Włocławek z drona | Włocławek z lotu ptaka | Cinematic | LECE W MIASTO™ [4k]

Włocławek z drona | Włocławek z lotu ptaka

▸Włocławek miasto powiatowe w województwie kujawsko-pomorskim, nad Wisłą, przy ujściu Zgłowiączki, powiat grodzki, siedziba powiatu włocławskiego. Jedno z głównych miast województwa (3. pod względem wielkości), historyczna stolica Kujaw. Miasto jest siedzibą biskupstwa włocławskiego. Włocławek uzupełnia stolice województwa w pełnieniu usług administracyjnych, edukacyjnych, kulturalnych, gospodarczych, turystycznych i rozrywkowych.
Włocławek leży w południowo-wschodniej części województwa kujawsko-pomorskiego, na obu brzegach Wisły oraz Zgłowiączki, w Kotlinie Płockiej. Miasto graniczy z gminami: Włocławek, Lubanie, Brześć Kujawski, Fabianki, Bobrowniki i Dobrzyń nad Wisłą.
Główną rzeką przepływającą przez miasto jest Wisła dzieląca Włocławek na część prawobrzeżną (północna część miasta) i lewobrzeżną, odcinek przepływający przez miasto liczy 18 km. Kolejna ważna rzeka to Zgłowiączka (6,5 km odcinek na terenie miasta), której ujście do Wisły w X wieku stało się miejscem lokalizacji grodu książęcego. We wschodniej części miasta przepływa Struga Rybnicka, która poprzez Kanał Główny uchodzi do Wisły. Przez Włocławek przepływa także rzeka Chełmiczanka (w dzielnicy Zarzeczewo), Zofijka (w dzielnicy Zawiśle), które również wpadają do Wisły. Przez południową część miasta przepływa Lubieńka (w dzielnicy Michelin), która swoje ujście ma w Zgłowiączce. Najważniejsze jeziora na terenie miasta to jezioro Czarne, Łuba, Rybnica, Krzywe Błota oraz zanikające jezioro Grzywno.
Herb miejski zmieniał się na przestrzeni dziejów, a najstarsze jego wizerunki zachowały się na pieczęciach miejskich z XIII wieku. Jeszcze w 1990 roku herb miasta wyglądał inaczej niż ten obecnie obowiązujący. W 1950 roku zmieniono herb wyrzucając infułę biskupią i umieszczając na środkowej baszcie tarczę z półlwem i półorłem, która przypominała herb książąt kujawskich ( herb miejski nie posiadał korony). W 1990 roku powrócono do herbu opisanego przez Magistrat Włocławka w 1925 roku.

Obecny herb został określony w uchwale w następujący sposób: "w czerwonej tarczy srebrny mur blankowany ze złotą zamkniętą bramą, nad murem trzy baszty z których dwie boczne mniejsze blankowane, zaś środkowa większa blankowana z nakrytą złotą infułą biskupią".
Barwy miejskie określają dwa kolory dominujące na fladze miasta: żółty i czerwony. Połączenie tych dwóch kolorów również jest wykorzystywane w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu. Kolory te stosuje włocławskie MPK do malowania swoich autobusów.
Źródło: https://historiawloclawka.pl/

▸ Program partnerski ceneo: https://go.ceneo.org/program

▸ Sprzęt (linki Ceneo):
Dron podstawowy: https://go.ceneo.org/Yc9Z
Dron sportowy FPV: https://go.ceneo.org/ZjNu
Powerbank 230V: https://go.ceneo.org/Dr5d
Laptop do montażu: https://go.ceneo.org/Bh7S
Program do montażu: https://go.ceneo.org/B4s3
Słuchawki: https://go.ceneo.org/tah6
Myszka: https://go.ceneo.org/Bg6a
Plecak: https://go.ceneo.org/Bck9
Karta SD: https://go.ceneo.org/Smvf
Dysk SSD: https://go.ceneo.org/Gavs

▸ Socialmedia:
YouTube: http://www.youtube.com/c/lecewmiasto
Facebook: http://www.facebook.com/lecewmiasto
Website: http://www.lecewmiasto.pl

▸ Music:
Dyalla - Wonderful
Epidemic sound: https://www.epidemicsound.com/referral/man3bw

▸ Współpraca, licencje na materiały oraz zapytania biznesowe:
✉️ [email protected]

Copyright © Lecewmiasto | All rights reserved
#wloclawek #dron #lecewmiasto

8 komentarze:

lewy5643
lewy5643:
Nieźle, spoko ujęcia. Zalew Włocławski to kawał pięknej wody, najlepszy odcinek Wisły :)
Serc
Serc:
Fantastic video
Cookie Catx3
Cookie Catx3:
Super filmik :D
Szymek Grzybowski
Szymek Grzybowski:
Hej! Czy jest taka opcja abyś nagrał z lotu ptaka Elbląg?
Ewa Kwarciany
Ewa Kwarciany:
👍👏👏🤗🤗🤗❤️❤️❤️❤️❤️
Kata
Kata:
ładne ujęcia
Slavo Seniorkowski Slavo Seniorski
Slavo Seniorkowski Slavo Seniorski:
Wszystko co najładniesze to czarne. Tylko Tamy i Wisły jeszcze nie kupili
Kamil Pictures
Kamil Pictures:
jaki dron?