Lista kin i seansów:
https://xabo-ksiadz-boniecki-film.pl/movies/10785?ref=
„Każdy z nas nosi walizkę, która dotyczy spraw niespełnionych, niedokonanych, źle dokonanych” – mówi bohater filmu „xABo: Ksiądz Boniecki”: filozof, redaktor, zakonnik, pielgrzym, duchowy przewodnik. A przede wszystkim człowiek w drodze, jak portretuje go w swoim kinowym, autorskim dokumencie Aleksandra Potoczek. Tramwajami, samolotami, pociągami, autobusami, samochodami tytułowy xABo (to skrócony autograf, którego używa on w korespondencji z przyjaciółmi) przemierza Polskę, a napotkane w podróży osoby otwierają przed nim swoje „walizki” wątpliwości, zaniechań, smutku; bagaże pełne fundamentalnych pytań, jakie stawia sobie każdy człowiek. W poszukiwaniu odpowiedzi na nie, ekipa przebyła wraz z bohaterem 50 tysięcy kilometrów i podczas trzech lat wspólnej wędrówki była świadkiem setek poruszających, osobistych spotkań.
W dużej mierze sfinansowany z publicznej zbiórki, „xABo: Ksiądz Boniecki” sam też jest odpowiedzią: na tęsknotę za przewodnikiem, niezawodnym i niestrudzonym towarzyszem drogi przez coraz bardziej wyboistą i niepewną rzeczywistość. Jego mądrość, niezależność i uczciwość są dziś potrzebne bardziej, niż kiedykolwiek. Choć jest solą w oku instytucji Kościoła, która zobowiązała go do milczenia (ma zakaz wypowiedzi w mediach - poza "Tygodnikiem Powszechnym", gdzie stale ukazują się jego artykuły), ksiądz Boniecki pisze książki, jeździ na spotkania z czytelnikami, spotyka się z potrzebującymi. Wspiera swoim autorytetem, przynosi pocieszenie i daje nadzieję tym, którzy ją tracą. Z postawy bohatera, z jego stosunku do ludzi i świata, „xABo: Ksiądz Boniecki” wywodzi rodzaj dalekich od dogmatu przykazań, tworzy przewodnik po uczciwym dobrym życiu, w którym, po pierwsze: należy wybaczać.
Nie jest jednak dokument Aleksandry Potoczek laurką dla księdza. Jego bohater sam też dzieli się z nami zawartością swojej „walizki”. Wspomina zaniechania („Zaniedbanie może być gorsze, niż czyn popełniony” - przekonuje), mówi o uczuciach, jakie budzi w nim jego własne przemijanie (ma dziś 85 lat), o bezradności wobec tragedii, o wątpliwościach związanych ze swoją sytuacją w Kościele (porównuje ją do kryzysu małżeńskiego). „xABo: Ksiądz Boniecki” jest portretem filozofa, pielgrzyma-outsidera, który całe życie wędruje własną drogą. Człowieka który łaknie kontaktu z innymi, ale kamera portretuje go także w chwilach samotności i zmęczenia wspaniałą, ale wyczerpującą podróżą, z walizką pełną naszych pytań o drogę.
------------------------------------------------------
Tytuł: xABo: Ksiądz Boniecki
Reżyseria: Aleksandra Potoczek
Występują: Adam Boniecki
Kraj produkcji: Polska
Rok produkcji: 2020
Język oryginalny: polski
Gatunek: dokumentalny
Czas trwania: 73 min.
Rafal Rachminski:
GregorKa:
"Wór Kamieni Niewybaczeń"..
GregorKa:
"Blisko Tak"..
Asd Kjh:
marcin tomaszek:
Martyna Dede:
Majku Kal:
Aneta Krukowska-Schah:
Stanisław Chochla:
Jak nie być zombie:
Wojciech Całus:
Tomasz:
Paweł Ross:
Alicja i Paweł:
Stanisław Chochla:
piotrek xyz:
https://deon.pl/wiara/duchowosc/za-codzienne-odmawianie-tej-modlitwy-jezus-zlozyl-az-21-obietnic,487218
Tesesa Rara:
Beata Krakowska:
Margot:
Dominik Moroz-Akordeonista:
Maja U.:
F K:
Adam Brzeszczot:
Aaaa Bbbb:
Wolf Schwarz:
Eva Sokolska:
Zofia J:
Ojezddzejo2 K:
Krystyna Radziejewska:
Przemysław Trzmiel:
ewa camaroma:
Ignacy Mączka:
GAMES ROBLOX_POLAND:
Małgorzata Doo:
Barbara Wagner:
Michał Bialik:
Andrzej Paje:
Maria Lewicka:
Stas N:
Wyrasta nam z mejstrimu.
Krzysztof Kurzawa:
Martyna Mackowiak:
sandra760512:
Krystyna Radziejewska:
Monia Zonia:
Hero ooo:
Karolina Kamińska:
Marek:
Ula M. B.:
Motylek:
Paweł Strzelczyk:
Ja. B.:
Klara Gorąca:
Dziadek Mietek:
TelewizjaTychy:
Biblia naucza że wszyscy ludzie są źli, dogłębnie zepsuci.
Więc trzeba by zapytać; dlaczego złym ludziom przytrafiają się dobre rzeczy?
Ewa Kopf:
Amiga Rulez:
czterooki Kral:
Polska Od_Nowa:
ConradKemp:
Jakub Wojdak:
Michał C.:
Czy scali skłóconych dogmatami Polaków czy nic nie zmieni w nas i wywoła kolejną falę hejtu?
Życzę Nam otwartości i rozwagi w przemyśleniach 🙂
Rowerzysta po 8 zawałach:
Darek Polak:
Andrzej Lew:
Pierwszy Sekretarz:
Kilkanaście lat później o takich zespołach mówił coś zupełnie innego: "Wzywają właściwie do wojny religijnej z tym rodzajem muzyki. To potworne nieporozumienie, że Kościół zaczął egzorcyzmować show-biznes. To dzieli ludzi i odstrasza.". Żałosny, oportunistyczny kozioł - jedyny ksiądz, który gościł na prywatce u Urbana, który zresztą o tym wspomniał w swoim "Alfabecie..."
Grisza 67:
Mamin On:
Margot:
Regina Rudzka:
Krystyna Radziejewska:
Miloman Music:
Joanna Janicka:
Dariusz Chyb:
Lone Wolf:
Precz z takimi "kapłanami", precz z takim "kościołem".
Główny patronat objął TVN, to chyba nowa nazwa Telewizji Trwam? 😂 😂 😂
blondyn:
" strzeż się jednak dumy niepotrzebnej
oglądaj w lustrze swa błazeńską twarz
powtarzaj: zostałem powołany - czyż nie było lepszych "
Kuśka TiWi:
Paweł Plichczycki:
Gigant Gigantyczny:
Elzbieta Zawisza:
Andrzej Nowak:
Maria Czechowska:
marek przadka:
John Doe:
Retro Petro:
Marcin Pyra:
Jerzy Krzemiński: