij zasubskrybować kanału aby nie przegapić najnowszych odcinków! http://www.youtube.com/channel/UCKd4IDX1J5MJA0UdekJeOug?sub_confirmation=1
Zapraszam także na fapage Maciej Orłoś: https://www.facebook.com/orlosmaciej/
Śledź też mój Instagram:

https://www.instagram.com/maciejorlos/


Wszystkich rozmów z gośćmi kanału możesz posłuchać także w formie podcastu na:

Spotify: https://open.spotify.com/show/6jynNFGE04G8iMhgDYwP5D

Google Podcasts:
https://www.google.com/podcasts?feed=aHR0cHM6Ly9hbmNob3IuZm0vcy84MWM0ZDM0L3BvZGNhc3QvcnNz

Apple Podcasts: https://itunes.apple.com/gb/podcast/maciej-or%C5%82o%C5%9B-przedstawia/id1446634296

Pocket Cast: https://pca.st/KbS5

Produkcja: Orłoś Studio i http://www.showcentral.pl
Realizacja i montaż: http://www.sky-video.pl

41 komentarze:

Maciej Orłoś
Maciej Orłoś:
Ciekaw jestem co myślicie zarówno o Gombrowiczu jak i o ocenie Polski przez Tymona. Podzielcie się swoimi przemyśleniami w komentarzach. Pamiętajmy by w dyskusji zachować umiar i kulturę. ;)
Marcel F.
Marcel F.:
Dobry wywiad, wreszcie bezkompromisowy rozmówca, który nie boi się mówić otwarcie o pewnych sprawach.
Łukasz Augustyniak
Łukasz Augustyniak:
Więcej takich wywiadów. Świetny dialog, choć z Tymonem zawsze w kierunku monologu, jako że chłopak płynie 😜👍
lukaszj26
lukaszj26:
Mega wywiad,zresztą nie spodziewałem się niczego innego po Tymonie,inteligenty z twardymi poglądami,trochę za szybko mówi i musiałem parę razy przewijać żeby się wsłuchać ponownie co mówi,jednym słowem sztos.
Maciej Łazarski
Maciej Łazarski:
O 17.00 ☺
Iwona Depta
Iwona Depta:
Tymon,Adam przestań ç[email protected]& :-)
Goosia
Goosia:
Ale M A R U D A! Czyżby andropauza? ;)
greg lee
greg lee:
Dlaczego pan wysiadł z tego pociągu co przyjeżdzał o 17
yossarian3x
yossarian3x:
Ma racje - Podsiadlo jest " taki se " 🤷‍♀️
Janusz Lubowiedzki
Janusz Lubowiedzki:
super jak zawsze pozdro Mat i 3-maj sie
maciej lignowski
maciej lignowski:
JA WASZYM IDOLEM I TYMON FIM WESELE KLASA
Do M
Do M:
Tymon mowi za szybko slowa jak pociski z karabinu maszynowego ,
szkoda ,bo nie wszystko mozna zrozumiec !!
Joanna Janicka
Joanna Janicka:
♥️♥️
maciej lignowski
maciej lignowski:
JESTES ARTYSTA A FIM ROBICIE WASZA GROPA POL NA POL KLASA
marek gradowski
marek gradowski:
nie muzyki, ale ciebie nie szanuje się
Michał Ślusarski
Michał Ślusarski:
Może i mądre słowa, ale w tym wszystkim nudne. Mówi o poczuciu humoru a sam przedstawia treści, w sposób bardzo nie ciekawy. Chętniej bym posłuchał kogoś, kto dziś już nie jest tak w mediach eksploatowany a mówił by ciekawiej.
Mariusz
Mariusz:
Słucham wywiadu i zgadzam się w prawie każdej kwestii. Ale jednak smuci, że oto kolejny wrażliwy i inteligentny Polak przestał czuć się Polakiem jak tylko przegrał wybory. I to jest najlepsze podsumowanie tożsamości narodowej wielu ludzi (bo przecież już nie Polaków) z parciem na szkło, a zarazem komentarz w temacie ile warte jest budowanie wartości demokratycznych w narodzie. Smutne, ale czyż nie jest to teraz pospolita postawa?
Koziololo
Koziololo:
12:05 amen ❤️
InasKranich
InasKranich:
Świetny wywiad, daje do myślenia. Bardzo wartościowy kulturalnie kawałek youtube'a.
Marzena
Marzena:
"Polska-zbiorowa halucynacja"
snopek
snopek:
Jestem w trakcie oglądania piszaąc komentarz. Tak ciekawy rozmówca że Pan Maćku nie musiał prowadzić rozmowy. Więcej tak kolorowych osób-świetnie! Gratulacje!
antkiem
antkiem:
Panie Macieju, podejrzewam, że obecnie Polacy budują w końcu swoje ego narodowe, stąd narcyzm i tym podobne historie. Jednakże nie można przekroczyć ego bez posiadania jeEgo :). Tak więc cierpliwie należy obserwować i robić swoje. Co do Gombrowicza - to bardzo fajny wstęp do duchowości; najpierw trzeba się rozebrać, by móc się umyć :). Fajnie, że Pan jest :).
Kpt. Stratford
Kpt. Stratford:
Najciekawsza rozmowa z dotychczasowych, trafne spostrzeżenia Tymona (choć niektórych fragmentów musiałem wysłuchać kilka razy, z wiadomych względów) i prowadzącego, no i szacunek za nie wycięcie tego 'Maciora,' ma Pan do siebie dystans.
Patryk
Patryk:
Prędkość 0,75 albo tłumacz bo nic nie rozumiem
Tomasz Ryzner
Tomasz Ryzner:
Idol? To panie Orłoś, szabla w dłoń, trachaj dziołchy i rozwiedź się z żenoj. Nu sztoż, dawaj gieroj! PS. Oczywiście, super że Tymon jest. Gdy nie sadzi kitów o swoim buddyzmie czy karate, to kocham go słuchać. PS. Cytat życia? Do Wojewódzkiego "Jestem młodszy, przystojniejszy, zdolniejszy i do tego mogę ci zapierdolić"
Robert Ch
Robert Ch:
Tymański to moja miłość od pierwszego wejrzenia, czyli od skeczu "kolejarze" W programie Dzyndzylyndzy na początku lat 90'. Od tamtego czasu śledzę jego karierę i nie usłyszałem u niego zdania z którym nie zgadzałbym się w 100%. Choć rzeczywiście, trudno czasem za nim nadążyć, to wszystko co robi ma sens.
Tomasz Ryzner
Tomasz Ryzner:
Francuzka zadała takie pytanie, bo może nie ma rodziny, nie czuje przesadnej więzi z żabami znad Tamizy i, last but not least, ma kaskę, aby się majtnąć w każdej chwili w dowolne miejsce na ziemi. A ktoś, kto ma 2500 brutto na miesięcznicę, na Teneryfę nie skoczy. Nawet jeśli tam tak cudnie ciepło. Niestety, panie Tymonie... PS. I tu się zaczyna geneza sukcesu Jareczka
The Kozarus
The Kozarus:
Lubię Tymona, swój chłop.
Titi Pat
Titi Pat:
Tymon naćpany znowu przy wywiadzie ;)
Dawid 1125
Dawid 1125:
Tymon trochę ma racje, ale już nie przesadzajmy, nie żyjemy w Korei lub Białorusi .Kto ma własny mózg nie ogląda TVP, ale w TVN nie jest lepiej. Jeszcze nie jesteśmy pałowani za kolorowe włosy, kolor skóry czy poglądy. mieszkam 50km od granicy Białorusi i wedle lewicowskiej propagandy jesteśmy rasistami, zacofanymi chamami zapatrzonymi w pis. ale większość moich kolegów jest anty pis lub nie ma zdania i pierd...i politykę. gorzej z naszymi dziadkami i starszej daty rodzicami, oni nie są za Kaczyńskim bo dość też już mają pierdolenia o Smoleńsku itd., ale dał parę groszy na chleb i na niego głosują. i jeszcze długo długo tak będzie, stety lub niestety.
wt030
wt030:
Panie Tymonie, nie lec Pan w druga manke, zeby Żydów wynosic na piedestal, biorac pod uwage jak plują kłamstwami ostatnio na Polakow, ja to widze jako ich karłowatą moralnosc, szczegolnie jesli mowia to przedstawiciele panstwa Izrael, osoby wysoko postawione
Ambroży Kleks
Ambroży Kleks:
Tymanski ty ...
Winston Knowitall
Winston Knowitall:
Uwielbiam Tymona, ale on chyba jednak żyje w jakiejś alternatywnej rzeczywistości. Może Podsiadło to nie Niemen, ale narzekać w dzisiejszych czasach, że grają go w radiu, to trzeba mieć nierówno pod sufitem. Wystarczy zajrzeć w kartę "Na czasie" I zobaczyć jaka "muzyka" jest popularna wśród młodzieży - disco polo oraz gówniany hip hop. To cudowne, że jakimś cudem normalna muzyka jest jeszcze w stanie przedrzeć się do mainstreamu, nawet jeśli jest to pop rock Podsiadły a nie yass Tymona.
Prezes Nosaczewski
Prezes Nosaczewski:
Ja to przed pisem już wiedziałem, że jestem Kosmitą :) Tymon Król !!! :D
Barbara D
Barbara D:
To ten błyskotliwy gość od jeszcze bardziej błyskotliwszych myśli o "związkach otwartych"? Niech ktoś mu powie żeby nauczył się przynajmniej wyraźnie mówić.
Ryszard Festina
Ryszard Festina:
wysłuchałem 10min. za kogo on się uważa? jest słabym muzykiem, słabym wokalistą, słabym aktorem, konferansjerem i krytykiem ...
Decontis
Decontis:
Nie da się gościa nie lubić, ale pierdoli kocopoły straszliwe momentami. :D
Ttt Gggg
Ttt Gggg:
Panie Orłoś. Jest temat. Kasta. Świetny temat do reportażu. Proszę wykazać się odwagą.
Karol Papież
Karol Papież:
Może by Pan nazwał jakoś ten program a nie co tydzień dzień dobry to jest mój kanał na YouTube. Jak widać ktoś kto tylko w telewizji przez 20 lat czytał wiadomości nie odnajduje się w internecie. Jakie to sztuczne. A już wpadki nagminne jak rozmawiał z Kubą technologicznym
Grzegorz Janikowski
Grzegorz Janikowski:
Fajnie Tymon - a ty jesteś Niemen, Stachura, Grechuta... ze starszych Fogg, Starsi Panowie Dwaj, Dymsza? Czy tylko super sfrustowany,, niezły koleś-muzyczek z Trójmiasta... Nes pas?
Urkeka
Urkeka:
i dobrze, nie chcemy być reprezentowani przez buców zdradzających swoje małżonki.