Zatruta Odra. W wodzie złote algi

Jest nowa hipoteza w sprawie katastrofy ekologicznej. Mogły ją spowodować złote algi w Odrze. O czym kilka godzin temu poinformowała minister klimatu.

Specjaliści mówią jednak, że te ładnie się nazywające ale toksyczne algi nie mogły się tak gwałtownie namnożyć bez pomocy ścieków. Michał Kwiatkowski


Więcej informacji na: http://www.polsatnews.pl/


Polub nasz profil na Facebooku:
https://www.facebook.com/polsatnewspl

Polub nasz profil na Instagramie:
https://www.instagram.com/polsatnews.pl/

Polub nasz profil na Twitterze:
https://twitter.com/PolsatNewsPL

100+ komentarze:

Gołębie Roberta
Gołębie Roberta:
Złote algi żyją tylko w wodzie słonej.
Czyli jak mogły żyć w słodkiej rzece i zatruć ryby?
One się rozwinęły gdyż zrzuty były ogromne słonej wody z przedsiębiorstw ale o tym cicho nikt nic nie mówi.
Jakub Oczujda
Jakub Oczujda:
Mieszkam 25 km od rzeki Odry i dzisiaj dostałem 1-y alert PCB Dziękuję NIERZADOWI‼ A Ty Kowalski łap deszczowke😱
Iluzja Records
Iluzja Records:
Zlote algi xD ale tam korupcja musiała mieć miejsce skoro takimi głupotami chcą to zatuszować
Marta Turoń
Marta Turoń:
Z jakiej racji ktoś w ogóle może wlewać co kolwiek do rzek a teraz palenie głupa kto to zrobił na pole niech sobie wyleją idjoci.
Aga M
Aga M:
W czystej rzece, do której nie wlewa się dużych ilości zasolonej wody i innych ścieków, nie doszłoby do zakwitu...to nie algi temu winne..
Anna Kiszelewska
Anna Kiszelewska:
Każdego dnia będę dziękowała Bogu ,że przeprowadziłam się do Finlandii ❤Serce pęka jak patrzę co się dzieje w naszym kraju 💔
delikat53
delikat53:
Jednak może być podejrzana ta info, że widziano samochody bez rejestracji w okolicach Oławy. To, że nie ma możliwości wyszukania winnego tej i podobnym tragediom, oznacza iż do czynienia mamy ze świadomą działanością i SABOTARZEM prawdopodobnie i prawdopodobnie o podtekstcie niemieckim (polecam to wyjaśnienie prawdziwym polskim służbom) i tu widziałbym rolę rozwoju monitorowania, tak elektronicznego jak i ludzkiego - po prostu ludzie żyjący na tych terenach " powinni mieć oczy dookoła głowy ". Obywatele zawsze muszą być czujni, bo coraz więcej jest sqrwysyństwa, oraz różnego rodzaju terroryzmu międzynarodowego. Dzisiaj zastanawiając się jaką mamy sytuację geopolityczną w Europie i jaka jest, była presja na nierozumny, butny-arogancki rząd tak PIS-u jak i PO wraz z postkomunistycznymi przystawkami, dający się robić w ch..a przez eurokratów z Bruxeli, jedynym rozwiązaniem może być tylko wyjście POLSKI z tego bolszewicko-liberalnego łajna EU - ale do tego potrzebny jest jednak ROZUM. To fakt, że nie brak u nas w POLSCE idiotów - wystarczy przeanalizować polityczną paletę polskich Judaszy, ale dochodzą też słuchy, jakoby widziano podejrzane pojazdy bez rejestracji, oraz należałoby też dobrze przefiltrować zakłady w Oławie. Myślę że można oglądnąć monitoringi, ale tym trzeba byłoby sie zająć. Gdyby polska prokuratura była polska, to byłyby też wyniki, ale oni wolą zajmować się tymi, którzy o coś pytają, nie bandytami - szczególnie jesli dotyczy to przesrępstw towarzyszy. Jeden mędrzec pisał cyt " Nie ma takiego gruboskrnego kłamstwa, by komunista nie powiedziałby bez mrugnięcia okiem, gdyby wymagał tego interes ruchu lub osobisty dobrobyt towarzyszy”. Ilość ścieków, odpawdów przecież dla każdego podmiotu jest do wyliczenia i jeśli któryś nie posiada dokumentu o fachowej utylizacji, to taki podmiot natychmiast należy zamknąć i likwidować z poważnymi karami konfiskaty majątkowej całych rodzin. Jeśli tego nie zrobimy to Ci sqr...yny wytrują nas wielu i Ci którzy pozostaną będą płacić na wieki niebotyczne kary za swych nienormalnych przodków (nie tak dawno mieliśmy TURÓW).
Zofia Lipińska
Zofia Lipińska:
Wogole nie powinni do rzek niczego wpuszczać co to jest wody coraz mniej a ścieków coraz więcej szlak by to trafił jaka ekologia
Savage Axis
Savage Axis:
Czyli jednak w Polsce mamy dużo złota 😂 wystarczy wyławiać algi.
eyls123
eyls123:
Winnych nie ma samo się zepsuło można się rozejść
Adam Uppsala🇸🇪
Adam Uppsala🇸🇪:
Cieszy mnie to że wyczyściło rzekę z tych agresywnych ryb jak szczupaki i sumy które zjadały dzieci. Teraz czas na inne rzeki.
Jarosław Kozak
Jarosław Kozak:
Jeszcze nie jest zle bo miedzy kamieniami i dalej widac piasek,nie wiadomo jak dlugo bo dopoki na Wisle malo truli tez byl piasek a teraz piasku sie nie zobaczy same glony i bardzo malo ryb,gdy wyciagnie sie zestaw to chwile trzeba obierac z tych glonow,czyli nie wiadomo od czego,za komuny truli glonow nie bylo i ryby byly, teraz niby nie truja glony sa a ryb nie ma.
RS04
RS04:
Za krycie przestepczosci,rząd powinien sie podac do dymisji
Aliensynthesizer
Aliensynthesizer:
Jest oficjalne stanowisko rządu. Jest prokuratura, gdzie można skierować swoje podejrzenia. Polsat, to bzdury medialne, i działanie na emocjach. Podejrzewam, że nawet nie wiedzą , gdzie leży Odra.
Andrzej P
Andrzej P:
Wypowiedź KGHM nijak się ma .bo rok temu puszczaliśmy więcej i nic się nie stało 😄w lipcu też dużo puściliśmy 😄otóż za dużo wszyscy puszczacie a jest niski stan rzeki w wysoka temperatura...
Beata Q
Beata Q:
To teraz na łapówki mówi się złote algi? 😂 Przecież ktoś zezwolił na zrzuty ścieków do rzek,a teraz dramat bo się wydało.Na marginesie, te złote algi nieźle zatruwają klasę rządzącą🤑
Adam N
Adam N:
Nie widać martwych ryb, bo w tej rzece już nic nie ma - jest martwa. Glony odpowiadają m. in. za oczyszczanie wody i działają podobnie jak system ochronny. W skrócie im więcej syfu tym więcej glonów. Raz, że żadne glony raczej nie są w stanie unicestwić całego ekosystemu, a dwa - nawet jeśli byłyby w stanie wyrządzić takie szkody, to ewidentnie ktoś się do tego przyczynić, bo w przyrodzie istnieje równowaga, a zrzucając syf do wody, ktoś dał glonom pożywkę do namnażania i wzrostu. No i trzecia sprawa - monitorując na bieżąco jakość wód każdą niepokojącą zmianę łatwo wykryć, bo niby jakim cudem glony przyprowadziłyby zmasowany atak i w jeden dzień wybiły wszystkie zwierzęta w rzece i okolicy?
Kasia Karewicz
Kasia Karewicz:
A w Szczecinie ryby dziubkują. Może to nie zrzut... i zamiast spychać na naturę, pogodę, algi, szukałabym nielegalnych składowisk toksyn, zakopywanych w gruntach.
Marek Bas
Marek Bas:
Golden algi uśpiły bociany,orły,wilki, dziki,ryby,bobry !!!!👍🤠🍺
HENIEK ze SPYCHOWA
HENIEK ze SPYCHOWA:
Algi są tak wiarygodne jak wiadomości w tvp
Marek Bas
Marek Bas:
Złoto płynie Rzeką Odrą !!!!
PowerPoint Director UK 💥💥💥💥💥💥💥💥🇵🇱🐺🇵🇱
Aurelia Rutkowska
Aurelia Rutkowska:
A ile wody było w tych ściekach ?
MP
MP:
Domorosłym chemikom mówimy stanowcze nie
Zosia Marzycielka
Zosia Marzycielka:
Złote algi to tylko ściema aby sprawcę ukryć i udawać ,że sprawa już jest rozwiązana a katastrofa zażegnana.
Janusz Miśkiewicz
Janusz Miśkiewicz:
Trują rzeki na potęgę,co jakiś czas się powtarza.
Konrad dziedzic
Konrad dziedzic:
powinniście znaleźć sprawców tej Odry ale robicie panikę co wy jeszcze nie wymyślicie
ROBERT Batóg
ROBERT Batóg:
No poczekajmy będzie i złoty pociąg!
Jar
Jar:
To nie złote algi ,tylko złoty smok zionął ogniem a w Szczecinie złote runo i Polska stała się potęga gozspodarcza.To są wiarygodne informacje a nie -złote algii -
Natura111
Natura111:
Winne sa zlote algi wskazalam winnego prosze mnie dac milion zlotych
Boleslaw Paraboski
Boleslaw Paraboski:
Dobrali algi do zwalania wody z różnych zakładów ..wszystko przez gaje olivne tyle ze nie rosną na naszej szerokości geograficznej ..
Ростислав Власик
Ростислав Власик:
Zastanawiam się, gdzie idą chemtrails?🤔🤔🤔
Adamix5777 S
Adamix5777 S:
Ja sobie nie wyobrażam jak można zrzucić awaryjne nieoczyszczone ścieki tak jak wspomniana Szklarska. Bo jakoś kasę biorą za każdy metr. A jak przepustowość nie ta to trzeba rozbudować.
Kamil Ros
Kamil Ros:
Zostawcie te odre w spokoju bez czlowieka odrodzi sie najszybciej. Wy sie martwcie o siebie rzeka ma czas wy nie.
czeslavka
czeslavka:
Czy algi mogą poparzyć ludzką skórę skoro są dla ludzi bezpieczne ? ?Wędkarze wyławiający ryby o tym wspominali.
Reksio G.
Reksio G.:
A na Pilicy stał się Cud nagle rzeka się oczyściła przestała śmierdzieć i prawie nie jest mętna .
Radosław Celmer
Radosław Celmer:
Piękna rzeka🤣🤣🤣wchodzisz do wody po kolana i nie widzisz stop🤣🤣🤣
Magda Magda
Magda Magda:
To teraz są urzędnicy którzy mogą kontrolować nielegalne zrzuty ścieków, szkoda że raz w roku albo na pół roku pewnie niea nikogo kto by to robił. Także są orany kontrolujące i czuwające nad naszą przyrodą ale tylko sprowadza się to do pierdzenia w stołki jak zawsze
Konstanty Ruciński
Konstanty Ruciński:
Ta złote algi wypaliły rybą skrzela.
Dyrekcja Dzwonków Tramwajowych
Dyrekcja Dzwonków Tramwajowych:
Taa. Według rządu . Rzeka ,, wzięła ,, i się sama zatruła . Co do spuszczania ścieków do rzek , to myślałem że już się tego nie robi . Oprócz Warszawy . Takie ,, duże ,, inwestycje niby gminy poczyniły po wejściu do UE przez tyle lat . A się okazuje że za bardzo się nie zmieniło . No może jeden mały fakt że od 1989 roku , ubyło 85 % polskiego przemysłu .
Krzysztof Cieszyński
Krzysztof Cieszyński:
😓
wioletta t
wioletta t:
Ogłaszam konkurs: kto dostarczy dowód rzeczowy w postaci "złotej algi" wydobytej z Odry ewentualnie z innego zbiornika wodnego otrzyma nagrodę w wysokości xxxx PLN.
Wielki Zderzacz Andronów
Wielki Zderzacz Andronów:
Złote algi... hahahahah. Nowe wytłumaczenie rządzących na nieróbstwo ws. ochrony środowiska. Możemy być pewni, że wyniki badań wody i śniętych ryb będą manipulowane.
Wacław
Wacław:
Wystarczy iść na Google Earth. Kopalnie piasku i soli, fabryki produkcji i galwanizacja metalu, fabryki azotu, fabryki farmaceutyczne, fabryki produktów papierniczych, itd. Wszystkie mają ujścia ścieków przez kanały wpływające prosto do rzeki Odry. Poszukiwane sprawcy będzie jak odnalezienie igły w sianie. Kto pozwala na takie kanały wpływające do Odry? Kto monitoruje te kanały i fabryki?
Antyparch
Antyparch:
Już raz w historii pewna nacja zatruwała studnię chyba wzięli się za rzeki
Michał H
Michał H:
Polski ład.
Em2
Em2:
Złote algi hahahaha 👏
Maciej Ziemniakowski
Maciej Ziemniakowski:
Ile karatów mają złote algi ? Żarty żartami ale ten kto widział na żywo Odrę ten wie, że to Polski Czarnobyl x 10 a oni to bagatelizują
Jakub Oczujda
Jakub Oczujda:
LUG Z ELEKTROWNI‼ I algi stały się zlote😱
Mari
Mari:
Złote algi😂😂😂 Czy ktoś wierzy w te brednie? Prędzej bym uwierzył, że to krasnoludki.
Maciej Ziemniakowski
Maciej Ziemniakowski:
W Nowym Ładzie nawet algi są ze ZŁOTA
Paula Bouquet
Paula Bouquet:
No i mamy kolejny sukces pisu. Kraina miodem, rybami, goownem i złotem płynąca...
śmierćkatomBiałowieży Kowalski
śmierćkatomBiałowieży Kowalski:
kurcze Yeti jak spotka tego gościa co zatruł Odrę to zrobi sobie pożywkę z niego
Rafal Dalach
Rafal Dalach:
Oszusci kłamcy i tak nie powiedzą prawdy
Tadeuszowaty
Tadeuszowaty:
I znalezli winnego.Ciekawe kto wierzy w te brednie.To bylo celowe dzialanie.Wizja glodu itd.Rzadzacy kase wzieli i winnego szybko znalezli
JangerWaleWiadro
JangerWaleWiadro:
Ludzie a jednak Stary Fanaty Wędkarstwa miał racje że PZW coś kombinowało .
Grażyna Mosińska
Grażyna Mosińska:
Złote algi zostały Pisowi, nie wiadomo czy mamy jeszcze tony złota w sejfach
Stasiek
Stasiek:
Jakim trzeba być imbecylem, żeby w to uwierzyć?????
Dymitr Picur
Dymitr Picur:
Kochani pisowcy kapcie się w Odrze na czele z prezesem i jego ministrami
Marek Bas
Marek Bas:
Algi =cjanek, chlorek rtęci w Odrze ????!!!!💥🇵🇱🐺🇵🇱
Urszula Niestrzęba
Urszula Niestrzęba:
Zakazać całkowicie zrzut ścieków.
gldman
gldman:
Czekaj.. Awaryjne zrzuty ścieków do rzek?? A za kilka km ujęcia wody z rzek?? Co tu się wyrabia
Wowa Kowalski
Wowa Kowalski:
Premier to niech siedzi w Warszawie, tam trzeba skierować całą policję i wojskow i mają to wykryć!
Rafał Siedlecki
Rafał Siedlecki:
Judesat i Glony straszne dla pelikanów łykających wszystko w polinie 🤣🤣🤣
Ryszard Cybulski
Ryszard Cybulski:
200000 zwłok medialnych celebrytów .
Krzysztof Koperski
Krzysztof Koperski:
PO pociągnie złote algi do odpowiedzialności.
Gosia Stepien
Gosia Stepien:
Mydlenie oczu ludziom
Julia Nowak
Julia Nowak:
Bzdury ze to algi. To wina Putina albo Stalina.
Anna Dubiel
Anna Dubiel:
Czajka wylała razem. Z Trzaskowski gówna na całą Polskę aż do morza
Adam N
Adam N:
Polska się zbroi i zakupiła algi do obrony zachodniej granicy. W Bałtyku sinice i Janusze z parawanami, na wschodzie mur, więc jesteśmy bezpieczni xD
Józef Łupiński
Józef Łupiński:
Przed chwilą przejrzałem relacje Polsat News na You Tube nt. katastrofy ekologicznej - ścieków na Wiśle w 2019 r. Spośród kilkudziesięciu wiadomości opublikowanych na You Tube nie znalazłem ani jednej informacji PolsatuNews o tym wydarzeniu. Inna waga katastrofy? Przypadek? Zapomnienie? Przeoczenie? Może ktoś wie o co tu chodzi?
Greg R
Greg R:
Tragedia.
AMELIA SZCZERBA
AMELIA SZCZERBA:
Prawie jak u Barei
Janusz Karpoholik
Janusz Karpoholik:
Farmazo hahahahha
xyz xyz
xyz xyz:
Na tego bosmana ludzie tez maja alergie
Teresa
Teresa:
Ktos bardzo msciwy To zrobiyli biada im za te niewyne stworzenie Boskie
kamrat 666
kamrat 666:
Co za bzdury taki kit to sobie możecie dzieciom w przedszkolu wciskać
Krzys Raf
Krzys Raf:
Państwo z gówna
Wszystkie działania rządu są jak zwykle pozorne
Tom Thc
Tom Thc:
Złote algi kurwa
Damian S
Damian S:
Platynowe
MP
MP:
Urząd wojewódzki nie stwierdza zanieczyszczeń ponad normę, a chwilę potem redaktor informuję, że jednak są . Czy to program dla idiotów?
Mirek Torowy
Mirek Torowy:
Jaki to ćwok ustala normy trucia rzek ; a syf płynie od dziesięcioleci...
Sylwia Em Em
Sylwia Em Em:
Nie jemy polskich ryb
Orzeł Orzeł
Orzeł Orzeł:
Wieszać,wieszać ! ! Co za brednie głupców
Janusz Karpoholik
Janusz Karpoholik:
Jak zwykle Truus Polsce
Yousee
Yousee:
Eksperci od pandemii, szczepień, konfliktów zbrojnych tym razem czekamy na Wasze komentarze w kwestii co tak naprawdę stało się z Odrą
Krzysztof Rutkowski
Krzysztof Rutkowski:
Ale ciemnotę wciskają.
Jan Grzyb
Jan Grzyb:
Baran.minister
Bartosz
Bartosz:
Bobry od tych alg też padły?
Adi Śliwka
Adi Śliwka:
Ale pierdolenie i kłamstwa....wciąż kłamstwa!!!!!
Nosacz Jan
Nosacz Jan:
Ktoś ma nas za kompletnych idiotów,padały nie tylko ryby ,woda zawierała coś co niszczyło gumowe rękawice,a oni o algach.
Marek Szarkowicz
Marek Szarkowicz:
Holocaust polskich ryb.
ESPORT Gamer
ESPORT Gamer:
Miejmy nadzieje ze ta sytuacja przyczyni sie do wiekszego nadzoru naszych rzeczy.Tych duzych i znanych,oraz tych malych ...nieznanych....mysle ze tam to sie dopiero dzieje.

Nie ma zlego co by nie wyszlo na lepsze.
Mariusz Czaja
Mariusz Czaja:
Skoro złote algi mogły być przyczyną śnięcia ryb w rzekach to powstaje zasadnicze pytanie skąd się w nich tak wysokie stężenie soli wzięło ?
Juloq QQW
Juloq QQW:
Najprawdopodobniej jest rtęcz
ESPORT Gamer
ESPORT Gamer:
Rzeki
Gosia Stepien
Gosia Stepien:
Bajduś Bajduś to by ludziom rąk nie popaliło to rtęć
tego tutaj
tego tutaj:
Nie bójmy się okłamywać głupich ludzi, oni uwierzą we wszystko. J.G.
Teresa Musial
Teresa Musial:
A gowno plynelo to byla cisza gorszy zapach
old forest
old forest:
ble ble ble ble
Maciej Korzeniewski
Maciej Korzeniewski:
Propaganda piss.