VNL K: Polska – Serbia: pomeczowe wypowiedzi

W drugim meczu Siatkarskiej Ligi Narodów Kobiet 2021 reprezentacja Polski przegrała z kadrą Serbii 1:3. Przyczyny tego niepowodzenia w rozmowach z trenerem Jackiem Nawrockim oraz Moniką Fedusio i Moniką Jagłą. Drugi wątek, to prognozy na kolejne starcie – z Turcją.

Powiązane wiadomości:

20 komentarze:

ppp
ppp:
Dziękujemy P. Nawrocki za te lata, ale trzeba już odejść ze stanowiska.
TheBep2009
TheBep2009:
Bez komentarza. Dziewczyny same wiedzą jak jest.
Kuba zKuby
Kuba zKuby:
Czy mam znów napisać to samo 🤭. Jacek je powolal, Jacek je chciał, Jacek je oglądał w lsk, Jacek ma wizję na te drużynę.... rozwalila nas juniorska drużyna Serbii jak chciała
Łukasz Lechwar
Łukasz Lechwar:
Może warto poszukać jakiejś dziewczyny, która potrafi przyzwoicie wystawić piłkę sposobem górnem na prawe lub lewe skrzydło? Nie wymagamy już rozegrania....
Agnieszka Bednarska
Agnieszka Bednarska:
W tym zespole nie ma kim się zachwycać. Sił starcza na pierwszego seta. I to wszystko.
Jeshkam
Jeshkam:
Uwielbiam dziewczyny i mocno im kibicuję, lecz niestety Chinki, Brazylijki lub Amerykanki, nawet Kanadyjki wprasowałyby je w parkiet... Zgodzę się, że potrzebny jest nowy trener lub trenerka, ktoś kto będzie w stanie stworzyć prostą formę komunikacji z zawodniczkami i w sposób zrozumiały będzie w stanie przekazywać swoje sugestie, uwagi itd. (patrz Karch Kiraly). Trener Nawrocki mówi i mówi i końca nie widać a efektów brak... 🤷‍♂️🤷‍♂️
Jarosław Dudek
Jarosław Dudek:
Nowicka powinna zmienić pozycję na atakująca 🙂
Mateusz Michalak
Mateusz Michalak:
Polki zaczęły od najsłabszych rywalek i one liczą, że nagle będzie lepiej 🤣🤣🤣
Mirka Pytel
Mirka Pytel:
To zrób coś z tym trenerze, to Twoja rola.
volt50
volt50:
O ile rozumiem niektóre reprezentacje, że nie wystawiły do boju najsilniejsze składy, to nie rozumiem, dlaczego Polska tego nie zrobiła. Tamte federacje stawiają na Tokio, ale nasza? Przecież Polki w Tokio nie zagrają. A może się szykujemy na Mistrzostwa Europy? Do nich daleko. A może trener stawia na młodzież. Od stu lat stawia i nic nie ugrywa.
DamianerooPL
DamianerooPL:
Brak Wołosz Dały Swoje
01Marcinex
01Marcinex:
Teraz wiem jak czuła się Brazylia po meczu Brazylia-Polska w LN w 2019
Mateusz Michalak
Mateusz Michalak:
Powiedzmy sobie wprost. W tej chwili jesteśmy dramatycznie slabi. Jutro Turcja nam pokaże jak się gra w siatkówkę. Polki nie wyjdą poza 15-17 punktów w secie
Léia Łazowska
Léia Łazowska:
They developed so bad
Barix yt
Barix yt:
Słabo
尺卂ノフひ 乃ひ刀 乃ひ刀[Raiju Bun Bun]
尺卂ノフひ 乃ひ刀 乃ひ刀[Raiju Bun Bun]:
Prawie ograły nas debiutantki z Włoch, ograły nas rezerwy Serbii...dziś zmasakrują nas Turczynki. Bardzo słaby, kolejny mecz, Kąkolewskiej i Nowickiej. Szkoda, że Krajewska nieobecna. Może trzeba więcej próbować naszą drugą, młodą rozgrywającą. Ogólnie wszystkie panie zagrały słabo, ale ta niemoc wspomnianych dwóch zawodniczek , jak dla mnie, najbardziej wyraźna. Smarzek też faluje, jakieś te jej ataki bez powera. Bardzo dużo kiwek, ale to głównie wynik braku rozegrania wg mnie. Niestety. Ech, liczmy, że będzie jakaś poprawa. Ostatnio widziałam jak Brazylia ograła Kanadyjki do 9. Niestety nas również może to czekać przy takiej grze. Strach pomyśleć, co by było, gdyby Włochy i Serbia zagrały pierwszymi składami.
Nitrix
Nitrix:
Dobrze, że Mistrzowie Świata czyli nasi panowie zaczynają od piątku, bo szkoda oglądać panie grające bez trenera.
Dawid Miko
Dawid Miko:
Powodzenia w następnych meczach będzie dobrze 😜
KowalskyLeon
KowalskyLeon:
Najłatwiej zwalić wszystko na trenera.

Od większości tych zawodniczek, które grały z 3. garniturem Serbii trener ma prawo więcej oczekiwać. Po prostu grały piach, wielkie g...o!!! Beznadziejne przyjęcie, beznadziejne rozegranie - czytaj chaotyczne i niedokładne wystawki Nowickiej, beznadziejny atak, beznadziejna obrona. Od czasu do czasu udawał się blok Efimienko czy Stysiak, bo są o głowę wyższe od atakujących przeciwniczek..

Pytania:
Dlaczego na VNL nie pojechała Kowalewska, zwłaszcza, że tuż przed turniejem odpadła Krajewska? Rozegranie bardzo słabe, Nowicka nawet nie potrafi dać świecy dla Smarzek i zwłaszcza Stysiak, która przy swoich warunkach fizycznych zawsze to powinna skończyć.

Co się dzieje ze Smarzek, przecież ona ma beznadziejną skuteczność w ataku, w bloku i większość piłek spadających koło niej w obrębie boiska to strata punktu. Przecież ona nie gra nic, a kreowana jest na pierwszą atakującą reprezentacji! Przecież ona grała o niebo lepiej kilka lat temu, gdy zaczynała grać w reprezentacji! Aż nie wypada też komentować jej wyglądu, bo wygląda jeszcze gorzej niż gra..

Dlaczego Nawrocki nie zabrał na VNL jakiejś doświadczonej libero w dobrej formie. Stawianie wyłącznie na Stencel, która według mnie jest bardzo przeciętnym libero i zabranie oprócz niej niedoświadczonej Jagły to duży błąd.

Co się dzieje ze środkowymi? Przecież one nie potrafią skończyć pewnie ani jednej piłki, zamiast tego jakieś anemiczne kiwki, zdrapki, beznadziejna koordynacja ruchowa, o obronie wpadających kiwek przeciwniczek nie ma co marzyć. Zastanawia mnie, jak takie niedojdy trafiły w ogóle do sportu zawodowego.

Bardzo słaba forma Góreckiej. Beznadziejne przyjęcie w meczach z Włoszkami i Serbkami, słabo w ataku. Co się dzieje z tą dziewczyną, która przecież jeszcze sezon temu grała w pierwszej lidze włoskiej?
Józef Szreder
Józef Szreder:
Słaby mecz!!! Tyle o nim.... Żenujące są stroje polskich siatkarek i również siatkarzy na tle innych zespołów wyglądają jak ubodzy krewni i nie chodzi tu o barwy żeby nie obraził się jakiś pseudo patriota.....stroje są jakby ktoś dostarczył je z podrzędnego lumpeksu wstyd dla polskiego związku piłki siatkowej...