Zakończenie Mistrzostw Europy Juniorów w Szachach Klasycznych

Patrycja Waszczuk, zawodniczka MUKS "Gambit" w Międzyrzecu Podlaskim zdobyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii juniorek do lat 16. (film. arch. Tadeusz Węgrzyniak)

5 komentarze:

Marcin Kolton
Marcin Kolton:
oszust z flaga, wstyd
i'm ur bro
i'm ur bro:
Twarz nie skalana mądrością
Kinga a
Kinga a:
Ja mam nadzieję, że ona sobie czegoś nie zrobi jak spłynie na nią fala hejtu po wiadomo czym. Nie mogę w to uwierzyć, taka cicha sympatyczna i co najwazniejsze zdolna szachistka. Nie wiem co nią kierowało? może też ojciec miał wpływ na pewne decyzje, ale konsekwencje musi ponieść przede wszystkim PZSZACH, który dostawał sygnały o oszukiwaniu od prawie 2 lat! to jest dopiero absurd i patola. Polscy, podstarzali sędziowie chyba myślą ze ich zadanie to siedzieć na dupie a zawodnicy sami będą sędziować i wszystkiego pilnować. Mam nadzieję ze pod presją FIDE cały skład PZSZACH zostanie zmieniony gruntownie, bo czegoś takiego w historii szachów jeszcze nie było.
Aikidoshu1
Aikidoshu1:
Czasami w takich momentach pojawia się wzruszenie. Jak stoisz na podium i wiesz, że osiągnąłeś swój cel, który postawiłeś sobie dawno temu. Poprzez wyrzeczenia, wysiłek i ciężką pracę udało Ci się osiągnąć wymarzony sukces. Tutaj tego nie było, z wiadomych powodów. Dziewczyna oszukiwała i poza cwaniactwem i bezmyślnością nie reprezentowała sobą nic. Teraz ma ciężki start w dorosłości, bo kariery szachowej nie odbuduje, a poza szachami będzie miało to odbicie na inne sfery (przyszła praca, znajomości). Powodzenia, oby dziewczyna wyniosła lekcje i poukładała sobie życie.
Andrzej Wiszniewski
Andrzej Wiszniewski:
Wszystkie jej tytuły powinny być anulowane. Powinna też otrzymać nakaz zwrotu otrzymanych nagród. Co do tego, iż oszukiwała nie ma przecież żadnych wątpliwości. Dla mnie na przykład o wiele silniejszym dowodem na to jest nie zeznanie koleżanki, która złapała ją w ubikacji na posługiwaniu się szachowym programem komputerowym, ale jej słynny ruch królem na f8. Radzę wszystkim, którzy mają pojęcie o szachach, przeanalizować tę partię - jest w Internecie. Tego ruchu na pewno nie mógł wymyślić człowiek - mógł to zrobić tylko super komputer. Dla ciekawości policzyłem sobie ile czasu zajęłoby nawet genialnemu szachiście przeanalizowanie partii, żeby ten ruch wymyślić. Wyszedł mi czas wielokrotnie przewyższający wiek Wszechświata.