Zamek w Stobnicy - a jednak budują. 3.10.2020

Od 2018 roku na sztucznie usypanej wyspie na stawach w pobliżu miejscowości, powstaje imitacja średniowiecznego zamku. Budowla o wymiarach około 150m długości i 100m szerokości, z wieżą sięgającą według różnych źródeł 60 metrów, po ukończeniu będzie jedną z większych budowli tego typu w kraju. Budowa obiektu wywołała wiele kontrowersji z powodu jej umiejscowienia na skraju Puszczy Noteckiej, jednakże nie spowodowało to przerwania inwestycji :)

Powiązane wiadomości:

51 komentarze:

Mateusz Matt
Mateusz Matt:
Zaje... biscie wygląda
Krzysztof H.
Krzysztof H.:
Fantastyczna budowla. Kapitalnie zaprojektowana bryła tego zamku. Kawał znakomitej architektury. To jeden z najwspanialszych zamków w Europie. Szkoda, tylko że nie ma 500 lat . Poza tym znakomicie wpisuje się w krajobraz lasu i wody.
Tadeusz Łydziński
Tadeusz Łydziński:
NO piekny zameczek powinien być ukonczony
Anna Miezgiel
Anna Miezgiel:
To ja chce postawić domek letniskowy koło tego zamku - też pozwolą!? Też będzie ładny! Polska - kraj równych i rowniejszych !
BaRy
BaRy:
Piękny!
Loszmi
Loszmi:
Prawda jest taka, że to projekt narodowy. Cofną się z nim w czasie i obronią Polskę przez Krzyżakami, Kozakami, Szwedami i zaborami.
Life isHard it's harder if you're stupid.JohnWayne
Life isHard it's harder if you're stupid.JohnWayne:
Ale maja qrwa rozmach
pxel
pxel:
Proponuje oddać go do użytku publicznego.
TheZagiello
TheZagiello:
Widać ,że ktoś dostał malutkie zwolnienie z VAT-u :-) :-)
Andrzej Iksiński
Andrzej Iksiński:
Masoński pensjonat
Taka Smaka
Taka Smaka:
Polakom mentalnie bliżej do średniowiecza, zamek będzie nową siedzibą kaczyńskiego
esmeralda 1
esmeralda 1:
Piękny,marzenie! Gratulacje dla właściciela 👏 Niesamowity !
Roman Napierała
Roman Napierała:
Mega kozacko to wygląda nich kończą powodzenia zajebisty projekt
Piotr Lenarczyk
Piotr Lenarczyk:
Dziękuję za film.
Pewnie będzie gdzie sceny kręcić. Budują, to budują - przecież to nie autostrada...
Sporo jest komentarzy odnośnie podatków - trzeba je płacić, jak się nie podoba, to zawsze można się wyprowadzić, nikt nie każe mieszkać w Polsce:D Najlepiej do bogatego kraju - tam szczęście i dostatek:D
Marcin Kubicki
Marcin Kubicki:
Przecież on jest przepiękny.
Grzegorz Dąbrowski
Grzegorz Dąbrowski:
Ja słyszałem że tam duch białej srom damy i Bogusława parchatego straszyło
an r
an r:
Cudo 👍
Kboid
Kboid:
Wojewoda dzisial dal zgode, wiec jak to u nas, prawo jest dla ubogich.
Matt
Matt:
Przyda sie na zaglade Zombie...
Maria Czamara
Maria Czamara:
Wajneeeeeeeeeeeeeeee
Dawid Warchoł
Dawid Warchoł:
What 's the point budowania zamku w 21 wieku.w sensie rozumie że ładny ale i tak to nic nie zmieni chyba że powiedzą że ten zamek stal tu 1100 lat
P
P:
Podatki dla gminy, praca dla ludzi, obiekt głośny na całą Europę jak inne zamki w Polsce i wiele innych ..... . Co niszczy ? Chyba zazdrosny , glupich ludzi którzy widzą i wiedza tyle ile są w stanie ogarnąć w swoich 4 pustych ścianach.
Marek S
Marek S:
jakby to był kościół to pewnie nikt by się nie przyczepił
rahamu90
rahamu90:
Wielka szkoda gdyby mieli to zburzyć lub miałby niszczeć. To mogłaby być jedną z lepszych atrakcji w regionie
Krystyna Kowcun
Krystyna Kowcun:
Kto jest inwestorem?
Wojciech Kałamarz
Wojciech Kałamarz:
myślę, że wszystkim będzie sie to podobało, bo to taka fantazja w stylu Ludwika Bawarskiego jak Neuschwanstein, albo nawet ładniejszy (zależnie od wykończenia).
Ale KTO? CO? KOMU? Jakim PRAWEM? Szkoda, że tyle tu jest niejasności, ale musi być legalne, skoro prace nie są wstrzymane.
an r
an r:
Wspaniałą budowla, więcej takich w Polsce, nie tylko Francja Niemcy mogą posiadać takie cuda.
271tomasz
271tomasz:
„Wiecie co robi ten zamek? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest zamek na skalę naszych możliwości. Wy wiecie, co my robimy tym zamkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo
ARKADIUSZ
ARKADIUSZ:
cos pieknego musi to powstaac
luksor13
luksor13:
decyzja wojewody słuszna zamek prezentuje się imponująco jak już się zaczęło to trzeba dokończyć a później pokazywać w TV mordeczki lokatorów tudzież gości tego przybytku i wszystko stanie się jasne jak słoneczko
stalker s
stalker s:
Tak z sciekawosci jaki tak. Poseł mieszka.🤔🤭🧐🤐🤫
Jogi R
Jogi R:
Kto to buduje? I ciekawe skąd miał na to pieniążki 😁😁😁
Grażyna Koszucka
Grażyna Koszucka:
Zamek jest piękny trzeba go dokończyć wszystko co budowane w naszym kraju nas wzbogaca przynajmniej pieniądze nie są lokowane na kontach zagranicznych ale w naszym pięknym kraju
San Silvestro in L’Aquila Chiesa
San Silvestro in L’Aquila Chiesa:
Polska praworzadnosc :)
Patryk Patryk
Patryk Patryk:
Jest ładny ale jest tyle zamkow ktore mozna by bylo odrestaurowac...
an r
an r:
Pewnie mordechajowe plemię w Rządzie wPolsce to się nie spodoba. To nie jest ich celem budowanie a niszczenie Polski.
daniel olszewski
daniel olszewski:
Ale bajera super moc jest
Gosia Blonska
Gosia Blonska:
A niektórym się nie daje pozwolenia na postawienie małego domeku na własnej działce. Domek jak altanka 35m2 a działka 300 m2. Dwa razy odmownie, a miało być na zgłoszenieI. I gdzie tu logika??? Prawo budowlane nie działa tak jak należy! BUDUJCIE PAŁACE I ZAMKI, napewno się uda. Tak czy inaczej, zamczysko piękne.
Patryk Jaronski
Patryk Jaronski:
Fajnie by było jak by to było zakończone efekt by był niesamowity
qbencjusz
qbencjusz:
ale cover Jean Micheala Jarre
Krzysztof Kobylarz
Krzysztof Kobylarz:
Mówcie co chcecie, ale to będzie ogromna atrakcja turystyczna. Ogolnie wyglada już teraz przepięknie... Mam nadzieję, ze dadzą radę i nie poddadzą się władzy, która chce zniweczyć to cudo.
jareklotz
jareklotz:
Do dziś nie wiedziałem że taka wieś istnieje. To nie jest jakiś tam następny hotelik. Z drugiej strony Prawo jest takie samo dla ładnego zamku jak i brzydkiego sieciowego hotelu. Być może problem powstał na etapie przygotowania dokumentacji pod inwestycję. Pomijając aspekt prawny i papierologię która wzbudza do dziś takie silne emocje jest jeszcze coś takiego jak opinia społeczna i zapotrzebowanie społeczne co niestety jest już praktycznie pomijane przez głupich urzędników którzy mają klapy na oczach i zapomnieli że ich celem jest służba społeczeństwu. Za to pobierają wynagrodzenie. Jeżeli jest wola społeczna żeby takie coś powstało, to TAK. należy pozwolić. Wszystkie wpływy środowiskowe nie muszą być negatywne. Można to wręcz odwrócić. Wystarczy tylko chcieć. Moje zdanie - TAK pozwolić na budowę ale zobowiązać do wyjątkowego podejścia do otaczającej natury. To moje zdanie i moja wola. A co na to inni ? Co na to miejscowe społeczeństwo ? To do nich powinna należeć ostateczna decyzja...
ciko lena
ciko lena:
za 5 lat bedziemy to zwiedzac zza chwytem. pozdrawiam zamek w stobnicy
Lena Nawrocka
Lena Nawrocka:
Cudo,cudo,cudo:).Pokrzycza,pokrzycza i ta piekna budowla bedzie za chwilke najladniejsza budowla w Polsce?.
Stefan Patafianowski
Stefan Patafianowski:
Na całym świecie by się chwalili, a w Polsce.... jak to w Polsce.... PIS!
Jonny Seneka
Jonny Seneka:
Komu jest potrzebny ten i taki zamek ???Do jakiego celu??Obronnego???,,,prestizowego?? Czy mamy krola ??? Samowolna i nielegalna budowa ,na terenach zastrzezonych i chronionych ,jako Natura 2000 i Rezerwat Przyrody!! Czy polskie prawo przestalo dzialac??? W dupie z prawem europejskim .Oni sie tylko wtedy martwia ,gdy cos jest im potrzebne ,dla ich lewackich celow. Gdyby stal gdzies na lace mazowieckiej lub poznanskiej,to niech sobie bedzie,,,ale nie tam!!! Chca nam polakom pokazac,ze im wszystko wolno!!!
Lol Rotfl
Lol Rotfl:
Dzisiaj przejeżdżałem przez tą "puszcze", sterty opon i innych smieci lerzą przy torach. Najwieksza chałda miała z 20x30 metrów i z 10 wysokości. Dziwne że tego nikt jeszcze nie podpalił. A ekooszołomy czepiaja sie zamku
00000000000000000000000000000000000000000001
00000000000000000000000000000000000000000001:
Trzeba być idiotą, żeby takie coś stawiać bez pozwolenia.Czekam aż to zaczną rozbierać albo państwo przejmie nieruchomość i zrobi tam jakąś dobrą szkołę dla ubogich dzieciaków czy coś ciekawego.Nie ma nikogo ponad prawem te czasy się skończyły.
Donatella _
Donatella _:
Przeraża mnie, że wielu ludziom podoba się ta makabra. Ta budowla, bo perełką architektury zdecydowanie nie można jej nazwać, to zwykły kicz. Gdzie wasz smak?
gadda33
gadda33:
Oto Polsza własnie !
Firma, która wywalała potężne zamczysko za dziesiątki milionów pln w sercu Puszczy Noteckiej, posiada jedynie taką witrynę internetową. Tak, to wszystko, co jest na tej stronie. Żadnych linków, opisów, prezentacji :)) Ściema na kilometr ! W każdym cywilowanym kraju na świecie, służby zrobiłyby dokładnego rentgena takiej działalności. Ale Polska, to jak kokainowa Kolumbia.....żenada !!!
https://djt.eu.com/
Wielki Inkwizytor
Wielki Inkwizytor:
Koszmar Gargamela. Kto dzisiaj buduje coś co ma udawać średniowieczny zamek odlany z żelbetonu ?