Zamachy na World Trade Center. Mija 19. rocznica ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku

Mija dziewiętnaście lat od zamachów terrorystycznych na World Trade Center i Pentagon, dokonanych przez Al-Kaidę 11 września 2001 roku. Był to jeden z najtragiczniejszych dni w historii Stanów Zjednoczonych.W piątek 11 września tysiące ludzi zgromadziło się w Nowym Jorku, w Waszyngtonie i Shanksville w Pensylwanii, aby uczcić pamięć blisko 3000 osób zabitych, gdy porwane przez terrorystów samoloty rozbiły się o wieże World Trade Center, Pentagon i na polu w Pensylwanii.W Nowym Jorku, w Miejscu Pamięci 9/11 odbyła się uroczystość, podczas której żałobnicy co roku zbierają się, aby odczytać nazwiska ofiar ataków na World Trade Center zarówno z 2001, jak i 1993 roku, kiedy to w wyniku zamachu bombowego życie straciło 6 osób.Piątkową uroczystość przerywały sześciokrotnie chwile ciszy. O godz. 8:46 upamiętniono moment, kiedy pierwszy samolot wbił się w północną wieżę WTC. Następne chwile ciszy symbolizowały kolejno uderzenie drugiego na południowy gmach WTC o 9:03, atak na Pentagon o 9:37, runięcie południowej wieży WTC o 9:59, katastrofę w Shanksville w stanie Pensylwania o 10:03 oraz zawalenie się północnego biurowca WTC o 10:28.


Osama bin Laden i Al-Kaida wzięli na siebie odpowiedzialność za samobójcze ataki, po których doszło do wojny prowadzonej przez USA w Afganistanie. Siły amerykańskie zabiły bin Ladena w maju 2011 roku podczas niespodziewanego nalotu na jego kryjówkę w Abbottabadzie w Pakistanie, który zakończył prawie 10-letnie polowanie na przywódcę Al-Kaidy.Subskrybuj nasz kanał: https://bit.ly/naTemat_subskrybuj

37 komentarze:

Przemysław K
Przemysław K:
Nigdy Tego nie zapomnę oglądałem relację na żywo... Ogromna tragedia ... Wyrazy współczucia dla bliskich ofiar spokojnej reszty dnia Pozdrawiam Wszystkich serdecznie 😊
twoja stara xd
twoja stara xd:
To już dziewiętnaście lat od tego zdarzenia 😪😪😪😔
Szalony Dżony
Szalony Dżony:
(*) zapaliłem świeczkę na moim oknie ku pamięci ofiar
TheRadix
TheRadix:
Pamiętam ten dzień, byłem wtedy w szkole średniej. Nauczycielka zapytała "czy wiemy co się stało"? Wtedy byłem przekonany że to wypadek samolotu, a nie zamach terrorystyczny. Po powrocie do domu włączyłem telewizor i zdałem sobie sprawę co naprawdę się wydarzyło w stanach. Pamiętam (*)
Ryszarda Pawłowska
Ryszarda Pawłowska:
Amerykanie zobaczyli
Warszawę
z 1 wrzesnia 1939
Bowski YT
Bowski YT:
Chociaż ktoś o tym pamięta
Ja
Ja:
never forget
kondziu69 the player
kondziu69 the player:
RIP
Normalny Człowiek
Normalny Człowiek:
Drodzy foliarze, nie żebym coś do was miał ale jak wytłumaczycie TO:
1. Rozmowa terrorystów z kontrolą lotów przez radio pokładowe;
2. Telefony porwanych pasażerów do rodzin.
SZACH MAT.
Roxddr
Roxddr:
NASCESCI NIE WLECOAŁ 3 Samolot
Patrycja Myrek
Patrycja Myrek:
Ja miałam chyba z 12 lat jak się to wydarzyło.. Pamiętam jak ojciec wpadł do domu i mówił do matki "słyszałaś co się dzieje".. Panika ojca i matka nas uspokajająca.. Tyle pamiętam.. Heh
Zofia Mlynarz
Zofia Mlynarz:
mieszkam w usa od 1995, godzine samochodem od nowego jorku. dzis moja szefowa poinformowala mnie,, ze konolencje sa nieakceptowane przez kierownictwo
Piorko
Piorko:
Staty
Aximia. Express geopolityczny
Aximia. Express geopolityczny:
Czerwone niebo nad Oregonem. Zdjęcia satelitarne + komentarz Rosjanina z USA
https://www.youtube.com/watch?v=ZsQF5kLUxDA
Elektro Mechanik
Elektro Mechanik:
Dwie wierze Zostały wysadzone. W pentagon udeżył sterowany pocisk tomahawk sobie wpiszcie w google a sie dowiedzie jest taki sam jak samolot
milion mc
milion mc:
Wyrazy współczucia dla rodzin ofiar
Rosyjski Patriota Jebliwy
Rosyjski Patriota Jebliwy:
11 września roku pamiętnego, upadły dwie wieże za oceanami. Pewien talib z broda miał plan niesłychany jak łatwo upokorzyć te szatańskie klany.
Nie był to człek byle jaki, lecz muzułman wielki, milioner, filantrop obrońca religii. Ten to właśnie skromny muzułmanin z brodą, do łez doprowadził blisko 305 milionów.
Użyte zostały statki pasażerskie, aby zadać diabłu dwa ciosy zwycięskie. Pierwszy z nich uderzył o 8 40, zamieniając w zgliszcza biurowiec dantejski. Kolejny samolot również nie próżnował i po 9 los przypieczętował.
W tym molochu strasznym było blisko 10tysięcy roboli, oprócz tego na deser kilkoro Polskich proli. Wielu z nich przed śmiercią zjednało się z Bogiem, tych co nie zdążyli już pochłonął ogień.Gdy ostatni budynek już osiągnął chodnik - Busz z kilka lat wystawi tam pomnik.
Niech będzie to przestrągą dla nowobogackiej hołoty, aby ponad pieniądz, zacząć przedkładać cnoty!!!
Biskup
Biskup:
To nigdy nie powinno się zdarzyć
Sylvester
Sylvester:
Miałem wtedy 17lat, wtedy dowiedziałem się co to jest terroryzm. Pamiętam ten dzień jak dziś jak się dowiedziałem a już minęło 19lat. Po tych atakach dużo się zmieniło w transporcie lotniczym. Jankesi tropili BinLadena 10lat i wytropili, do dziś mamy konsekwencje działań USA w postaci uchodźców. Generalnie 11 września namieszało tak jak II wojna światowa
2437MT
2437MT:
prawda jest inna niż nam wmawiała szkoła, media itd ............... Artykuł : " Ota Benga - upadek teorii ewolucji. 98 % szympansa kolejny mit ewolucyjny obalony część 2 "
________ pokój ducha w tym świecie to rzecz cenniejsza niż wszystkie skarby świata - - - - - Youtube : " Skąd po amputacji ręki mam duchowy pokój, siły i radość - Pieśń wśród nocy "
]
Ania Wuwu
Ania Wuwu:
To był naprawdę zamach ? Niewinnych ludzi zamordowali .
Tomasz Wojciechowski
Tomasz Wojciechowski:
To był zamach a Ameryka widziała o tym zamachu!!! A poza tym Ameryka wspierała w Państwo Islamskie!!!
Andrzej Wielki
Andrzej Wielki:
Jest to wielka tragedia,ale wydaje mi się że amerykańskie służby razem z niektórymi politykami w tym kraju mogli wiedzieć.Mają tyle pieniędzy,przeróżnych tajnych służb i do końca nic nie wiedzieli trochę podejrzane.
KRYSTEK
KRYSTEK:
Tragedia terroryzm jest jak nowotwór raz jest w jednym miejscu a za chwilę w drugim bardzo ciężko go zniszczyć Solidarność z USA
Marv Wet Bandit
Marv Wet Bandit:
Bush wiedział co się święci. Wymyślili Bin Ladena który wcześniej był agentem USA a potem Obama niby jego ciało wyrzucił do wody. Takie bajki powciskali a ludzie do dziś w to wierzą. Wszyscy umoczeni.
Piotr Raczek
Piotr Raczek:
I ci mordercy z USA lokują w Polsce armię morderców na polecenie rządu szabesgoji z Polin.
TakiTam PanR
TakiTam PanR:
Ale, że do wybuchu samolotu Urzędnicy trzymali tam ładunki wybuchowe że tak jebło, Ło kierwa
Klaudiusz Szpytma
Klaudiusz Szpytma:
Ktoś jeszcze wierzy w ten zamach? Przecież to CIA wytłukło niewinnych ludzi..
BarneyGrassOfficial
BarneyGrassOfficial:
Atak terrorystyczny ? Bardziej atak stanów na stany !
azeca 00
azeca 00:
Jebac Islam!!
Marcin P
Marcin P:
kto widział samolot przy pentagonie?ręka do gory
Angelight24
Angelight24:
Udana akcja żydomasonerii. Ludziom wmówili, że to jakiś Bin laden i jego kompani :D Debile łykną wszystko co im sie powie w TV.
Joker Imperror
Joker Imperror:
Szanuję za to Organizacje analogicznie zajmujące się walką z okupantem amerykańskim na bliskim wschodzie.. <3
piotrek cichon
piotrek cichon:
A ci dalej że to terroryści ludzie ogarnijcie sie to była operacja wewnętrzna ,w pentagon zajebał samolot jasne
XaartMax
XaartMax:
Jaki zamach taka pandemia
XD
Peter Des
Peter Des:
jak każdy wie to promień z kosmosu je zniszczył
Lukas Dr
Lukas Dr:
Rocznie na świecie morduje się miliardy zwierząt żeby zeźreć je na stole. Mi nie szkoda tego bydła z 11.9.2001❗❗❗Gówno mnie to obchodzi człowiek jest najgorsza zarazą tej planety.